Keeluaja kuningas

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Rain » 19. September 2011, 23:07

Keeluaja kuningas
Boardwalk Empire (2010 – 2014)

Ambitsioonikas suursari elust keeluseaduse päevil 1920. aastate Atlantic Citys. Sarja pilootosa režissöör Martin Scorsese on ühtlasi üks seriaali tegevprodutsentidest. "Keeluaja kuninga" peaosas on karakternäitleja Steve Buscemi, kes mängib iiri päritolu gangster-poliitikut Enoch 'Nucky' Thompsonit. Kirju minevikuga Nucky on Atlantic City mõjuvõimsaim tegelane, kes alustas karjääri kohaliku šerifina, seejärel jätkas samas ametis tema vend Eli.

Aastatega tulnud vilumus ja elukogemus aitas Nucky Thompsonil tõusta linna kroonimata kuningaks, kes saab ühtviisi tulemuslikult hakkama korrumpeerunud politikaanide ning tema territooriumile tunginud mafioosodega. Menusarja teiseks põhitegelaseks on ilmasõjast lombakana naasnud James 'Jimmy' Darmody, Nucky Thompsoni kunagine lojaalne käsutäitja, kes mingil ajahetkel hakkab iseseisvalt salaalkoholi- ja lõbumajandusäri ajama. Olulisem roll on veel lesknaisel Margaret Schroederil, kellest saab Nucky elukaaslane, ja silmakirjatsejast föderaalagendil Nelson Van Aldenil.

Atlantic City argipäev pole sugugi üksluine, kuna tulevasest kasiinopealinnast on huvitatud ka itaalia, juudi, poola-juudi ja afroameerika gangsterid. "Keeluaja kuningas" võitis juba esimesel hooajal kaks Kuldgloobust (parim draamasari, parim meesnäitleja draamasarjas) ja kandideeris 18 Emmy auhinnale (võites neist kaheksa).
Boardwalk Empire (2010) on IMDb


Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Forzelius » 27. September 2011, 00:22

Teise hooaja avapauk oli vapustavalt hea. Kindlasti ei ole see seriaal kõigile, sest ta ei ole nii tempokas vaatamine, kui seda on võib-olla The Walking Dead või Dexter või teised praegusaja populaarsed sarjad. Ta areneb aeglaselt ent annab ka väga palju vastu, kui vaid piisavalt kannatust omad, et arengut jälgida.
Teise hooaja alguse juures oli kindlasti väga hea märk heast sarjast see, et tegelased on vahepeal läbi teinud korraliku arengu. Jimmy on krimiredelil läbi teinud korraliku tõusu, Nucky äri käib pigem allapoole kui üles, Nelsonil deemonid jõuavad reaalsuseks muutumisele aina lähemale...Super. Kui juba eelmise hooaja avalöök oli imeline, siis ütleksin ausalt, et see oli isegi parem. Lavastuse poole pealt lükkaksin kaalukausi veidi Scorsese poole, kuid väga vähe jääb alla see osa. Väga mitu nutikat võtet hakkas siin silma (kahele erinevale seltskonnale kõne pidamise üleminek, voodivedru koht). Samuti oli kunstnik vägagi ülesannete kõrgusel. Oli koht, kus oli seinakapp ja see olekski võinud sellega piirduda, kuid sinna peale oli paigutatud veel antiikne ilmatult suur nukumaja. Sellised väikesed detailid näitavad meisterlikkuse ja tavapärasuse vahet.
On raske uskuda, et hetkel teles ühtegi seriaali jookseb, mis kvaliteetsemalt tehtud saaks olla kui Boardwalk Empire. Kuigi House M.D. on hetkel vast lemmik (seda sellepärast, et peategelasega samastumine on väga lihtne), siis kui ma peaksin nimetama parima seriaali klassi poolest, valiksin kindlasti selle. Tuli muie suule, kui vana hea intro pudelitega hakkas ja Brian Jonestowni "Straight Up And Down" meeldima hakkas. Sisetunne ütleb, et tulemas on taaskord väga kõva hooaeg ja loodan, et meelepärane esimene osa on vaid punane vaip suurepärase hooaja jaoks ja et see sari elab veel kaua-kaua.
Boardwalk Empire 10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Forzelius » 12. Detsember 2011, 16:06

Lausa masendav vaadata, kui palju vingutakse teise hooaja viimase osa kallal. Mu arust oli super ja kogu teine hooaeg oli parem kui esimene.

Spoiler :
Viimase 4-5 osa oli suhteliselt selge, kuidas see hooaeg lõppeda võib. Ainuke üllatus mu arvates oli see, et Eli ellu jäi, seda poleks küll oodanud. Arvasin, et kui Nucky Jimmy maha laseb, siis saab ka tema taga olev Eli kuuli, aga võta näpust. Mõnes mõttes ka tore, kuna Shea on tore näitleja. Loodetavasti saab ta 3. hooajas rohkem tegevust. Aimasin ka seda, mida Terrence Winter on öelnud, et peale 2. hooaega tuleb väike edasihüpe ajas. Vaadates, kuidas Margaret Nucky'le käru keeras viimases stseenis, on ju tegelikult ka võimalus, et ta üldsegi tagasi ei tule. Eks saab näha, mina olen igatahes ootel ja ei liitu nende vingujatega, kelle arvates 2. hooaja finale imes.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas P2ppin » 12. Detsember 2011, 18:25

Sai ka ära vaadatud ning olin lõpuga rahul. Esimene hooaeg meeldis kokkuvõttes natukene rohkem, aga pole kahtustki, et pika puuga parim hetkel jooksev seriaal.
Spoiler :
Natuke kurb küll, et Jimmy story nii lõppes, aga tõesti see ei saanudki ju tegelt teisiti minna. Mitu episoodi tagasi juba oli selge, et kõrgel pukil olemine pole tema jaoks. Ühte oma lemmikut Van Aldenit vist enam ei näegi ? Tema storyline ehk oligi ainus mille üle natuke viriseda, aga elab üle. Järgmisesest hooajast siis võib oodata, et Lucky, Meyer Lensky, Capone ja muud ajaloolised karakterid on omal kõvema impeeriumi üles ehitanud ? Tegelikult päris paljusid karaktereid veel pole mängu toodud. Kes mafioosode ajalugu uurinud, need teavad ;).

lol, loen nüüd natuke IMDB boardi ja tõesti vingumist väga palju. Samas veel mõni päev tagasi olid teema pealkirjad umbes sellised, et "taipohh Jimmyt ära ei tapeta, muidu pole üldse loogiline ja mina enam ei vaata blablabla"


Keegi veel ikka vaatab seda seriaal muidu ?
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Soprano » 12. Detsember 2011, 22:50

Mu jaoks on vist esimene ja teine hooaeg võrdsed.
Spoiler :
Sain alles pärast finaali vaatamist teada, et Michael Pitt'ga olevat väga raske töötada, mis võis olla üheks põhjuseks, miks ta seriaalist välja kirjutati. Samas Terrence Winter ütleb, et see plaan oli neil teise hooaja algusest. Eks see tõde kuskil vahepeal ole.

Arvasin ka, et hoopis Eli saab kuuli pähe, aga veri on siiski paksem kui vesi.
Olin samamoodi pettunud Van Alden'i poolikuks jäänud loos nagu P2ppin. Lootsin, et vähemalt lõpus tuleb midagi sama hullu, kui esimese hooaja lõpus see jõkke uputamine.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Forzelius » 12. Detsember 2011, 23:54

Van Aldeni fännidele:

Spoiler :
Ta tuleb tagasi, Winter on seda kinnitanud. Ja Jimmy saatuse otsustas Winter paar osa enne lõppu ära ja Pitt ise oli sellega väga rahul, talle selline asjade kulg meeldis. Ei ole kursis selle Pitti raske-koos-töötada faktoriga, aga Winteril temaga küll probleemi polnud.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Loop » 04. Veebruar 2012, 19:30

ma olen rahul , et ka praegusel ajal on mingine seriaal mis mind nii kõvasti endapoole tõmbab , alguses ma arvasin et mingi mõttetu vanaaegne jura , aga kui sellele võimaluse andsin ja esimese osa ära vaatasin siis olingi võlutud , 2 hooaega vaatasin mingi 3 päeva ära umbes , 3ndal päeval siis 6 osa .
väga omapärane seriaal on .
Spoiler :
krt kll jimmy surma pidi saama :( ta oli eriti äge vana , aga no nüüd on mu lootused richardi peal kes ma loodan valuse kättemaksu teeb. ja chalky on ka vinge vend

tahaks teada milliseid uusi karaktereid 3ndasse hooaega tuuakse . ei tea kunas umbes üldse seda jälle vaadata saab ?
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Loop » 10. Juuli 2012, 12:10

sügisel !
Spoiler :
tegelikult see jimmy surm on nt sellekohapealt vägagi õigustatud , et kuigi nucky peaks olema selle seriaali peategelane , siis sari hakkas aina enam muutuma jimmy omaks , naq tema oleks seal see põhivend , no ...kurb kll , aga siiiski ootan head hooaega .
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Loop » 06. Oktoober 2012, 23:47

noh ? olen ma ainus kes seda jälgib ? jagage muljeid , et kuidas meeldib kolmas hooaeg . siiamaani on väga hea minumeelest , teine osa oli veits igav , aga noh eks asjad alles koguvad tuure , ja uus tegelane rossetti on hull psühh :) iga stseen temaga on huvitav ja tahaks juba näha millega ta järgmises osas silma paistab . heh see oli hea kui ta lauataga ossid paika pani :D
homme siis juba uus osa , krt nõme on nii , et iga nädal näeb ühte osa , täpselt naq vanasti kui mul arvutit polnud ja telekast saateid tuli .. hää oleks ikka järjest 3 4 osa vaadata , aga noh , mis seal ikka , ootamine on seda väärt , et jah , kirjutage ka miskit .
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas hint » 07. Oktoober 2012, 18:40

Loop kirjutas:noh ? olen ma ainus kes seda jälgib ? jagage muljeid , et kuidas meeldib kolmas hooaeg .


Minu teada suurem enamik filmiveeblasi, kes mingeid sarju ka jälgivad, vaatavad BE. Sarjal on see pseudoprobleem, et kuna sari ise ja kõik osad on väga head, ja kõik teavad et kõik teised teavad et need on head, siis keegi ei viitsi sellest väga kirjutada. Although viimase sarja teemas peaks vast 3nda hooaja kohta olema mõned postid siin-seal.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas KiiZ » 08. Oktoober 2012, 00:50

Minu arust läheb asi iga hooajaga aina paremaks. Üsna aeglase kulgemisega sari ja mõned sisuliinid ajavad haigutama, aga kui juba sisse elatud, ei jõua uusi osi ära oodata.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Forzelius » 08. Oktoober 2012, 01:25

Läheb tõesti paremaks iga hooajaga. Mäletan isegi, et esimest paari osa esimesest hooajast vaadates polnud totaalselt müüdud ja projektis hingega sees (mis annab tunda, sest päris mitu tegelast ning nende arengut on väga meelest ununenud ikka). Aga eks see ole normaalne ning rewatchiga tuleb kõik jälle meelde. Minu jaoks on tegemist praegustest sarjadest parima seriaaliga. Hinti mainitud "probleem" on ka muidugi õige, väikese lisana mainiks siia #filmiveebi olemasolu.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Forzelius » 08. Oktoober 2012, 23:09

Boardwalk Empire 3x4

Überkõva osa taaskord. Rosetti for the fucking win! Tabor Heights on väga hea ankrupunkt kogu sarjale ja mõnes mõttes mikrokosmoseks kogu "Boardwalk Empire"'i olemuse kohta (kõik toimub ju tegelikult seal va Chicago teema). Sari on puhtalt kuritegevusele läinud. Nelsoni kadumisega FBI areenilt ning Nucky taandumisega rahandustegelase koha pealt, on kadunud poliitika ning bürokraatia, väga meeldiv. Kui nüüd ainult Margaret ka natuke rohkem Oweni pildi peale kassi silitaks ja vähem nunnadega kloostrichati teeks, oleks veel parem. Cool on ka vaikselt visandada, milliseks edasised hooajad kujuneda võivad, tegin ka väikese ennustuse:

Spoiler :
Rosetti saab 3. hooaja lõpus surma, Capone ja Luciano on 4. hooajas eriti spotlighti all ja võtavad oma vastavatelt tüüpidelt ärid üle kas hooaja teises pooles või lõpus. Owen saab kuskil vahepeal surma, sest Nucky saab teada, et ta pani Margareti teises hooajas. Eli ja Nucky lepivad millalgi ära. Capone läheb 5. hooajas kinni. Nelson nabitakse millalgi väga tühise asja pärast kinni ja ta läheb vanglasse. Luciano tapab Rothsteini ja Capone Torrio.


Viimased read ei ole enam väga timeline'd, aga usun, et kõik need leiavad aset. Tore oleks, kui mõne puhul eksiks.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Loop » 09. Oktoober 2012, 10:55

minuarust on see ka praegu kõige parem seriaal . aga täpselt , et selle sisse sulanduda peab sellele andma aega ja võimaluse , see on tõepoolest aeglaselt kulmineeriv ja mõnele kannatamatule tekitab see sari kindlasti probleeme . naq mu üks sõber vaatab sons of anarchyt siis ma ütlesin et hakka boardwalki vaatama , siis ta ütles sellepeale ta ei viitsi jurasi vaadata , ma ütlesin et boardwalk on sonsist 10x parem , ta vaatas trailereid ja klippe ja ütles et , eiiii see on liiga intelligentne värk ja jätkas sonsiga heh .
hintile seevastu : et kas üks filmiveebi mõtteid ei ole just neid harida kes asjast midagi ei tea ? , keegi avastab kuagil selle sarja ja vaatab et , njehhh mõttetu vist , kõigest 2 kommentaari :D aga noh , tundub naq igas foorumis , võitja on see kes paneb parima kommi eks :D
aga ah ei , vahet pole , üldse ei koti ka tegelikult peaasi et mulle meeldib , ja arvan siis hetkel boardwalki olevikust ja tulevikust siis seda
Spoiler :
meeldiv oli lohh manny kiire surm , loodan et richard veab ennast elusana sarja lõpuni, võimalik et töötades äkki isegi nucky all, uus karakter dean o'banion on norm vennike , tahaks näha mis nad koos nelsoniga korda saadavad . arvan sama et rossetti sureb selle hooaja jooksul kindlalt ära , võiks öelda et ta on isegi kaua elus olnud ... kuigi eriti vägev vennike . mis ma tahaks on ka see et seriaal näitab ka ikkagi capone-i valitsuse ära , mulle meldib täiega see benny(bugsy) kui capone valitsusele tuleb siis just nemad kaks olid ju vihavaenalsed esialgu , pärast siis sõbrad... aga jah iial ei tea ette mis see seriaal teeb , ja muidu nüüd 3x04 osas , väga imelik , kas tõepoolest hakkas mulle eli natuke meeldima , esimesed kaks hooaega oli ta päris tont ikka , aga selles osas .... üldiselt oli see täielik capone osa :) see teema lapsega , väga liigutav . vot mis saab nüüd luckyst , meyerist ja rothsteinist ei oska veel öelda , vast ikka luciano olla lõpuks kõrgeim gängsta , pakun neljanda hooaja lõpus tuleb tema tõus , aga jah , ma üldiselt väga ei tahakski luua ennustusi millega see hooaeg lõppeda võib , kuid ainult ühe : gypi surm. ja se roland smithi surm oli äge :)) poleks taöelnud , et ta 19 on heh , üldiselt nucky ei andesta kellegile bang bang :P
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Keeluaja kuningas

PostitusPostitas Loop » 11. Oktoober 2012, 23:05

Spoiler :
arvan , et läbi benny leiab rossetti oma lõpu
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron