Haridus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Haridus

PostitusPostitas Ralf » 20. Veebruar 2010, 21:44

Haridus
An Education



Draama sündmused leiavad aset kuuekümnendate aastate Londonis. Kuueteistaastane Jenny Mellor (Mulligan) elab koos oma vanematega Twickenhami äärelinnas. Jenny mängib tšellot ning tema range, kuid armastav isa Jack (Molina) loodab teda Oxfordi õppima saada. Tüdruku elu muutub siis, kui Jenny kohtub endast poole vanema, kuid sarmika ja meeldiva Davidiga (Sarsgaard), kellega neil tekib aegamööda romantiline suhe.

Filmide "High Fidelity" ja "About a Boy" aluseks olnud romaanide autor Nick Hornby kirjutatud ja Lone Sherfigi lavastatud draama teenis 3 Oscari nominatsiooni.



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 21. Veebruar 2010, 23:12

Päris korralik. Usun, et Peter Sarsgaard võib lähiaastatel ka Oscari nominatsiooni saada. Kõige enam häiris üsna lihtsakoeline ja üllatustevaene lugu, mulle justkui tundus, et olen sarnase sisuga filmi juba korduvalt näinud, samas oli kuuekümnendate London väga kenasti üles võetud ning Davidi ja Jenny suhe oli veenev. Meeldivaim tegelane oli arvatavasti Alfred Molina mängitud isa, kes oli süžeega sarnaselt üpris ebaoriginaalne figuur, kuid üldiselt väga sümpaatne. Nick Hornbyt ma kirjanikuna kuigi andekaks ei pea, ent stsenaristina võiks ta hiljemgi kätt proovida.

Kümnest parima filmi nominendist mu viie lemmiku hulgas - olen neid nüüd kõiki näinud.

7/10
Alguses panin 8/10, kuid vaatasin "Crazy Hearti" ja too oli tunduvalt parem, ent mitte rohkem kui 8/10 vääriline.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ronet » 04. Märts 2010, 14:48

Enda lemmik oli samuti Molina. Selline.. ühe eluetapi film. - 7/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas Peterzel » 18. Oktoober 2010, 22:48

Ei hakka kordama Ralfi kommentaari, kes on täpselt minu mõtted kirja pannud. Filmile annan lisaks omalt poolt + 0,5 punkti huvitava teema ülesvõtmise ja selle oskusliku esitamise eest ehk siis kena teismelise neidise võitlus valikul "hariduse okkaline tee versus rikas mees ja lihtne elu". 7,5/10
Peterzel
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 78
Liitunud: 22. Oktoober 2007, 11:32


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist

cron