Dexter

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Dexter

PostitusPostitas Priit » 26. August 2013, 05:15

Võid viimase episoodi ära vaadata vist küll. :P
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Re: Dexter

PostitusPostitas Rasmus » 26. August 2013, 11:39

8x09 oli küll väga hea episood.
Spoiler :
Ma siiski loodan, et hooaeg ei lõppe n-ö õnnelikult, et Dexter tapab Oliveri ja sõidab Hannah'ga Argentiinasse. Hannah' heatahtlikkus tundub endiselt pisut võltsina, loodetavasti tuleb sellega seoses mingi twist. Tänase osa parimad kohad: Deb söömas Hannah' salatit ja Harrison seletamas, kes pildil on. Tho sel viimasel oli võrdlemisi vähe tähtsust, sest kui ta oleks ka öelnud, et pildil oli Hannah, siis oleks Dexter selle üsna kerge vaevaga loogiliselt ära seletanud. Elwayst ei saa ma ikka aru... tal võiks selle loo juures ikkagi mingi suurem tähtsus olla. Quinn võiks mõne juhtumi ära lahendada, kahju hakkab tast niimoodi, et kõigest välja jäetakse. :pööritus: Lõpp lahendati pisut teisiti, kui oleksin oodanud ― arvasin, et Oliver tuleb välja juba Dexteri ja Vogeli viimase jutuajamise ajal. Veider, et Dexter Vogeli valetamisest aru ei saanud, ta käitus ju nii silmnähtavalt erinevalt.
Kolm osa veel jäänud ja mul on kuri kahtlus, et nad ei suuda otsi rahuldavalt kokku tõmmata.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Dexter

PostitusPostitas Priit » 26. August 2013, 23:30

Selles see kogu iva ongi, et neid otsi vaevalt rahuldavalt kokku tõmmatakse. Ma nii arvasin enne hooaja algust, et sellest tuleb 2. hooaeg steroididel, aga ei, PIKACHU KNOWS EVERYTHING.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Re: Dexter

PostitusPostitas Garli » 29. August 2013, 14:59

Päris huvitav on paralleelselt vaadata Dexter'i ja Breaking Bad'i viimaseid hooaegu. Ühte vaadates tunned, et seinad tõmbuvad koomale ja lõpp läheneb, iga stseen on tähtis ja stsenaristidel on ideed, mis suurepäraselt ekraanile tuuakse (see oli Breaking Bad'i kohta, kui keegi veel aru ei saanud). Teises näed, kus stsenaristidel pole mingeid ideid ega suunda. Sihitult tuuakse peaaegu igas osas uusi tegelasi ja storyline'e sisse. Ma kujutasin alati Dexter'i viimast hooaega ette sellisena, et Dexter on jooksus ja hooaeg keskendub ainult temale ning tükk tüki haaval panevad inimesed järjest kokku, mis värk temaga tegelikult on. Ei mingeid hooajalisi villaineid ega tegelasi, kes on "ainsad inimesed, kes Dexterit täielikult mõistavad" (nagu tõsiselt, palju neid "ainsaid" on juba?). See praegune viimane hooaeg on lihtsalt pask, pardon my french. Ainult 3 osa veel õnneks.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Dexter

PostitusPostitas Forzelius » 10. September 2013, 05:58

8.10

Mulle ei meeldi, kui viimastes hooaegades hakatakse sihilikult tooma liigseid viiteid varasematele hooaegadele ja sarja nurgakividele. Nagu Communitys 4. hooaeg väga palju oli. Eilses-üleeilses osas nt see kill roomi teema. Nagu poleks asi veel piisavalt obvioosne, siis Harry peab veel mainima kah, et "ou Dex sa pole seda nii kaua teinud". Harry'ga oli veel see nõu andmine, kui Dexteril see dilemma oli lõpus, ka suht hilaar. No nii seosetu nõuanne kui üldse olla saab. Remar meeldis mulle esimesed kaks hooaega, sest ta pakkus seltsi inimesele, kes absoluutselt ei sobinud päris maailma, aga nüüd, kui Dexter pole nagunii enam see, kes ta alguses oli, siis ta on ikka vägagi rudimendiks muutunud ja lihtsalt seletab kuskil nurgas ja täiendab Dexteri t'sid ja i'sid.
Saxon meenutab mulle mingid kombinatsiooni sellest Ken'i nukust ja Ryan Goslingust. Srsly, kui palju meiki sellele tüübile pannakse. Kogu selle marmori all näeb ta ikka väga kahvatu ja kivinägu välja. Samas, ütleks, et selle suhteliselt lameda hooaja üks huvitavamaid asju. Aga seda puhtalt näitleja eripära poolest, tegelaskuju ja tema seotus looga on igav ja ärakasutatud motiiv.
Lol'ima pani ka kogu see Argentiina asi. Dexter oli sellest Debile rääkides sama elevil nagu Harrison Kellogseid süües vms. See "We're going to Argentina" ning siis see pilk, suht totakas. Ja tõesti, viimase 2 hooajaga olen tõeliselt Debile kaasa tundma hakanud. Vb ainuke hea dramaatiline saavutus selle sarja stsenaristide poolt.
Spoiler :
Dexter on ülim egoist. Esiteks keerab oma õe, ainsa inimese, kes terve ta elu ta kõrval on olnud, arusaama maailmast ja oma senisest elust perse, kui ta saab teada, et ta on sarimõrvar. Siis sunnib teda planku kõndima töö ja eraelu vahelt, kus ta ka kogu aeg pendeldab. Samal ajal tapab muidugi edasi ja laseb Debil silma kinni pigistada. Siis taasühineb inimesega (teise sarimõrvariga) ja plaanib mitte ainult ise teise riiki kolida, vaid ka Debi nõo kaasa võtta, kes on vb üks väheseid helgeid asju Debi elus. Ning seda veel ajada selle kaela Batistale, et Rita surm ja tööl on surm - tra sellest mingi 4 aastat möödas juba, saaks aru, kui selline avaldus oleks tulnud 2010. Ühesõnaga jah, kõige selle peale mõeldes tuli ikka väga naer näole, kui ta ootas, et Deb kiidaks selle sammu heaks.
Feelisin tõsiselt Debi ja küsisin mõttes pmst samu küsimusi, mida ta valjult Dexteri käest.

Lugu suurt ei koti, tahaks lihtsalt näha, kui suure laiskusega Showtime pääseb ehk siis kui vähe peavad seal inimesed tööd tegema, et ikka hooaeg välja venitada, kuigi näiliselt on stsenaarium suures osas võttepäeval valmis mõeldud.
Spoiler :
kasvõi see Masuka tütre kivine tööpäev - wtf see oli. Oli vaja kuhugi veel 10 sekundit materjali paigutada, sest reklaamiajad olid juba paigas vms?


Väike OT Batistaga seoses
Spoiler :
ma pole kunagi aru saanud, miks ta Dexterit oma sõbraks peab vms. Isegi mingis 1. hooaja suht algses osas Dexter narrateeris ka, et miks Batista arvab, et me sõbrad oleme. 8.10's kah: Dexter andis lahkumisavalduse, rääkis oma kokkumõeldud iba ära ja Batista oli kohe bro siin, bro seal. Mida nad 8+ aastat koos on teinud peale aeg-ajase bowlingu ja firmapeo. Batista on väga äge karakter, aga ei saa aru, kust tuleb tema arvamus, et nad Dexteriga sõbrad on.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Dexter

PostitusPostitas Forzelius » 23. September 2013, 19:48

Nojah siis
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Dexter

PostitusPostitas Ralf » 23. September 2013, 19:59

Üks parimaid finalesid, mida ma ei vaadanud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Dexter

PostitusPostitas Weirdo » 23. September 2013, 20:10

Viimane episood...WTF??

Spoiler :
Esiteks oli terve see hooaeg nagu mingisugune kogupereseriaal. Peaaegu mitte ühtegi (!) klassikalist mõrva Dexteri poolt, nii et kui ei oleks eelnevaid hooaegu vaadanud, ei saakski aru, et tegemist peaks olema sarimõrvariga. Ja nagu alati sellele sarjale nii tüüpiline, siis koristatakse kõik üleliigseks muutunud tegelased, kellega enam midagi peale ei osata hakata, lihtsalt ära. Muidugi on ainus võimalus selleks tegelase surm. Dexteri tõdemus, et ta hävitab kõik inimesed, kes ta ümber on - ilmselgelt ei saanud ju oma poega ja nii väga armastatud naist eranditeks jätta.
Ei tea, kus on see Dexteri loogika, et ta ei suuda normaalse inimesena elada, selleks saada. Terve see hooaeg tõestas, et ta juba sisuliselt tegigi seda. Pigem tundus, et ta ei suuda leppida sellega, et tema erilisus kaob. See potentsiaalne egoistlik enesekillimine oli niigi piisavalt nõrk lahendus, aga Dexter üksi edasi elamas mingi metsamehena - WTF?? Enam magedam ei saa olla. Selle kõrval tundub happy ending - Hannah ja Dexter koos Harrisoniga Argentiinas - tõeliselt hea lõpp sarjale.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

Re: Dexter

PostitusPostitas Ronet » 23. September 2013, 22:10

(22:05:43) <iLevel> 3/10 sounds about right
(22:06:12) <iLevel> ei mäletagi millal viimati mõnda sarja finaali vaatasin, mis niivõrd külmaks jättis
(22:06:23) <iLevel> äkki see oligi point
(22:06:27) <iLevel> tahtsid meist ka Dexteri teha
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Dexter

PostitusPostitas hint » 04. Oktoober 2013, 18:54

Huvitav, et kui präegast rewatchida esimesi hooaegu, kas need tunduks ikka nii head, nagu me mäletame neid aastaid tagasi olevat? Või on seal mingi suurem aja ja ära harjumise faktor, miks kurat selle sarja viimased hooajad ikka nii pasad tunduvad..Otseselt neid vihatud elemente ala need blondid eided and whatnot mind ei häirinud, erinevalt paljudest. Aga lihtsalt ei töödanud, probleem oli suurem. Õigesti tegid need, kes peale nõrka kuuenda hooaja algust selle sarja sealmaal pooleli jätsid. Viimased 3 hooaeg oli ikka paras jama. Ja sellest finaalist, mille vaatamise ma just mõned minutid tagasi lõpetasin, ei tahaks väga rääkidagi. Mida kuradit see veel olema pidi.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Dexter

PostitusPostitas Priit » 05. Oktoober 2013, 22:58

Ma alustasin Dexteri vaatamist selle aasta jaanuari lõpus ja ikka suht nobedalt lasin neljanda hooajani välja. Viienda hooajaga ei jõudnud lõppu enne juunit ja siis ma suht sundisin end viimastest hooaegadest läbi närima.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Eelmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist