Laskumine 2

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Laskumine 2

PostitusPostitas Ralf » 09. Veebruar 2010, 06:47

Laskumine 2
The Descent: Part 2



"Laskumine 2" on järg Neil Marshalli 2005. aasta hinnatud õudusfilmile, mille sündmused leiavad aset kaks päeva pärast esimeses osas juhtunut.

Sarah (Macdonald) leiab end haiglas, kaetuna Juno Kaplani (Mendoza) verega. Kohalik ššerif Vaines (O'Herlihy) otsustab, et tema, Sarah ja kolm spetsialisti lähevad tagasi koopavõrgustikku, kus Sarah ja tema viis sõpra olid kokku puutunud kohutavate õudustega pimedate humanoidsete kiskjate näol.



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 09. Veebruar 2010, 06:52

Pilt

DVD peal alates 27. aprillist!

Kes pole veel näinud esimest osa, siis tehke seda nii kiiresti kui võimalik. Tegu on ilma naljata ühe parima ja tõepoolest õudseima (ning pingelisema) modernse õudusfilmiga. Järge olen oodanud pikisilmi juba umbes pool aastat.

Esimese osa trailer
Teise osa trailer
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 05. Märts 2010, 23:20

Esmalt: kui te pole näinud "The Descenti", siis ei tasu vast järgnevat lugeda, kuid õudusfilmisõpradel soovitan seda kindlasti vaadata, sest närvikõdi see film kahtlemata pakub. Võite ju ka järje kampa võtta (nüüd kus see "tellitav" on) - olekski hea double feature.

Minu arust oli järg päris kõva. Kui hakkasid umbes aasta tagasi käima jutud järjest ja sellest, et esimese filmi nimitegelane Sarah naaseb koobastesse, mõtlesin ma endamisi, et see on täiesti ebaloogiline: mis kuradi pärast peaks ta naasma kohta, kus tema sõbrad nõnda jõhkral moel tapeti ja kus ta oleks peaaegu ise surma saanud? Aga filmis selgub kohe, et tal on mälukaotus ja tal pole koopas juhtunust aimugi. Imelik oli aga, et too jänkist šerif ta nii hoolimatult sinna alla kamandas, kuid ilmselt oli siis tegu jahedamat sorti persevestiga. Väga lahe oli see, kuidas Sarah'le vaikselt meenuma hakkas, mis koobastes õieti juhtus ja kuidas ta transformeerus 15 minutiga hädavaresest täielikuks fuuriaks ning crawleritele kolki andis. Meeldisid mulle ka teised inimtegelased.

Filmis jagus ka kohti, mis mind võpatama panid, või mis vastikustunnet tekitasid, näiteks kui Sarah ja Rios leidsid end crawlerite fekaalide seest või kui kõikvõimalikku lima ja muud paska Sarah'le suhu pritsis. Nõmedad olid aga need väga hollivuudilikud ja etteaimatavad jump scare'id - polnud just raske ära arvata, millal koll nurga tagant välja kargab või näo ekraanile lööb ja kriiskab. Meeldejäävaim ehmatuskoht oli (vist) kõige esimene, kui Vaines night visioniga enda ümbrust uuris ja crawler vastupidiselt kõigile ootustele hoopis ta kaamera kõrvalt välja hüppas.

Samuti võiks jagada järje teinud meestele mõned originaalsuspunktid, sest siin-seal oli tõesti kohti, mis särasid, näiteks kui Cath selles väga kitsas pesas kinni oli ning crawlerid ta ümber ringi ronisid ja tema väike urgas kokkuvarisemisohus oli. Tekkis väga klaustrofoobiline tunne ja samas crawlerite ilmselge juuresolek andis sellele ka efekti juurde. Kohati oli laenatud esimesest osast, mida ma üldse pahaks ei pane... kasvõi juba see roojatiigi sisse kukkumine oli põhimõtteliselt ümbertöötlus avapaugu vereojastseenist.

Veidi morniks tegi crawlerite muutmine, sest kui esimeses osas mängisid neid elukaid ilmselgelt väga kõhnad ja väikest kasvu inimesed, siis järjes olid endale kummikostüümid selga tõmmanud just väga lihaselised mehetäkud ja nõnda oli mul koguaeg alateadvuslik arusaam, et tegu on kõigest grimmi alla maetud inimestega, mitte reaalsete olevustega, nagu mind "The Descent" peaaegu uskuma suutis panna. Crawlerite liikumine oli seekord ka tunduvalt rohkem inimesele sarnanev.

Juno vähemalt minu jaoks ootamatu väljailmumine ja ass-kickimine (olin unustanud, et ta järjes uuesti nägu näitab) oli väga lahe! Ta tõi filmi viimasele kolmandikule hulgaliselt energiat juurde.

Annaksin hindeks 7/10, kuid lõpp oli ausalt öeldes päris loll. Sarah' eneseohverdus ja viimane lahing kollidega oli lahe, kuid Riose pääsemisele järgnenu pani tõesti õlgu kehitama. Kuidas see rekkajuht lihtsalt seal oli?! Ja kas see, et lõpp nõnda lahtiseks jäeti, tähendab, et tuleb kolmas osa? Oleks küll muhe kui triloogia kokku saaks, kuid mulle näib, et nüüd hakkavad crawlerid ka metsatukas tegutsema ja see oleks ausalt öeldes pisut idiootne. Vaatame-näeme.

Sauter out!

6/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas chamakh » 02. Aprill 2010, 00:51

nõus. esimene osa tõstis filmi lati kohe väga kõrgele. tavaliselt vajuvad need teised osa kole vägistamiseks ära (nt
vale pööre 2&3) aga laskumine 2 suutis põnevust ja pinget pakkuda algusest lõpuni. jah, vanamehe tegutsemine lõpus muutis asja segaseks.
chamakh
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 8
Liitunud: 02. Aprill 2010, 00:39

PostitusPostitas Zinera » 31. Mai 2010, 11:05

7/10

Väga hea järg, meeldis, kuigi lõpp jäi ikka väga-väga lahtiseks.
Hirmus film... :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 113 külalist