Ameerika õudukas

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ameerika õudukas

PostitusPostitas Ralf » 06. Oktoober 2011, 10:22

Ameerika õudukas
American Horror Story (2011)

Antoloogiasari, mille iga hooaeg keskendub erinevatele tegelastele ja sündmuskohtadele. Esimese keskmes on kummitavas majas elav Harmonite pere, teise tegevus toimub vaimuhaiglas, kolmas keskendub nõidade kokkutulekule, neljas aga friigisõule.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Ralf » 06. Oktoober 2011, 10:22

American Horror Story 1x01

Pilt

Pilot täitis kõik mu ootused (tingitud sellest, kui kiindunud olen sarja loojate üle-eelmisse koostööprojekti) ja enamgi veel. Provokatiivne, transgressive ja sünge - just nagu mulle meeldib. Kui Ryan Murphy tõsist televisiooni teeb, siis on see minu jaoks alati nagu vahukoor, sest tal paistab olevat TÄPSELT sama (haige) fantaasia nagu mul. :irw: Kohati häiris vaid väga kiire montaaž, mis tagas mõistagi hea tempo, kuid mõjus kuidagi... odavalt ja ebakinemaatiliselt. Ilmselt asi selles, et taheti pilotisse võimalikult palju toppida.
Teadupärast Murphyle meeldib šokeerida (kui ta just baleriinisarju või -filme ei tee) ja siin ta end tagasi ei hoia. (Y)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Garli » 06. Oktoober 2011, 22:40

Nõustun Ralfiga. Ülivinge piloot, vastas täpselt mu ootustele ning pani rohkemat tahtma. Loodan, et läheb järgmiste osadega veel kreisimaks ja süngemaks. (Y)

Ainsa asjana jäi veits häirima see,
Spoiler :
kuidas peatädi oli vahekorras umbes episoodi viimase kolmandiku alguses ja episoodi lõpus sai juba teada, et ta on rase. Mingit ajas edasi hüppamist ju polnud, aga ehk on tegijatel plaan hiljem kuidagi selgitada seda.

Ja laps on kindlasti selle oma, kes lateks-kostüümis oli, mitte Ben'i. You heard it here first.


JA NEED AVATIITRID!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Spellbound » 06. Oktoober 2011, 23:41

Fear itselfi avatiitrid on paremad, aga see selleks.

Meeldib mullegi. Mõnusalt krõbe ja tegelaste närvikavaga mängiv.
Vahepeal käis Insidiouses kõlanud viisijupp läbi. Miskipärast väga meeldivad nostalgiat esile kutsuvad õudusfilmidele omased muusikalised hetked.
Väga creepy olustik, piisavalt pöörane, aga samas klassikaline lähenemine kutsuvad vaatama küll.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Kermit » 08. Oktoober 2011, 19:37

Ehk isegi oli see liiga weird. Aga päris meeldis. Ses suhtes, et põnevust ja verd oli. Samuti ka sürre tegelasi. See ringi trippiv down-plika pani ka deepi ilma, et see väga imal oleks olnud. Pigem vastupidi, töötas.
Eks jälle annab õige pildi aeg. Viis osa võiks ära näha, siis otsustaks kas jätkata.
Kasutaja avatar
Kermit
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 17. Märts 2010, 23:28

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Ralf » 13. Oktoober 2011, 10:31

Uus osa oli ootuspäraselt hea. Eriti jäi silma, kuivõrd oskuslikult kasutati viimase 15 minuti jooksul maja suurust ja selle ruumide arvu; tavaliselt filmides liigutakse ikka kindlates koridorites või tubades, kui sündmused leiavad aset häärberi tüüpi elamus, kuid siin suudeti üllatuslikult montaaži ja kiire operaatoritöö abil väga lahedalt mööda maja navigeerida ja korraga mitut tegevust haarata. Äge.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas LiveForThis » 19. Oktoober 2012, 13:12

Asylumi esimene osa oli raju (Y)

Tõotab tulla veelgi segasem hooaeg kui eelmine.

Jessica Lange on tõsiselt hirmuäratav.

God I love this shit.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Kadii » 22. Oktoober 2012, 20:17

Uues hooaeg tõotab tulla päris kaasahaarav jep. Loodame, et nad lõppu jälle käest ei lase nagu eelmisega.
Kuigi kõik on natuke liiga ülepingutatud ja hullumaja kohta päris klišee, aga kõik need teevad kokku päris hea terviku. Lange on tõesti päris hirmus ja kuuekümnendate Tate on veel ägedam. Ja seks on ülihot nagu AHS'le ikka kohane :pööritus:
Uued tiitrid pole nii hirmsad, natuke liiga palju kõike. Vanad olid nagu natuke salapärasemad ja sellevõrra ägedamad.

Spoiler :
Mulle hullult meeldib see UFOteema, kõik need retakad ja Lange ei ole minu jaoks pooltki nii hirmsad, kui igasugune ufovärk.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Forzelius » 07. November 2012, 03:19

Ralf kirjutas:Kohati häiris vaid väga kiire montaaž, mis tagas mõistagi hea tempo, kuid mõjus kuidagi... odavalt ja ebakinemaatiliselt.


Olen samuti Nip/Tucki austaja ning seetõttu võtsin ka AHS'i ette. 1.3 juures hetkel (jah, teen erandi ja külastan teemat enne järje peal olemist). Montaaž ongi ilmselt minu kõige suurem okas ja mind häirib see vast natukene rohkem kui Ralfi ja mõnda veel. Peale pilooti on see siiski maha rahunenud veidi ja lugu ise on ka huvitav. Naljakas, et see Nip/Tucki looja uus seriaal on (fuck Glee), sest päris mitme tunnuse järgi eeldaks, et Alan Balli uus seep. SFU'ga panen tähele palju rohkem paralleele. Viirastused, Ruth Fisher, sümboolne ja kõige keskel olev maja, salatsemine - kogu vibe, ühesõnaga. Isegi too kaabuga vanamees on nagu Richard Jenkins meets iron. Aga mingil määral võlutud ma olen ning jätkan vaatamist.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Forzelius » 16. November 2012, 01:37

Nonii, tähtis osa oli seekord. Mulle ei meeldinud see, et Bloodyface'i identiteet nii vara avaldati (ei ole spoiler, et see avaldati, sünopsises täitsa kirjas). Oleks võinud ikka natukene liini allpool teha seda. Samuti olen nõus massa Ralfiga, kes ütles, et natuke liiga "all over the place" on see sari. Teise hooaja puhul kehtib see kohe päris kindlasti. Erinevaid juhtumeid on ikka way liiga palju käsil, aga eks see olegi antoloogiasarja eripära. Imo võiks
Spoiler :
tulnukad küll ära kaotada. Inimeste hullumist ja nende poolt tekitatud kaose jälgimine on hulga huvitavam. Samuti need metsjõletised. Natsi ja Bloodyface'i teemast piisaks.
Näitlemised täiesti super, kaameratöö võttis ka nõdrameelseks korra, näiteks selle ajal. Fakk, noh, ei näe selliseid special shote eriti.

Pilt

Kahju, et TWD nii popp sari hetkel on, muidu võiks kolmas hooaeg mingi zombie apocalypse olla, kuigi see vist ei haakuks sarja senise mineviku-temaatikaga väga.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Forzelius » 30. November 2012, 01:38

Fakk, mulle meeldib see kirg, millega seda seriaali tehakse. Pole suvalised laisad, üldnähtud plaanid. Innovatiivne lähenemine osast osasse. Mõne sarja puhul näeb kord terve jooksu ajal selliseid veidraid geniaalsusi, nagu AHS'is ühe episoodi ajal. Vingelt kõhe muusika, leidlikud kaameranurgad, huvitav mont. Sa lihtsalt kujutad vaimusilmas ette, kuidas tehnikamehed ja -naised saatsid igakolmapäevase baariõhtu nii mõnigi kord kuradile, et veel paar tundi arvuti ees nokitseda.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Forzelius » 07. Detsember 2012, 01:35

2 positiivset asja tänase suhtes (mitte, et see hooaeg oleks downfall olnud viimased paar osa). Ian motherfucking Mcshane ja
Spoiler :
lõpuks mingi development nende tulnukatega
.

Viimane on muidugi kahe otsaga asi, sest ausalt öeldes eelistaks üldse, et seda poleks. Liiga palju ulmet on liiga palju. Siin teemasid mitme järgneva hooaja jaoks koos.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Ralf » 07. Detsember 2012, 16:40

Teisest hooajast kolm osa vaadatud ja lihtsalt ei suuda väga palju mu tähelepanu hoida, kuigi olen ühte meelt nendega, kelle meelest on 60ndate hullarit väga usutavalt kujutatud. Hakkab tunduma, et ainus ettekääne (edasi) vaadata oleks šokeerivaid asju näha.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ameerika õuduslugu

PostitusPostitas Forzelius » 04. Jaanuar 2013, 07:10

Tundub, et ma olen vist foorumi ainus, kes järje peal on, ei?
Igatahes tundub väga huvitav lõpp tulevat. Jude on täiesti bananas, Threadson on tagasi,
Spoiler :
Arden ja Mary Eunice koos kremeeritud. Ilus kõhe stseen oli.

Aga ikka häirib mind see "liiga palju teemasid ühes hooajas koos". Tänapäeva teema on ka suhteliselt tarbetu.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron