Troonide mäng

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas LiveForThis » 26. Veebruar 2012, 23:01

Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas hint » 29. Veebruar 2012, 08:52

Jaanuaris sai läbi loetud seeria seni ilmunud viis raamatut. Olles nüüd kuu aega seda kogemust seedinud, võin jagada alljärgnevat informatsiooni:

1) Ees on ootamas mitu aastat väga tip-top televisiooni. Kuradi õnnelikud olete te kõik, et olete sündinud ajastul, mil niivõrd toredast raamatust tehakse mainstream telekanalis suurte rahadega üks ühele sari. Et ajad on nii kaugele jõudnud, mil mingil põhjusel tasub see äriliselt ära. Et nüüdseks reaalselt panustatakse sarjade kvaliteedile enam kui varem - et see loeb. Ja et see kõik on teile lihtsalt, kiirelt ja mugavalt kättesaadav.

2) Seda sarja on NII lihtne spoilida. Kasvõi kogemata. Jumalaga hoidke eemale KÕIGIST sarja puudutavatest aruteludest(kaasa arvatud nt suvalised kommid youtube traileri all, delfis, kõik inimesed kes raamatuid lugenud või isegi see teema siinsamas). Kasutage hobuseklappe 24/7 kui tahate 9nda episoodi lõpu taolisi elamusi veel kogeda, just saying, tra palju idikaid liikvel on..

3) Peale kolmandat hooaega lähevad ajad HBO jaoks keeruliseks. Esimene raamat oli erakordselt televisoonisõbralik. Teine ja kolmas peaks ka ära toitma kui natuke asju ringi mängida. Aga et neljas ja viies teleekraanil üks ühele maha tehes töötaks...kõik, mida ma sarjade ja televaataja ootuste kohta tean, peaks olema fundamentaalselt vale selle jaoks. Väga suuri muudatusi on vaja.

4) Seitsme aastaga seitsme raamatu seitsme hooaja ekraniseering on erakordselt ebatõonäoline. Kuskil tuleb kas paus sisse või sari jäetakse pooleli, kuna telesari jõuab raamatutele järele. Kolmas raamat ilmus 2000, neljas 2005, viies alles see sügis. Sari jõuaks seitsmenda hooajani 2017, mis tähendab et filmiseks peaks olema seitsmenda raamatu teemaliinud teada filmides kuuendat hooaega, mis toimuks sel juhul 2015 suvel. Ei ole just palju GRRM fänne, kes näeks vanameest vaimusilmas kaht viimast raamatut kolme aastaga välja punnitamas, eriti kui viimased 2 võtsid 11 aastat.

5) Isiklikult tunduks loogiline kolmandast raamatust teha 2 hooaega, neljas ja viies raamat liita kokku üheks pikamaks hooajaks, liita 3 part II'le osa 4+5 hooajast.

6) http://www.youtube.com/user/GameofThrones - iga paari päeva tagant ilmub kanalisse midagi uut jälle.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas hint » 25. Märts 2012, 15:26

GameOfThrones youtube kanalisse on viimase kuu aja jooksul tulnud väga palju teist hooaega jms tutvustavat materjali. Ligi viis uut treilerit, umbes paarikümne tegelase kohta tutvustavaid videod, makingu videoid jms. Üleeila pandi üles isegi väike 22 mindane olukorda tutvustav/eelmist hooaega kokku võttev/uut hooaega natuke tutvustav video.

Ja muide ei väsi kordamast, aga:

ÄRGE MITTE KUNAGI LOEGE GAME OF THRONES'I KOHTA ÜKSKÕIK KUST ÜKSKÕIK MIDA(va siit, meil on väike kokkuhoidev kommuun, kus spoilivad sitapead on välja sõelutud(või uued sõelutakse kiiresti)). Kogu faking internet on spoilereid täis, kuna sari on raamatusse, mis ilmunud juba ammu. Ja ma ei räägi siin loogilistest kohtadest vältimiseks, ala GoT foorumid või youtube kommenaatrid, spoilerid võib saada isegi suvaliste foorumite thread title'ist või google searchi autocomplete'ist.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Spellbound » 25. Märts 2012, 15:39

hint räägib õiget juttu. Netis on täielik jobude paraada. Youtube top kommentaarid on spoile täis. Õnneks on nüüdseks saanud top kommideks juba sellised, kus hoiatatakse jobude eest :))

Natuke aega tagasi loobusin ka kõikvõimalike tutvustavate videote vatamisest, sest nendes on lihtsalt liiga palju uut materjali sees, muidu kaob the element of suprise.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Rain » 25. Märts 2012, 15:43

Ma üleüldse väldin youtube'ist nende igasuguste treilerite ja muude videote vaatamist või mingite review'de lugemist. Ma niikuinii vaatan uut hooaega ja nii on siis endal ka põnevad seriaali jälgida, kui ei tea, mis sind ees võib oodata.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas P2ppin » 25. Märts 2012, 16:25

Suurim viga oli esimese hooaja vältel IMDB boardi külastamine. Polnud veel kolmanda raamatu teist poolt lugenud ning päris kenasti spoiliti mul see ära. Ise olin rumal muidugi, should have known. Mingi kukk oli caps lockiga lihtsalt terve ekraani teemasid täis spammerdanud, kus oli suurelt kirjas kõik mis juhtub :).

Muidu hint kuidas hindaksid neljandat ja viiendat raamatut esimese kolmega võrreldes ? Olen väga palju negatiivset kuulnud. Enda jaoks muidu kolmas oli pikalt parim raamat ever.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas lostinthemist » 25. Märts 2012, 17:26

Ma pole seni mitte ühtegi Game of Thrones'i spoilerit lugenud. Ma tean ainult seda, et talv tuleb. ^^
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Soprano » 01. Aprill 2012, 23:09

A Cast of Kings podcast's hakkavad igast episoodist rääkima. (Y)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas P2ppin » 02. Aprill 2012, 15:33

Esimese osaga väga rahul ! Tundub, et eelarvet ka suurendatud, sest visuaalselt üks parimaid osasi seni. Ei tee varsti enam seriaalidel ja filmidel vahetki kui samas tempos asi edasi liigub. Kui midagi üldse nuriseda, siis minu arust vähemalt esimese osa põhjal pole Stannist mängiv näitleja just parim valik olnud. Kuigi isegi raamatus Loras ütles Stannise kohta, et "has the personality of a lobster", siis jääb tema jäisusest puudu. Stannis peaks kergelt skeeri kuju olema oma lihtsuse juures. Kuidas teistele tundus ?
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Pixie » 03. Aprill 2012, 00:07

Jah, täpselt. Iga episood on nii suurejooneline ja kvaliteetne nagu oleks tegemist mängufilmiga. :)

Uues osas oli kõige raskemini allaneelatav hetk
Spoiler :
imikute tapmine. Pani seest nii keerama, et oleks peaaegu vaatamise katki jätnud. Kas selliseid jõhkrusi on veel oodata, teab keegi raamatute lugeja öelda?
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas hint » 04. Aprill 2012, 01:57

Stannise koha pealt mingil määral isegi nõustuks. Nimelt trailerites tundus ta niivõrd täiuslik ja sobiv, et selle oma paari mindi jooksul päris seda välja ei elanud. Samas sellest ei saa midagi otsustada, imo lihtsalt vähe aega ja mittesobivad stseenid badassluse korrektseks arendamiseks - anna aega.

Pixiele:
Spoiler :
Sõltub tegijatest ja palju nad millegile rõhku panevad, sest otseselt mingit imikutapmise stseeni mul raamatust silme ette ei tule, aga sarnast jõhkrust kohtad arvatavasti läbi hooaja, kuna kuningriigis läks ikka sõjaks ju.
Kui sa ei karda teise hooaja paari järgmise episoodi kohta kergelt spoili/vihjet saada, siis(neetud spoiler spoileri tagi sees enam ei tööta)
Spoiler :
üks tegelastest satub väga ebameeldivasse seltskonda, kus tegelatekse valdavalt tapmise, vägistamise, piinamise ja rüüstamisega sõjast laastatud maastikul. Seega sõltuvalt kui koledaks sarja tegijad selle teevad, nii kole see on, aga raamatule tõetruu jäädes peaks see olema päris kole.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Pixie » 04. Aprill 2012, 10:18

hint kirjutas:Pixiele:
Spoiler :
Sõltub tegijatest ja palju nad millegile rõhku panevad, sest otseselt mingit imikutapmise stseeni mul raamatust silme ette ei tule, aga sarnast jõhkrust kohtad arvatavasti läbi hooaja, kuna kuningriigis läks ikka sõjaks ju.
Kui sa ei karda teise hooaja paari järgmise episoodi kohta kergelt spoili/vihjet saada, siis(neetud spoiler spoileri tagi sees enam ei tööta)
Spoiler :
üks tegelastest satub väga ebameeldivasse seltskonda, kus tegelatekse valdavalt tapmise, vägistamise, piinamise ja rüüstamisega sõjast laastatud maastikul. Seega sõltuvalt kui koledaks sarja tegijad selle teevad, nii kole see on, aga raamatule tõetruu jäädes peaks see olema päris kole.

Aitäh sulle vastuse eest.
Spoiler :
Eks ma siis üritan jõhkrateks stseenideks valmis olla. Muidu pole eelnevate tapmistega erilisi probleeme esinenud (veidi on loomadest kahju olnud), aga eelkõige olen õrnake lastega seonduvatel teemadel. :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas hint » 09. Aprill 2012, 12:11

2x2. Väga meeldis see osa.
Spoiler :
Iron Islands, Pyke, Asha, Balon, kapteni lolli tütre nikkumine, too ratsutamisstseen, Asha/Yara tutvustamine ja Theoni omamine - suur Greyjoyde fänn olen ja väga väga olin nendega kohtumist/nägemist oodanud. Selle Asha/Yaraga harjumine võtab natuke veel aega(paljud raamatulugejad pole tema cast'iga tegelt üldse rahul), aga Balon oli kuradi tr00 mathafaka ja Pyke nägi badass välja.

Aryat nägime ka nüüd vähe rohkem, väga mõnus on see pläkutamine tema ja Gendry vahel.

9/10 osa, kuna Stannise stseenidega pole ma isiklikult päris 100% rahul. Tundub natuke liiga pehme/nõrk ja tänane episood seda muljet ei parandanud. Aga samas võib see olla ka raamatulugemisest tulenev probleem mul, ainult televaataja jaoks on see vist no-issue.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas P2ppin » 09. Aprill 2012, 16:17

Iron Islands oli tõesti väga hästi tehtud. Asha polnud tõesti täpselt see, kellena ette kujutasin ,aga vähemalt parem kui Stannis. Loodan, et läheb paremaks, sest selle hooaja kõige enam oodetud karakter ikkagi.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Pixie » 10. Aprill 2012, 20:16

Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

EelmineJärgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron