Harry Potter ja tarkade kivi

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Harry Potter ja tarkade kivi

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:18

Harry Potter ja tarkade kivi
Harry Potter and the Philosopher's Stone (2001)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) on pealtnäha täiesti tavaline, pisut tagasihoidlik poiss, kes peale ema ja isa traagilist surma on sattunud elama oma tädi juurde. 10 aastat on ta pidanud taluma tädi Petunia, onu Vernoni ja nende poja Dudley terroriseerimist. Ühel päeval aga hakkavad saabuma salapärased kirjad ning ilmub välja hiiglasekasvu, kuid sõbralik Hagrid (Robbie Coltrane), kes Harryle räägib, et ta polegi tavaline poiss, vaid hoopis võlur. Nii asubki Harry õppima Sigatüüka kooli, kus ta õpib võlukunsti erinevaid vorme, leiab endale sõbrad Roni (Rupert Grint) ja Hermione (Emma Watson) ning peab vastu astuma igasugustele ohtudele.

Harry Potter ja Tarkade Kivi on vändatud J. K. Rowlingu samanimelise raamatu järgi.

Loe täielikku tutvustust siit
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Edvard » 26. Juuli 2005, 00:53

Esimene osa on ikkagi kõige parem,selle muusika on ikka ülihea,veelkord kiidan john williamsit!
Edvard
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19. Mai 2005, 20:21
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas Taavi » 26. Juuli 2005, 08:18

Mulle ei meeldi see, et olen üks vähestest kes siiani pole aru saanud mida kõik selles Harry Potteris näevad. Vaatasin kunagi ammu esimese osa ära. Arvutist ja väga kehva graafikaga (mul oli suht mäda arvuti ka siis). Minu arust oli nii jama, et siiani pole viitsinud ühtegi teist filmi vaadata ja raamatuid olen ka ainult kaanepealt vaadand...

Kunagi mulle Star Wars ka ei istunud - nüüd olen hull fänn. Äkki seegi muutub.
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Edvard » 26. Juuli 2005, 10:59

Selles asi ongi et sa pole raamatuid lugenud,siis sulle film ka ei meeldi,või siiis sulle lihtsalt fantaasia ja muu selline värk ei istu.
Edvard
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19. Mai 2005, 20:21
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas Forzelius » 26. Juuli 2005, 18:13

nõus sinuga edvard, sisu ja poolest oli küll esimene kõige parem, aga kuna muusika kordub kogu aeg, siis selle kohta hinnangut anda ma ei saa
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Robert » 26. Detsember 2005, 16:12

Olles raamatut lugenud, siis mulle meeldis selle filmi teostus, kuidas seda oli raamatu järgi tehtud jne. Mitte just kõige parem Harry Potteri film, aga samas väga hea siiski. Kuigi samas kippus kohati igavaks.

7/10.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas miu » 27. Detsember 2005, 20:40

Raamatud on sajaga üle nagu ilmselt enamus arvab. Pole imestada.
Aga selles suhtes, et mulle ei meeldinud esimese osa lendluudpall stseenid-väga masinlikud ja ebaloomulikud. Muidu film iseenesest oli küll hea. See mõnus tunnusmeloodia(kui nii võib öelda) meenutab väga ''Üksinda kodus'' nn tunnusmeloodiat.
Kasutaja avatar
miu
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 41
Liitunud: 27. Detsember 2005, 16:15
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Goblin » 05. September 2007, 16:48

kõige parem Potteri film. Selles filmis on mingi maagilisus, mis teistes osades järjest kustuma hakkab. miinuseks (kõikide osade juures) on see, et raamatust on kõvasti asju välja jäetud, ning seega on filmid kuidagi poolikud
Kasutaja avatar
Goblin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 310
Liitunud: 31. Juuli 2007, 19:44
Asukoht: Pärnu !

PostitusPostitas silx » 15. Jaanuar 2008, 18:14

Kuigi ma pole mingi Potteri fänn sis mulle see meeldib ja natuke meeldivad ka kõik teised potteri filmid.Muigu väga meeldis!
Are You Watching Closely?
Kasutaja avatar
silx
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 07. Detsember 2007, 22:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas LauraOlen » 17. Jaanuar 2008, 18:24

Ütleks, et see film on ainuke kus on see päris nn. magic effekt sees, muusika loob ka seda kuidagi hästi juurde ja üldse. Selline hästi maagiline. Teine oli ka selline maagiline (kuigi vähem kui esimene), aga kolmandaga muutis täielikult. Kõik läks kuidagi süngemaks ja isegi mingismõttes kurvemaks. Neljas oli nii ja naa (hea siiski), ning viies oli minuarust super... :))
Nüüd jääb vaid loota, et kaks (või kolm) viimast filmi tulevad superhead. :) :)

Näitlejatest... Emma Watson on neist kolmest lemmik, Rupert Grint on nagu ikka, Daniel Radcliffe on esimestes filmides kenam kui viimastes, aga noh, mis ma ikka oskan ta kohta õelda. Vaadatav näitlemine.
Alan Rickmani ei märkagi nii palju selles filmis, ning see Voldemort on seal vabse imelik. :D
Ralph Fiennes on ikka parim Voldemort, PARIM ! :)
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

Re:

PostitusPostitas Ronet » 16. Juuli 2011, 22:47

Mäletan kui film omal ajal välja tuli ning kõik klassikaaslased sellest hullult sillas oli. Ei mina neid pakse raamatuid viitsinud läbi lugeda.. LoTRi esimest raamatut tassisin vist mitu aastat koolis kaasas.
Otsustasin nüüd selle filmisaaga uuesti ette võtta, kuna enam ei mäleta kust koha pealt see mul pooleli jäi täpselt.
Tore seiklusfilm.

Nii nunnu.
Spoiler :
Pilt


7/10

miu kirjutas:See mõnus tunnusmeloodia(kui nii võib öelda) meenutab väga ''Üksinda kodus'' nn tunnusmeloodiat.

+1
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Harry Potter ja tarkade kivi

PostitusPostitas Weirdo » 18. Detsember 2011, 23:07

Ma ei saa päris hästi aru, mis suurest maagilisusest inimesed esimese osa puhul räägivad.
Vaatasin üle pikema aja selle algusest lõpuni ära ja ausalt öeldes mõjus algus (kui Harry on veel väike ja Dursley'de ukse ette viiakse) lausa koomiliselt. Selline väga retrolik, nagu vana õudusfilm, mis tänapäeva vaatajale tundub pigem naljakas kui õudne. Nii eriefektid kui ka muusika, totaalselt old school :P Õnneks pärast seda esimest stseeni muutus asi tunduvalt paremaks.
Vahetult pärast raamatu läbi lugemist on filmiversiooni isegi igav vaadata (eriti, kui oled juba filmi näinud).

Mis puudutab Dumbledore'i, siis mina eelistan siiski Gambon'it, erinevalt teistest filmiveeblastest vist? Gambon'i Dumbledore võib tunduda kohati tõesti kurjana, kuid mulle mõjub ta sealjuures ka tõsiseltvõetavamana olemaks võlur, keda võiks Voldemort karta. Richard Harris'e Dumbledore tundub liiga vana tudi, Gambon on teravam.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

Re: Harry Potter ja tarkade kivi

PostitusPostitas CM-Girl » 30. Jaanuar 2012, 18:07

Armastan kõiki HP filme. Mõndasid rohkem, mõndasid vähem. Suurepärased näitlejad, perfektne casting. Muusika on suurepärane. Stsenaarium, kaameratöö, montaaž,kostüümid, grimm absoluutselt KÕIK on väga hästi läbi mõeldud ja tulemuseks on midagi fantastilist. Filme vaadates ma tunnetan seda maagiat. Kõik on nii ilus.

Mis aga puutub sellesse filmi, siis ütleks, et Suurepärane algus Fantastilisele seeriale. Esimest osa vaadates ma muigan igakord kui näen Harryt, Roni, Hermionet, Dracot jt. õpilasi. Niiiii noored. :) Mäletan kui sai klassiga seda kinos vaatamas käidud, esimene kinokogemus. I loved it. Mäletan, et mõtlesin, et kuna film nähtud siis raamatut ei pea lugema. :)) Mis professoritesse puutub siis esimesest pilgust piisas, et Snape mulle meeldima hakkaks. Iga osaga hakkas ta mulle aina rohkem ja rohkem meeldima. See tema hääl...välimus.. Mulle väga meeldis ka Rolanda Hooch, nii kahju, et ta ainult I osas kaasa tegi.
Pilt

I love owls, kuid selle osa meeldejäävaim olend oli Tupsu. Super nimi.

Pilt

10/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Harry Potter ja tarkade kivi

PostitusPostitas Equitis » 02. Jaanuar 2013, 18:10

Vaatasin 8 osa järjest läbi ja millegipärast mulle esimene osa tundub kuidagi liialt venivana vms.
Aga kuna tegu ikka Harry Potteri filmiga siis 9/10.
Equitis
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 25. Detsember 2012, 12:06

Re: Harry Potter ja tarkade kivi

PostitusPostitas Rasmus » 02. Jaanuar 2013, 18:23

Equitis kirjutas:Aga kuna tegu ikka Harry Potteri filmiga siis 9/10.

Päriselt?
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 164 külalist