Huntmees

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Huntmees

PostitusPostitas Soprano » 14. Jaanuar 2010, 07:15

Huntmees
The Wolfman (2010)

Lawrence Talbot (Benicio Del Toro) on mineviku poolt piinatud aadlimees, kes naaseb suguvõsa mõisa, oma võõraks muutunud isa (Anthony Hopkins) juurde pärast venna salapärast kadumist. Kohale meelitab ta venna kihlatu Gwen Conliffe (Emily Blunt), kes palub Lawrence’i abi armastatu leidmiseks. Kohapeal saab mees teada, et mingi verejanuline ja jõhker olend on juba mõnda aega tapnud külaelanikke. Kummaliste surmajuhtumite jada on saabunud uurima kahtlustav inspektor Aberline (Hugo Weaving) Scotland Yardist. Verist piltmõistatust kokku pannes avastab Lawrence iseendas külje, mille olemasolust tal varem aimugi polnud...

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas rakitic14 » 08. Veebruar 2010, 17:00

ootan täiega!!!
rakitic14
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 84
Liitunud: 28. Detsember 2009, 02:18

PostitusPostitas Ralf » 12. Veebruar 2010, 15:51

Lootsin tegelikult, et see on ebatraditsioonilisemat sorti klassikaline period piece, kuid film oli tegelikult ikka üsna kuradi Hollywood.

Meeldis muidugi, et suuremas osas oli Wolfmani puhul kasutatud praktilist grimmi (autoriks mitu Oscarit võitnud Rick Baker), kuid CGI'ga oli siiski üle pingutatud ja seda oli kasutatud väga tihti siis, kui seda isegi vaja ei läinud, näiteks kui ühe tegelase pea maha lüüakse ja see mööda põrandat veereb ning siis silmi pilgutab - loomulikult arvutiga tehtud ja pealekauba veel halvasti. Tõtt-öelda ma ei teadnudki, et aastal 2010 nii halb arvutigraafika üldse võimalik on!

Mis aga meeldis, oli näiteks Hugo Weavingu mängitud Scotland Yardi inspektor Abberline ning see, kuivõrd naturaalne ja realistlik oli filmis kujutatav 19. sajandi Inglismaa.

Leidsin siit-sealt ka mõned ebameeldivad plot-hole'id ja ise oleks päris palju teisiti teinud, kuid üldiselt oli enam-vähem. Tõesti kahju, et seda nurjatut CGI'd nii palju oli.

●●●●●○○○○○
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas rauls » 12. Veebruar 2010, 23:31

Kui juba Ralf nii leigelt suhtus filmi, siis jätan mina 100% tõenäosusega filmi vaatamata. Kui aus olla, siis pole see nii kui nii minu teetass.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Ralf » 12. Veebruar 2010, 23:34

rauls kirjutas:Kui juba Ralf nii leigelt suhtus filmi, siis jätan mina 100% tõenäosusega filmi vaatamata. Kui aus olla, siis pole see nii kui nii minu teetass.

Tähendab, see on meeldiv, et sa mu arvamust nõnda kuulda võtad, kuid see on puhtalt maitse asi. Kui sulle üldiselt meeldivad libahundi- või ajastufilmid, siis tasub vaadata küll, ma arvan. Nagu mainitud oli mu suurimaks õunaks liigne kehva arvutigraafika kasutamine, kui sind see tavaliselt ei häiri, siis hindad filmi ehk ka tunduvalt kõrgemalt.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas LiveForThis » 14. Veebruar 2010, 22:43

Jahhh, pean Ralfiga nõustuma. Wolfman oli minu jaoks pettumus, sest kogu film toetus vanale klassikule arvatavasti liiga jõuliselt. Õiget võrdlust ei oska küll tuua, aga võiks tegelikult ju arvata, milline klassikalise libahundu film õigupoolest oli. Wolfman oli kohati lünklik, väljaarendamata, liiga kližeeline ja kiirustamismaiguga. Nende koosmõjul tabasin end keset filmi mõtlemast, et see film ei paku ju mitte mingit elamust ja midagi sellist mulle tavaliselt seansi ajal pähe ei karga.

Aga oli ka meeldivat. Libahundi välimus kannatab kriitikat peaaegu kogu filmi, kuid viletsvõitu või lihtsalt võlts CGI rikkus hundi olemust, kui too keset metsa või tänavaid ringi sibas. Näitlejad ei olnud õnneks kohmetud vms ja seda poleks selliselt ansamblilt oodanudki. Hopkinsi õelust täis nägu on kuldaväärt, aga Del Toro jäi vanameistri kõrval veidi kahvatuks, ent mitte häirivalt. Weavingu Abberline osutus täitsa toredaks tüübiks. Huvitav, mida küll tema saatuse kohta taheti öelda? ;-) Seguel? Nääähh....

Mis siis veel? Ahjaa, 19. sajandi Inglismaa hõngu suudeti ekraanile tuua nii vaadetelt kui ka visuaalselt väga lummavalt. Libahundiks moondumise protsess hullumajas meeldis väga ja üldse kippus mulle istuma hullumajaga seostuv rohkem kui kogu ülejäänud film. Mõned stseenid libahundist tabasid ka otse märki, kuid ainult sellest jääb selgelt väheks.

Wolfman on otsast lõpuni ettearvatav hullupööra vanamoodne lugu, mis ei paku kahjuks innovaatilist lähenemist, mida film tegelikult väga vajas.

5/10

Mina kippusin enne esmast libahundiks moondumist magama jääma, mis on minu puhul ennekuulmatu ja Spell jäi õige väheseks tukkuma pärast linnas toimunud madinat. ;-)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 15. Veebruar 2010, 05:37

LiveForThis kirjutas:Libahundiks moondumise protsess hullumajas meeldis väga ja üldse kippus mulle istuma hullumajaga seostuv rohkem kui kogu ülejäänud film.

Word, hullumaja episood oli kahtlemata parim!

Muide Joe Johnston on öelnud, et kui "The Wolfman" kord DVD'le / Blu-Ray'le maandub, siis saab näha Director's Cuti, kus esimese muundumiseni läheb veelgi kauem aega, sest karakteriarendusstseenid, mis tal välja lõigata kästi, on filmi tagasi pandud.

Halb tempo oli suurenisti üheks selle filmi miinuseks... esimene pool oli kole aeglane ja teine pool liiga kiire. Samuti oleks meeldinud, kui Lawrence'i ründamine ei leia aset mustlasküla raidimise käigus - arvasin ikka, et on "An American Werewolf in Londoni" (soovitan!!) tüüpi stseen, kus mees üksinda metsas uitab.

Seda Director's Cuti vist ei viitsigi vaadata.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas LiveForThis » 15. Veebruar 2010, 13:44

Aga kes teab, äkki DC on ühtlasem ja nauditavam, kui kinoversioon. Esimene pool oli küll aeglane, aga samas oli ta ka väga katkendlik. Võib olla DC on tõesti etem.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 15. Veebruar 2010, 14:27

LiveForThis kirjutas:Aga kes teab, äkki DC on ühtlasem ja nauditavam, kui kinoversioon. Esimene pool oli küll aeglane, aga samas oli ta ka väga katkendlik. Võib olla DC on tõesti etem.


Mind häiris eriti halb montaaž, eriti alguses. Hüplik, läbimõtlematu, puudus järjepidevus. Directors Cut`i vaataks kindlasti, aga sellest versioonist jäi küll halb maik. 5/10 ka siitpoolt.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 17. Veebruar 2010, 01:05

http://www.slashfilm.com/2010/02/16/joe ... -a-killer/

Paistab, et DC tuleb parem, kui oodata oskamegi ;-)
Täiesti p####s, mida selle filmiga tehti. :?
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 21. Veebruar 2010, 00:33

Veidi pikemalt minu arvamusest:5/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kidd » 23. Veebruar 2010, 16:08

Suht jama film ikka, muidu ma vaatan libahunte küll hea meelega, siin polnud aga mitte midagi uut. Del Toro oli minu meelest ka äärmiselt vilets valik peaossa. Kohe filmi alguses oli selge, kes on libahunt ja kes selleks saab :)

4/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas Ralf » 21. Mai 2010, 15:39

Pilt

Keegi Unrated Director's Cut'i vaadata kavatseb? Teine on kuskil 17 minutit algversioonist pikem ja peaks sisaldama rohkem character developmenti. Tõenäoliselt heidan ise ehk pilgu pealegi, kuigi olen filmi juba näinud ja see mu üsna külmaks jättis. :(
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Spellbound » 21. Mai 2010, 17:09

Kindlasti vaatan DC ka ära, esimene kord samuti ei meeldinud, aga sellel materjalil oli väga suur potentsiaal olla midagi erilist, äkki tilgub seda erilisust natuke juurde DC-d vaadates.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 23. Mai 2010, 19:44

Pilt

4 täiskuud 10'st
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 145 külalist

cron