Saatana maja

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Saatana maja

PostitusPostitas Ralf » 16. Veebruar 2010, 02:14

Saatana maja
The House of the Devil



"Saatana maja" on õuduspõnevik kolledžiõpilasest Samanthast (Jocelin Donahue), kes pahaaimamatult võtab vastu pakkumise hoida härra ja proua Ulmani (Tom Noonan ja Mary Woronov) lapsi. Ta ei tea aga, et teda plaanitakse kasutada tol ööl aset leidva kuuvarjutusega üheaegselt sooritatavas saatanlikus rituaalis.



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 16. Veebruar 2010, 02:32

Suurepärane kaheksakümnendate feeliga õudusfilm - (väga) aeglane, kuid efektne. Möll hakkab alles viimase viieteistkümne minuti peal pihta, kuid siis on mõjuvat terrort ka rohkem kui rubla eest... ja kui teile Captain Howdy lõusta näitamisest "The Exorcistis" ei piisanud, siis siin saate kõvasti vastikuid larhvivälgatusi näha.

Spoiler :
Veidi ebausutav oli küll, et Samantha end niiviisi pähe tulistas ja samuti tekkis küsimus, miks ei võinud Ulmanid tüdruku juba siis maha koksata, kui too sinna saabus ja Megan minema läks ning siis lihtsalt täiskuuni oodata, kuid need on väikesed (ja arvatavasti ka seletatavad asjad).


8/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Jolt » 16. Veebruar 2010, 12:45

Yea, siin foorumis on The House of the Devil kõigilt näinutelt võrdväärselt positiivse vastvõtu leidnud. Imdb's keskmise hindega vaid 6.6 - ilmselt ootasid paljud vaatajad midagi oluliselt kiiremat. Ise teadsin vaatama asudes minimaalselt - ka trailerit uurisin alles peale filmi nägemist. Mingi määrani mõistan küll, kuidas nt promomaterjalide alusel on võimalik hoopis teistsuguseks elamuseks valmistuda.
Ma olen seda kord juba öeldud, kuid kordan siis iseennast õiges teemas - minimaalsete vahenditega on võrdlemisi maksimaalselt palju saavutatud. Mulle hakkas THotD meeldima alates algustiitritest ning arvaks, et need peegeldavad kogu järgneva loo lihtsust ja mõjuvust üpriski edukalt.

Spoilerisektsioonid kirjutatu on veidi segaselt sõnastatud, nii et kui totaalselt mööda räägin, siis sain su väidetest ilmselt valesti aru.

Minu jaoks oli tagantjärgi mõeldes võibolla veidi - ainult veidi - absurdne viis, kuidas Megan surma sai. See, et ta teelt kõrvale tõmbas oli täiesti ettenägematu nii et kui Victor teda kindlalt tapa planeeris, siis see oli ropp vedamine ja kui ei planeerinud, siis oli see lihtsalt imelik. Aga et me ei tea habemikust se'l hetkel midagi, siis kindel oli see, et kui ka olukorra usutavus veidi kannatas, siis üllatus oli sellevõrra jõulisem. Esimene hetk, kui sitt täiega ventikasse lendab.

Mis puutub Samantha kohesesse tapmisesse, siis minu arusaamise kohaselt oli teda rituaaliks elusana vaja ja kogu selle posimisega pandigi temasse kasvama see misiganes.
Samantha enesetapu katse on tõesti veidi ebausutav, kuid see on teine neist hetkedest, mi'l film minetab veidikene usutavusest, selle nimel, et lugu efektsemalt toimiks ning mingil põhjusel andsin mõlemad sarnased kõrvalekalded Ti West'le andeks. Ühtlasi, Samantha oli selleks hetkeks üpriski palju läbielanud ning ilmselt tunnetas tegelane selgemine selle saatanliku rituaali mõjusid, kui film neid portreteeris.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas kbong » 16. Veebruar 2010, 20:48

Jah, kiitused tulevad ka minu poolt. Ma muidugi niivõrd suurt tähelepanu tegelaste lollidele käitumismotiividele ei pööranud (olgem ausad, õudusžanris seiklevad karakterid just tavaliselt kõrgeima intelligentsiga ei hiilga) ning nautisin pigem seda suurepärast austusavaldust 70/80ndate kummitusmaja- (atmosfäär) ja rappimisfilmidele (filmi viimased paarkümmend minutit).

Blogis 9/10
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 17. Veebruar 2010, 01:00

9/10 ka minu poolt. Tõeliselt nauditav kompott stiilist ja õuduse tasasest ligihiilimsest, mis tuleb aeglaselt, väga aeglaselt. The House of the Devil on nagu värske tuul õudusfilmide vallas. Iganenu on taas saanud uue elu ja mille stiil töötab paremini kui kunagi varem.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 17. Veebruar 2010, 01:32

Olen siis ainus vastutuult kõndija. Jäi keskmiseks ehk 5/10.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Saatana maja

PostitusPostitas Rasmus » 13. Oktoober 2014, 19:48

Jolt kirjutas:Imdb's keskmise hindega vaid 6.6

Heh, "vaid 6.6". Õudukate seas on sellise hindega filmid "Godfatheri" väärtusega.

Ti West oskab seda eerie't atmosfääri suurepäraselt luua, "The Sacramenti" juures tuli sellega samuti perfektselt toime. Suurema osa ajast väga midagi ei toimunudki, aga see ei häirinud mind absoluutselt, kuna Jocelini oli majas uitamas niisamagi tore vaadata. :)

8/10

#octoberhorrorchallenge

PS! Soprano on idioot.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 160 külalist