Harry Brown

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Harry Brown

PostitusPostitas LiveForThis » 01. Veebruar 2010, 08:46

Harry Brown
Harry Brown (2009)

Vananev endine merejalaväelane Harry Brown (Michael Caine) elab oma elu rahulikult ja tasakaalukalt, kuid pärast oma ainukese sõbra brutaalset mõrva ei suuda ta enam kõrvalt vaadata, kuidas tänavatel hulkuvad noortejõugud inimesi terroriseerivad. Harry otsustab vaatamata oma eale noorte süüdimatusele koht kätte näidata.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 01. Veebruar 2010, 10:39

Karm film vana mehe kättemaksust ja sisaldab ka asjalikku sotsiaalset kriitikat. Film arenes oodatust kättemaksustsenaariumist päris kaugele. Michael Caine teeb suurepärase rolli nii kurbliku relvakangelasena, leinava sõbra ja abikaasana ning noori hukkamõistva vanahärrana.
Õnneks ei kandnud Caine üksi kogu filmi, sest idee arenes ühe enam edasi tühipaljast kättemaksust ja segas hästi kokku vana ja uue põlvkonna erinevused ning mässavate tõusiklike noorte ajuvabaduse.
9/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ronet » 28. Märts 2011, 06:04

Gran Torino on crack.
Kudos Michael Caine ja Jack O'Connell ("Skins").
Olin Harryga algusest lõpuni ühel lainel. Hea oli kaasa elada.
8/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Harry Brown

PostitusPostitas brixxx » 20. Detsember 2011, 15:37

Seda filmi vaadates tekkis tunne, et Ameerikas küll ei taha elada ja üks teine film on sarnane, see tekitas sama tunde ''Gran Torino''. Huvitav miks mustade ja aasiaslaste vaesetes Ameerika rajoonis muudkui inimesed tapavad üksteist, noored elavad ikka väga ohtliku elu. Mustade kriminaalsest lapsepõlvest räägib üks film, kus mängib Jamuel L. Jackson, kes üritab enda poega kasvatada eeskujulikuks ameeriklaseks, kuid see on keeruline kuna rajoonis enamik noored on kriminaalid.

Ise arvan, et selline lähenemine kurjategevuse vähendamiseks filmides ''Harry Brown'' ja ''Gran Torino'' on üks võimalusi, kuid tundub nendes rajoonides isegi ainus võimalus. Viimasel ajal olen näinud kahte filmi (''American Gun'' ja ''Seeking Justice''), kus näidatakse mustanahalise kooli ja nende turva meetmeid. Nendes koolides tuleb kõik mobiiltelefonid turvameeste kätte anda ja suht sageli neil revolvel kaasas või nad peidavad enne kooli minnes, selle kooli õue. Üks võimalus on ka noored tänavatelt ära meelitada on leida neile muid tegevusi, aga kui üritatakse koolis noori kuritegelikust elust eemale saada ja see siiski ei õnnestu, siis tundub tõesti üks lahendus on mida kajastatakse filmis 'Harry Brown''. Tegelikult on see ahelreaktsioon, noored on seal kampadest, vennad kutsuvad enda vendi kampa jne läheb. Ameerika Ühendriigid peaksid sellistesse rajoonidesse pigem rohkem raha paigutama, noortele rohkem huvialasid tekitama, parema võimaluse hea haridus saada ja hea töökoha leidmiseks.

Film oli realistlik ja tõsine ning Michael Caine tegi suurepärase rolli, seda filmi ma hakkasingi tegelikult sellepärast vaatama, et Michael Caine mängib siin. Esimest korda nägin näitlejat David Bradley ka muudes filmides kui Harry Potteri filmides. Filmis oli mul kõige rohkem kahju David Bradly tegelaskujust, ta kuidagi oli selline lootusetu olekuga ja nukker, Harry Brown oli ka nukker oma naise ja sõbra surma tõttu, aga ta oli enesekindlam ja lootusrikkam tuleviku ees kui tema sõber, kelle lõpuks pussitasid noored. Peale seda juhtumit otsustas Harry Brown kohtumõistmise enda kätte võtta ning minu arust oli see õige otsus kuna lõpptulemuseks oli, et rajoonis oli ohutum elada. See on iseasi, kas tagajärg ei olnud liiga kallis, aga ise arvan, et mitte. Sealsed noored tunduvad liiga jõhkrad ja ülbed, et elu muutma hakata.

Annan filmile hindeks 10/10.

Võibolla tuli see kommentaar liiga poliitiline, aga selliseid tundeid tekitas see film. Viimasel ajal olen päris palju selliseid filme vaadanud.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Brown

PostitusPostitas LiveForThis » 20. Detsember 2011, 18:43

Tegevus oli tegelikult UK-s, Londonis kui täpsem olla. See on üsna tähtis asjaolu tegelikult. Eriti kui võrrelda USA-ga.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Brown

PostitusPostitas brixxx » 20. Detsember 2011, 22:01

Okei, pole teadnudki, et UK nii ohtlik on, aga ikkagi jäävad mu mõtted samaks. Kuigi UK ei tundu nii ohtlik, kui USA kuna USA kohta olen ma päris mitmeid filme ja seriaale näinud, selle elu kohta. UK kohta esimene film.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Brown

PostitusPostitas lostinthemist » 20. Detsember 2011, 22:19

brixxx kirjutas:Okei, pole teadnudki, et UK nii ohtlik on, aga ikkagi jäävad mu mõtted samaks. Kuigi UK ei tundu nii ohtlik, kui USA kuna USA kohta olen ma päris mitmeid filme ja seriaale näinud, selle elu kohta. UK kohta esimene film.


Tee palun üks heategu ja vaata "Hostel" ära. :)
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Harry Brown

PostitusPostitas LiveForThis » 20. Detsember 2011, 22:35

brixxx, kui tahad UK lainel edasi liikuda, siis vaata kindlasti sellised filme nagu Fish Tank, Tyrannosaur, Trainspotting ja lõpetuseks humoorikas vahepala Attack the Block.


Off topic signing off....
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Brown

PostitusPostitas brixxx » 21. Detsember 2011, 01:36

To lostinthemist: Vaatasin ''Hostel'' trailerit ning see meenutas ''Saag'' triloogiat, kus on rohkem rõhku hirmutamisel kui sisul, aga siiski tundus huvitav, ilmselt varsti vaatan.

To LiveForThis: Vaatasin filmide trailerid. Filmid ''Fish Tank'' ja ''Tyrannosaur'' tunduvad väga väärtfilmi maigulised ning mulle ei istu väärtfilmid eriti, aga siiski vaataks ''Tyrannosaur''. Teisi mainituid kahte filmi vaataks ka edaspidi. Ainukest filmi mida ma ei vaataks on ''Fish Tank''.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Brown

PostitusPostitas lostinthemist » 21. Detsember 2011, 02:23

Ei, ma tahan teada, kas pärast "Hosteli" vaatamist pead Slovakkiat veel ohtlikumaks kui Inglismaad. See põhineb tõesti sündinud lool, muide.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Harry Brown

PostitusPostitas LiveForThis » 21. Detsember 2011, 04:22

brixxx kirjutas:Filmid ''Fish Tank'' ja ''Tyrannosaur'' tunduvad väga väärtfilmi maigulised


Väärtfilmi maigulised? :P
I don`t get it.....
Iseasi kuidas keegi neid hindab või väärtustab. Omas kontekstis kahtlemata olulised filmid. Väärtfilm või mitte, aga mõlemad on tugevad draamad. Pole neis midagi tavavaatajale kättesaamatut, kui sa just seda "väärtfilmi" all mõtlesid. UK social realism, käsitlemas elu ennast nii vähem kui ka rohkem mängulisemalt.
Isiklikuks lemmikuks siiski "Tyrannosaur". Tore, kui sedagi otsustad vaadata (Y)



Off topic signing off...
...permanently
...


Soprano, võid panni tagasi sahtlisse panna
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Brown

PostitusPostitas brixxx » 21. Detsember 2011, 10:53

lostinthemist kirjutas:Ei, ma tahan teada, kas pärast "Hosteli" vaatamist pead Slovakkiat veel ohtlikumaks kui Inglismaad. See põhineb tõesti sündinud lool, muide.


Okei, ma võin juba traileri vaatamisest järeldada, et Slovakkia on ohtlikum kui UK. Aga ma vaatan siiski filmi ka.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Brown

PostitusPostitas brixxx » 21. Detsember 2011, 10:56

To LiveForThis: Pole neis midagi tavavaatajale kättesaamatut, kui sa just seda "väärtfilmi" all mõtlesid.

Ma ei mõelnud seda väärtfilmi all, pigem seda mõtlesin, et väärtfilmid on liiga dokumentaalfilmide moodi. Dokumentaalfilme vaatan küll vahel, aga siis pigem ajaloolisi.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Brown

PostitusPostitas Ralf » 30. Juuni 2012, 00:26

lostinthemist kirjutas:See põhineb tõesti sündinud lool, muide.

Mitte päris.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Harry Brown

PostitusPostitas Forzelius » 02. September 2012, 01:12

Tjah, eskaleerus natuke liiga palju. Väga Shaun of the Dead meets Pronksöö oli kohati. Ja eks loomulikult tõepõhi ja sotsiaalkriitika, aga veidi üle pingutatud. Oleks tahtnud rohkem Caine'i ise tegutsemas näha, kuid mees niigi 76 filmi ajal, siblis isegi tublilt. Veidi strippar jalopeeno pitsa seest oli kogu filmi teine pool, muidu hea.

6.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 111 külalist