Pöörased

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Pöörased

PostitusPostitas Soprano » 06. August 2011, 04:49

Pöörased
Mad Men (2007 - 2015)

"Pöörased" on üks kõmulisemaid draamasarju moe- ja reklaamimaailmast, mis keskendub New Yorgi kõige prestiižemale reklaamiagentuurile 1960. aastate alguses. Sarja keskmes on firma kõige müstilisem, kuid erakordselt andekas reklaamijuht Donald Draper (Jon Hamm).

Ülevaate lisas: h0ch

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Pöörased

PostitusPostitas Garli » 09. Mai 2012, 15:38

Enda teada olen ma hetkel ainus vilmuveeblane, kes selle seriaaliga up-to-date on (edit: Jaz ka nüüd). Eks ma siis diskusseerin üksi ja loodetavasti keegi lähiajal liitub minuga (Jaz ja Level näiteks?).

Esiteks, ma ei tea, kas ma olen nüüd selle seriaali tempoga täiesti ära harjunud või ongi pacing kuidagi kiiremaks läinud? Veel tundub, et seebis on palju rohkem huumorit, aga seda oli juba eelmisel hooajal märgata.

Muidu on hooaeg siiani otsast otsani kvaliteeti täis olnud (parima draamaseriaali Emmy tagasi Mad Men'ile? Minugipoolest), parim osa vaieldamatult 5x6 (ilmselt minu lemmik Mad Men'i episood), millel on kindlasti lootust selle aasta Emmydel auhindu noppida. Veel tahan mainida seda, et see seriaal hiilgab ajalooliste viidetega. Sarnaselt sellele, kuidas varasematel hooaegadel on näidatud tegelaste reaktsioone ühele lennuõnnetusele (American Airlines Flight 1) või Marylin Monroe ja JFK surmadele, on see hooaeg viidatud näiteks 1966. aasta jalgpalli MMile, mille Inglismaa võitis, Charles Whitman'i koolitulistamisele Texase ülikoolis ja sarimõrvar Richard Speck'i kuritöödele. Hooaja esimeses osas näidati, kuidas ühe teise reklaamiagentuuri töötajad loopisid nende akende all protestivatele inimestel veepomme pähe. Tuleb välja, et sarnane veepommide pildumine protestijate pihta leidis ka päriselt aset. Sellised viited on üks põhjus, miks see seriaal mulle nii väga meeldib

Kurdaks ainult selle üle, et tegelased ei taha kuidagi mainida võrdlemisi suuri sündmusi, mis eelmistes osades aset on leidnud. Häirib kuidagi. Näiteks ma hea meelega vaataks kuidas keegi mainiks
Spoiler :
Bettyt ja tema haigust (Don oleks võinud 5x7's küsida tütrelt, et kuidas su emal on vms) või seda kaklust, mis Lane'i ja Pete'i vahel juba mitu osa tagasi toimus. Lane kadus üldse kuhugi koopasse ära vist, sest kahes viimases osas teda olnud pole.


Pilt
Mad Men'i sümbolism ftw
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Pöörased

PostitusPostitas JazZ- » 09. Mai 2012, 18:13

Tsiteerin Ausiellot:
"Prediction: Matt Weiner's inexplicable obsession with Megan will cost MAD MEN its record fifth consecutive drama series Emmy next September."

Ehk siiani tõepoolest kuidagi Megan'i põhine hooaeg olnud. Mitte, et mul otseselt tema vastu midagi oleks - võimalik, et tänu tema positiivsele mõjule on Don Draper mulle ka lõpuks enam-vähem meeldima hakanud - aga siiski annaksin umbes poole proua Draperi eetriajast Rogeri ja Peggy vahele jagada. Ja veidi ehk ka Lane'ile.

Mad Men'i on huvitav just eelkõige ajastu pärast vaadata - inimeste riided, maneerid, populaarsed tõekspidamised ning nende vahele põimitud tähtsamad ajaloolised sündmused. Üldse tundubki suurem rõhuasetus just keskkonnal olevat, tegelased on rohkem nagu illustratsioonid, kes koos ajaga rahulikult kaasa kulgevad. Eriti võimsaid ja kauakestvaid tegevusliine nende ümber ei arendata - ja ma pole siiani aru saanud, kas see meeldib mulle või mitte. Nagu näiteks oleks ühele keskmisele Desperate Housewives'i paarile pühendatud vähemalt pool hooaega will-they-or-won't-they keerutamist, enne kui nad lõpuks willivad, samas kui Mad Men'is on üsna tüüpiline, et keegi vahepeal abiellub, ilma, et tegelase uut elukaaslast üldse varem ekraanil oleks näidatud või et ta ka pärast seal eriti sageli figureerima hakkaks. Ühest küljest on see seriaali üldise tooni juures sobiv, kuid samas teeb see tegelastele südamega kaasa elamise natuke keeruliseks. Sellele lisandub ka Garli mainitud tõsiasi, et teatud tegelased "unustatakse" vahepeal mitmeks osaks täiesti ära, millest tingituna muutub järjepidamine kes-kellega-miks-kus-mida vahepeal päris pingutustnõudvaks.
Mad Men on küll igati hea ja viisakas seriaal, mis viimastel hooaegadel on ka päris humoorikaks ja muhedaks muutunud, kuid siiski on sellest raske rohkem kui "mõnus kvaliteetne vaatamine" tasemel vaimustusse sattuda, sest üldiselt on sealt keeruline leida midagi, mille üle natukenegi tõsisemat diskussiooni arendada - mingeid ettenägematuid sisupöördeid, mida inimesed juubeldades heaks kiidaks või vihaselt kiruks. Heinz'i reklaami esimene versioon oli parem! TEAM LANE! Megan poleks pidanud quittima! ??? Hiljuti istus loengus mu ees noormees, kellel oli Don Draperi taustapilt, kelle MSN'i profiilipildil oli Don Draper ja kes rääkis MSN'is kellegagi kelle profiilipildil ilutses - jah - Don Draper. Ja kuigi üritasin väga hoolsalt ta privaatsust mitte rikkuda, siis tahes-tahtmata vilksas pilk aeg-ajalt ka vestlusele endale, mille teemaks oli - mõne silma hakanud nime järgi otsustades - (üllatus, üllatus) Mad Men. Ja mulle pole siiani päris rahu andnud, mille üle nad seal nii hoolega diskuteerisid.

Kui Don'i see äkiline haigushoog tabas, mõtlesin (ja natuke lootsin), et ÄKKI tulebki eepiline pööre ja realiseeritakse see Ausiello kunagi mainitud tundmatu seebi (väga) olulise tegelase surm, (mis võis tegelikult siis hoopis DHW või üldse mõne kolmanda seebi kohta käia). Igatahes oleks minu arvates Don Draperi (näiteks kopsuvähki) suremine päris lahe ja julge twist olnud, sest ühest küljest on ta justkui sarja peategelane, aga samas usun ma, et sari suudaks ka ilma temata rööbastel püsida - vähemalt seni, kuni Roger elus on.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Pöörased

PostitusPostitas IlseV » 11. Mai 2012, 18:48

JazZ- kirjutas:Mad Men on küll igati hea ja viisakas seriaal, mis viimastel hooaegadel on ka päris humoorikaks ja muhedaks muutunud, kuid siiski on sellest raske rohkem kui "mõnus kvaliteetne vaatamine" tasemel vaimustusse sattuda, sest üldiselt on sealt keeruline leida midagi, mille üle natukenegi tõsisemat diskussiooni arendada - mingeid ettenägematuid sisupöördeid, mida inimesed juubeldades heaks kiidaks või vihaselt kiruks. Heinz'i reklaami esimene versioon oli parem! TEAM LANE! Megan poleks pidanud quittima! ???


Samad mõtted siin. Viies hooaeg kindlustab iga episoodiga seda, et sari on "mõnus kvaliteetne vaatamine" ning kui mõni nädal vahele jääb, siis mitut osa koos vaadates võib 1,5 tunniks vabalt Mad Meni maailmas rahulikult jalad lauale heita ja lihtsalt ilusaid kaadreid nautida. Sealjuures kogu see pinnapealne suhteliinide areng, mistõttu mõned tegelased ehk paariks nädalaks kaovad, ei ole mu meelest isegi paha. Või pigem, mingid liinid arenevad aeglasemalt, kui seda normaalse sarja puhul eeldaks ja nii on vähemalt võimalus, et tegelased ei ammenda end liiga kiiresti ja tulevad esile hoopis mitme hooaja jooksul. Tavalise 24 episoodise hooaja puhul toimub tavaliselt kümnenda-üheteistkümnenda osa lõpuks üks kulminatsioon, Mad Meni puhul võib keegi poole hooajaga märkamatult abielluda ja lahutadagi, aga lõpuks suurt edasiminekut justkui ei toimukski. Praegu tundub, et Rogeri suhtes on aga vastupidist meetodit kasutatud ja ta ilmub ekraanile kord episoodi jooksul ning tavaliselt sedagi siis, kui astub Doni kabinetti sisse ja ütleb, et on teda päev aega taga otsinud. Vähemalt 5x6, mis oli tõesti lahe episood, parandas olukorda mõnevõrra.

Või teistpidi - mõned tegelased jäävad ikka mistahes twiste arvestades fookusesse. Megani esile kerkimine on küll võrdlemisi erakordne, kuid sellega seoses on jälle Betty viiendas hooajas kuidagi üleliigseks muutunud. See on ehk mu enda eelistustes kinni, aga esimestes episoodides, kui ta veel oma .. probleemidega .. tegeles, ei osanud talle kuidagi kaasa elada ega neid stseene eriliseks pidada - pigem tundus, et need kirjutati vaid selleks, et January Jonesi pildil hoida. Ja näiteks ses osas ma Garli jutuga ei samastu ja ei oota väga, et Bettyt rohkem näha peaks olema, kuigi põhimõte, et eelmiste osade tähtsamad sündmused unustatakse hetkega, vastab vägagi tõele. Lane'i suhtes, kes on mõnevõrra sümpaatsem kuju, on isegi kahju, kui ta kantprille paar nädalat näha pole.

Üks kestev ja sümpaatne detail on ilmselt Doni samanimeline sekretär, keda ka veidi enam kui vaid telefonile vastamas näidati. Või üldse detailidele rõhumine. Garli mainitud ajalooliste sündmustega arvestamine on tõesti lahe ja kui Mad Menist peaks kunagi "Vaprate ja ilusate" stiilis seriaal saama, siis umbes 36. hooajas peaks Don Draper juunior või kesiganes küsima "What's Facebook ?" vms.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

Re: Pöörased

PostitusPostitas Garli » 11. Juuni 2012, 10:21

Vaatasin paar õhtut tagasi ära seni nägemata episoodid (5x11-12) ja imestan jälle, kui suurepärane saab üks seep olla. Täna tuli finale kah.

Parim seep, mis hetkel jookseb.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Pöörased

PostitusPostitas Garli » 12. Märts 2013, 14:00

Uue hooaja poster! 8)
Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Pöörased

PostitusPostitas Forzelius » 15. Aprill 2013, 17:14

Kas ainult mulle tundub või liiga palju keskendutakse romantikale? Tahaks rohkem seda kontorisisest värgindust, klientidega tegelemise hädasid ja rõõme, klaasitõstmist ja bromance'i. Kuidagi väga "mida ma oma abikaasale ütlen, kus me kohtume" attitude tundub olevat praegu. Mis ei tähendaks, et praegune kvaliteet keskpärane oleks, aga suund on nagu natuke nihu.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pöörased

PostitusPostitas Forzelius » 13. Mai 2013, 18:28

6.7

Spoiler :
Mulle meeldis see, et Don oma afäärile lõpu sai. Ta on alati olnud lühikese jutu mees ja domineeriv, aga see hotelliasi oli veidi jabur juba. Läks nagu tsipa ülbeks kätte. Loodetavasti leiab nüüd rohkem aega tohmanitest klientidega tegelemiseks, sest see mergeri asi on väga cool. Üldse ei jäänud aga rahule Bobby Kennedy mõrva kujutamisega. Assassinationid on siin sarjas alati väga ilusti ajastatud ja terve osa nende ümber keerlema pandud, aga see oli kuidagi nii lõpus ja nii random. Ainuke lahe asi oligi võib-olla see (ja sealt oli see ka etteaimatav), kui Pete'i seniilne ema selle välja ütles. Muidu cool osa. Rogeri Burti teistkordne vallandamine oli geniaalne, mida on varem nii hästi teinud võib-olla ainult Oz Peter Schibettaga. Doni ja Tedi lennukisõit oli ka vahva.
Ja rootin väga Bobi ja Joani liini, sealt võiks midagi kasvada.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pöörased

PostitusPostitas Forzelius » 29. Aprill 2014, 00:18

Suht nagu House of Cardsiga vist madmaniga siin foorumis: paljud vaatavad, kvaliteetne, aga discussida pole midagi eriti.
Mulle väga ei meeldi see 7. hooajas, et
Spoiler :
Don pole enam nii domineeriv. Lootsin näiteks viimase (7.4) osa lõpus, et saadab pikalt need ja liigub edasi kuhugi.

Don pole väga Don enam, igatsen veits 1-3 hooaja SC aegu. Ja Betty on ka nii randomiks läinud, wtf see tänase osa asi oli. Nii pastakast välja imetud probleemid. Bobby vahetas mu võileiva mingite kummikarude vastu ära=ta ei armasta mind.
Üldiselt arvan, et kui kogu sari läbi on, on väga mõnus tagasi S1 juurde minna ja rewatchida häid 60ndate algusaegu.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pöörased

PostitusPostitas Forzelius » 27. Mai 2014, 01:42

Nice, fuck you
Spoiler :
Cutler


Also,
Spoiler :
rip bert :( ei hüpanudki aknast alla, tho
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pöörased

PostitusPostitas Garli » 27. Mai 2014, 11:05

Mhm (Y)

Kõva pool-hooaeg oli, "finale" oli väga tugev. Olen selle üle juba nii palju ircus vingunud, aga AMC võib ikka metsa minna oma hooaegade poolitamisega. Vähemalt saab lõpuks ühe osa rohkem ja on võimalik enne viimaste osade tulekut kõik varasemad üle vaadata, mida ma kindlasti teha plaanin.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Pöörased

PostitusPostitas Forzelius » 27. Mai 2014, 14:34

Garli kirjutas:Vähemalt saab lõpuks ühe osa rohkem ja on võimalik enne viimaste osade tulekut kõik varasemad üle vaadata, mida ma kindlasti teha plaanin.


+1

Ammu rewatchida tahtnud midagi või mingit 5+ hooaega draamasarja vaadata, miks mitte madmanit uuesti kütta.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron