Terra Nova

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Terra Nova

PostitusPostitas Rain » 27. September 2011, 22:59

Terra Nova
Terra Nova (2011)

Aastal 2149, mil elu Maal ähvardab väljasuremine ülemaailmse ülerahvastatuse ja õhu saastumise tõttu, leiavad teadlased aegruumis augu, mille abil on võimalik rännata ajas 85 miljonit aastat tagasi - kriidiajastusse. Olles viimasele piirile aetud, haarab Shannonite perekond võimalusest kinni ning rändavadki kriidiajastusse, loomaks seal esmakordselt inimeste koloonia, mille eesmärgiks on luua uus inimtsivilisatsioon.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Pixie » 27. September 2011, 23:20

Kohevarsti vaatan esimese episoodi ära, aga täna lugesin, et pilootosa ei saanud stellar vaatajanumbreid. Hakkan kohe Terra Nova tuleviku pärast kartma. Jep, ongi vist foobia välja kujunenud. :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Spellbound » 28. September 2011, 02:09

Üsna nõme oli.
Avatari medical screenid ja weird looking dinosaurused, väga feik gs ja osaliselt ka CGI. Okei liiga karm, aga stseen isa ja Avatari badass kindraliga oli liiga feigi tasutaga. Näitlejate näod joonistusid nii selgelt muust tasutast välja.

Sisulisest meenutas natuke Outcastsi.

Natuke liiga palju väljamängitud momente - iga kord kui keegi ütleb midagi tähtsat tekib taustale muusika.
Tegelased puistavad südant ükshaaval - algul üks poiss ja siis tüdruk - algul lembemoment ja siis kriisiolukord.

Ma ei tea...liiga seep?
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Forzelius » 28. September 2011, 03:41

Selle ratsionaali järgi on väga paljud seriaalid liiga seebid.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Spellbound » 28. September 2011, 20:32

Seebil ja seebil on vahe ja isegi Outcastsi piloot oli sellest huvitavam.
Tahtmatult tuli Novat vaadates meelde LOSTi piloot, mille kõrval Nova kahvatub nii, et haihtub saare tihke udu sisse.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Pixie » 01. Oktoober 2011, 01:11

Hmm, ei rabanud jalust, aga nii palju tekkis huvi, et vähemalt viienda episoodini vaatan ära ning siis otsustan, kas jätkan või ei. Meeldisid mitmed nüansid tuleviku Maa kohta - ebapuhas õhk, inimesed pole tavalise söögiga harjunud, laste arvu piiramine. Ka idee ajas tagasi reisida, kuna tulevik liiga pekkis omadega, on lahedalt omapärane.

Küll aga oli pilootosa esimene pool draamat vägivaldselt täis topitud. Polnud jõudnud veel tegelasi seedida ega neid omaks võtta, kui juba pidi neile kaasa tundma and whatnot. Ootasin, et Stephen Lang'i tegelane on põhimõtteliselt sama, mis filmis Avatar, kuid meeldiv üllatus oli. Tahaks juba näha, milliseks episoodid ja stoorid kujunevad.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Kermit » 03. Oktoober 2011, 19:28

Ärgem unustagem, et see oli vaid esmane pilootosa. Jah, ta kubiseb klišeedest ja tüüpilistest repliikidest, kuid milline USA sari/film seda poleks? Teema on ju iseenesest huvitav. Täiesti uus ja omamoodi värske lähenemine asjale. Igati ameerikalik sci-fi sari. Ennatlik ma olla ei taha ja punnistan ikka mingi 5 osa ära.
Kasutaja avatar
Kermit
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 17. Märts 2010, 23:28

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Pixie » 05. Oktoober 2011, 01:08

Teine episood meeldis juba rohkem. Mõnusalt põnev ja hea lugu oli, imo. Võib-olla olen liialt ennatlik, aga kui seriaal on edaspidigi vähemalt sama hea, siis on nad mu endale võitnud. :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Terra Nova

PostitusPostitas lostinthemist » 05. Oktoober 2011, 09:45

Pärast pilootosa olin enam-vähem positiivselt meelestatud, et jäi siiski alles huvi episoode edasi vaadata. Kõigepealt meeldib seriaali idee - rännata ajas tagasi 85 miljonit aastat ja alustada uut tsivilisatsiooni. Dinosaurused + ulme = minu tass teed.
Kuigi, vastu vaielda ei saa, et pilootosa oli kohati üsna juustune, CGI on ikka väga jube ja kõnealune stseen, millest Spellbound rääkis, isa ja Avatari kindraliga, oli teostuselt tõesti nõme ja pead pööritama ajav.
Ning nõustun Pixiega, teine episood meeldis juba tunduvalt rohkem kui piloot - tempo oli ühtlane ja sujuv, ning episood ise juba küllaltki põnev. Kui seriaali tegijad samas vaimus ja sama tublisti jätkavad, siis vaatamist niipea pooleli ei jäta.

Aliens'i reference pilootosas ajas küll kergelt muigama. :)
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Pixie » 13. Oktoober 2011, 10:29

Mh. Mulle kohutavalt meeldib keskkond ja situatsioon, kuhu tegelased pandud on. Üks lahedamaid ideid, minu arust. Aga mul on raskusi just selle draama poolega. No ei mõju absoluutselt, täiesti külmaks jätab. Tundub, et mängitakse kuidagi eriti turvaliselt. Arvan, et mulle oleks vaja tõsisemaid lugusid ja süngemaid tegelasi.

Näiteks uusimat episoodi vaadates ma ei kartnud kordagi tegelaste pärast - et kas nad ikka pääsevad ja mis neist saab. Üldse polnud episoodi juures midagi uudset ega põnevat. Pidevalt mõtlesin, et olen taolist lugu juba mitmeid kordi näinud. Samuti valitses liiga lustlik toon, mis ei vastanud mu maitsele.

Iga kord, kui kuulen TN tunnusmeloodiat, mõtlen sellele SG-1 soundtrack'i muusikale. Kahjuks ei leidnud paremat videoklippi selle kohta (kuigi olen veendunud, et see kuskil olemas on). :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Wisegirl » 14. Oktoober 2011, 00:49

Pilootosa ülemäärane draama tuleb ehk sellest, et vaatajad ei tunne veel tegelasi nii hästi, et kellelegi poolt üldse olla ja ennast nendega samastada.

Mind häirib, et alati peab olema hidden agenda.
Ja kui vanglast sai põgenetud laseriga, siis miks relvad ülihüpersuper ägedad ei ole?
Kas oli teismelisel poisil võimalus ujuma õppida? Ma arvan, et mitte.

Spoiler :
33. minutil seletab tütar midagi... uuest ajaliinist. Mina sain aru sellest nii, et nende teod ei muuda "olevikku", millest nad just tulid.
Ja episoodi lõpus hakati ikka jahuma "control the past, control the future". MISMÕTTES nagu? Siis peaks olema ju ka selle ajaliini tulevik juba teada.


Shannonite pereisa, tema mängis ju "Grey anatoomias" ajukasvaja-tüüpi. Iga tema pilk on sama segane nagu tal siiani ajukasvaja alles.

Ja miks peaks tahtma nii palju võimu? Tervet maailma enda jalge ette? Ela ja lase elada.
Idno'twanttoliveinthisworldanymore
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Pixie » 14. Oktoober 2011, 08:04

On olnud seriaale, mis oma kahe episoodi pikkuse pilootosaga suudavad panna tegelastele kaasa elama, ilma neid väga hästi tundmata. Nii et see on võimalik, TN-l pole see minuga lihtsalt õnnestunud. Võib-olla teiste vaatajatega on, ma ei tea, aga mina ei viitsi väga pikalt vaatama jääda ainult dinosauruste või salapäraste joonistuste pärast.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Terra Nova

PostitusPostitas Zinera » 14. Oktoober 2011, 12:23

Olen vaadanud ära esimese hooaja neli episoodi ning pean tõdema, et see oli küll paras ajaraisk. Suhteliselt igavalt kujunev lugu, milles on suht kõik etteaimatav ja lihtsalt IGAV.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Terra Nova

PostitusPostitas adi » 14. Oktoober 2011, 13:55

Vaatasin ka esimesed kolm ära, aga rohkem ei suuda enda latti alla lasta. Tobe lasteaed.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

PostitusPostitas Wisegirl » 15. Oktoober 2011, 22:32

Selle kohta, kui vähe vaatajad teavad karakterite taustadest, liigub seriaal liiga kiiresti edasi.
Mingi rütm on paigast ära, näitlejad ei suuda tundeid väga veenvalt edasi anda, loodetakse taustamuusikale.

Miks Shannonite perepoeg nii ükskõikne on oma pere suhtes? Tütar on igati hooliv. Pluss ilus.
Zoe.... aww, eks, mulle meeldivad lapsed.

Kolmandas episoodis (oli vist) purunes rehv? Mõtlesin kohe, et sellise maastiku jaoks oleks loogilisem kasutada roomikutega sõiduvahendeid... miks nad küll ise selle peale pole tulnud.

Lõputiitrite muusika on väga asgardilik.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist

cron