Kellavärgiga apelsin

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Ralf » 29. Jaanuar 2009, 19:25

Midagi head "A Clockwork Orange"-i fännidele - nadsati-inglise sõnastik.
http://www.geocities.com/Athens/Academy ... adsat.html

Terve glossary on ka lehel eraldi olemas.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas ingrids » 15. Märts 2009, 13:54

Kubricku filmidest on A Clockwork Orange minu jaoks üks parimatest Dr. Strangelove'i kõrval.

Lugesin ka ise Burgessi raamatut enne ja algul olin pettunud, et Kubrick viimase peatüki välja jättis, aga nüüd (kui olen vaadanud seda filmi teatud põhjustel umbes täpselt 5 korda) arvan, et hästi tegi. McDowelli näitlejatöö absoluutselt parim (Kubrick on öelnud, et kui ta esimest korda luges A Clockwork Orange'it ei saanud ta McDowelli nägu peast välja, et ta oli teda filmis 'If' näinud ja tema arust sobis ta ideaalselt ka Alexiks). Film meeldis mulle raamatust kõvasti rohkem tänu igasugustele Kubrickulikele detailidele ja üldse tema sellisele sürrealistlikusele.

Huvitav oleks olnud seda filmi näha siis, kui see välja tuli. Kindlasti oleks ka ise seda hoopis teise pilguga vaadanud, kui nüüd, sest kuuldavasti olevat tollel ajal mõned inimesed kinost välja oksendama jooksunud ja no poleemikat oli ka piisavalt ning Kubrick oli järsku kõigis kuritegudes, mis UKs aset leidsid, süüdi ja mis viis selleni, et Kubrick selle UKs ära bannis kuni, siis 2000. aastal see jälle lubatud oli. Aga kahjuks või õnneks mind siis veel olemas polnud ja ma ei tea, kas tänada filmitööstust, et nad nii palju vägivaldseid filme teevad või mis, et ma ei tunne, et A Clockwork Orange oleks niivõrd häiriv, et ma seda lõpuni ei suudaks vaadata.
Kasutaja avatar
ingrids
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 165
Liitunud: 15. Märts 2009, 13:17

PostitusPostitas rauls » 14. Märts 2010, 14:46

Vaatasin eile selle apelsinifilmi ära esimest korda. Vot see on TÕELINE FILM! Mis siin salata, teos rabas täiesti jalust. Võttepaikade kujundus, kostüümid, kaameratöö - puhas kunst. Beethoveni muusika on muidugi võrratu ja igati sobilik. Malcolm McDowell teeb superrolli. Lugu ise on täis ootamatusi ja väga huvitavaid elemente. See on selline film, kus on väga raske ette aimata, mis täpselt juhtuma hakkab. Varsti peaks uuesti vaatama.

Nüüdsest alates, kui kuulen laulu "Singin’ in the Rain", siis esimesena ei tärgata pähe Gene Kelly samanimeline film, vaid hoopis "A Clockwork Orange". :)

10/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Cochrane » 26. Mai 2010, 01:47

Ülimalt hea Kubricku film, millel jääb täiusest nii napilt puudu, et ümardades saab ikkagi maksimumhinde.
10/10
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Kickflick » 25. Juuli 2010, 15:19

Mõni päev tagasi hakkasin lugema seda raamatut, aga kuna liigne slängikasutus häiris mind, jätsin pooleli. Õnneks filmis seda polnud ja film oli väga geniaalne, huvitav ja mõtlemapanev. Ja ka soundtrack oli nauditav. Kindlasti vaatan veel Stanley Kubricku filme.
10/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 03. August 2010, 00:28

Leidsin filmist kaks vahvat GIF'i... miks ka mitte jagada:

Spoiler :
Pilt
(ilmselgelt kiirendatud)

Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 24. November 2010, 00:58

Pilt

Autoriks sõber Martin. ;-)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kellavärgiga apelsin

PostitusPostitas Ralf » 27. August 2011, 09:52

Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 200 külalist