Taevasambad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Taevasambad

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 19. November 2011, 19:23

Taevasambad
The Pillars of the Earth (2010 – 2010)

Walesi menukirjaniku Ken Folletti 1989. aastal ilmunud ajalooline põnevusromaan "Taevasambad" sai kiiresti bestselleriks. Mullu valmis teose põhjal eepiline 8-jaoline lühisari.

Tegevus keskendub katedraali ehitamisele fiktiivses Lõuna-Inglismaa linnas Kingsbridge'is XII sajandi keskel. Eeskujuks on 38 aastaga ehitatud Salisbury Püha Maarja katedraali rajamine, kus kasutati ainult ühte arhitektuuristiili – varainglise gooti stiili.

See oli aeg, kui kuningas Stepheni ja tema suguseltsi vahel käis kodusõda ning riigis valitses anarhia ja kaos. Poole sajandi pikkuse ajaloo märksõnadeks on Valge Laeva uppumine Normandia ranniku lähedal (1120), religioossed konfliktid, poliitiline ustavus ja Canterbury peapiiskopi Thomas Becketi mõrv (1170).

Arvukate tegelaste seast tõusevad värvikamalt esile võimukas kloostriülem Philip, intrigaanlik ja amoraalne piiskop Waleran Bigod, pisut kergeusklik arhitekt Tom Builder ning tema nutikas ehitusmeistrist kasupoeg Jack.

www.etv.ee

Ülevaate lisas: CM-Girl

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Taevasambad

PostitusPostitas CM-Girl » 20. November 2011, 15:24

Väga hea sari. Like-->Ajastu. Head tegelased. Alguses ebameeldivat tegelast kohe ei tekkinud aga mida osad edasi seda vähem hakkas meeldima Alfred (Tomi poeg).Muutus lõpuks ikka täielikuks mölakaks. Samas mida osad edasi seda rohkem hakkas mulle Jack meeldima.Alguses vaikne ja salapärane. Samuti ka Tom ja Aliena (julge ja tark) ning Philip hakkasid meeldima. Jacki ema meeldis ka, küll on inimesed alles ebausklikud. Regani ja tema poja vaheline suhe oli too weird. Ian McShane'i oli tore näha aga minu jaoks kuidagi varju jäi. Tema karakterit oli kuidagi nõrgalt kujutatud, või no ma ei teagi, miski jäi häirima.
Viimased kaks episoodi meeldisid enim. Tõed tulid päevavalgele, halvad said oma karistused.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Taevasambad

PostitusPostitas brixxx » 24. Mai 2012, 11:00

Mina ei viitsinudki seda seriaali lõpuni vaadata, vaatasin u 3 osa, peale seda kui
Spoiler :
rajuti Donald Sutherlandi tegelaskujul pea maha, läks mul seriaali vaatamise huvi üle, ühe osa peale seda suutsin veel vaadata. Mul jäi sellest filmist meelde, et küll oli isekas isa Tom, et kui naine suri, siis jättis lapse maha ning hiljem tahtis tagasi saada munga käest ja selleks ta planeeris nii keerulise ehituse, mida ehitatakse ligi 30 aastat. Aga huvitav miks Regan Hamleigh pidi pruun laik näos olema, päris elus ei ole Sarah Parish sellist laiku näos. Ning kohe algusest ei meeldinud Jack, Jack oli püsti hull, põletas kiriku maha, et sinna jääda.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist