Elavad surnud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Six-Fo » 05. Detsember 2011, 00:43

adi kirjutas:Rääkides kütusest siis esimesed paarkümmend aastat ei tohiks see eriline defitsiit olla. Mahajäetud autode kinnised kütusepaagid säilitavad seda päris pikalt rääkimata bensiinijaamade mahutitest.
Loomulikult on alati oht, et üks sinu co-survivoritest on mingi idioot naisterahvas kes peab mahajäetud autode loot'imist surnute mälestuse rikkumiseks (nagu me nägime WD teise hooaja piloodis - mille peale mina oma pea kolksudes lauale kukutasin, sest enam väga palju rumalaks ei anna minna).

Eile saunas natuke sünteesisin teemat jälle ning turgatas pähe vastus sinu postitusele.

Ma leian et antud olukorras peaks kütus olema veel rohkem defitsiit kui seda sarjas näidatud on.
Sest kujutame olukorda ette:
Mingi veider viirus lööb valla kuskil külas, esimene päev ehk veel mitte midagi hullu.
Siis aga uudised näitavad asja järjest rohkem ja rohkem, asi süveneb ning tekib üleüldine paanika.
Inimesed põgenevad kodulinnast kui teada saavad et viirus ka nende linnas, autod ostetakse kütust täis, samas kui olukord piisavalt s*tt juba ei too enam tankerid ka kütust juurde tanklatesse kuna ma arvan et kütuseärikad ka pigem üritavad oma nahka päästa kui äri pärast muretseda kui on juba enamgi kui kindel et midagi maailmalõpu taolist toimub.

Ei tea peast kuipalju kütet ühes keskmises tanklas olema peaks, kuid ma arvan et kui KÕIK inimesed, niipalju kui neid veel on, tanklatesse KORRAGA läheksid on igalpool suht kohe kõik mahutid vaakumisse tõmmatud.

Kõrvalistes külaurgastes ehk mitte nii hull kuhu inimesi vähe satub, aga suuremate linnade ja suuremate teede lähedal asuvad tanklad peaksid suht üsna pea tühjad olema kui taoline maailma lõpp(paremini ma nimetada ei oska seda) ja paanika algama peaks.


Noh, niipalju seda kütet jääks mis maha jäetud/ummikute autodes järgi on jäänd(... ummikutes seismisega ning hirmsas tormamises, ma arvan et esialgu kohe üldises paanikas keegi kütuse säilitamisele ei mõtle ja ummikus autot väja ei lülita, peaasi et saaks oma nahk võimalikult ruttu minema veetud).
Kasutaja avatar
Six-Fo
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 188
Liitunud: 21. Detsember 2008, 02:00

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas hint » 06. Detsember 2011, 13:20

Six-Fo kirjutas:Noh, niipalju seda kütet jääks mis maha jäetud/ummikute autodes järgi on jäänd(... ummikutes seismisega ning hirmsas tormamises, ma arvan et esialgu kohe üldises paanikas keegi kütuse säilitamisele ei mõtle ja ummikus autot väja ei lülita, peaasi et saaks oma nahk võimalikult ruttu minema veetud).


Imelik, minu igas post-apokalüptilises stenaariumis ühe suht esimese tegevusena varastan ma kuskilt mõned kütuseautod (ja sean end sisse kas kuskil transiidikeskuses, sõjaväeosas, kaubasadamas, logistikakeskuses, elektrijaamas, suuremas tööstuskompleksis vms. Ma olen alati oletanud, et paanikas inimsed pumpavad benajaamad kiiresti tühjaks(kõigil oleks terve hunnik igast lisakanistreid kaasas + paik täis jne, inimesed varuksid eks). Ja kütust küll oleks, aga raskesti kättesaadavates kohtades. Ehk siis kohtades, kust paljud ei oskaks isegi alguses otsida(torud, laevad, varud töötlustehastes jne, väiksemalt mõeldes nt haiglate ja lennujaamade varugenekate süsteemides jms).

See kas kütust jätkub paariks päevaks või paarikümneks aastaks(nagu adi arvas) sõltub pelgalt sellest, kui kiiresti inimesed maha surevad ja kui palju neid alles jääb. Jätkusuutlik ellujäämine(mitte too walking dead-i solk eks) sõltub minu arust suuresti raskelt motoriseeritud heavy armor transpordist, mis imevad ju kütust ohtralt. Lisaks veel generaatorid kui peamine elektriallikas, nende pidev töötamine on vaja garanteerida 24/7, eriti veel kui sa juba oled suutnud ennast kindlustada kuskil alal ja üritad perimeetri sees enam-vähem normaalseid elamistingimusi juba naistele-lastele luua.

Samas minu mõtlemine on alati olnud, et kui vähemalt mingi 0.01% inimesi elus on veel(see teeb 0.7 miljonit maailmas, eestis 130 (mis tundub suht sama tihedus, millega walkingdeadis nad inimeste otsa on sattunud), on see niivõrd suur koguhulk ellujääjaid, et karta ja planeerida tuleb rohkem ikka arvestades inimest kui zombiet.

Muide tsipa offtopic, aga üks minu lemmik plaane oleks tegelt mereröövellus. Esiteks laeval oleks (tavalise meremehe elu kõrvalt) tunduvalt stressivabam elu(laevale ootamatult sul zombied jms nii lihtsalt ei satu), lisaks merel on miljoneid laevu, mida lootida, sinul ja su meeskonnal oleks alati etem kontroll oma otsuste üle. Suurim vaenlane oleks muidugi aga jälle teine inimene(that's why you shoot first and ask questions later). Kurat miks nad mõnda head zombie-piraatide filmi pole teinud.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 06. Detsember 2011, 13:55

hint kirjutas:~erinevad ellujäämis-stsenaariumid~

Seriaali ei jälgi, kuna tundus üsna rumal, aga seda posti lugesin küll huviga (Y).
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Six-Fo » 06. Detsember 2011, 14:35

hint kirjutas:Muide tsipa offtopic, aga üks minu lemmik plaane oleks tegelt mereröövellus. Esiteks laeval oleks (tavalise meremehe elu kõrvalt) tunduvalt stressivabam elu(laevale ootamatult sul zombied jms nii lihtsalt ei satu), lisaks merel on miljoneid laevu, mida lootida, sinul ja su meeskonnal oleks alati etem kontroll oma otsuste üle. Suurim vaenlane oleks muidugi aga jälle teine inimene(that's why you shoot first and ask questions later). Kurat miks nad mõnda head zombie-piraatide filmi pole teinud.

Minu üks stsenaariumeid on ka mõtetes olnd mõni väiksem praam või laev kuskil sadama ligidal. Ei ole tarvis kõrgeid müüre või väravaid luua või aknaid kinni müürida, mis zombie hordide pidevas pealevoolus nagunii võimatu. Laeva ning maa vahel käiks ühendus mingi väikse mootorpaadiga ja asi vask(kuida sa raisk hoonest välja saad varustust otsima kui zombiemass ootab sind väljas). Kajutites saaks vaikselt magada jne. Eeldab muidugi enne põhjalikku laeva uurimist et kusagil mõni ootamatu hammustada saanud vend end peitnud pole.
Kasutaja avatar
Six-Fo
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 188
Liitunud: 21. Detsember 2008, 02:00

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Pixie » 10. Detsember 2011, 18:29

Esialgu ei tihanud sõna võtta, aga nüüd on esimene hooaeg on seljataga ning teisega kohe-kohe alustamas. Selle põhjal, mis siit loen, näib et TWD pole niivõrd seriaal aset leidnud *sündmusest*, vaid *inimeste* hakkama saamisest antud olukorras. Põhimõtteliselt pole mul selle vastu midagi, hea draama ja pingelised suhted muudavad iga seriaali minu jaoks paremaks.

Aga nähtu põhjal tundub, et draama pool jääb just nõrgemaks. Kuuldavasti läheb see teises hooajas hullemaks. Siiani pole üldse rahul naistegelaste rollidega. Nad kas nutavad, vinguvad, bitch'ivad, pesevad pesu või on kellegi seksiobjektiks. Nende näod ei ütle mulle midagi ning nimedki ei suuda meelde jääda. Ainsana tean Lori nime, aga ainult seetõttu, kuna tema käib eriliselt närvidele.

Kuna teine hooaeg algas rekordiliste vaatajanumbritega, arvasin, et tegemist on eriti hea sarjaga, kuna inimesed massiliselt vaatavad seda. Siiani on keskpärase tunde jätnud. Jubedaid kohti jagub, ja minu arust rõvedaimaks tituleeritud "Guts" on mõne teise stseeniga võrreldes titemäng. S1 viimases episoodis, kus näidati viiruse mõju ajule, oli hästi tehtud. See meeldis.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas P2ppin » 10. Detsember 2011, 22:02

Jõudsin ka lõpuks viimased 4-5 osa ära vaadata ja ei pidanud pettuma, endiselt paras kräpp nagu arvasin, aga miski ikka hoiab vaatamas :D. Nõustun 100% Forzaga, et Shane on just antud olukorras üks sümpaatsemaid karaktereid üldse. On ta paras s*tapea ? On, ei vaidle absoluutselt vastu, aga ta on ka ainus, kes on leppinud reaalsusega ja teab mida teha, et elu jääda. Nagu sõjaski on sellises zombie apocalypse olukorras vaja just temasuguseid mehi, kes suudavad oma moraalitunnetuse välja lülitada ning teha raskeid otsuseid. Räägin just sellest Otise olukorrast, kus ta tegelt teadis, et kui ta midagi ette ei võta surevad nad mõlemad ning lisaks ka abi ootav poiss. Muidugi olnuks väga üllas temast, kui ta oleks ennast ohverdanud Otise asemel, aga olgem ausad palju selliseid inimesi päris elus leiduks ?

Kogu selle jutuga millegi pärast kangesti meenub Apocalypse Now film ja selle message, mis läbi Colonel Kurtzi edasi anti. Kui te nüüd mõtlema hakkate, siis palju kasu on see Ricki ninnunännutamine toonud ? Ma ei arva, et Shane peaks nüüd seal liider olema, aga oletame, et vahetaks tema ning Ricki kohad ära, siis ma olen täiesti kindel ,et nii mõnigi surnud karakter kõnniks elavate seas ringi. Kui mind ennast sinna Walking Dead idiootide punti visata, siis mul ei ole kahtustki kummal poolel (Rick vs Shane) ma ennast turvalisemana tunneks (jaja, võite öelda, et Shane võiks igalühel une pealt kõri läbi lõigata, aga tegelikult pole veel miski seriaalis näidanud, et ta selline mees oleks, kes ilma põhjuseta midagi sellist teeks).
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Six-Fo » 10. Detsember 2011, 22:37

P2ppin kirjutas:Räägin just sellest Otise olukorrast, kus ta tegelt teadis, et kui ta midagi ette ei võta surevad nad mõlemad ning lisaks ka abi ootav poiss. Muidugi olnuks väga üllas temast, kui ta oleks ennast ohverdanud Otise asemel, aga olgem ausad palju selliseid inimesi päris elus leiduks ?

Mina siinkohal olen teisel arvamusel


Spoiler :
Otis tegelikult (kui õieti mäletan) andis juba ammu märku, et las Shane läheb ja päästab poisi ja ta jääb maha, aga Shane siiski tegi mõnda aega kõik, et Otis temaga kaasas püsiks ja ei jääks zombiede ohvriks. Mina oleks sellisel juhul viimases hädas kasvõi Otise jätnud nii nagu ta on(Otise enda nõusolekul, kuna ta juba nõus oli) koos oma revolvriga ning hordid enda peale meelitand ning viimasel hetkel oleks ta lihtsalt omale kuuli pähe lasknud. Aga Shane pidi seda ikka kõige ootamatumal momendil tegema ning Otisel põlve puruks laskma ning jätma ta elusast peast teistele söödaks. Antud moment oleks ka palju valutumalt kulgeda saanud sest Otis oleks seda 98% vabatahtlikult ise teinud.
Kasutaja avatar
Six-Fo
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 188
Liitunud: 21. Detsember 2008, 02:00

PostitusPostitas Wisegirl » 10. Detsember 2011, 23:05

Nõustun Six-Foga.

Shane võidab endale sedasi palju vaenlasi, ja kui ta kord hätta satub, kes teda aitaks? Kui ta keskendub ainult sellele, kuidas ise ellu jääda, on ta mingil hetkel ainsana elus. Aga mis kasu siis sellest jälle oleks.
Inimene on sotsiaalne loom, sellises põrgus ei tahaks üksi olla. Ja kuidas see nüüd ellujäämise koha pealt kasulik oli, kui ta I hooajal Ricki sihtis? Sounds like a hüsteerik-neurootik to me.
Koostööga võidaks niikuinii palju rohkem.

P2ppin, olgem ikka ausad, Shane kaitseks sind ainult siis, kui sa oleksid Lori ja temaga magaksid või kui sa laps oleksid.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas P2ppin » 10. Detsember 2011, 23:41

Nah, sõnastasin end vist valesti, sest tegelikult tahtsin rohkem kommenteerida nende kahe mehe erinevat lähenemist olukorda. Kui oleks kaks sellist leeri, kus ühel pool inimesed üritavad endiselt vanade ühiskonna reeglite järgi elada, olles täiesti ignorantsed selle vastu, et nende järgi elamine pole enam kasulik ega ei toimi ning isegi selle järgi elada üritamine toob rohkem kahju, kui kasu, siis tõesti ma pooldaks seda teist leeri. Vähemalt tunnistavad nad endale, et vanad reeglid enam ei kehti ning elavad uute järgi, mis on küll palju julmemad, aga samas ka kõvasti effektiivsemad. Loomulikult koostöö on tähtis, aga kes ütleb, et nende ekstreemsete meetotidega pole võimalik seda saavutada ? Ega sellise karmi reaalsuse endale tunnistamine ei tähenda seda, et sa pead üksi sellele vastu astuma. Nad peaks kõik kollektiivselt asjale nii lähenema ja neid saadaks 10x edu praegusega võrreldes.

Nagu ma varem juba ütlesin, siis ei kaitse neid Shane iseloomu muid pahesid ja seda suhte draamat, sest seal polegi väga midagi öelda. Hindan tema juurest just kõike seda muud mida ma eelnevalt välja tõin (ei tahtnud muljet jätta, et temaga ühte pundesse hüppaks ja hakkaks oma parimat sõpra tapma jne).
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Pixie » 06. Jaanuar 2012, 12:51

Lõpuks olen jõudnud kõik olemasolevad episoodid (k.a. webisode'd) ära vaadata. Mm, teine hooaeg on jätnud parema mulje kui esimene. Vingutakse küll, et miskit eriti ei juhtu ja walker'eid on vähe, aga minule nii täitsa sobib. Olen rohkem huvitatud tegelaste arendamisest ja nende tundma õppimisest kui teada saamisest, et mis relvaga on kõige parem walker'i pead sisse peksta. 7.osa lõpp oli hästi tehtud ja õnneks ei pea uute episoodide algust väga kaua ootama. Naistegelased on ikka sama halvasti kirjutatud, aga Shane on muutumas huvitavaks.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Six-Fo » 13. Veebruar 2012, 22:02

Aiai uus osa väljas :D .


Spoiler :
Need tegelased, kes baari ilmusid, hakkasid mulle üsna tõsiselt närvidele käima juba. Arvasin, et nendega tuleb pikemalt tegemist kuid üsna ootamatult tegi Rick käigu mis tegelt oli üsna õige käik, oli üsna kohe aru saada et muidu tekiks uusi probleeme. Samas huvitav kuidas oleksid reageerind Shane ja Daryl kui teada saavad et nad pole kõige kõvemad vennad pundis enam.
Kasutaja avatar
Six-Fo
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 188
Liitunud: 21. Detsember 2008, 02:00

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas LiveForThis » 14. Veebruar 2012, 14:52

Lootsin, et 8. osa asub elama uues tempos ja värskuses, aga lootuseks see jäigi. Loomulikult ma austan sarja loojate katset kujundada detailselt ja põhjalikult oma karaktereid, teemasid ja olulisi valupunkte, aga see kõik on veninud talumatult pikale ja asunud õõnestama tegelastevahelisi suhteid ning walkerite endist pingelist maailma.

Juba viimased 6 osa ei ole TWD`s midagi tähelepanuväärset vaadata. Vahetevahel esile kerkivad iseloomulikud hetked ja tulised konfliktid ergutavad väsima kippuvat sarja, aga nendest jääb väheseks, et kasvõi ühe tervikepisoodiga lõpuni rahule jääda.
Kõigil ülejäänutel on omad "hetked". Tänuväärne on muidugi see, et mida enam tegelasi tundma õpime, seda enam oleme nendega harjunud. Character development ei ole mõeldud aga ühe koha peal passimiseks ja oma tunnetest rääkimiseks. Eriti sarjas, kus tegelased rändavad zombie infested maailmas.

Mis puutub 8. episoodi, siis seegi jätkab sama rada, mis eelmisedki. Sarja ainuke kandev osa on Shane`i ja Daryl`i vastuoluline positsioon ellujäänute grupis. Antud osas paistiski kõige enam silma Shane, sest kõik teised tegelased on vaataja tähelepanu arutult väsitavad ehk teisiti sõnastades meeletult igavad ja kohati ka väga rumalad.

Pooleli jätmise soovi minus aga pole. Armastan seda settingut ja ei kavatsegi sellest loobuda. Naudin sarja kõhedalt realistliku lähenemist, mis muudab iga episoodi omaette elamuseks. Mis siis, et frustratsiooni tekitavaid aspekte on palju.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Rain » 14. Veebruar 2012, 18:20

8. ep - pingelangus oli ikka meeletu, seda oli juba esimesel kümnel minutil märgata. Üleminek väga põnevast 7. episoodi lõpust magedale perefilmile.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas Zinera » 14. Veebruar 2012, 19:21

02x08 - ootasin mõnusat zombiepisoodi, või vähemalt natukenegi ohtu. Ja sain hunniku draamat... (N) Saan aru, et lugu on tähtis ja ainult tapmist ka näidata ei saa, kuid lihtsalt tuim näitlejatöö ja masendus ei lähe kohe mitte.
Spoiler :
Ainsad põnevamad kohad olid, kui need uued tüübid tahtsid kampa lüüa ja sherif ehmatavalt relvaga ära pani, arvan, et siit areneb veel mingi storyline, sest need 2 meest rääkisid teistest ka. And that's about it...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Elavad surnud

PostitusPostitas lostinthemist » 14. Veebruar 2012, 19:34

Selge pilt - ühesõnaga midagi uut pole oodata ja selle võib rahus vahele jätta ja vaadata kunagi, kui pole mitte midagi teha. Ma ei hakka siis lootusi hellitama.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

EelmineJärgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist