Troonide mäng

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Forzelius » 02. Mai 2016, 20:55

Rasmus kirjutas:
Spoiler :
Jon on endiselt mu lemmiktegelane, aga tema tagasitoomine tundub rohkem nagu fan service. Umbes sama, mis TWD-s Glenniga tehti.


Spoiler :
Mul ka sama feel. Tore, et elus, aga veidi odava mulje jätab ta surm nüüd. Also RIP Roose, natuke vara lahkus imo. Balonist suht savi.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Jolt » 03. Mai 2016, 16:22

Forzelius kirjutas:
Spoiler :
Mul ka sama feel. Tore, et elus, aga veidi odava mulje jätab ta surm nüüd. Also RIP Roose, natuke vara lahkus imo. Balonist suht savi.


Spoiler :
See ei ole mingi andunud austajate meeleheaks narratiivis tagasiastutud samm. Kas keegi või kumbki teist tõesti arvas, et JS on jäädavalt surnud?
Ilma liigselt spetsiifiliseks minematama on üsna selge, et sellel lool on vähemalt kaks peategelast. Võiks ehk isegi öelda, et nimitegelast? Mõlemad on alustanud kõige madalamalt, aga kõigi näiliste oluliste tegelaste ja mööduvate teemade taustal summana kõige enam arenenud. GRR Martin on väga oskuslikult publikule ette söötnud palju karakterid, kes on hetkes ja oma inimlikes konfliktides tundunud olulised. Aga nüüd kus jääzombied ja lohed on reaalsuseks saanud on üsna selge, mis on tolle loo tõeline ja põhiline konflikt. Mõlemad peategelased on sarja narratiivi mõttes jõudnud sellistesse punktidesse, kus nende külge on seotud nii palju muid teemasid, et nende lõplik surm oleks tõesti šokeeriv.

Ma ei ole raamatuid lugenud ja midagi päriselt kellegi jaoks spoilida ei saa, aga internetis hõljuvate teooriate ning spekulatsioonide kaudu olen nö osmoosiga omistanud mingid teadmised. Järgmise osa promo lubab eeldada, et senised naised-saunas-rääkisid jutud saavad kas kinnitatud või ümber lükatud.


GoT pole minu jaoks kunagi päriselt ära vajunud, kuigi hooaegade keskpaikades on WTF faktor kindlasti madalam. Igatahes, kuues hooaeg on alustanud väga jõuliselt ja tempokalt. Meeldiv.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Rasmus » 03. Mai 2016, 16:27

Jolt kirjutas:
Forzelius kirjutas:
Spoiler :
Mul ka sama feel. Tore, et elus, aga veidi odava mulje jätab ta surm nüüd. Also RIP Roose, natuke vara lahkus imo. Balonist suht savi.


Spoiler :
See ei ole mingi andunud austajate meeleheaks narratiivis tagasiastutud samm. Kas keegi või kumbki teist tõesti arvas, et JS on jäädavalt surnud?


Jah. "GoT" pole kunagi varem selles vallas mingit allahindlust teinud, nii et ma ei mõista, miks seekordne sündmus erand oleks pidanud olema. Robb Stark oli omal ajal vähemalt sama tähtis tegelane.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Jolt » 03. Mai 2016, 16:36

Rasmus kirjutas:Jah. "GoT" pole kunagi varem selles vallas mingit allahindlust teinud, nii et ma ei mõista, miks seekordne sündmus erand oleks pidanud olema. Robb Stark oli omal ajal vähemalt sama tähtis tegelane.


Mulle endale tundub, et ma vastasin just täpselt sellele küsimusele.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Rasmus » 03. Mai 2016, 16:44

Jolt kirjutas:
Rasmus kirjutas:Jah. "GoT" pole kunagi varem selles vallas mingit allahindlust teinud, nii et ma ei mõista, miks seekordne sündmus erand oleks pidanud olema. Robb Stark oli omal ajal vähemalt sama tähtis tegelane.


Mulle endale tundub, et ma vastasin just täpselt sellele küsimusele.


Ja mulle tundub, et sama põhjendus oleks võinud mõne aasta eest ka Nedi ja Robbi kohta käia.
Spoiler :
Nüüd on muidugi hea targutada, et "teadsin kohe, et Jon jääb elama" ja praeguseks on selge, et tal tõepoolest on loo juures suurem tähtsus, kuna muidu poleks "GoT" iial sellist cop outi teinud, aga tema surm poleks loo edasist arengut (jah, see oleks siis küll natuke teises suunas läinud) mitte kuidagi takistanud.

Kui vaidled, saad hoiatuse.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Forzelius » 03. Mai 2016, 17:18

Jolt kirjutas:
Forzelius kirjutas:
Spoiler :
Mul ka sama feel. Tore, et elus, aga veidi odava mulje jätab ta surm nüüd. Also RIP Roose, natuke vara lahkus imo. Balonist suht savi.


Spoiler :
See ei ole mingi andunud austajate meeleheaks narratiivis tagasiastutud samm. Kas keegi või kumbki teist tõesti arvas, et JS on jäädavalt surnud?
Ilma liigselt spetsiifiliseks minematama on üsna selge, et sellel lool on vähemalt kaks peategelast. Võiks ehk isegi öelda, et nimitegelast? Mõlemad on alustanud kõige madalamalt, aga kõigi näiliste oluliste tegelaste ja mööduvate teemade taustal summana kõige enam arenenud. GRR Martin on väga oskuslikult publikule ette söötnud palju karakterid, kes on hetkes ja oma inimlikes konfliktides tundunud olulised. Aga nüüd kus jääzombied ja lohed on reaalsuseks saanud on üsna selge, mis on tolle loo tõeline ja põhiline konflikt. Mõlemad peategelased on sarja narratiivi mõttes jõudnud sellistesse punktidesse, kus nende külge on seotud nii palju muid teemasid, et nende lõplik surm oleks tõesti šokeeriv.


No aga
Spoiler :
täpselt selle poolest GoTi raamatud ja sari kuulsaks-teistsuguseks saidki, et absoluutselt keegi pole safe. Jah, mulle meeldib Jon Snow ja Tyrion ka väga ja nad on vägagi rootitavad tegelased, aga see ei tähenda, et nad safe peaksid olema automaatselt. Ned, Robb jms olid ka väga meeldivad ja sümpaatsed kutid, aga nende surm tuli sellegipoolest ja väga üllatavalt. Praegune lahend on küll südamele mõnu tekitav, kuid aju mõtleb, et see oli odav ja petmine.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas ruut » 03. Mai 2016, 17:43

Rasmus kirjutas:Kui vaidled, saad hoiatuse.

lol

Teatud tegelased saavad sarjas tunduvalt rohkem fookust kui raamatutes.
Spoiler :
Robb oli raamatus tunduvalt vähem esile toodud ja tema tegemisi saigi vist jälgida ainult läbi teiste silmade.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Jolt » 03. Mai 2016, 18:09

Jah, ka mina ei väida, et
Spoiler :
oleksin Nedi või Robbi surmasid omal ajal ette näinud (põhiliselt selle pärast, et vastasel juhul saan hoiatuse). Need olid väga oskuslikult tehtud mustikunstitrikid, kus lugu paistis kulgevat mööda harjumuspärast trajektori, kuniks loogika lõikas väga jõhkralt vahele. Nedi surm oli ilmselt kõige suurem üllatus ning kõige selgem signaal, et tegu GoT ei mängi samade reeglite järgi, mis ülejäänud raamatud/sarjad. Kõik varasemad lood olid ju sisestanud teadmise, et õilsus ja ausus võidab, vastu ootusi. Nedi surma järel oli väga kerge kaasa elada Robbi kättemaksule ja ka tema tõeline armastus kestab liin ei viidanud sellele, et langus võib olla sedavõrd järsk.

Ma ei ole raamatuid lugenud, küll aga olen lugenud/kuulanud mitmeid ülevaateid, mis räägivad lahti paljud sisuliinid ja mütoloogia, mis ekraanile ei jõua. Seega tundus mulle Jon Snow koht selles loos veelgi selgemini paigas olevat. Also, kas teie arvates ei olnud siis pisut - kasvõi pisipisut - kahtlane, et miks Melisandrel (ainsal käepärasel tegelasel, kelle usuga seostus inimeste surnust äratamine) oli vaja kõigist kohtadest just Müürile minna, kui tal polnud enam kedagi ega midagi. Lugege seda viimast Dave Chappelli häälega.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Ronet » 08. Mai 2016, 21:19

Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Rasmus » 09. Mai 2016, 21:22

Tra küll, miks need episoodid niiiiiii pimedad peavad olema. Täna vaatasin niimoodi:

Pilt

(see stseen, kus Varys kuskil keldris mässu korraldajat välja üritab selgitada)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Rasmus » 17. Mai 2016, 18:21

Kammoon, pean isegi GoT-i teemas topeltpostitusi tegema või?

Igatahes: 6x04 oli täiega lahe.

  • Joni ja Sansat oli ikka vääääga mõnus jälle koos näha, nende kohtumise ajal oli propa kananahk
  • Baelish on tagasi ja as manipulatiivne as ever - meeldib, kuidas ta seda väikest psühhopaati enda kasuks tööle suudab panna
  • Ramsay on nii äge villain, meeldib kindlalt rohkem kui Joffrey. Eriti see kiri, mille ta Jonile saatis - nii vinge
  • Tyrion teeb jälle diile, kerged 2. hooaja flashbackid kõige paremas mõttes
  • Dany on lahe!!
  • Margaeryl on lõpuks võimalus välja saada - olengi teda juba igatsenud. Councili meetingud on ka lahedad, toovad esimest hooaega tagasi
  • Starkid lähevad Boltonite vastu sõtta!

Hetkel siis hooajas kaks head osa ja kaks snoozefesti. Läheb hea.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Jolt » 19. Mai 2016, 11:14

Olen päri selle hinnanguga, et sellel hooajal on senini olnud kaks head ja kaks nuppude paika sättimise osa. Neljas episood kuulus minu jaoks pigem viimaste juurde. Sansa ja Joni kohtumine oli tõesti väga helge ja mõnus hetk. Olin üsna kindel, et nad pigem napilt ei trehva. Aga lõpp on vist sedavõrd lähedal, et kõik laiapillutud karakterid hakkavad üha enam samade tegevusliinide ümber koonduma. Ramsey kiri mõjus... efektiivselt.

Aga see Dany sisuliin. Aböhh.
Spoiler :
Kuigi Dany vaated on ühed kaasaegsemad ja tegu peaks olema sümpaatse karakteriga, siis noh, ei ole ju. Eelkõige selle tõttu, kuidas tema tegevusliin on sarjas vormistatud. Viimase osa järel on tunne, et neli viimast hooaega on ikka täiesti mõttetult möödunud. Ühtäkki on Danyl jälle dothraki saatjaskond, keda taaskord puithobustega merele aetakse. Kõlab kuidagi tuttavlikult, kas see kõik oleks nagu juba olnud? Esimeses hooajas veel pealegi. Need vahepealsed õppetunnid poliitilise mõõdukuse olulisest ja ummisjalu ellu viidud reformide kestvast mõjust on parimal juhul ühe hooaja jagu materjali, mitte nelja hooaja pikkune hästi vormistatud arengukaar.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Soprano » 25. Mai 2016, 03:03

"The Door"
Spoiler :
Pole siin teemas vist juba mitu aastat midagi kommenteerinud, aga viimane episood läks ikka nii hinge, et pean selle enda süsteemist välja kirjutama. Tegelikult episoodi algselt vaadates olin küll lõpust shokeeritud, kuid aju ei suutnud vist kõike ära registreerida ja jäin lihtsalt "hold the door" / Hodor korrutama. Alles päev hiljem, kui kuulasin tavapäraselt A Cast of Kings podcasti, sain teada, et George R. R. Martin olevat sarja tegijatele Hodor'i saatuse raamatus ette öelnud. Selle info peale vaatasin lõpustseeni uuesti ja silmad läksid vaikselt niiskeks. Siis avastasin reaction videod, kus teiste reaktsioonid võimendasid oma reaktsiooni veelgi ja pisarad hakkasid juba korralikult voolama. GoT'is on olnud palju ootamatuid surmi, kuid Hodor'i oma läks kindlasti kõige rohkem hinge, kusjuures ma ei mäleta, et oleksin kunagi nö. tagantjärele mingi stseeni peale nii emotsionaalselt reageerinud. Tema saatus oli lihtsalt nii traagiline ja see stseen jääb kummitama pikaks ajaks. Eriti tuleb kiita noort Hodorit kehastanud näitlejat. Hetkel mu lemmik GoT'i osa.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Rasmus » 25. Mai 2016, 17:02

6x05, spoilerid

Kurb oli küll, aga Brani sisuliin on juba kolm (?) hooaega täiesti mõttetu olnud, nii et ei suutnud erilist emotsiooni tekitada. Võimalik muidugi, et asi on osaliselt selles, et vaatasin episoodi alles täna ja olin spoilerid juba kenasti varem kätte saanud.
Action tundus kiirustatud.

Emotsionaalseks muutis mu eeskätt Jorah' ja Dany hüvastijätt, kuna esimene nimetatu on selle universumi üks siiramaid tegelasi, kes tegutseb tõesti puhtalt armastuse nimel ja on valmis selle eest ka kõhklusteta surema. Danyl olid pisarad silmis, niisamuti minul.

Korralik episood.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Troonide mäng

PostitusPostitas Forzelius » 27. Mai 2016, 02:48

Spoiler :
Hold the fucking door. 6ndas hooajas säärane osa veel teha. GRRMi kätt on näha, olgugi, et alles tagantjärele teada sain. Emotsionaalseks päris ei tõmmanud, aga niipea, kui nägin, kuhu SEE stseen liigub, oli ikka muljetavaldav küll. Väga lost-like ning lavastaja ka ju väga staažikas lost-alum. Võimas.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

EelmineJärgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron