Troonide mäng

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas LiveForThis » 07. Juuni 2012, 16:09

Juba hirmuvärinaga ootan teadet, et kes küll tema rolli kandma hakkab :pööritus:

Endal puudub igasugune suhe Game of Thronesi algmaterjaliga. Esimene osa eesti keelsena riiulil olemas, aga ei ole veel jõudnud lugedagi. Kahjuks.....

Aeg-ajalt ikka kiikan Game of Thrones wikisse, et mõnes tegelases või detailis rohkem selgust saada. Näiteks Jaqen H'ghar`i puhul sai uudishimu minust võitu. Põnev tegelane. Loodan, et ehk näeme teda juba 3. hooajas uuesti.

Rääkimata muidugi ka Valgetest kõndijatest (Y)

Pilt
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Rasmus » 18. Juuni 2012, 19:51

No nii, otsustasin siis lõpuks, et tuleb ka see imeasi ära vaadata ja täna võtsingi siis ette esimese hooaja kaks esimest episoodi.

Esimene osa ei olnud just eriti paljutõotav - venis nagu kuidagi... Lõppes aga nii põnevalt, et otsustasin ka teise osa ära vaadata. Teine osa oli palju huvitavam ja sai üllatavalt kiiresti läbi. Tõenäoliselt jätkan vaatamist.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Defexer » 18. Juuni 2012, 20:48

Alustasin ka eile vaatamist ning neli episoodi vaadatud. (Raamatuid ma lugenud ei ole)
Esimene episood oligi just sissejuhatus rohkem ning mida episoodid edasi seda rohkem ka tegelased meelde jäävad ja kaasa elama hakkad nagu iga sarjaga nii. Kui mainida kriitilist poolt, siis see, et episoodidid ei lähe kuidagi sujuvalt üle vaid on kohati mingine ajavahemik jäetud või lihtsalt tagantjärgi tundub.

Spoiler :
Olen juba ära spoilerdanud omale, et seal just peategelaste surmadega ei pidavat hellitama. Samuti on hetkel silmapaistvamaks karakteriks jäänud Daenerys, kes iga episoodiga aina põnevamaks läheb ja tema arengut huvitav jälgida on.


Ei lähe enam sarjaga kokku, kuid 42" telekaga full HD pilti oli ikka võrratult ilus jägida ja eriti, kui 5.1 surround heli taga on, kus kuuled kõik linnulaulud ära ja muud pisidetailid, mis annavad lihtsalt vaatamisel suurema naudingu. ;-)
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas 0ll » 18. Juuni 2012, 23:14

Nagu ma kuuenda osa paiku mainisin, oli "Troonide mängu" teine hooaeg veel julgem, julmem ja naljakam kui esimene. Aga kokkuvõttes meeldis vähem. Lugude üheks sidumisega, liinide lõpetamisega ja tegelaste arendamisega oli teatud probleeme. Näiteks Stannis nõudis selgelt rohkem ekraaniaega. Tundsin ennast petetuna, sest tegelased, kes esimese hooaja lõpus selgelt esile tõsteti (Robb, Dany ja Jon), püsisid kogu hooaja ühes kohas. Preili Wherearemydragonsi tegemised olid eriti igavad. Isegi Lancel(!) Lannisteri arengut oli huvitavam jälgida.

Tyrioni võib hetkel pidada uueks peategelaseks ja tema liinid töötasid enamasti hästi: skeemid ja õukonnamängud, lahedad vestlused Varyse, Bronni, Shae (most improved character) ja eriti kalli õekesega. Lannisteri lainel jätkates: Tywin on endiselt boss ja Charles Dance täidab vajadusel kogu ekraani. Tema ja Arya stseenid olid fantastilised, aga kokkuvõttes jäi ka see liin lõpetamata. Aryale oleks pidanud rohkem tähelepanu pöörama - kuidas need olud ja valikud noort tüdrukut mõjutasid vms. Samas meeldib, kuhu vanem õde Sansa alates eelmise hooaja 9. osast liikunud on. Hetkel koos Cerseiga kaks parimat naiskarakterit. Theoni seiklused läksid mulle rohkem korda kui algul arvasin. Alfie Allenilt hea töö.

Viimane osa oli pettumus. Jube hüplemine ja etteaimatavad lahendused. Lisaks keerati Winterfellis üks paras käkk. Aiman, mis juhtuda võis -
Spoiler :
Starkidele järjekordne nuga selga
- aga viis, kuidas seda näidati, ei ole vastuvõetav. Niimoodi lihtsalt ei saa lugusid rääkida. Kui ei ole võimalik "lahtisi otsi" usutavalt ekraanile tuua (ja siin seda ei suudetud - tegelased ei käitunud/rääkinud/paiknenud loogiliselt), siis on mõistlikum sellest võttest sootuks loobuda.
Samas eelviimane osa "Blackwater" oli suurepärane. Kogu tegevus toimus ühes kohas - väga värskendav. Lahinguks ettevalmistus, lahing ise ja muu selle ajal toimuv töötasid võrdselt hästi (viimane element võib-olla isegi pisut paremini kui teised). Eriefektid, muusika, Bronni lauluke - kõik väga head.

Ootasin pidevalt sarja ühe suurima badassi (võidukat) naasmist, eriti kui teda vaatajatele mõnel korral meelde tuletati
Spoiler :
Aga kahjuks jäi see nägemata. Pole viga, ootame edasi. Jutt käib siis sellest papist:
Pilt
"Even now I could cut through the five of you like carving a cake"


2. hooaeg - 8/10

Spellbound kirjutas:
Spoiler :
Pilt

Mis te arvate, kui mitu poolprofessionaalset metalbändi selle oma järgmise plaadi kaanepildiks valib? Ise pakun 172.
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas brixxx » 30. Juuli 2012, 11:46

Lõpuks hakkasin minagi vaatama kaua kiidetud ja reklaamitud seriaali, selle tõttu, et seal mängib Sean Bean.

Seriaal meenutas ''The Pillars of the Earth'', huvitav on see, et selle ajastu seriaalides, mida vaatan lemmiknäitleja tõttu,
Spoiler :
rajutakse nii ''The Pillars of the Earth'' Donald Sutherlandi tegelaskujul ja ''Game of Thrones'' Sean Beani tegelaskujul pea maha.

Hetkel on vaadatud kolma osa esimest hooajast ja
Spoiler :
Eddard Lordi surm
ning pean tunnistama, et hetkel olen saanud üldpildi, et oskan enam vähem hinnata, kuid kindlasti vaatan esimese hooaja lõpuni ning kui esimese hooaja lõpp ei ole liiga huvitav, siis ilmselt ei vaata teist hooaega.

Teine ja kolmandas osas on raske aru saada, kas Eddard Stark on oma pere juures või sõitnud kuhugi mujale, nt. mulle tundus, et Eddard Stark oli kodust eemal, aga ühel hetkel ta juba otsis Arjat.

Mulle eriti selle ajastu seriaalid ei meeldi, võibolla film küll, aga seriaal on liiga pikale veniv. ''Game of Thrones'' võiks olla pigem 2 h film.

Mulle seriaalis käib närvidele salasepistuste loomine nagu ka seriaalis ''The Pillars of the Earth'', kui tegevus toimuks tänapäeval, siis salatsepistused ei käiks närvidele, nt. hetkel kõige lemmikum seriaal on teine Sean Beani seriaal ''Missing'', mis on täis salasepistusi.

Pean tunnistama mulle meeldivad siiski rohkem tänapäeva sisuga või aritokraatide ajastu, nagu Suurbritannias palju tehakse nt. ''Aristocrats'', ''Bleak House'' jne.

''Game of Thrones'' tunnuslaul ja algus on üllatavalt pikk, hea tunnusmeloodia on sellel seriaalil, hetkel lemmik soundtrack.

Objektiivselt annan seriaalile 10/10, kui võrrelda teisi selle ajastu seriaale, aga subjektiivselt anna 5/10 kuna ei meeldi see ajastu.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas P2ppin » 30. Juuli 2012, 11:56

No mida vittu. Tegelt ka ära rohkem kommenteeri ühegi seriaali ega filmi all. Algul oli naljakas su mäda lugeda, aga nüüd täiesti ära ammendanud juba. Sa vaatasid nagu 2-3 osa ära ja ei saanud ikka aru kus tegevus toimus ? Ning väga segaseks jäi ,et sa tead juba hooaja lõpu ära ,aga ikkagi ajad mingi möga ,et kui hooaja lõpp on hea, siis vaatan edasi ,aga kui halb, siis ei vaata. GTFO :D.

E: Pealegi mida sa spoilerdad ? Võibolla mõni tahab siit kunagi seda The Pillars of the Earth vaadata.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas brixxx » 30. Juuli 2012, 13:18

P2ppin kirjutas:Sa vaatasid nagu 2-3 osa ära ja ei saanud ikka aru kus tegevus toimus ?

Sain küll aru, kus tegevus toimub, kus sa seda järeldad, et ei saanud aru?
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Rasmus » 30. Juuli 2012, 13:22

brixxx kirjutas:Teine ja kolmandas osas on raske aru saada, kas Eddard Stark on oma pere juures või sõitnud kuhugi mujale, nt. mulle tundus, et Eddard Stark oli kodust eemal, aga ühel hetkel ta juba otsis Arjat.

Sellest järeldab ilmselt.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas brixxx » 30. Juuli 2012, 13:38

Rassu kirjutas:
brixxx kirjutas:Teine ja kolmandas osas on raske aru saada, kas Eddard Stark on oma pere juures või sõitnud kuhugi mujale, nt. mulle tundus, et Eddard Stark oli kodust eemal, aga ühel hetkel ta juba otsis Arjat.

Sellest järeldab ilmselt.

OKEI
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Sten » 30. Juuli 2012, 14:38

..käin siin foorumis ainult brixxxi pärast
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas brixxx » 30. Juuli 2012, 16:33

P2ppin kirjutas:Ning väga segaseks jäi ,et sa tead juba hooaja lõpu ära ,aga ikkagi ajad mingi möga ,et kui hooaja lõpp on hea, siis vaatan edasi ,aga kui halb, siis ei vaata. GTFO :D.

Ma mõtlesin, kas kommenteerida seda väidet või mitte, aga siiski otsustasin, et kommenteerin.

Mul on kaks põhjust miks vaadata seriaali lõpp:

1.) kui vaadata näitleja järgi seriaali nagu mina tegin ''Game of Thrones'' korral ning kui imdb.com lehel on kirjas,
Spoiler :
et Sean Bean võttis osa 10 osast ja osasi on 20, siis tekib huvi, mis näitleja tegelaskujuga juhtub ja kui tead ette, et lemmiknäitleja tegelaskuju sureb
on varasemaid osasid lihtsam vaadata kuna ei ole mingeid ootusi enam.
2.) teise põhjuse peale tulin täna ja tundub, et uute seriaalide vaatamise korral peakski seda harrastama hakkama. Kõige pealt vaatad viimase hooaja osa ära, vaatad, kas on huvitav seriaal ning siis hakkad esimest osast vaatama.

Põhjus, miks ma kirjutasin, et kui ei ole huvitav ''Game of Thrones'' 1 hooaja lõpp, siis ei vaata 2 hooaega kuna ma vaatan sageli filme ja seriaale näitlejate järgi, mulle ei pruugi filmi ja seriaali sisu väga meeldida, aga tahan lihtsalt ühte näitlejat näitlemas näha kuigi üldjuhul siiski vaatan selliseid seriaale ja filme, mis on sisult ka huvitavad. Nt. ''Game of Thrones'' ei tundu mulle siiski sisult väga huvitav.

Nüüd kommenteerin ühte halba tegelast, kes mulle meeldib ja miks, Selleks on Jamie Lannister, ta meeldib kuna on elav ning meenutab tänapäevast inimest.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Defexer » 30. Juuli 2012, 19:21

Sa oled üks imede inimene, seda ma ütlen. Spoilerdad endale lõpu ära ja suudad sealjuures veel endal pinget üleval hoida? Wtf tõsiselt, esimest korda kuulen, et keegi nii fime/sarju vaatab. :shokeeritud:

Spoiler :
Jah, ta läks oma lastega teise linna ning seal otsis oma tütart taga.


GoT ja 2 tunni film? Really..see on raamatute järgi tehtud kui sa veel ei tea.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Rasmus » 30. Juuli 2012, 19:29

brixxx kirjutas:1.) kui vaadata näitleja järgi seriaali nagu mina tegin ''Game of Thrones'' korral ning kui imdb.com lehel on kirjas, et Sean Bean võttis osa 10 osast ja osasi on 20, siis tekib huvi, mis näitleja tegelaskujuga juhtub ja kui tead ette, et lemmiknäitleja tegelaskuju sureb on varasemaid osasid lihtsam vaadata kuna ei ole mingeid ootusi enam.
2.) teise põhjuse peale tulin täna ja tundub, et uute seriaalide vaatamise korral peakski seda harrastama hakkama. Kõige pealt vaatad viimase hooaja osa ära, vaatad, kas on huvitav seriaal ning siis hakkad esimest osast vaatama.

Ma üldiselt üritan su postitustest kuidagi mööda vaadata või neid naljaga võtta, aga... see on isegi sinu kohta päris jube. Sellise seriaali mõte ongi pinget kogu aeg rohkem üles kerida, et sa ootaksid järgmiseid osasid veel suurema innuga. Ma saaks aru, kui satuksid kuskil kogemata spoileri peale, et tegelaskuju sureb ja lihtsalt huvi pärast vaatad siis ära, kuidas ta sureb, aga niimoodi iseendal elamust ära rikkuda... Ja siis mõtled, et rikuks veel teiste jaoks ka ära ja postitad siia,
Spoiler :
et Beani karakter sureb ära.
Mõni tuleb siia postitama, kui on nagu sinagi kolmanda vms osa juures, ja siis leiab siit su spoileri.

Pilt
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas P2ppin » 30. Juuli 2012, 20:30

brixxx kirjutas:
P2ppin kirjutas:1.) kui vaadata näitleja järgi seriaali nagu mina tegin ''Game of Thrones'' korral ning kui imdb.com lehel on kirjas, et Sean Bean võttis osa 10 osast ja osasi on 20, siis tekib huvi, mis näitleja tegelaskujuga juhtub ja kui tead ette, et lemmiknäitleja tegelaskuju sureb on varasemaid osasid lihtsam vaadata kuna ei ole mingeid ootusi enam.
2.) teise põhjuse peale tulin täna ja tundub, et uute seriaalide vaatamise korral peakski seda harrastama hakkama. Kõige pealt vaatad viimase hooaja osa ära, vaatad, kas on huvitav seriaal ning siis hakkad esimest osast vaatama.

HAHAHA :D. Midagi nii tarka pole tükk aega tõesti kuulnud. Seriaali lõpu vaatamine on sama mõtekas nagu enne raamatu lugemist lõpp esimesena lugeda. Väga hea idee !
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas brixxx » 31. Juuli 2012, 10:18

Rassu kirjutas:
brixxx kirjutas:1.) kui vaadata näitleja järgi seriaali nagu mina tegin ''Game of Thrones'' korral ning kui imdb.com lehel on kirjas, et Sean Bean võttis osa 10 osast ja osasi on 20, siis tekib huvi, mis näitleja tegelaskujuga juhtub ja kui tead ette, et lemmiknäitleja tegelaskuju sureb on varasemaid osasid lihtsam vaadata kuna ei ole mingeid ootusi enam.
2.) teise põhjuse peale tulin täna ja tundub, et uute seriaalide vaatamise korral peakski seda harrastama hakkama. Kõige pealt vaatad viimase hooaja osa ära, vaatad, kas on huvitav seriaal ning siis hakkad esimest osast vaatama.

Sellise seriaali mõte ongi pinget kogu aeg rohkem üles kerida, et sa ootaksid järgmiseid osasid veel suurema innuga.

Selliste seriaalide mõte on küll piget üleval hoida, aga mina ei ütleks, et kui ma mõne tegelaskuju surma ette tean, et see mu elamust ära rikub, seda rohkem jälgin tegelast. Mulle meeldib pigem teada seda, nt. ''Aliase'' seriaalis
Spoiler :
teadsin 2 aastat ette, et Jack Bristow sureb kui võtsin kätte ja vaatasin 2 viimast ''Aliase'' hooaega ära. Muidugi ''Aliase'' puhul oli teine asi, kui ma poleks ette teadnud Jacki surma, siis mul oleks kindlasti nädal aega või isegi kauem olnud masekas, sest oli siis mu üks lemmikuid seriaale ja on siiani ning lemmik tegelased oli Jack ja Sydney Bristow.
''Game of Thrones'' ei oleks nii suurt mõju avaldanud kuna tegelaskuju ei ole pikalt seriaalis olnud, eriti seriaal ei meeldi ning kuna hetkel vaatan palju Sean Beani filme ja seriaale ka. Kokkuvõte minu põhjendusest on, et ennast ette valmistada kui mõne tegelasega midagi halba juhtub.

Mulle üldiselt meeldib rääkida konkreetselt ning siin foorumis pean ma alati ennast vaos hoidma, et mitte rääkida tegelastest, tegevusest ja kõike muud konkreetseid asju seriaalist või filmist, saan sellest mõttest aru miks ei tohi konkreetselt rääkida ja üritan ka mitte konkreetselt kommenteerida. Kuigi minul küll ei läheks seriaali või filmi vaatamise huvi ära kui ma tean täpset sisu.

Jah ma tean, et ''Game of Thrones'' on raamatute seeria ning ilmselt ei loe neid raamatuid, sest mul on väga raske raamatule keskenduda kui ma olen juba seriaali näinud.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist