Kodumaa

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Kodumaa

PostitusPostitas 0ll » 25. Oktoober 2012, 23:57

Jõudsin sarjale uuesti järele.
Täiesti uskumatu, millise hooga edasi liigutakse. Põhimõtteliselt nägime nelja osaga kaks hooaega s.t et nii 2. kui ka 4. osa oleks võinud vabalt hooaja finaaliks jääda (ja paljudes teistes sarjades jäänukski).
Nii palju võimsaid stseene ja esitusi (et ei suuda jaburduste/ebaloogilisuste peale isegi pahandada)

"OK. Not friends."
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Forzelius » 20. November 2012, 00:05

Hmm, kahju mulli õhata, kuid teine hooaeg on ikka oluliselt rohkem sündmustevabam ning ideedevaesem olnud. Korduvad motiivid nagu seksiretked suvalistes onnides, ning palju 24 stiilis surveillance'it küll üle 6/10 hooajale ei too. Imelik, et juba 8 osa läinud. Isegi viis, kuidas pinget luuakse ning episoodide lõpukolmandikke üles ehitatakse, on kahtlaselt sarnane 24'ga. Kui algul mõjus see mõnusa asendusena, siis nüüd tsipa häirib juba: that's it? Tahaks loota, et ma eksin ja, et järelejäänud hooajaga (irooniliselt lõpukolmandik), tehakse miskit põnevat, kuid praegu on küll veidi liiga palju ühe koha peal tammumist. Quinn on tore lisandus casti, aga oleks vaja rohkem.
Also, see perepoeg on üks mõttetumaid karaktereid üldse. Vanus vanuseks, aga kui ta mitte midagi ei tee, siis pole ka mõtet tema peale 2 rida kulutada kord 4 osa jooksul. Jah, AJ rääkis ka Tonyga vähem esimestes hooaegades, aga vähemalt midagi toimus. Peaaegu 2 hooaega on möödas ja what's-his-name on setil ilmselt sama kuulus kui mõni statist.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kodumaa

PostitusPostitas hint » 20. Detsember 2012, 18:00

Soovitan sul hooaja lõpuni vaadata, tõusvas joones edenes lõpus ja viimased osad olid väga tugevad.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Ronet » 20. Detsember 2012, 18:16

Võrreldes esimese hooajaga, oli s2 oluliselt parem. Ei hakatud enam niivõrd venitama etc.
hint kirjutas:Soovitan sul hooaja lõpuni vaadata, tõusvas joones edenes lõpus ja viimased osad olid väga tugevad.

Nüüdseks on tal hooaeg läbi juba.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kodumaa

PostitusPostitas 0ll » 21. Detsember 2012, 00:58

Olen eriarvamusel (Leveli ja hintiga). Minu jaoks oli esimene hooaeg selgelt tugevam ja ka selle hooaja esimesed 5 osa hoidsid taset. Aga peale seda hakkas vaikselt kokku varisema - äkki see metsik tempo käis üle jõu?
Sarjas oli ka varem palju ebaloogilist (eelkõige luurealast), aga vähemalt tegelased ise tundusid päris. Enam mitte. Ka nn märuliloogika ei kannata mingit kriitikat. Brody-Carrie liini lüpsti liiga kaua. "Padrun kadunud" Mike? Isegi Quinni tegelane rikuti viimase osaga ära. Jne. Inimesed lihtsalt ilmuvad ja teevad imelikke asju.
Spoiler :
Vaatan seda sarja viimasel ajal hoopis teise pilguga - näiteks finaalosa stseenis, kus Quinn oma konservitoitu mugis, olin täiesti valmis selleks, et kohe hüppab nurga tagant välja Mike või Dana... Miks mitte?
Aga võib-olla on asi lihtsalt selles, et ma ei suuda leppida sarja moondumisega 24-ks. Äkki järgmisel hooajal harjun ära.

2. hooaeg - (5*9/10 + 7*5/10)/12 ≈ 6+/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Forzelius » 21. Detsember 2012, 01:54

0ll kirjutas:Olen eriarvamusel (Leveli ja hintiga). Minu jaoks oli esimene hooaeg selgelt tugevam ja ka selle hooaja esimesed 5 osa hoidsid taset. Aga peale seda hakkas vaikselt kokku varisema - äkki see metsik tempo käis üle jõu?
Sarjas oli ka varem palju ebaloogilist (eelkõige luurealast), aga vähemalt tegelased ise tundusid päris. Enam mitte. Ka nn märuliloogika ei kannata mingit kriitikat. Brody-Carrie liini lüpsti liiga kaua. "Padrun kadunud" Mike? Isegi Quinni tegelane rikuti viimase osaga ära. Jne. Inimesed lihtsalt ilmuvad ja teevad imelikke asju.
Spoiler :
Vaatan seda sarja viimasel ajal hoopis teise pilguga - näiteks finaalosa stseenis, kus Quinn oma konservitoitu mugis, olin täiesti valmis selleks, et kohe hüppab nurga tagant välja Mike või Dana... Miks mitte?
Aga võib-olla on asi lihtsalt selles, et ma ei suuda leppida sarja moondumisega 24-ks. Äkki järgmisel hooajal harjun ära.

2. hooaeg - (5*9/10 + 7*5/10)/12 ≈ 6+/10


Ma totaalselt ühel meelel. Just see 24'ks moondumine häirib mind ka kohutavalt. Esimene hooaeg oli palju tugevam ning ei lasknud liigselt liugu selle peal, aga teises hooajas paistsid silma kohad, kus on justkui üks-ühele kopeeritud selle kõige parema luuresarja ideid:
Spoiler :
See, kus Abu Nazir esimest korda USA pinnal välja ilmub. Just see, kuidas see juhtus osa lõpus, peale seda, kui keegi oli kinni nabitud, tõi ikka väga palju paralleele. Kasvõi 24. 5. hooaja lõpp.

Ja Brody tegelasel on ka ohtu Castielistuda. Liigne hea-halb-liha-kala tants-trall ei tule kindlasti kasuks. Kiidan samas finaali silda 3. hooajaks - tundub, et läheb jälle põnevamaks. Ja mulle meeldib Brody-Carrie keemia.

teine hooaeg - 6/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Iceman » 28. Detsember 2012, 01:45

1. hooaeg oli ikka palju kõvem jah.

Spoiler :
Vaatasin siis viimase osa ka nüüd ära lõpuks...esimesed pooltundi oli maru igav aga siis läks hoobilt põnevaks...oleks pidanud tegelt aimama, et midagi sellist võib juhtuda, kuna see pole loogiline, et kui ninamees on surnud, siis on oht möödas...Ja ma ei saa ühest asjast aru...et kas seal Langleys turvakaameraid pole, et saaks välja selgitada kuidas see auto sinna sai ja Brody oleks süüst puhas...ja no tegelt ega ma nendest autopommidest suurt midagi ei tea aga kas tõesti üks autopomm võib olla nii suure laastava mõjuga nagu seal seriaalis oli? ( ma mõtlen seda hoonete purustust, et lausa kolmas korrus eemalt sai päris korralikult kahjustatud)
Iceman
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 23
Liitunud: 15. Detsember 2012, 13:25

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Forzelius » 21. Oktoober 2013, 20:23

Olen viimasel ajal uuesti seda seriaali hindama hakanud. Vahepeal oli küll väga anti-hunnitu emotsioon, aga vat nüüd jälle meeldib. Viimane osa siis:
Spoiler :
hea, et Carrie ja Saul läbi vaavad, AGA kui nad tegid kogu see aeg koostööd, siis, kuidas seletada neid goofe, kui näiteks Carrie droogide mõju all 2. või 3. osas Sauli perse saatis. Võib alati väita, et see tulenes tema ängist kogu selle salajase missiooni vastu, kuid siiski.

Tundub esmapilgul, et see ja mõnd teised rehad jäeti rajale. Loodetavasti suudetakse neist järgnevate nädalate jooksul edukalt kõrvale põigelda. Hea meelelahutus.

Edit: samamoodi nagu 3.1's see
Spoiler :
Sauli telekõne, kus ta ütles, et üks agent on bipolar, Carrie pahviks lõi. Kui nad terve see aeg koostööd tegid, siis miks see Carrie rivist välja lõi?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Fifafan » 22. Oktoober 2013, 23:25

S3E4 - lõpp oli ikka täiega värskendav ja super! Siiani kõik nii masendav olnud.

Spoiler :
Tagasi mõeldes, siis jah imelik et Carrie nii tõetruult Sauli tegutsemist võttis. Kuid samas, siis poleks ka vaatajatel sellist effekti olnud neljanda osa lõpus


Kõva sari igal juhul!
Fifafan
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 22. Oktoober 2013, 23:14

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Forzelius » 12. November 2013, 03:31

Praegu olen ikka tõeliselt jälle selle seebi armastajate poolele üle läinud. Ma naudin seda, kuidas tegijad jagavad oma fookust kaheks: fiktsionaalseks 24-stiilis üledramatiseeritud spioonipõnevikuks ning eneseteadlikuks 21. sajandi antiameerikaliku ühiskonna varjupooleks. Saab nii vingeid cliffhangereid ja järk-järgult jutustamist [kus kogu aeg tuleb uus info välja (stiil, mille "24" populaarseks tegi), uus boss, uus ülesanne-missioon] kui ka näiliselt ehtsaid ülestunnistusi. Tänases osas Quinn ja too detektiiv (3.7). Samamoodi ka kogu Sauli, kes on vast lemmiktegelaseks muutunud oma haavatavusega, ideoloogia. Positiivsete omadustega tüüp, kellele elad kogu hingest kaasa, aga juba tajud ette, kuidas sellised rajalt maha võetakse. Loodan südamest, et eksin sellega.
Veits ramble, aga üks teema, mis tõesti läbi kumab, on see, et autorid tahavad nagu ülejäänud maailmas vähendada seda arvamust, et USA oma spioneerimiste ja sõdimistega nii sinisilmne on. Ja kuna ma ei tea, kui palju protsenti mikidest sellega nõustub, siis ei tea ka, kui väga see neil korda läheb. Mina soovin neile kõike paremat, igatahes. Säärane multimeediastrateegia on hea platvormi peal, tegelikult. "Homeland" on populaarne seriaal, vaatajaid on miljonites. Mingisugune alateadvuslik mõju ikka edasi kandub. Mis tegelikult toimub, seda ei tea ju keegi, kogu arusaam kõrvalseisjatel, kes tahavad midagi juurde mõelda, päädib wikileaksi, erinevate vandenõuteoreetikute ja vilepuhujatega. Ning ei väida üldse, et seal tõepõhja ei ole; kõik lihtsalt ei kuulu sinna ja kuna ei salli isiklikult üldistusi, siis on tore näha, kuidas homeland tahab näidata, et kõik ameeriklased ei ole ühesugused ja risti ette lüües relva kätte haaravad iraaki-iraani-afgaani rünnakuid pooldavad ultrapatrioodid.
Dramaturgiliselt, kui Brody tütar välja arvata, meeldivad mulle praktiliselt kõik liinid. F. Murray Abraham on hea vahelüli Sauli ja CIA vahel, loodan tema tegelasele pikka eluiga. Brodyt ennast võiks rohkem olla tänavuses hooajas, aga kuna see on juba poole peal, siis äkki ongi tegemist selle nišiga ja ausalt öeldes ei soovi ka niisama kohatäitmist, nii et kui stsenaristidel tõesti mingeid ideid pole, siis bravo, et peategelasele sellise hingamisruumi tekitavad. Brody naine ja tütar tõmbavad nüüd ilmselt tagasi, neile tekitati selline südamlik kunstlik ajutine lahkuminek, mis nagu sobiks olema selleks hooajaks suurematest muutustest kõik, eks näis. Aru ei saa väga sellest viimase osa jooksul üles kerkinud Carrie "pulga"-twistist, aga jätan võimaluse teistpidi mõelda. Kõik on 5+ tegelikult, mulle meeldib.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kodumaa

PostitusPostitas Forzelius » 16. Aprill 2017, 08:58

6.12
Spoiler :
Vau, kui sitt viis Quinn ära tappa. Hooaeg ja eriti teine pool oli täitsa põnev isegi. Aga see moodus, kuidas üks väga sümpaatseks karakteriks saanud Quinnile ots peale tehti, oli lihtsalt sitt writing. Päästab kangelaslikult Carrie ja presidendi elud ning siis tuleb 15 minti hiljem välja, et president on jobu ja surm oli mõttetu. Fakin hell
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Eelmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron