Kodumaa

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kodumaa

PostitusPostitas Soprano » 16. Oktoober 2011, 18:20

Kodumaa
Homeland (2011)

Iraagis volituseta operatsiooni läbi viimise tõttu pannakse CIA ohvitser Carrie Mathison (Claire Danes) katseajale ning suunatakse tööle Virginiasse, terrorismivastasesse keskusesse.

Kui Delta Force'i haarangu käigus leitakse kaheksa aastat kadunud olnud ameerika mereväelane, paistab, et kunagi Iraagist saadud informatsioon vastab tõele: kas on võimalik, et ameeriklasest sõjavang on pööratud ning töötab nüüd Al-Qaeda heaks?

Valitsus näeb seersant Brodys (Damian Lewis) kangelast ja Carrie pöördub ainsa inimese poole, keda ta usaldab. Saul Berensoniga koostööd tehes üritab Carrie tõele jälile jõuda ning ennetada uut terrorirünnakut kodumaa pinnal.

Ülevaate lisas: Wisegirl

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Kober » 17. Oktoober 2011, 14:21

Olen kaks esimest ära vaadanud ja seni rahul. Kavatsen kindlasti jätkata, isegi kui peaks juhtuma, et sisu jamaks keerab, sest Lewis saab nii krd harva normaalseid rolle.
Kasutaja avatar
Kober
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 13
Liitunud: 15. Jaanuar 2011, 09:16
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Wisegirl » 20. Oktoober 2011, 20:59

Olen ka kindel, et jätkan vaatamist. Psühholoogiliselt piisavalt põnev.

Huvitav, kas tõesti värvati sedasi (juhuslikult) noori naiivitare enda riigi heaks töötama? Interesting...
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas Wisegirl » 28. Oktoober 2011, 18:59

Kui nüüd olukorda üle-mõelda, siis võiks arvata, et Brody tappis hirve, kuna too on ju sõraline... (nagu siga, mitte nagu lehm)

Patrick Jane võiks tulla ja hüpnotiseerida Carrie, siis meenuks naisele perifeerselt nähtud USA lipp, mis maja küljes lehvis. Või noh.. :pööritus:

Mõnusalt pinev õhkkond on seriaalil. Tunnusmuusika on ka hästi valitud, (ala)teadlikult häirib mind; sounds just like a crazy person.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas Wisegirl » 13. Detsember 2011, 21:57

1x11 "The Vest"
Tohoh. Carrie on väga võluv, kui ta segast peksab. "Nazir's movements in green, after fallow yellow, always creeping towards purple are methodical, meaningful, momentous and monsterous."
Sauli ilme on hindamatu. Tõsiselt meeldib see episood. Väga-väga-väga huvitavaks läheb.

Kui juba eelviimane osa nii kaasahaarav oli, siis viimase osa suhtes on mul eriti kõrged ootused.
Spoiler :
Aga ei saa Bordy sisemaailmast aru. Mingi väikese poisi nimel on valmis enesetaputerroristiks hakkama (jajah, õpetas teda kesteab, mitu aastat), aga tema enda perekond ja lapsed? Hea seegi, et tütar midagi kahtlustab.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas Wisegirl » 20. Detsember 2011, 00:10

Kahtlane... järjest minu postitused, sedasi hakkab isegi imelik. :pööritus:

Aga, hooaja lõpp. Ma ei teagi, mida arvata. Ühelt poolt on selline lõpp vajalik, et ilmavalgust näeks teine hooaeg ning et see kujuneks ka huvitavaks... Teisalt, oleks võinud olla ka ainult 1-hooajaline seriaal, mis lõpeb hullu pauguga.

Spoiler :
Mhm, tütrele tehtud lubadus trumpab eelneva lubaduse. Tundub usutav.
Suurem osa teisest hooajast võib arvatavasti kuluda Carrie mälu taasta(u)misele ja arusaamisele, et Brody on ikka mädamuna.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Garli » 20. Detsember 2011, 02:09

Terve hooaeg oli the bomb aga kahjuks oli finaal üllatavalt lahja. Minu jaoks täiesti olematu pay-off. The Killing napsab küll endale auhinna "Aasta kõige kehvem hooaja finaal"-kategoorias, kuid Homelandi oma ei jää kahjuks eriti kaugele. Kusjuures paar osa enne viimast + viimase osa promo olid meeletult head. Such a shame. :(
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Kodumaa

PostitusPostitas 0ll » 21. Detsember 2011, 00:07

Tulevastele põlvedele mõeldes kopeerin siia oma esimese osa muljed.
0ll kirjutas:Homeland 1x01
Ei suuda järgmist blokki ära oodata ja pean kohe teatama, et "Homeland" on selle sügise parim uus sari. Pole veel kõiki asju näinud, aga on äärmiselt vähetõenäoline, et miski seda lööb. Nagu "Rubicon" ja esimeste hooaegade (usutavam/reaalsem) "24" oleks lapse saanud. Terve piloot (isegi rahulikumad kohad) oli nii paksult pinget täis, et seda oleks saanud noaga lõigata. Ja milline fantastiline seltskond näitlejaid. Claire Danesi auhinnakollektsioon saab korralikku täiendust, see on juba praegu selge. Või vähemalt selline mulje jäi...
"What are you saying? That I'm making this shit up!? Well, maybe I am, you know, maybe it is all in my head. But you're in it now, Virgil, UP TO YOUR F*CKING NECK!!"


Peale viimast osa samal arvamusel: tegemist on selle sügise parima uue sarjaga. Näitlejad (Danes, Lewis ja Patinkin) ekstraklass. Ja häid esitusi oli veel - noor näitleja Morgan Saylor näitas alles viimases osas, milleks ta võimeline on. Samuti üks suurepärane "vaikse tapja" rollisooritus (peaaegu sama efektne kui Anton Chigurh)
Finaal jättis suhteliselt külmaks. Ma saan aru, mida tehti*, aga ootasin midagi enamat. Mida täpsemalt, ei tea.
Spoiler :
Ka "suur pauk" poleks rahuldav lahendus, seda nii hooaja kui terve sarja lõpuna. Sarja lõpuna jääks kõik tegelased õhku: saaksime kaadrid hulluvast Brody perekonnast ja röökivast Carriest. Lisaks mingi lühikese moraaliloengu Saulilt ja olekski kogu lugu. Kui käiks pauk ja sari jätkuks, tähendaks see veelgi suuremaid panuseid -> suuremaid pomme. Aga see tähendab ühtlasi, et "Kodumaast" saab uus "24" ja ma ei usu, et see sarjale positiivselt mõjuks.


1. hooaeg - 9/10
Carrie Mathison on äärmiselt huvitav karakter. Piloot ja eriti 7. osa (The Weekend) olid selle aasta ühed meeldivamad teleelamused.

---
* - kahjuks saavad sarja tegijad sellest täpselt samamoodi aru: "Tuleb teine hooaeg!" Punkt. Intervjuudest jääb mulje, et mingit reaalset plaani pole, isegi lohakat eskiisi mitte. Kirjutajad kogunevad jaanuaris ja vaatavad, mis saama hakkab. Ühe tõsiseltvõetava draamasarja loomeprotsessi nii lõdvalt suhtumine... tundub imelik.
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kodumaa

PostitusPostitas CM-Girl » 29. Detsember 2011, 17:36

Suutsin kaks osa ära vaadata. Otsustasin, et vaatan seda sarja siiski tulevikus edasi. Proovin millalgi edasi vaadata Mandy Patinkini pärast, tal pole küll suur roll aga siiski. Damian Lewisi on samuti tore näha kuid Claire Danesi osatäitmine on see mis takistab sarja kohe edasi vaatamast. Carrie on niiii ärritav lihtsalt.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas Wisegirl » 29. Detsember 2011, 23:50

Peabki ärritav olema, Carrie ju bipolaarne, psüühika on häiritud.
Sa peaksid viimase-eelviimase osa ära vaatama, seal on tal hullem läbipõlemine. ;-)
I like.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Kodumaa

PostitusPostitas raiz » 30. Detsember 2011, 00:16

Hakkasin ka vaatama eilsest. Seni 3 osa nähtud ja tundub päris huvitav. Eks näis, kuidas jõuan ülejäänud osad ära vaadata.
raiz
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 214
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 18:32

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Kober » 04. Jaanuar 2012, 13:31

Minu meelest suudeti finaal enam-vähem korralikult sooritada. Ei avaldanud jah pööraselt muljet, aga mingit suurt kärakat, nagu juba mainit, ei saaks teha, kui on eelnevalt plaan jätkata.
Spoiler :
Amid ei tee üldse kuigi sageli asju, kus president või asepreident konkreetselt maha tapetaks.
Ja selles olukorras, kus midagi tuleb veel edasi, oli hooaja viimane osa suht piisavalt pingeline.
Küll kardan ma, et järgmist hooaega enam sama põnevaks kirjutada ei anna, aga noh, ära ma ta ootan ja ära vaatan ka, kasvõi juba Lewise pärast.
Leian ka, et hooaja parim uus seriaal, pole kõrvale suurt samaväärset midagi panna.
8,5/10
Kasutaja avatar
Kober
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 13
Liitunud: 15. Jaanuar 2011, 09:16
Asukoht: Tallinn

Re: Kodumaa

PostitusPostitas P2ppin » 21. Jaanuar 2012, 13:58

Päris pädev seriaal, aga endalgi jäi see lõpplahendus pisut kipitama. Seriaali seni parim külg minu arust on näitlejatööd ja polnud kahtlustki, et Claire Danes gloobuse ära võtab, aga samas see parima seriaali gloobus oli küll liialdus (GoT ja Boardwalk kindlalt üle minu arust). Jääb loota, et nüüd suudavad midagi head ette võtta järgmises hooajas, sest ootused on kindlasti kasvanud selle seriaali suhtes. S1 - 7.5/10.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Kodumaa

PostitusPostitas P2ppin » 22. Oktoober 2012, 14:45

Teine hooaeg täies hoos ja ühtegi postitust ? Väga posiitvselt ikka see hooaeg alanud ja writerid juba mitu kiiret julget lüket teinud teemaarengutes ja ei jäädud niisama kummi venitama. Praegult jooksvatest seriaalidest ehk kõige kaasahaarvam.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

PostitusPostitas Wisegirl » 22. Oktoober 2012, 22:42

Mulle ka meeldib, kuidas kivi on kiiresti veerema lastud.
"State of Independece'i" puhul sai kahjurõõmsalt jälgida, kuidas Brody üritab justkui "õiget" asja teha (ehk siis selgrootult täidab korraldusi), aga kõik läheb nii allamäge (paras!) ja lõppkokkuvõttes on ta ikka kaelani sees.

Valigu endale pool ja võtku vastutus, selmet tilbendada ei-tea-kus ja arvata, et kui olukorda ignoreerida, saab kõik korda.

Carriele elan kõige rohkem kaasa. Näoilme peegeldab nii kenasti emotsioone, Danes on väga tubli töö teinud.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

cron