Kellavärgiga apelsin

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kellavärgiga apelsin

PostitusPostitas Cochrane » 26. Aprill 2005, 13:53

Kellavärgiga apelsin
A Clockwork Orange

Tuleviku Inglismaal on vägivald noorte argipäeva loomulik osa. Ka Beethoveni muusikast vaimustunud Alex deLarge (Malcolm McDowell) ja tema kolm kaaslast hulguvad õhtuti mööda tänavaid ja otsivad võimalusi oma vägivaldseid fantaasiaid välja elada. Ühek päeval vahistatakse Alex ja talle mõistetakse vanglakaristus. Et seda lühendada, nõustub ta osalema uudses teraapias, mis muudab inimese võimetuks isegi vägivallale mõtlema. Näiliselt vägivallast terveks ravitud, lastakse noormees tagasi ühiskonda. Kuid ühiskonnas, mis ei tunne andestust, ei ole kerge taas õigele rajale saada isegi siis, kui sa midagi halba ei tee.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas ringooo » 01. Märts 2006, 19:34

Nägin ka siis lõpuks Kubricku väga eduka filmi ära.
Mulle meeldis.
Film on julm ja vägivaldne,aga samas on seal peidus mitmed elutõed.
Filmi soundtrack on ka väga omapärane.
Kasutaja avatar
ringooo
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 635
Liitunud: 12. November 2005, 22:23
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas JigSaw » 25. Märts 2006, 18:45

Filmi päris mitu korda näinud.Peale Full Metal Jacketi on see minuarust Kubricku parim.Hea ja väga omapärane film.Raamatut pole kahjuks lugenud.
JigSaw
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 311
Liitunud: 21. Jaanuar 2006, 20:13

PostitusPostitas meinteil » 25. Märts 2006, 19:29

see on fantastiline film!
meinteil
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 163
Liitunud: 21. Märts 2006, 09:58

PostitusPostitas kbong » 31. Jaanuar 2007, 16:00

Lugesin eile just raamatu läbi ning täna vaatasin veel filmi ka otsa. Niimoodi sai kahte teost väga hästi võrrelda - minujaoks jäi peale siiski raamat. Sellesmõttes, et sellest raamatust ei saa mõistlikult pikka filmi meisterdada, midagi olulist peab siiski kahe silma vahele jätma. Ja mis mind häirima jäi, et Kubrick polnud filmi pannud viimast peatükki, mis minuarust väga hästi raamatu lõpetas. Igatahes:

8/10
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas jaak » 07. Veebruar 2007, 22:31

kunagi lugesin raamatut, siis vaatasin filmi.

Kahjuks oli minu jaoks film suhteliselt saast, ainus mis suudeti minu jaoks edasi anda oli osaliselt see olustik, sedagi suhteliselt vastuoluliselt, tegevustiku meeleolu oli minu jaoks täiesti puudulik.
Film oli kuidagi konarlik ja rabe, samas tuleb muidugi au anda sellele, et too on 1971 aasta film!

seega 6/10

jaak
jaak
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 07. Veebruar 2007, 22:23

PostitusPostitas diz » 01. Aprill 2007, 17:31

kbong kirjutas:Lugesin eile just raamatu läbi ning täna vaatasin veel filmi ka otsa. Niimoodi sai kahte teost väga hästi võrrelda - minujaoks jäi peale siiski raamat. Sellesmõttes, et sellest raamatust ei saa mõistlikult pikka filmi meisterdada, midagi olulist peab siiski kahe silma vahele jätma. Ja mis mind häirima jäi, et Kubrick polnud filmi pannud viimast peatükki, mis minuarust väga hästi raamatu lõpetas. Igatahes:

8/10



Kuskilt lugesin, et USA's avaldatud raamatul ei olegi seda viimast peatükki sees.
diz
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 10. Aprill 2006, 21:32

PostitusPostitas Ralf » 14. Aprill 2007, 11:13

Ma kõigepealt vaatasin päris mitu korda filmi ja alles siis lugesin raamatut. Raamat oli tsipa parem, ja kuigi mind isegi ei häirinudki mõne olulise koha väljajätmine, siis film lihtsalt ei tabanud raamatu sotsiaalset sõnumit. Aga Kubrick tegi suurepärase futuristliku olustiku, sest kuna raamat peategelast ümbritsevat maailma suurt ei kirjeldanud, siis Kubrick pani ikka suht täppi küll. Muusika andis stiililiselt kõvasti juurde kah.

Aga ma ei olnudki pahur, et Kubrick kogemata 21. ehk viimase peatüki välja jättis, sest ma ise lugesin 21 peatükiga varianti ja see viimane ei klappinud kuidagi. Ma ei tea, miks. Ta on küll oluline ja kokkuvõttev, aga...

9/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas hau » 01. Detsember 2007, 21:34

See, et Kubrick otsustas peale suureeelarvelist 2001. teha minieelarvelise filmi oli tema poolt järjekordne õige otsus. Londoni kuuekümnendate arhitektuur on väga futurustliku elemendiga ja tegijatel polnud vaja midagi peale siseruumide disainida. Kubricku vabakäe guerilla kaameratöö, väga hea stsenaarium ja loo jutustamis oskus, vahelõigud iseloomustamaks protagonisti mõttemaailma(näiteks Alex annab Kristusele piitsa või lõpus väga sümboolne seksistseen lumes, kus vanad Viktooria-ajastu inimesed vaatavad pealt, või siis fallose näkku löömist iseloomustav kunstlik maal), Alexi ja droogide riietus ja ta väga kõrgetasemeline muusikamaitse annavad sellise indieliku ent täiesti kubrickliku tunde. Alex on üks mu lemmik Kubrciku tegelasi (koos Torrance ja Turgidsoniga) ja ma täiesti usun, et Stanley väidet, et kui ta poleks McDowellit filmi saanud, siis oleks ta selle projekti hüljanud. Ma arvan, et kõikidest näitlejatest kellega Stanley kunagi töötas, elas Malcolm McDowell kõige rohkem läbi. Hullusärk seljas ja mingid kombitsad, mis hoiavad silmi pärani lahti, ja mis ajasid Mcdowelli viimaste võtete ajal täitsa segaseks ja emotsioonid filmis olid ehtsad. Lisaks ülipikk seksistseen; alasti vanglastseen, kus üks tegelane vaatas tema aanusesse; kingatalla lakkumine, uputamise stseen, vägistamised jne. Põhiline on ikkagi Malcolmi näitlemine, Alex on kindlasti üks ta parimaid tegelasi. Tema miimika on juba hindamatu, nagu ka Turgidsonil ja Torrancel.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Shotgun » 03. Detsember 2007, 03:18

Vaatasin seda filmi kõvasti peale südaööd, ei teadnud sellest filmist midagi - kartsin, et panen mõne juhusliku filmi peale ja kukun peale poolt tundi vaatamist magama, kuid võta kinni, sellist lahendust poleks osanud küll oodata, vaata või uuesti. Milline sügav idee on filmil, McDowelli ääretult hea ülesastumine ja kummitama jääv meloodiajupp filmi algusest. Kubrick on üldse kenakesti andekas härrasmees, tema filmid Dr. Strangelove ja Full Metal Jacket löövad samuti hinge kinni.. Clockworkile muidugi 10/10.
Kasutaja avatar
Shotgun
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 376
Liitunud: 03. Detsember 2007, 02:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 23. Märts 2008, 02:06

Hindamatu väärtusega linateos. Malcolm McDowelli karjääri suurim viga oli vananemine, sest see talent, mis tal nooruses oli, see alles oli midagi. Filmi soundtrack on juba esimene põhjus vaatamiseks, eriti see Henry Purcelli alguse lugu piimaklubis ja ka hiljem kogu filmi jooksul on seda lugu kuulda. Futuristlik kujutamine tuli lavastajal väga hästi välja ning ka vahepealne sürreaalsus ei teinud paha. Põhikiidusõnad siiski McDowellile.

Kõva film: 10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 23. Märts 2008, 13:01

Forza kirjutas:Hindamatu väärtusega linateos. Filmi soundtrack on juba esimene põhjus vaatamiseks, eriti see Henry Purcelli alguse lugu .....


Usun, et Pink Floydi Atom Heart Mother suite, mida Kubrick tahtis filmi alguses kasutada, ent bänd ei andnud selleks luba, oleks veel parem ja mõjusam olnud.
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Forzelius » 23. Märts 2008, 15:24

Ma ei tea, ma kuulasin ka seda lugu, mulle meeldis Purcell rohkem...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas lostinthemist » 22. Mai 2008, 23:53

Peab tõdema, et see film on väga geniaalne ja hea. Meeldis väga, kuidas kujutati futuristlikku maailma ja seda tehti päris geniaalselt. Peategelane Alex on lihtsalt päris võimas karakter, kellesarnast ma pole ekraanil varem näinud ning näitlemistöö oli täiesti 5+
Kohati oli tegelikult päris jõhker ja seda enam veel, et reaalset vägivalda leidus päris palju. Ei olnud mingeid ultra-veriseid kehaosade eraldamisi, vaid see vägivaldsus mõjus väga tugevasti.
Muusika sobis filmi olustikuga suurepäraselt kokku. Mitmed kohad olid päris naljakad oma nutikuse poolest ja oli päris palju ennenägematuid stseene. Nt fallose löömine näkku. :))
Kaameratöö oli hea! Film lõppes kuidagi liiga järsku ära, aga nagu ma aru sain, siis ta sai lõpus nüüd uuesti valida, kas teha head või halba?
Peaks raamatu ka läbi lugema.
8/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas eerik » 02. November 2008, 15:06

Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 160 külalist