Troonide mäng

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Troonide mäng

PostitusPostitas LiveForThis » 08. Jaanuar 2011, 17:12

Troonide mäng
Game of Thrones (2011 – 2019)

George R. R. Martini fantaasiaseerial "Jää ja tule laul" esimesel osal põhinev seriaal muinasjutulisest kuningriigist Westeros ja neljast perekonnast, kes püüavad läbi salasepitsuste ja intriigide saavutada kuningriigis ülemvõim.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas 0ll » 19. Aprill 2011, 23:28

Võib-olla oleks targem arvamusega pisut oodata ja paar osa veel ära vaadata, aga ma tõesti ei näe, kuidas tulevased episoodid seda esmamuljet oluliselt muuta võiks. Kuna pole George R.R. Martini seeriaga tuttav, pean lihtsalt lootma, et lugu on ka edaspidi sama hea. Sest juba esimesest osast on selge, et kõik muu on paigas. Suure hoolega tehtud asi - ülidetailsed kostüümid, rekvisiidid, tegevuspaigad. Mis on tegelikult üsna loogiline, kui arvestada, et tipphetkel tegutses võtteplatsil ligi 600 asjaosalist ja iga osa hinnaks kujunes ca 6 miljonit dollarit.

Kõik tundub loomulik. Kuigi ei olnud tegelaskujude ja neid kehastavate näitlejate suhtes mingeid ootusi, jäi mulje, et kõik rollid on ideaalselt täidetud.
Meeldib, et vägivald ja paljas ihu ei olnud vägisi sisse pressitud (Starz). Vähemalt esimeses osas oli neil stseenidel alati mingi mõte - tutvustati tegelasi ja nendevahelisi suhteid ning loodud fantaasiamaailma eripärasid. Tahaks loota, et jätkub samas vaimus.

Arri Alexaga filmitud pilt näeb väga kena välja. Põhja-Iirimaa lumisele maastikule sobib ta vist isegi paremini kui konkurendid (nt REDi kraam)

Raamatuid mittelugenuna ei olnud sisu jälgimisega mingeid probleeme. Oli kuulda, et mõnele valmistas see teatud raskusi. Samuti aeglane tempo. Sellest ei saa ma üldse aru - pilootosa lõppedes olin isegi pisut pettunud, et HBO 40-minutilist formaati kasutab. Tegelikult oli muidugi tunnipikkune...
Ahjaa. Avatiitrid!

- - -
Muidugi ei tasu mu juttu puhta kullana võtta. Olen see tüüp, kes väiksena pidevalt mingeid karusnahkadega kaetud mõõkade-kirvestega vägilasi joonistas, hundid-lõvid ümberringi... ja umbes selliseid maakaarte
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Pixie » 29. Aprill 2011, 11:03

Kui olin esimese osa vaatamisega poole peal, olin kindel, et peale teist episoodi ma enam edasi ei vaata. Isikliku maitse jaoks tundus olevat liiga vägivaldne ja verine. Kuigi, nagu Ralf mainis, olid tegevuspaigad ja kõik muu väga detailne ja tõetruu.

Aga olles jõudnud teise episoodi lõppu, muutusin kahtlevaks. Hakkas huvitama, mis saab tegelastest edasi ja üleüldises plaanis, kuhu seriaal välja jõuab. Praegu mõeldes arvan, et vaatan ikka veel edasi. Kui gore välja arvata (mis muidugi on antud stiili puhul asjakohane), on tegemist tõelise eye candy'ga. :)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Kidd » 29. Aprill 2011, 11:34

Ma oli peale seriaalist kuulmist juba müüdud ja nagu ma aru saan siis vastab üks raamat ühele hooajale. Küll ei ole esimesed osad lootusi petnud, kuigi mõned tegelaskujud on paras pettumus, eeskätt kuningas ja khaal. See selleks, igatahes on vaeva nähtud ja paremat fantaasiaseriaali ei annaks minu maitsele välja mõelda.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas LiveForThis » 04. Mai 2011, 05:13

Kõigepealt tahaks öelda, et enne GoT esimese episoodi "linastumist" polnud minus veel kõrgendatud huvi välja arenenud. Ausalt öeldes ei ole ma Martini fantaasiaseeriatki lähemalt uurinud. Kuigi mingisugune alateadvusse paigutatud ja endast aega ajalt märku andev huvi on alati olemas olnud.

Nüüd, mil GoT-il on juba 3 episoodi väljas, hakkan vaikselt sarja armuma. Suur töö, higi ja veri, on Martini maailma ellutoomiseks ära tehtud.

Sean Bean Eddard Starkina on veenev ja pühendunud ning sama saab öelda ka Peter Dinklage`i, Mark Addy, Lena Heady ja kõigi teiste kohta. Väärikad ja täiesti omas kontekstis tegelased.

Siiamaani on GoT silmad särama pannud. Kogu see kirev maailm, mille salapärane müüritagune oht ja kuningate, kuningannade, rüütlite omavaheline vaenutsemine on põnevalt ja avara silmaga lavastatud ning piisavalt pinget hoidvalt kirjutatud. Intriigid on ehtsad ja hoiavad pidevalt varitsevat giljotiini tegelaste peade kohal.

Aga jah, awesome!
Ja avatiitrid pole ka veel ära väsitanud, iga kord vaatan ja vaatan suure jala tatsuma paneva põnevusega.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hint » 06. Mai 2011, 00:07

Mul pole üks uus sari sellist entusiasmi, huvi ja järgmise osa ootamise ärevust juba aastaid tekitanud. Huvi stoori edasise suuna vastu on nii suur, et kardetavasti varsti murdun ja asun raamatuid sööma. Samas tahaks nagu esimese hooaja spoilimata vastu pidada, vb siis kui break tuleb. Samas kumb mida spoilib eks...
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

PostitusPostitas maarjuzz » 08. Mai 2011, 16:29

Eelnevaid kommentaare lugedes oleks minu arvamus järjekordne koopia selles rivis - ei hakka kordama.
Seriaal täpselt minu maitsele!
Võib ainult lisaks veel öelda, et on kindel plaan järgmine nädal raamatupoodi minna!
maarjuzz
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 30. September 2009, 19:42

PostitusPostitas CM-Girl » 10. Mai 2011, 00:42

Ootasin seda sarja huviga. Iga osaga läheb aina paremaks. Esimesest osast peale hakkas mulle meeldima Tyrion Lannister, teise ja kolmanda osaga sümpaatia aina kasvas. Ja samuti vastupidi, esimesest osast alates ei salli ma Cerseid (ja Jaimed) ja see tunne tugevneb iga osaga.
Samuti meeldivad Nedi lapsed, v.a Sansa. Teine osa:"My prince, my poor prince." Omg.
Enim meeldib noorim tütar, Arya.
Samuti on väga ebasümpaatsed Viserys ja Joffrey (mõlemal väga huvitav välimus). Catelyni tekitab samuti ebasümpaatiat (väheke) seoses oma suhtumisega Joni. Ega poiss süüdi ole.
Alguses tundusid Daenerys ja Khal kummalise paarina aga nüüd nad on ühed mu lemmikud. Teisa osa ühte stseeni olen umbes 30-40 korda vaadanud.

Seab Bean on samuti suurepärane , pole kahtlustki aga hetkel on Peter Dinklage see kes on meeldejäävaim.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas P2ppin » 10. Mai 2011, 01:24

Soovitaks kõigil ka kindlasti raamatuid lugeda, sest midagi selle sarnast teist ma lugenud pole. Ise loen neid juba teist korda läbi ja ei suuda ära oodata kolmanda raamatu maakeelset teist osa. Seni olen ka iga seriaali osa 2-3x vaadanud ja raamatute suure austajana pole kindlasti pidanud pettuma. Kui millegi üle üldse nuriseda, siis häiris natukene see, et vendade Clegane'te backstory esitlus on seriaalis täiesti teine (tegelikult Sandor rääkis tema ja venna vahelisest toredast ajaloost Sansale ise ja see oli esimese raamatu üks oodatumaid kohti üldse).
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

PostitusPostitas adi » 17. Mai 2011, 20:20

Mul jäi arusaamatuks miks esimeses episoodis sellel noorel kutil pea maha löödi kes ainukesena pääses sealt metsast?
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

PostitusPostitas Soprano » 17. Mai 2011, 20:22

adi kirjutas:Mul jäi arusaamatuks miks esimeses episoodis sellel noorel kutil pea maha löödi kes ainukesena pääses sealt metsast?

Au küsimus and whatnot, ta oleks pidanud võitlema kuni surmani mitte põgenema.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas P2ppin » 17. Mai 2011, 22:55

Soprano kirjutas:
adi kirjutas:Mul jäi arusaamatuks miks esimeses episoodis sellel noorel kutil pea maha löödi kes ainukesena pääses sealt metsast?

Au küsimus and whatnot, ta oleks pidanud võitlema kuni surmani mitte põgenema.
Ei oleks, aga ta pidanuks tagasi Müürile minema ning nähtust teada andma. Selle asemel otsustas ta üldse minema põgeneda, aga keegi, kes juba korra Öise Vahtkonna vande andnud, peab Müüril elu lõpuni teenima.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

PostitusPostitas Soprano » 17. Mai 2011, 23:08

No sa oled raamatuid lugenud ja tead värki täpsemalt, aga mu lihtne seletus käis ka ju? :P
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas P2ppin » 17. Mai 2011, 23:47

Pole hullu, väike korrektsioon kõigest :).
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

PostitusPostitas thargun » 31. Mai 2011, 18:50

no ma ei tea.. ise hetkel kõik osad vaadanud ja no ma ei tea...


minu poolt 10/10 kui film
10/10 kui fantasy film
10/10 kui seriaal

noh jah üldiselt olen täielikult seisus WOOOW
meeldib väga ja väga
ja ma olen lugenud raamatuid,aga ikkagi meeldib VÄGA
thargun
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 27
Liitunud: 10. September 2010, 23:30

Järgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron