Merlini seiklused

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Merlini seiklused

PostitusPostitas Soprano » 09. Juuli 2011, 21:38

Merlini seiklused
Merlin (2008)

Merlin (Colin Morgan) on noor võlur, kes tuli Camelotti oma sugulast Gaiust külastama, et too talle võlukunsti õpetaks. Võlukunst aga on Camelotis keelatud ja Merlin peab Arthurit kaitsma end paljastamata, sest Arthur on Cameloti tulevik ja tulevane kuningas.

Ülevaate lisas: Kaie

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Merlini seiklused

PostitusPostitas hint » 10. Juuli 2011, 11:45

Tore värviline BBC seriaal. Lastesõbralik on ta tehtud samuti, kuigi kahtlen, et see nende peamine sihtgrupp on tegelikult olnud. Ise ootasin vaatamist alustades midagi märksa tumedamat, aga kohanesin lõbusa Merliniga kiiresti. Sarjas siis mõnevõrra uudne lähenemine Arturi legendidele. Ehk siis Merlin ja Artur on mõlemad eakaaslased(noored) ja sõbrad. Sarja idee algul oligi, et Merlini early years, umbes nagu Smallville on supermehe early years eks. Samas sarja suurim miinus on ikkagi, et sari on väga monster of the week tüüpi ja järjest vaadates tekib sageli masendus, et main plot ei liigi kuidagi edasi ja eelmiste nädalate sündumused tunduvad järgmises osases alati unustatud ja ignoreeritud. Samas nüüd kolmanda hooaja finaal sai selle kaua oodatud suure sisuliini olulise pöörde kätte ja tänu sellele pikale ootamise, oli see seda magusam. 7/10
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Merlini seiklused

PostitusPostitas Apophis » 10. Juuli 2011, 15:51

Tuleb tõdeda, et ma ei ole varem vaadanud ega näinud sarju Merlinist ja/või Arthurist, ehk see oli nüüd küll esimene ja mulle küll meeldis. Üsna lühikese ajaga vaatasin olemasolevad kolm hooaega ära ning olen nüüd hiljem ka uurinud, ehk on tulnud midagi uut, kuid ei ole.

Tõesti, järelemõeldes on hinti öeldus tõsi taga, et järgmistes osades unustatakse eelnev ära, kuid seda juhtub isegi päris paljudes sarjades.
Kiired, kvaliteetsed ning professionaalsed kodulehekülgede erilahendused - Konekt OÜ
Kasutaja avatar
Apophis
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 10. Juuni 2007, 13:54
Asukoht: Tallinn

Re: Merlini seiklused

PostitusPostitas JazZ- » 30. Detsember 2011, 00:17

Pilt

Oma kohati ühekülgsete tegelaste ( Uther, Morgana...) ja naeruväärselt etteaimatavate stooriliinidega on "Merlinist" siiski kujunenud üks viimase aja paremaid hea tuju tekitajaid, mis mingit musta maagiat kasutades suudab mu alati mõneks ajaks tagasi viieaastaseks muuta.

Kuigi, nagu juba mainitud, on osad tegelased * üsna must-valgeks kirjutatud ja nii mõningategi lugude lõpplahendused pisut juustused, siis üldjuhul see tegelikult "Merlini" juures eriti häirima pole hakanud. Sest kõigest sellest hoolimata ei võta "Merlin" ennast liiga tõsiselt ja väga vesised kohad suudetakse hiljem huumoriga tasa teha.
Näiteks:
Spoiler :
Pilt


* MORGANA, kelle 100%-line pahaliseks muutumine toimus nii enam-vähem üleöö: Ilmub välja Morgana õde, keda ta varem kordagi näinud pole, Morgana avastab, et ta on suht vägev nõid ja BOOOOOM.

Ühest küljest ei jõua ma ära oodata, millal Arthur lõpuks Merlini võimetest teada saab. Teisest küljest aga kardan natuke selle mõju nende omavahelise suhte dünaamikale, mis praegu suuresti püsib sellisena nagu ta on tänu Arthuri kergelt ennasttäis olekule ja arvamusele, et Merlin veidike retarded on. Üsna keeruline on aga prognoosida, milliseks see kujuneb, kui Arthur teada saab, et ta johmanist isiklik teener tegelikult üks kõigi aegade võimsamaid võlureid on. Igal juhul respekt, kui selle käigus suudetakse vältida lauseid stiilis "Sa oled mu usalduse reetnud!".

VIIMASTE OSADE JUURDE:
Hooaja eelviimane episood oli minu arvates üks "Merlini" naljakamaid, kuna ajutise nö. osade vahetuse läbi, kus Arthur vahelduseks ohmani rollis sai olla, sai seda mõnusat Merlini-Arthuri huumorit tavapärasest kolm korda rohkem. (Y)
Spoiler :
Pilt

Pilt


Samas oli hooaja finaalepisood aga üsna pettumustvalmistav. Esiteks oli seal waaay liiga palju slow-motionit, mis isegi "Merlini" kohta lõpuks häirivalt cheesyks muutus. Teiseks - lõpp (N) .
Spoiler :
Gwen on üks nendest karakterist, kes ajapikku lihtsalt enam... korda ei lähe. See kesiganes printsess, kellega Arthur vahepeal abielluma pidi, oli kordades sümpaatsem tegelane. Vahepeal mõtlesin, et kui nad legendist kinni ei üritaks pidada, (mis on naljaks, sest üldjuhul sellele sarjas väga suurt rõhku ei panda), siis kas sarja tegijad oleks ikka Arthuri ja Gweni omavahel paari pannud ?

Positiivsest küljest suutis viimane osa mind siiski üllatada Gaiuse mitte-suremisega, olgugi, et episoodi vältel selleks nagu kerge build up toimus, millele aitas kaasa kahtlus, et sarja tegijatel on tuhin kiiresti kõikidest vanaonudest lahti saada - "Uther juba läks, teeks siis juba ruttu Gaiusega ka otsad".
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Merlini seiklused

PostitusPostitas JazZ- » 04. Jaanuar 2013, 01:22

Nüüd, kui finaalist on soliidne aeg möödas (mis loodetavasti välistab mu ülejäänud postituse koosnemise kurbadest gifidest ja Lovely Boyz'i hittsingli sõnadest), võiks siin ka otsad lahti teha.*
*Lahti tegemine eeldab, et keegi veel sõna võtaks jne!

Ausalt öeldes ei saanud ma enne viimast osa vist arugi, kui väga see rumal seriaal mulle korda läheb. Suurema osa viiendast hooajast pööritasin tegelaste ebaratsinaalsete otsuste ja äkiliste meelemuutuste peale lihtsalt silmi (jap, jutt käib sinust, härra Mordred!). Lisaks on tegu mu arvates kõige nõrgema Merlini hooajaga, sest selline sünge tooniga draama pole kunagi just võulripoisi seikluste tugevaimaks küljeks olnud. Niisiis olin juba täiesti valmis kotid kokku pakkima (või "Merlini" failid "Vaadatud sarjade" folderisse tõstma) ja rahulikult oma elu ja teiste seriaalidega edasi minema... Aga siis tuli viimane episood, mille järel oleksin nagu expelliarmuse loitsuga pihta saanud.

Spoiler :
Pilt


Armas, et (pea) terve osa oli koondatud sarja absoluutsele trumbile - Merlini ja Arthuri bromance'ile, mis vast minu silmis on üks tugevamaid kogu telemaastikul (Sam ja Dean on enda kaardid ammu maha mänginud).
Spoiler :
Kuigi Merlini võimete avalikustamisega oleks sarja ca. 2795-minutilise kogumahu juures veel ainult 30 minutit kauem viivitada saanud, oli selle viimasele hetkele jätmine vähemalt selles osas kaval käik, et kogu "Sa oled mu reetnud!" draama piirdus paari tagasihoidliku ja väsinud kommentaariga.

Hoolimata legendist või mõnest muust analoogselt ebaolulisest viitest, olin ma kuni sarja viimaste minutiteni kindel, et Arthur ei sure. Sest... KAMMOON, BBC, see on laste seriaal!!! Härra Walt Disney pööraks hauas (või kusiganes jääkambris) ringi!! Ja see pime usk oli ilmselt ainus, mis mul finaali esmakordse vaatamise suhteliselt väärikalt üle elada aitas. Sest sama ei saa kahjuks öelda kogu järgnenud päeva kohta, kui mul juba selliste võtmesõnade nagu "kuningas", "draakon" ja "mõõk" peale hääl murdus ja silmad ebanormaalselt märjaks tõmbusid.

Pilt

Igal juhul pean siinkohal tänama tumblrit, sest postitused stiilis "New Year's Resolution: Stop crying about Merlin " koos VÄGA suurtes kogustes selle video vaatamisega on olukorra nüüdseks enam-vähem stabiliseerida suutnud.

Lõpp mulle tegelikult siiski meeldis - üsna vinge viis legendi sidumiseks reaalsusega, kuigi ma usun, et nii Goethe, Tammsaare kui ka Dostojevski oleks minuga ühel meelel, et viimast stseeni sobib kõikide maailma sõnade ja väljendite seast kõige paremini kirjeldama just "LOLWAT". Lisaks ei suuda ma selle tulemusel vist enam kunagi ühtegi prükkar-pomps-hobot sama pilguga vaadata.


Igatahes nüüd olin sunnitud kogu seriaaliga uuesti alustama. Ja siinkohal peaks märkima, et igasugune jutt "Arthuri ja Merlini sõpruse arengust" on minu jaoks üsna arusaamatu, kuna juba teisest episoodist alates on selle dünaamika umbes-täpselt sama, mis viimastes hooaegadeski. Lisaks ei ole näitlejad viie aasta jooksul mitte mingil silmaga nähtaval viisil vananenud. MIS TOIMUB?

Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Merlini seiklused

PostitusPostitas CM-Girl » 20. Veebruar 2013, 23:51

Ühe toreda & armsa filmiveeblase "väiksel" pealekäimisel alustasin ka selle sarja vaatamisega. ETV-st sattusin seda mõnel korral nägema, aga pikemalt peatuma ei jäänud. Hetkel on mul I hooaeg vaadatud. Ja võib rahule jääda. Mulle on alati sellised sarjad meeldinud, kus on võlurid,nõiad, müütilised olendid jne. Lemmikosad so far on "The Gates of Avalon" ja "Le Morte d'Arthur". Huumor on ka sobilik. (Y)
Selle sarja üks plusse on Anthony Head. Sümpaatne näitleja, aga sarjas ta suht ebameeldiv, kuigi on olukordi kus ta tegelane mulle meeldib. Selline 50:50. Kuigi jah, iga osa mõtlen kui rumal ta ikka on. But i just love his last name. Hooaja lõpuks selgusid ka mu lemmiktegelased, kelleks on Gaius ja Gwen.
Morgana on huvitav tegelane, mäletan juttudest, et ta kuri nõid vms. Nii, et tundus alguses veider teda näha...heana. Aga pakun, et see muutub. Can't wait!
Sõna "destiny" kasutatakse päris palju ja see veits häirib/segab. :)
Selle sarja miinuseks on see, et Gaius ainus Cameloti elanikest kes teab Merlini võimetest. That sucks.

Eks näis millal teise hooaja ette võtan.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist