Sherlock

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sherlock

PostitusPostitas Soprano » 17. Veebruar 2012, 02:17

Sherlock
Sherlock (2010)

Arthur Conan Doyle'i ainetel valminud BBC telesari, milles Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) ja doktor Watson (Martin Freeman) lahendavad kuritegusid 21. sajandi Londonis.

Sarja loojateks on Steven Moffat ("Doktor Who") ja Mark Gatiss ("The League of Gentlemen").

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Sherlock

PostitusPostitas H6umy » 19. Juuni 2012, 16:52

Kõige geniaalsem sari, mida näinud olen!
Kahju, et hooajas vaid kolm osa ning nii pikad pausid.
Ei jõua ära oodata kolmandat hooaega!
H6umy
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 28
Liitunud: 17. November 2011, 11:53

Re: Sherlock

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 13. November 2013, 22:06

Ülikõva sari.

3. hooaeg saab alguse USA's 19. Jaanuar 2014. UK's peaks varem olema.

Pilt
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Sherlock

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 03. Jaanuar 2014, 10:24

S03E01 - pojad ekraanil tagasi. Meeldib, et Cumberbatch ja Freeman asja edasi teevad vaatamata sellele, et tüübid on nüüdseks päris palju suuremad staarid, kui seriaali alguspäevil. Nende omavaheline keemia on ekraanil kenasti säilinud.

Osa ise oli põnev ja huvitav.
Spoiler :
Jättis veel omajagu asju ülejäänud 2 ossa. Pakuti välja mitmeid lahendusi Sherlock'i fake-surmale aga õiget varianti ei näinudki.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Sherlock

PostitusPostitas Weirdo » 03. Jaanuar 2014, 12:33

Kolmanda hooaja esimene osa oli üsna kummastav, juba esimestest sekunditest alates. Esiteks selle sarja jaoks tavatu saatemuusika kasutamine, teiseks teistsuguse (situatsiooni)koomika
Spoiler :
(näiteks see restoranistseen, kus Sherlock kelnerina esineb)
kasutamine. Ühesõnaga, tundus kohati täitsa teistmoodi kui eelnevad hooajad. Omavaheline keemia oli muidugi oma tavapärases hiilguses. Selles episoodis oli Sherlock suurem, ülbem douchebag kui iial varem, mul isiklikult tekkis küll korduvalt tunne, et tahaks talle lausa ise vastu lõugu virutada.
See oli ka harjumatu, et nii palju emotsionaalseid stseene oli.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

Re: Sherlock

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 14. Jaanuar 2014, 19:27

No kurat, ootasin pikkisilmi ja nigu lupsti - läbi ta ongi jälle :'( :x

Minule kokkuvõttes ikkagi 3. hooaeg meeldis. Isegi keskmine nö. veidi kergem osa. Väga põnev jälgimine ja kuulamine. Minule väga meeldib Holmes'i ja Watsoni vahel olev #nohomo manlove, mis on iga osaga aina kasvanud.

Spoiler :
Ega vist ei saanudki lõpuks teada ju kuidas Sherlock oma surma lavastas? Ja ma ei suuda otsustada, kas see, et Moriarty vb on ikkagi elus, on hea lõpp või mitte. (Originaalselt ta vist ei surnud kunagi?) Aga samas, kes teab, kes selle "Did you miss me?" lõigu taga tegelikult on...


kindlasti tahab 2. vaatamist.

Annaks jumal, et kõik tegijad leiaksid kiiresti oma graafikus augu ja asuksid järgmiste hooaegade kallale. Nagu ma aru sain siis koos 3. hooajaga kirjutati alla ka juba 4-dale.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Sherlock

PostitusPostitas Forzelius » 15. Jaanuar 2014, 00:41

DaydreamDiamond kirjutas:
Spoiler :
Ega vist ei saanudki lõpuks teada ju kuidas Sherlock oma surma lavastas? Ja ma ei suuda otsustada, kas see, et Moriarty vb on ikkagi elus, on hea lõpp või mitte. (Originaalselt ta vist ei surnud kunagi?) Aga samas, kes teab, kes selle "Did you miss me?" lõigu taga tegelikult on...


Raamatutes iirc
Spoiler :
suri Moriarty ikka Reichenbach Fallis. 99% kindel selles umbes. Nii et ei oska öelda, mis see lõpuklipp tähendab. Väga kahtlen, et M ikka tagasi tuleb, ta surm oli nii ilmselge ja Sherlock vana deduktiivhoor oleks läbi hammustanud igasugusegi lavastamise. Pigem keegi uus bandiit, kes tahab segadust ja hävingut külvata, pakun ma.


Mis hooaega endasse puutub, siis midagi oli justkui puudu. 1. ja 2. hooaeg oli nende tuletamiste ja läbinägemiste virr-varri taga ka hästi kirjutatud lood, whereas selles hooajas toetuti tihti nende Sherlocki mindcastle'i momentide peale. Vähemalt nii tundus mulle. Viimase osa supervillain oli küll äge, aga
Spoiler :
temaga seotud twist oli vääga ettenäha ning ka lõpplahendus ei võtnud kukalt kratsima.

1. ja 2. hooaeg olid ikka tugevamad, aga nagu eelkõneleja ütles, siis see manlove on tõesti äge ja need 2 on ikka suurepärane tandem ja kuidas ei saaks armastada seda sarja.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Sherlock

PostitusPostitas Garli » 15. Jaanuar 2014, 17:03

Njaa, stiilimuutus esimese kahe hooajaga oli päris suur ja oli natuke nõrgem küll, aga endiselt meeldiv kraam ja nauditav vaadata.

Ise arvan, et
Spoiler :
Moriarty "tagasitulek" on lihtsalt korraldatud järgmise villaini või isegi Sherlocki enda poolt, et Mycroft ta kohe tagasi kutsuks. S2 lõpus ju nägime, et ta tulistas pähe ennast ja üsna tobe oleks seda sellega selgitada, et tegelt tulistas end hoopis põske vms. Aga noh, siin sarjas on vist kõik võimalik ja olen lugenud, et Moffatil ongi selline komme oma tegelastega käituda.

Also, allahüppamise selgitust ei saanudki. Või peab tõesti eeldama, et see, mis ta Andersonile rääkis 3.1 lõpus oligi õige siis? Ma arvasin pärast esimest osa, et terve hooaja jooksul näidatakse erinevaid võimalusi ja siis viimane on see õige. Esimeses osas ju Sherlock ütles korduvalt, et ta surma fake'imiseks oli 13 erinevat varianti vms.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Sherlock

PostitusPostitas P2ppin » 15. Jaanuar 2014, 23:02

Spoiler :
Arvan, et saate tegijad nimelt ei avalikustanud seda ühte õiget versiooni fake surmast. Põhjus see, et üks puha mida nad välja oleks mõtelnud, siis oleks ikka olnud suur risk, et ühele grupile inimesele ei meeldi/ei tundu usutav üks või teine asi. Üsna safe bet oli jätta vaatajad mõtlema selle üle ja mitte mingit kindlat versiooni avalikustada.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Sherlock

PostitusPostitas Forzelius » 15. Jaanuar 2014, 23:02

2.3 lõpu kohta ja selle teoretiseerimisega seoses
Spoiler :
imo ongi hea, kui ei avaldata tõelist viisi. tahaksite tõesti teada või on põnevam mõelda, kuidas ta seda tegi. isiklikult pooldan viimast varianti. ja mis moriarty returni puutub, siis garli tõstatab hea pointi, et lihtsalt sherlocki surmast päästa vms sest nii mycroft kui sherlock ise polnud just väga optimistlikud tema tagasituleku suhtes.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Sherlock

PostitusPostitas Zinera » 10. Veebruar 2014, 19:19

Siiani olen vaadanud kaks esimest hooaega ära ja võib öelda, et teine hooaeg oli isegi parem, kui esimene. Esimeses oli rohkem sissejuhatus, teine seevastu hõlmab rohkem juhtumite uurimist. Üks episood on pikk nagu keskmine film, samas jõutakse selle aja jooksul kõik korralikult ära seletada ning ei jää suuri küsitavusi, pole hullu kiirustamist. Tegelased on hästi välja arendatud, muutuvad kiiresti südamelähedasteks. Kolmandale hooajale on ootused kõrged, loodetavasti halvemuse poole asi siiski ei lähe väga palju.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Sherlock

PostitusPostitas Cochrane » 10. Veebruar 2014, 23:19

See on praegu üks kindel lemmikseriaal. Tegu pole küll esimese üritusega kuulsa detektiivi lugusid väheke uuendada, kuid raudselt on see kõige edukam. Elementary moderniseerimiskatset vaatasin ka mõnda aega, aga Sherlocki kõrval on tegu ikka väga kahvatu projektiga. Rääkimata sellest, et nad tegid vea seal, kus Sherlock tabas otse kümnesse - kõigest 3 episoodi hooaja peale. Mina olen rahul. Parem kolm, mida ma naudin, kui 22, millest pooled võiks vabalt kõrvale heita.

Olen väga selle poolt, et rohkem seriaale võiks sama lähenemist kasutada. Vähemalt kohe kindlasti sellised, milles on mingi üldine arenev lugu. Tegelikult on seda ka märgata - üsna mitmel on hooaja peale 10-13 episoodi. Ja see tuleb kvaliteedile kasuks.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Sherlock

PostitusPostitas Ronet » 18. Aprill 2014, 22:13

Sain esimese hooaja läbi. Kõik on tip-top, kuid ma lihtsalt ei ole hooked nagu kõik teised. Ma ei tea milles asi on. :\
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Sherlock

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 04. Jaanuar 2016, 10:52

No minule The Abominable Bride oma hüpete ja asjadega meeldis. Üldiselt seda sarja vaataks palju tihedamalt kui seda tuleb. Aga kuna showrunnerid jooksutavad nii Sherlockit kui ka The Doctorit, siis on arusaadav, miks on nii (rääkimata näitlejate kättasaadavusest).
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Sherlock

PostitusPostitas Garli » 28. Jaanuar 2016, 14:47

See episood pähklikoores:
Spoiler :
Pilt


Muidu meeldis, et
Spoiler :
polnud suvaline iseseisev episood (nagu algselt arvasin), vaid tie-in eelnevalt toimunuga ja hea setup uueks hooajaks.


Humoorikas ja stiilne nagu Sherlocki osad ikka. Uus hooaeg tuleb siis mingi viie aasta pärast, on keegi uurinud ?
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist

cron