Uudistetuba

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Uudistetuba

PostitusPostitas Soprano » 08. Juuli 2012, 16:33

Uudistetuba
The Newsroom (2012 – 2014)

Uudisteankur Will McAvoy (Jeff Daniels) on leidnud endale turvalise nišši kaabeltelevisiooni programmis "News Night", kuid tema elu keeratakse pea peale, kui teda sunnitakse töötama uute kolleegidega.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas Spellbound » 09. Juuli 2012, 22:43

Sorkinile omane dialoog ja tegelased koos minu jaoks täiesti võõra uudisteankru maailmaga (Anchorman vist ei loe?).
2 osa möödas. Praegu sätin uut osa vaatama ja peaks ütlema, et Daniels on ainuke vähegi meeldejääv tegelane. Teised hajuvad kuidagi ära. Episoodi ajal on nad haaranud küll minu jäägitu tähelepanu, kuid päev või kaks hiljem ei suuda enam ilma IMDB abita meenutada eelmise osas juhtunut. Järgmist osa ette võttes olen jälle täielikult Sorkini meelevallas, kuid hiljem on jälle tühi maa. Hea või halb? Ei tea, aga seni meeldib.

6 Filmmaking Tips From Aaron Sorkin
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas JazZ- » 10. Juuli 2012, 21:51

Arvamused The Newsroomi suhtes tunduvad internetimaastikul taaskord lahknevat - igatahes kui poolte valimiseks peaks minema, liituksin pigem selle soosijate klikiga. Või noh, "pigem" on natuke tagasihoidlik, arvestades, et esimest kaht episoodi olen oma kolm korda vaadanud. Jah, ma tean - niii hea sari see nüüd ka pole!!! Nii et ennetavalt mainin enda kaitseks ära, et olen The Newsroomi vigadest täiesti teadlik, aga otsustan neist mööda vaadata nagu roolijoodikult hea pistise saanud politseinik!

Näiteks on piloodi esimesed ~10 minutit ühed mu seebiajaloo lemmikutest. KUNI selle "We sure used to be..." 'ni, mille järel nostalgitsedes jänkidemaa helget minevikku meenutama hakati. Saan aru, et ameeriklastest televaatajad võisid selle osa peale silmast meheliku pisaragi pühkida, aga minu idaeurooplase vaatepunktist oleks päris mõnus olnud näha, kui USA sarjas vastav riik ilma igasuguste "agadeta" mitte maailma parimaks tunnistatud oleks.

Tegelaste pihta tulistatud kriitikast hoolimata on kõik nad mulle seni üsna sümpaatsed tundunud - või noh - Game of Thrones'i Joffrey't just väga meeldivaks noormeheks nimetada ei saa, aga see ei tähenda, et ta karakterina ei töötaks.

Pilt

Charlie on nagu krutskeid täis vanaisa - või õigemini kujutaksin ma umbes sellisena ette Matt Smithi Doctorit 40 lineaarselt kulgevat aastat hiljem, kes lõpuks oma timelordi ameti koos kõigi sellega kaasnevate boonustega (nagu regenereerumine ja TARDIS ja sonic screwdriver) maha on pidanud panema.

Pilt


Blogi pidav rentslimiljonär on täitsa cool ja tema lootustandev bromance Jim'i rip-off Jim'iga tundub ka hästi töötavat. Mu salajane ootus/lootus on, et karaokebaari põhiliseks hängimiskohaks valimine polnud juhuslik nüke, sest olgem ausad - karaokestseenid on alati WIN - pole vahet, kas pillimängule kaasa ümisev tegelane laulda oskab või mitte. (Jap, mu "ALATI" statistika põhineb suures osas "Angelil" ja Lindsey ja Angeli etteastetel Caritases.) Igatahes John Gallagher Jr.'i Tony võitu ja terve tänase õhtupooliku YouTube'is selle otsuse õigsuse kontrolliks kuulatud-vaadatud videosid arvesse võttes ju võiks...
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas JazZ- » 12. August 2012, 00:17

LiveForThis kirjutas:The Newsroom S01, E05-07 - Meeldib. Meeldib väga. Ainukeseks nõrgaks küljeks on naiskarakterid.


Mis naiskarakteritel siis viga on? Newsroomi puhul tundub nende kritiseerimine olevat juba omamoodi internetitrendiks kujunenud, aga -

Pilt

Endale meeldivad kõik neli põhilist naistegelast, kusjuures Sloan on viimaste episoodidega kujunemas mu kogu seriaali lemmikuks. Samas Maggie'ga on ennast kõige lihtsam samastada (ja nagu tumblr'i põhjal tehtud statistika näitab - siis ka umbes 85% ülejäänud Newsroomi fangirlidel. Võimalik, et see on omakorda seotud alateadvusliku sooviga John Gallagher Jr.'itele meeldida...)

Olivia Munn Newsroomi naistegelaste pihta loobitud kriitikast:
I think the female characters-Sloan, Maggie, MacKenzie-are all really strong. I just find it interesting that a man is allowed to fumble, and be silly, and have faults, and still be a man. But if a woman does those things it's somehow anti-feminist. All of the characters on this show have strengths and weaknesses and moments when they just completely lose it. Women should be allowed to be human without losing intelligence points. As a woman there's this anxiety and pressure that we put on ourselves and that society puts on us to be perfect, to never freak out, to get that great job, raise a family, and have the time and energy to go home and have great sex. If a woman on 'The Newsroom' shows any sign of cracking, it's deemed as a step backward for feminism. But for me, playing a woman who is strong, smart and a leader, and who is allowed to have human moments without giving up her credibility, it's the exact opposite.


MUNN: 1, INTERNET: 0

Igatahes ei ole mul ka Newsroomi meeskarakteritega kana kitkuda. Kui esimeses osas võitis mu südame hoobilt koperdav Jim, mõned episoodid hiljem kandus sümpaatia juba rohkem Bigfooti'st jahvatava Neal'i poole, siis paari viimase osaga on lemmikuks kujunemas hoopis Don. Alguses tundus kogu tema tegelase eesmärk lihtsalt võimalikult teisejärguliseks asshole'iks olemine, aga siis otsustati teda järsku inimlikumas valguses näitama hakata??? ("It's a person. A doctor pronounces her dead, not the news.")
Olgu, kui need pooleldi-deep'id laused kõrvale jätta, on ta koos oma miimika ja žestidega lihtsalt naljakas. 7. episoodi lennukistseen(id) on vist pea mu kogu seriaali lemmikuks, sest Elliot + Don + Sloan ( + "hullumeelne" stjuradess + Newsroomi netikogukondades juba väikest fännbaasi omav Lester) dünaamika toimis suurepäraselt.

Pilt Pilt

AGA kogu selles head-tegelased-mõnus-dialoog harmoonia kõrval kipuvad mind siiski teatud juustused momendid pisut häirima. Nagu Gabrielle Giffordsi tulistamisosas pärast kõnealuse naisterahva ellujäämisuudist Jimi ja Maggie üksteisele saadetud mõistvad naeratused, Will'ile sõbrapäevaks korraldatud "Rudy" rip-off või viimases osas kaptenid lennukis omavahel, südamlik naeratus näol, kätt surumas. Nojah, tegelikult on minu jaoks üldse pisut raskestihoomatav, miks bin Ladeni surm kogu Ameerika jaoks nii õnnis sündmus oli. Samas muidugi on ka minu "Mida sa tegid 2001. aasta 11. septembril?" küsimuse vastus : "Olin vihane, et ma oma tavapärast koolijärgset rituaali, mis "Kallis, ma kahandasin jõmpsikaid" vaatamises seisnes, läbi viia ei saanud, sest kõik kanalid olid hoopis plahvatavaid maju näidata otsustanud." Aga olgu, kaksiktornide tragöödias lähedased kaotanud inimestele võis Osama kinninabimine tõesti mingit sorti (hinge)rahu anda, aga millegi pärast kipub jääma mulje nagu oleks sellega seoses lõpuks 1000-aastane rahuriik saabunud. Sest ühe terroriorganisatsiooni ninamees saadi kätte?? OKEI

+ 2 x Nii on.
Spoiler :
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas Spellbound » 12. August 2012, 15:16

Asi pole üldse selles, et naiskarakterid oleksid halvad, vaid et nad käituvad niivõrd vastandlikult iseenda suhtes. Mitte ükski meeskarakter pole niivõrd polariseeriv oma tunnetes kellegi või millelgi suhtes nagu Sorkini kirjutatud naised. Ühel hetkel on tegu intelligentse ja isegi võimuka naisega, aga järgmisel on nägu pisaratest paistes ja teksti paisatakse välja poolkarjudes.

Probleem ei seisne selles, et naisi nii kujutatakse, vaid et Sorkin mängib need olukorrad alati suureks ja seeläbi väga silmatorkavaks, mistõttu on mul näiteks raske kaasa elada iseenda vigade suhtes niivõrd haavatavatele tegelastele. Igaüks peidab oma vigasid ja üritab neist üle olla, aga Sorkin toob need kohe välja, lööb vastu lauda ja tahab, et sellega lepiksin. Koheselt tekib mõte: People don`t behave like that, do they? Võib-olla olen ise elukauge, aga sellised muljed siis sarja naistest 8)

Muidu 5+ sari. Naudin igat episoodi. Tegelaste kirevusega kaasnev pommitamise laadne dialoog paneb mõnikord isegi tagasi kerima, sest mõnikord lihtsalt ei jõua kohale. Sorkin on huvitav. Tema oligi ainuke põhjus, miks üldse vaatama hakkasin.

Viimane osa tõestas, et Munn on hea näitleja (Y)

Spoiler :
Pilt
Pilt
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas Spellbound » 12. August 2012, 16:38

Üks asi, mis hakkas kohe esimeste episoodide juures silma ja tundus olevat vastuolus McAvoy avaepisoodi eepilise monoloogi viimase osaga, oli aga seesama väide, et vanasti oli rahvas rohkem informeeritud.
Mitte üheski järgmises episoodis ei kajastatud aga kordagi rahva vastukaja uudistesaate uuele suunale. Miks?
Vastub peitub ilmselt Sorkini soovis rahvast harida. Lause We were able to be all these things and do all these things because we were informed, by great men, men who were revered. annaks justkui mõista, et näeme ka nö. tavarahva suhtumist saatele. Praegu on seda olnud aga väga vähe ja enamasti peegeldatakse seda läbi saate omaniku või siis firma suhtumist McAvoy kalduvusele astuda tähtsate jalgade peale.

Tundub, et Sorkini püha eesmärk ei ole mitte näidata, et rahva teadmistepagas toimuvast muutub paremaks, vaid et The Newsroomi enda vaatajad saaksid rohkem info reaalset toimunud sündmustest ja nende mõjudest maailmas. Miks alustab ta aga naftareostusest ja lõpetab Bin Ladeniga? Võib olla leiab ta, et on niivõrd teadlik Ameerika rahva mõjutavuse astmest, et üritab nüüd siis anda adekvaatset infot läbi tegelikult vägagi amerikaniseerunud suhtumise.

Seda murendab muidugi nende sündmustega seotud uue info puudumine või siis neile vihjamine. Bin Ladeni surm, anyone?

Sarja eesmärgid tunduvad olevat segatud soovist näidata uudistesaate telgitagust, info tegelikku levikut ja seda, et info on alati valikuline. Karakterid suudavad aga iga osa muuta niivõrd paeluvaks, et sarja tegelikud eesmärgid kipuvad jääma varju.

Pilt
We didn’t identify ourselves by who we voted for in the last election and we didn’t scare so easy. We were able to be all these things and do all these things because we were informed, by great men, men who were revered. First step in solving any problem is recognizing there is one. America is not the greatest country in the world anymore. Enough?”
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas adi » 12. August 2012, 17:43

Selle noore kuti ja selle blondi tibi suhe on nii megaebavajalik. Tüütu ja ebavajalik ja tüütu.

Ning jah, see on AINUKE asi mille kallal ma virisen. Suurepärane sari.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas Trash » 31. Jaanuar 2013, 14:52

6 kuud õnnetust sellele pärdikule, kes Top 10 teemasse Newsroomi, kui parima uue sarja postitas!

The Newsroom - 1. season 3/10
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas Forzelius » 06. August 2013, 01:57

Ma tõesti ei saa aru selle sarja vihkajatest või vihkamisest. Täiesti fantastiline. Jah, inimesed ei räägi nii kiiresti, aga seda on ju lõbus vaadata. Täiesti omas liigas dialoogiga ja ootan seda küll nädalast nädalasse, soovides, et seda oleks 24 osa, aga tegelikult on bueno, et hoiab oma hbo'likku minimaalsust. Loodan, et see sari ei lõppe kunagi.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas LiveForThis » 13. August 2013, 20:38

Jätkuvalt suurepärane.

I just love it so freaking much (Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Uudistetuba

PostitusPostitas Forzelius » 21. August 2013, 03:33

2.7

Spoiler :
UUT OSA. KOHE!!

Luvin muidugi BrBat ja ootan uut Boardwalki ja AHSi hooaega, aga Newsroom on fantastiline praegu.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron