Rohulehed

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Rohulehed

PostitusPostitas Ralf » 17. Märts 2010, 17:08

Rohulehed
Leaves of Grass (Stabljike trave) (2009)

Näitleja Tim Blake Nelsoni kirjutatud ja lavastatud humoorikas draama räägib intelligentsest Ivy League'i professorist Bill Kincaidist (Norton), kes saab teate, et tema identset kaksikvenda on ammuga tulistatud ning tapetud, kuid avastab Oklahoma kodulinna naastes, et kanepikasvatusega tegelev vennaraas Brady on elus ja terve ning korraga kistakse ta ootamatult narkoäri süngesse maailma, mis toob kaasa hulgaliselt kentsakaid sekeldusi.

"Rohulehed" on tempokas ja põnev krimikomöödia, kus auhindadega pärjatud Edward Norton ("American History X") teeb topeltrolli. Kõrvalosades Tim Blake Nelson, Keri Russell ja Susan Sarandon.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 17. Märts 2010, 17:13

Eestikeelne pealkiri "Rohulehed" peaks sobima, kuna film on saanud nime Walt Whitmani raamatu "Leaves of Grass" järgi (seda teost ka tsiteeritakse filmis) ning tolle raamatu eestikeelne tõlge kannab just sellist nimetust. Lihtsalt väike FYI võimalikele norijatele.

Mida ma ootasin: (võib-olla musta huumoriga vürtsitatud) süngemat krimipõnevikku peresuhetest ja narkootikumidest.

Mida ma vaatasin: totakat ja suhteliselt vähehaaravat naljafilmi paari draamaelemendiga.

Ühesõnaga pettusin. Ehk oli lihtsalt minu süü, et ei teadnud vaatama hakates, et tegu on komöödiaga, sest polnud vaadanud trailerit ega teadnud õieti täpselt, millega tegu on, välja arvatud, et Norton mängib kaksikuid, kellest üks on kanepisõltlane ja teine nutikas professor. Meenutas kangesti mingit teist filmi, kuid ei suutnudki lõpuks välja mõelda, mida.

Üks asi, mis väga meeldis, oli üks stseen Billi ja Sarandoni mängitud Daisy ehk tema ema vahel. Seda liini oleks võinud rohkem arendada.

See-eest filmis kasutatud muusika oli väga hea ja Norton oli mõistagi suurepärane. Tõtt-öelda peaks ta rohkem komöödiates olema, see sobib talle kenasti.

Muuseas, see on vist juba neljas film, kus Norton nö. topeltrolli mängib? :?

Kokku ei raatsi ma üle 4/10 anda. Stsenaristina on Nelsonil eitamatut talenti, ent käesolev linateos minu cup of tea igatahes ei olnud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re:

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 26. August 2011, 15:33

Ralf kirjutas:Eestikeelne pealkiri "Rohulehed" peaks sobima, kuna film on saanud nime Walt Whitmani raamatu "Leaves of Grass" järgi (seda teost ka tsiteeritakse filmis) ning tolle raamatu eestikeelne tõlge kannab just sellist nimetust. Lihtsalt väike FYI võimalikele norijatele.

Tundub, et tõlge oli üpris õnnestunud, sest sama nime all võib filmi ka järgmisel nädalal teleri vahendusel näha.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re:

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 20. Märts 2012, 01:16

Ralf kirjutas:Mida ma ootasin: (võib-olla musta huumoriga vürtsitatud) süngemat krimipõnevikku peresuhetest ja narkootikumidest.

Mida ma vaatasin: totakat ja suhteliselt vähehaaravat naljafilmi paari draamaelemendiga.

Ühesõnaga pettusin.

Eberti Metascore'iga 100/100 ei saa kohe üldse nõustuda. Tegemist kehva lõpuga juutide propagandaga, kus Blake Nelson elab varjatult välja oma viha teiste usundite vastu. "Tempokas ja põnev" on ilmselt viimased sõnad, millega seda kirjeldada võiks.

Mõned helgemad kohad, näiteks algus oli üpris decent, sh üliõpilane Nortonit vägistamas. Viimasele võibki ainsana natuke krediiti anda - suutis väga hästi kahel karakteril vahet teha ja need välja mängida.

5/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Rohulehed

PostitusPostitas Rasmus » 20. Märts 2012, 12:30

Norton mängis jah suurepäraselt. Lõpus hakkas nende kahe tegelase piir natukene hägustuma (kui nad juba ära olid leppinud), aga see ei ole midagi eriti etteheidetavat. Mulle film meeldis, olgugi, et vahepeal muutus natukene venivaks ja uniseks.

Hinne ikkagi konarlik 6.7/10.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 143 külalist

cron