Hämmastavad lood

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Hämmastavad lood

PostitusPostitas Ralf » 30. Juuni 2012, 11:33

Hämmastavad lood
Amazing Stories (1985 – 1987)

"Hämmastavad lood" on fantaasia- ja õudussari, mille loojaks ja produtsendiks on Steven Spielberg. Erinevad lavastajad (Martin Scorsese, Clint Eastwood, Danny DeVito, Robert Zemeckis jpt.) toovad vaatajani tõeliselt hämmastavad ja kohati isegi veidrad lood.

Ülevaate lisas: Rassu

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Hämmastavad lood

PostitusPostitas Rasmus » 02. Juuli 2012, 17:21

Esimene osa on väga südamlik ja armas lugu, kuigi kohati ka õudne. Spielberg suudab suurepäraselt vaatajas erinevaid tundeid ja õudu tekitada. Ma oleks oodanud lõpus ka mingit seletust toimunu kohta, kuid võib-olla oli siis nii parem, kui jääb vaataja enda otsustada. 8/10

Teine osa oli hea lihtne komöödia ning mul oli isegi tunne, et see episood ongi selline. Kuigi tegelikult oli ka edaspidi põhirõhk huumoril. Jällegi korralik osa. 8/10

Kolmas osa oli hea, kuigi võib-olla veidi liiga vaimuvaene. Algus oli korralik, aga peale välja pääsemist toimunud tegevus polnud väga huvitav. Seekord lõpetati lugu ära ka, mitte nagu eelmistes osades, kus see põhimõtteliselt poolikuks jääb. Tundus nagu oleks sellest 30 minutist väheks jäänud. 7/10

Neljas osa oli üsna hea, kuigi pooleli jäämine häiris seekord rohkem kui varem. 7/10

Viienda osa miinuseks on liigne pikkus ja venivus. Teistest episoodidest peaaegu kaks korda pikem. Costner näitles hästi ja võib-olla oleks täispika filmi puhul selline sisugi meeldinud, aga 45 minuti jooksul see Jonathan mulle sümpaatseks ei saanud ning mingeid tundeid tema pääsemine või surm (ei hakka spoilima) ei toonud. 5/10

Kuues on nendest esimestest minu lemmik päris kindlalt. Hetkeseisuga on sellel ka kõige suurem rõhk horroril. Peter Hyams ikka oskab. (Y) 9/10

Seitsmes osa nii väga ei meeldinud. Idee oli huvitav, aga tegevust jäi nagu natuke väheks. Tulnukad nägid ka naljakad välja. 7/10

Kaheksandat osa oli põnev vaadata, kuna tegelen ise ka väikestviisi mustkunstiga ja olen sellest pikalt huvi tundnud. 7/10

Üheksas jäi veidi igavaks. Algul tundus põnev, aga peale Guilti reisile minemist kulges lugu suhteliselt ilma üllatusteta ja midagi erilist selles polnud. Samas oli tore näha lavastaja (kelleks sel korral oli Burt Reynolds) nägemust Jumalast ja tema käsilastest ning emotsioonide rolle inimeste elus. 6/10

Kümnes osa oli küll märksa parem, kuid siiski keskmisest nõrgem. Üsna nõrgalt oli televisioonimaailmaga kaasaskäivaid võimalusi ära kasutatud, samas Hulki ja Knight Rideri KITT'i eest kindlalt plusspunktid. Sissejuhatus oli ehk liiga pikk, arvestades, et kokku kestis osa vaid 25 minutit. Edaspidise jaoks jäi natuke aega väheseks. 7/10

Üheteistkümnenda osa kohta jagub küll vaid kiidusõnu. Täpselt selline, nagu üks korralik jõululugu olema peab - südamlik, veidi lapsik ja fantaasiarikas. Vaatasin seda küll veidi valel ajal (jõuludeni mitu kuud jäänud), aga kuna lumi sel aastal vara maha tuli, siis pole vist eriti viga. 8/10

Kaheteistkümnes osa mulle nii väga ei meeldinud. Samas kajastas inimese hulluks minemist peale oma armastatu surma päris hästi (sest täpselt niimoodi ma seda võtsingi, aga kuna sarja nimi on "Hämmastavad lood", siis võib seda ka hoopis teise nurga alt vaadata). Harvey Keitel sai oma rolliga suurepäraselt hakkama. 7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist