[Rec]

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

[Rec]

PostitusPostitas Ralf » 28. Veebruar 2010, 21:12

[Rec]
[Rec] (2007)

Hispaania õudusfilmi keskmes on telesaate "When You're Asleep" võttegrupp, eesotsas sarmikas saatejuht Ángela Vidal (Velasco). Filmi sündmused leiavad aset õhtul, mil nende ülesandeks on tuletõrjujate tavalise öö kajastamine ja tehakse kutsung kortermajja, kus on probleeme ühe vanema naisega. Majja saabudes avastavad nad, et lahti on pääsenud viirus, mis muudab nakatunud raevunud elajateks. Üsna pea pannakse terve hoone karantiini ning abitu Ángela ja kaameramees Pablo (Rosso) peavad pääsema ohutusse kohta.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 28. Veebruar 2010, 21:31

See on õudusfilm, mis peaks ka kõige karastunumal õudusfilmisõbral põlved nõrgaks võtma, ja üks väheseid linateoseid, millele käsikaamera kasutamine tõesti efekti hulgaliselt juurde lisab. Filmi tugevamaiks küljeks on just lõpp - kui tiitrid rullusid, jäin veel tükiks ajaks ekraani jõllitama. Vaatasin seda koos sõbraga (ja peaks seda ka kiiremas korras üksi tegema) ja pärast värisesid rääkides meie mõlema hääled (ning mul ka käed) veel tubli 15 minutit. Soovitan!

Minu arust oli ka jänkide uusversioon "Quarantine" täitsa arvestatav.

9/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Spellbound » 28. Veebruar 2010, 22:04

[Rec] tegi umbes sama, mida nüüd Paranormal Activity. Ainult, et selle vahega, et ühes eksisteerib õudus selle kõige õigemas ja brutaalsemas tähenduses, aga teises nähtamatu kurjus, mida pole küll näha, aga on kuulda ja tunda. Käsikaamera on üksnes vahed loomaks illusiooni reaalsusest, aga minu puhul töötas [Rec] maru hästi. Esimest korda vaadates võttis ikka läbi küll, pinge oli pidevalt laes ja veresooned tukslesid võidu ning viimase kaadri järel vahtisin ainiti ekraani suutmata veel kõike seedima hakata. Peaks kindlasti uuesti vaatama. Teine osa polnud küll enam sama tase, aga tuletas palju esimest osa meelde.
9/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kickflick » 08. Mai 2010, 21:56

Käisin [Rec]-i täna Sõpruse kinos vaatamas ja ütleks, et üsna kihvt film oli. Kuna ma ei teadnud algul, et sellest on tehtud uusversioon "Quarantine", tekitas see minus veidi segadust. Filmi juures, oli kindlasti väga mõjuv osa hispaanlaste temperamendil. Ja kuigi olen käsikaameratega tehtud filmide heiter, arvan ma hetkel, et siia sobis see küll perfektselt. Oli põnevust ja ehmatust küll, kuid siiski pole see žanr selline, mis suudaks mind vaimustada. 8/10 NB! Ralf, kas on selline võimalus, et sa istusid minuga samas reas, paar kohta vahet? :))
Sõpruses on mugavad toolid, Artise omadest paremad! ;-)
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 08. Mai 2010, 21:59

On ikka võimalik. Ma olin vist tagantpoolt kolmandas reas ja minust paremal oli üks tühi koht. ;-)

Film oli täpselt nii hea kui meeles oli. Kindlasti vähemalt 8/10. Ja minu arust oli "Quarantine" kah päris korralik.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 08. Mai 2010, 22:24

Film tundus kuidagi tuttav ja eks ta selle kuramuse karantiini pärast ka nii oli. Iseenesest ma jäin rahule, kuigi päris kiljuma ei võtnud, nagu mõnda teist. (Ralf, häbene)
Tahan eristuda ja annan seega 7,5/10

P.S, kas see tagant teine rida ei olnud? Võin ka eksida.
Ja ei olnud see koht enam nii tühi midagi, kui sa oma asjad sinna toppisid! :))
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Spellbound » 08. Mai 2010, 22:45

Teist korda vaadates polnud enam ühtegi tõelist ehmatuskohta, aga mõned kohad olid endisel jõuliselt öövastavad. Tähendab, et tegu on ikkagi ühe kuradima hea õudukaga.
Saalis kiljusid ja ohkisid päris paljud :) Kõige intensiivsemate stseenide ajal oli väga hea jälgida publiku reaktsioone. Kohe alguses kui vanamutt politseiniku kõri kallale läks, hakkas kohe ülemises reas üks vanem naisterahvas nihelema :)
Teine osa ei ole küll sama hea, aga vääriline järg sellegipoolest.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: [Rec]

PostitusPostitas Rasmus » 01. Veebruar 2015, 17:05

"Blair Witchile" vääriline vastane. Lõpp läheb allamäge nagu found footage'i puhul ikka, aga juba ainuüksi väga kõva alguse eest võib 7/10 ära panna. Kurb, et see film endaga nii suure kahju kaasa on toonud...
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 79 külalist