Kupli all

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kupli all

PostitusPostitas Ralf » 25. Juuni 2013, 10:08

Kupli all
Under the Dome (2013)

Chester's Milli nimelise USA väikelinna ümber tekib ühel päeval läbipaistev kuplikujuline jõuväli, eraldades selle täielikult ülejäänud maailmast. Lõksu jäänud inimeste seas hakkab vaikselt süvenema paanika ja segadus, samal ajal kui püütakse selgeks teha, mis salapärase kupli algupärad on.

Põhineb Stephen Kingi samanimelisel bestselleril. Autor oli ühtlasi ka sarja produtsendiks.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kupli all

PostitusPostitas Ralf » 25. Juuni 2013, 16:44

Pidades silmas sarja tugevalt apokalüptilist varjundit ei avaldanud pilootosa nii tugevat muljet kui näiteks "The Walking Dead"-i oma, aga ma näen seriaalis tugevat potentsiaali. Õhku rippuma jäi palju küsimusi ja oleks kindlasti tore neile tulevastes osades vastus leida. Romaani pole ette võtnud, kuna see on järjekordne 1000+lk mammut, aga nüüd isegi kerge huvi olemas. Stardipauk pakkus paari täitsa head momenti.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kupli all

PostitusPostitas Rasmus » 26. Juuni 2013, 17:42

Kui välja arvata poolikud lehmad, siis meeldis pilootosa küll väga. Kardan ainult, et see kuplialune elu muutub üsna kiiresti igavaks. Aga hetkel usun, et hakkan vaatama. (Y)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kupli all

PostitusPostitas LiveForThis » 31. Juuli 2013, 13:08

Algas küll paljulubavalt, aga kisub ikka suhteliselt igavaks. Pidevalt tegeletakse liiga otsesekohesteks kirjutatud tegelastega, kes ei üllata mitte millegagi. See ongi tegelik point, tegeleda tegelaste isiksuste eri loomustega ajal, mil paanika on õhus ja oht otse pea kohal, aga noh kui stsenaarium alt veab, siis põle midagi teha :? Igav ehk konventsionaalne.

Kupli saladus hoiab mind veel ärevil, õnneks. Näitlejad on õnneks sümpaatsed. Big Jim (Y) ja Duke :( Olgugi, et enamik tegelastest on maru igavad. Šeriff Linda on seni kõige mõistlikumalt kirjutatud tegelane. Moraalsete küsimustega võitlev tegelane, keda on vähemalt huvitav arenemas näha.

Ülejäänu on kuidagi meh.

Vaja veel 5. episood ära vaadata. Pooleli veel ei jäta. Midagi siin veel on, mis mind konksu otsas hoiab.

Ahjaa, Junioril tahaks küll näo sisse peksta (Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kupli all

PostitusPostitas LiveForThis » 01. August 2013, 18:23

6. episood muutus suisa naeruväärseks. Teemaks klassikaline "me oleme põhimõttelises surmaohus, hakkame vandaalitsema", mis iseenesest on väga teretulnud antud sarja kontekstis, aga probleem seisneb selles, et sari ei suutnud mind mitte kuidagi veenda, et pika ajalooga linnakese elanikud hulluvad ühe päeva jooksul (enne olid kõik väga rahulikud) ja asuvad kohe üksteist rappima nii mis kole.

Spoiler :
Okei, lõpu poole püüti veel mõista anda, et need kohvikutädi tapjad olid mingid tuntud vendadega, aga see ei tähenda midagi, sest hetk enne vihma peksti üksteisele rahus jalgadega näkku. Umbes selline mulje jäi: "Oi, tere naaber, keda ma tunnen põnnipõlvest saadik, ma virutan sul nüüd hambad kurku, et sa saaksid rahus oma enese veres lämbuda ja et mina saaksin selle pooleliitrise veepudeli endale".
Ei usu, lihtsalt ei usu. Kui oleks juba eelnevalt süvenevat paanikat rõhutatud, siis oleks teine asi, aga see mis 6. episoodi toimus oli lihtsalt bad writing at its best.

Pluss need dialoogid püüavad ikka rämedalt võita Captain Obvious of The Year tiitlit. See punapea ja raadiotšikk arutavad seal kupli saladusi, suured silmad peas ja korrutavad teineteise tekste.

Suvaline näide missugusena nende dialoog mõjub:
A: What do you think it means?
B: I don`t know
A: Me neither, nothing good I guess
B: Yeah, I think so too.
A: I am scared
B: Me too

Really? Olete te müstilise kupli all või ei ole? Mida krt te mõistatate seal nii kaua?

Teine asi oli see hirmu teema, mida Lindale ka osa lõpus suhu topiti. Kõik korrutavad, et nad on hirmul. Ei tead te ei ole hirmul. Mitte ükski televaataja isegi pole vahepeal mõelnud võimalusele, et te seal kupli all olete hirmul.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kupli all

PostitusPostitas Spellbound » 01. August 2013, 19:42

Mõju nagu viimaste Supernaturali hooaegade dialoogid. Uuuu BURN.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Kupli all

PostitusPostitas Ronet » 04. August 2013, 07:37

Üpriski nadi seriaal. Ei teagi, miks ma seda siiani vaatan..
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kupli all

PostitusPostitas Ronet » 27. August 2013, 20:50

Nüüd pean tunnistama, et mulle on see seriaal vaikselt meeldima hakanud. Pole küll teab mis hea, kuid guilty pleasure'ina töötab igati hästi. #TeamJunior
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kupli all

PostitusPostitas Cochrane » 28. August 2013, 22:13

Mulle meeldib see seriaal... ja ei meeldi. Kui tegu on müsteeriumi lahendamisega, ehk siis seriaali ulmelisema/fantastilisema poolega, on lugu väga huvitav. Aga suurem osa kulub selle inimestevahelise draama arendamisele, mis on nähtud-tehtud ja ei vaja suuremalt jaolt toimimiseks üldse ulmelist faktorit. Ja mulle aitab sellistest pseoudo-ulme-seriaalidest. Seepärast ütlen ka kõhklusteta, et nt Falling Skies ja Defiance on palju paremad ULMEseriaalid.

Kui lõigata Under the Dome miniseriaaliks ja jätta sellega üleliigne välja*, siis saaks täitsa kobeda asja.

*Jah, muidugi hakkavad inimesed mässama ja mõni läheb lihtsalt lolliks pinge all... teame... tänan... liiguks nüüd ehk edasi olulise juurde!
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Kupli all

PostitusPostitas LynxHunter789 » 02. Juuli 2014, 21:22

Vaatasin, et CBS leheküljel on kõik osad ilusti üleval. Probleem seisneb aga selles, et videot mängima pannes viskab ette umbes midagi sellist, et: See video ei ole kahjuks teie geograafilise paiga tõttu saadaval. Oskab keegi öelda, kas sellele leidub mingit lahendust? Olen mõistnud, et mingid programmid peaks olema, mis video vaadatavaks teevad, aga seni ei ole ükski töötanud või on siis tasuline. Äkki keegi siit oskab aidata.
You'll always remember this as the day that you almost caught Captain Jack Sparrow.
Kasutaja avatar
LynxHunter789
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 81
Liitunud: 12. Mai 2013, 14:13
Asukoht: Pärnu

Re: Kupli all

PostitusPostitas Ronet » 02. Juuli 2014, 21:43

2x01
Spoiler :
Loodan, et Britt Robertsoni tegelaskuju maha ei koksatud, sest põmst tema ja Juniori pärast ma seda seriaali vaatangi. <3


LynxHunter789 kirjutas:Vaatasin, et CBS leheküljel on kõik osad ilusti üleval. Probleem seisneb aga selles, et videot mängima pannes viskab ette umbes midagi sellist, et: See video ei ole kahjuks teie geograafilise paiga tõttu saadaval. Oskab keegi öelda, kas sellele leidub mingit lahendust? Olen mõistnud, et mingid programmid peaks olema, mis video vaadatavaks teevad, aga seni ei ole ükski töötanud või on siis tasuline. Äkki keegi siit oskab aidata.

https://hola.org/
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kupli all

PostitusPostitas LynxHunter789 » 02. Juuli 2014, 22:19

Loodan sama, aga
Spoiler :
raamatut lugenud inimesed ütlesid, et palju ei tasu loota.

Tänud lingi eest! Vaatan, kas toimib.
Edit: Toimis! Suured tänud! Olin juba lootust kaotamas :))
You'll always remember this as the day that you almost caught Captain Jack Sparrow.
Kasutaja avatar
LynxHunter789
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 81
Liitunud: 12. Mai 2013, 14:13
Asukoht: Pärnu

Re: Kupli all

PostitusPostitas Rain » 11. August 2014, 17:48

See Joe on küll kirvega loodud karakter, mida kaugemale seriaal läheb, seda ebasümpaatsemaks ta muutub.
Aga muidu... jah... ma isegi ei oska kommenteerida seda seriaali. See on kuidagi nii imal, kuid samas ka nii huvitav, et tekib kohe tahtmine järgmist episoodi vaadata.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist