Elavad surnud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas LiveForThis » 14. Veebruar 2012, 20:34

Ei noh, The Walking Dead ei ole õnneks ka mingisugune Terra Nova, et peaks kohe vaatamise lõpetama. Kvaliteet on sarjal vägagi olemas. Lihtsalt rõhuasetus on paigast nihkunud ja triivib aina kaugemale. Tänu sellele ilmneb ka sarja kirjutajate võimetus niivõrd mitmepealist peategelaskonda tavalisest draamast ja intriigist kõrgemale tõsta. Ainult vähesed tegelased saavutavad selles supis võidu.
Siiski on sari nauditav. KÕIK oleks justkui vägagi paigas, aga ometigi suudetakse kogu senine hooaeg uimastavaks draamaks muuta. Oeh.

Kõige hullem 8. episoodi juures oli Ricki naise käitumine viimastel minutitel. Täiesti kohutavalt ebaveenvalt ja lihtsameelselt välja mängitud katse naine taas ohtlikkusse olukorda sättida. :pööritus:
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas 0ll » 22. Veebruar 2012, 00:47

Ma ei tea, minu arust on need osad (2. hooaja 8-9) kogu sarja parimad, piloot on omaette kategoorias.
Ricki, Herseli, Glenni tegelased arenevad, põrkuvad erinevad arusaamad, pinge tõuseb. Toodi sisse uus muutuja - "relvadega võõrad" ja ühtlasi anti sellele talule mingi mõte. Naistegelased jätavad endiselt soovida...
Viimaste osadega on tegelaste nimed lõpuks ometi selgeks saanud, võtan seda väga hea märgina :)

Also, viimane osa andis internetile esimese universaalse gifi, s.t seda pilti võib igas olukorras kasutada, eksida ei ole lihtsalt võimalik:
Spoiler :
Pilt
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Pixie » 23. Veebruar 2012, 22:54

Ma eriti ei nuriseks viimaste episoodide pärast... kuigi alatasa unustan ära need päevad, mil on võimalus uut osa näha. See-eest püsib vaadates pilk pidevalt ekraanil ning leidub nii põnevust kui tegelaste värki. :) Kindlasti ei pettunud nii massiliselt nagu osad filmiveeblased, minu jaoks ikka sama vana TWD. Ja vaatajanumbrid on hiiglaslikud, seega paljudel teistelgi pole praeguse loo arenemise viisi vastu midagi. Mitte et see otseselt kvaliteeti peegeldaks.

Just sayin'.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas hint » 24. Veebruar 2012, 16:49

Pixie kirjutas: Ja vaatajanumbrid on hiiglaslikud, seega paljudel teistelgi pole praeguse loo arenemise viisi vastu midagi. Mitte et see otseselt kvaliteeti peegeldaks.

Just sayin'.


Season Premiere Finale Rank Viewers(in millions)
1st 23 September 23, 2003 May 25, 2004 2003–04 #26 11.84
2nd 23 September 28, 2004 May 24, 2005 2004–05 #22 13.57
3rd 24 September 20, 2005 May 16, 2006 2005–06 #16 15.27
4th 24 September 19, 2006 May 22, 2007 2006–07 #20 14.54
5th 19 September 25, 2007 May 20, 2008 2007–08 #14 14.41
6th 25 September 23, 2008 May 19, 2009 2008–09 #5 17.77
7th 24 September 22, 2009 May 25, 2010 2009–10 #4 19.33
8th 24 September 21, 2010 May 17, 2011 2010–11 #5 19.46
9th 24 September 20, 2011 Spring 2012 2011–12 #4 19.77


NCIS ;)
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Six-Fo » 24. Veebruar 2012, 23:18

See draama/peretülide asi hakkab juba tugevalt ära tüütama küll jah. Kohati mõnes osas on põhiteema, zombied, täiesti kõrvale jäetud juba. Esimeses hooajas oli huvitavam kui inimtühjades linnades tegevus toimus, püüdes ellu jääda surnute hordide keskel.
Kasutaja avatar
Six-Fo
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 188
Liitunud: 21. Detsember 2008, 02:00

PostitusPostitas Wisegirl » 26. Veebruar 2012, 22:49

Ahh, ega siis väike zombiapokalüps ei takista inimestel oma elusid elamast (ehk draamat ei hoia miski ära). xD

Meeldis, et Lori lõpuks suu lahti tegi; et üldse inimesed julgesid oma alalhoitud mõtted välja öelda. Jeebus küll, võttis see alles aega. Aga ei meeldinud see, et Lori rääkimisest suudeti kuidagi manipuleeriv mulje jätta.

Shane peaks üle saama, et mis juhtus on möödanik. Muidugi, olid tunded, oli "armastus". Ja mis siis. Saagu üle. Aga ei, elab minevikus ja halab ja sellega toidab oma hullumeelset viha.

Ja ajapikku peaks kõik üle saama sellest, mis Shane tegi. Esmalt, muidugi, peaksid kõik teada saama, millega ta hakkama sai. Si** mees ikka. Ohtlik ebastabiilne psühhopaat. Inimene, kes võõra vastu kaastunnet ei oma, ei saa ka päriselt armastada.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas lostinthemist » 29. Veebruar 2012, 16:39

Võtsin end ka kokku ja vaatasin järjest ära episoodid 2x08-10.
Peab tõesti tunnistama, et väikse lati võrra on pisut paremaks läinud. 2x10 oli see-eest päris äge episood, kui läks zombide nottimiseks.

Mulle meeldib ka, et zombi pea ja käed on värvitud surnuhalliks, aga kõtud on neil ikka ilusad beebiroosad.
Pilt
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas adi » 05. Märts 2012, 18:30

Ei ole need viimased osad ka mitte grammigi paremaks läinud, ikka täidetakse enamvähem pool ekraaniajast mingi half-ass peredraamaga. Ning kui ei aeta peredraamat siis on mehed omavahel tülis nagu väiksed koolipoisid.
Ei taha sellist asja, tahan saada post-apokalüptlise zombiemaailma pakutavat põnevust, roadtrip-survival-thrilli mida ei häiri peategelaste überrumalad otsused või päevase telenova tasemel suhtekolmnurgad.
Spoiler :
See noore tütarlapse suicide-wish ja siis kahe naisleeri omavaheline oponeerimine - see oli NII ebavajalik.



Pilt
"Kui pärast poodi lähed, too tampoone"
"Mummulisi või tavalisi?"
"Tampoone mitte kondoome"
"Ok!"
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

PostitusPostitas Wisegirl » 06. Märts 2012, 00:00

Ei saa ju nii naiivne olla ja arvata, et zombide olemasolu leevendaks inimeste omavahelisi pingeid, stressi; või et suhted jäävad olemata?
Minu arvates mängitaksegi läbi kõikvõimalikud viisid, kuidas olukorraga hakkama saada - nii palju kui on olemas inimesi on olemas ka arvamusi ning reageerimisvõimalusi.

Jah, eks see läbirääkimine, arutamine, iga nurga alt vaagimine ole aeganõudvam protsess, kuid siiski õigem, kui minna kergemat vastupanu...
Ja kes saaks öelda, et aega pole. Nüüd on maa ja ilm nende päralt.
Spoiler :
Godammit! Kahju, et härra Südametunnistus ja Inimlikkus nii mugavalt nüüd jalust kaotati. Dale üritas iga hinnaga Inimeseks jääda. Kujutan ette tema siseheitlust.. täitsa kahju kohe.

Ma jätaks selle irvhamba ellu, kuid paneks kammitsaisse (sõna otseses mõttes), sest päästikule ei suudaks vajutada (ütlen seda siin arvutiekraani ees, soojas toas, kõht täis).
Aa ja see kuradi Carl. Mina oma arguses oleks koju jooksnud ja suu puhtaks rääkinud. Halloo nagu, elu ja surma küsimus, kas läheduses kolab surnuid ringi.

Ja palun siiski ära seletada, kuidas surnud, lagunevate näppudega jõletis suudab kõhu lõhki kiskuda?
Samamoodi ka 10. episoodis see verelõhna peale kohalejooksmine... Inimesel on teatud arv lõhnaretseptoreid, peale surma, isegi kui zombiks muutuda, ei teki neid mitte kuskilt juurde. Kui ma praegu vere lõhna ei tunne, siis ei tunne ma seda ka zombina.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re:

PostitusPostitas Zinera » 06. Märts 2012, 00:11

Spoiler :
Wisegirl kirjutas:Godammit! Kahju, et härra Südametunnistus ja Inimlikkus nii mugavalt nüüd jalust kaotati. Dale üritas iga hinnaga Inimeseks jääda. Kujutan ette tema siseheitlust.. täitsa kahju kohe.


Kahju Dale'ist, päris piinarikas surm. RIP.

Wisegirl kirjutas:Ma jätaks selle irvhamba ellu, kuid paneks kammitsaisse (sõna otseses mõttes), sest päästikule ei suudaks vajutada (ütlen seda siin arvutiekraani ees, soojas toas, kõht täis).
Aa ja see kuradi Carl. Mina oma arguses oleks koju jooksnud ja suu puhtaks rääkinud. Halloo nagu, elu ja surma küsimus, kas läheduses kolab surnuid ringi.


See Carl on nõme tegelaskuju, ERITI viimases osas. Minumeelest üks kasutumaid ja loo poolest mõttetumaid. Lapstegelased ei lähe peale.

Wisegirl kirjutas:Ja palun siiski ära seletada, kuidas surnud, lagunevate näppudega jõletis suudab kõhu lõhki kiskuda?
Samamoodi ka 10. episoodis see verelõhna peale kohalejooksmine... Inimesel on teatud arv lõhnaretseptoreid, peale surma, isegi kui zombiks muutuda, ei teki neid mitte kuskilt juurde. Kui ma praegu vere lõhna ei tunne, siis ei tunne ma seda ka zombina.


Kuidas sa vere lõhna ei tunne? Nagu raua lõhn(või lihtsalt metalli). :)) Kuigi paari tilgaga või kriimustusega on jah raskem.
Siit aga järgmine teema: kuidas aretati need elavad surnud? Instinkt on neil ju süüa, seega tunnevad oma toidu lõhna nii nagu meiegi? Kui viirus loodi sõjalise eemärgiga, siis tegelikult peaksid need elukad tugevad olema, sealt ka rebimine. Samas palju sa siit ikka mingit reaalset loogilisust otsid....
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 06. Märts 2012, 00:16

Omg, keegi hakkab mind öösel närima vist. Mmmmm, vere lõhn...
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas LiveForThis » 06. Märts 2012, 04:11

Viimane osa ka nähtud - enam ei möödu vist mitte ühtegi TWD`i episoodi, mille ajal ma pidevalt irisedes ei kommenteeriks :pööritus:

Selle sarja vastu on süvenemas raske "fuck this shit" tunne.

Viimased kolm osa on loomulikult näidanud paranemise märke, aga kõik, mis puudutab peamise aktiivse tegelaskonna omavahelist suhtlemist ja arengut, kannatab senini "mõttetu töllerdamise sündroomi all". Selle all pean silmas nimelt seda, et tegelased surutakse pidevalt vastamisi oma mõtetest ja tunnetest rääkima, kuigi meil kui vaatajal on juba ammuilma selge, mis ühes või teises tegelases toimub. Vaja on ainult vajalikud sammud astuda ja läbi tegevusliku arenduse saame kätte ju iga pagana mõttekillu, mida karakter endas peidab. Seda varianti on aga harva või siis väga kohmakalt kasutatud.

Viimase episoodi inimlikkuse küsimus mängis end siiski edukalt välja, aga kurat kui lollilt on tegelased käituma pandud. Pidevalt nämmutatakse ühte ja sama küsimust läbi erinevate tegelaste ning ikka jõutakse omadega ummikseisu ja siis alustatakse samasuguse nämmutamisega uuesti otsast peale. Tänu sellele on kõik tegelased muutunud äärmiselt ebameeldivaks. Isikupära on kadunud. Kõik kaardid on lauale löödud ja nüüd siis analüüsitakse neid lõputult.

Oh jummel küll.

Jube (N)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas adi » 06. Märts 2012, 04:57

LiveForThis kirjutas:... aga kurat kui lollilt on tegelased käituma pandud. Pidevalt nämmutatakse ühte ja sama küsimust läbi erinevate tegelaste ning ikka jõutakse omadega ummikseisu ja siis alustatakse samasuguse nämmutamisega uuesti otsast peale.


See on suuresti kogu teise hooaja kokkuvõte.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas LiveForThis » 06. Märts 2012, 05:01

Sellepärast oligi Ricki ja Shane`i verine kokkupõrge rohkem kui pool hooaega hiljaks jäänud. Pinge? Pffffffffffff......
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Decembermorning » 11. Märts 2012, 08:21

imdb s kirjutas keegi 11 episoodi kohta.
One Zombie meets Bold and the Beautiful.
ja ega siin rohkem lisada pole vaja tõesti...ma isegi ei viitsi seletama hakata,kui tobedad kaks viimast episoodi on olnud..
Kasutaja avatar
Decembermorning
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 50
Liitunud: 07. Oktoober 2011, 01:10
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist