Elmi tänava luupainaja

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Forzelius » 28. Märts 2007, 19:52

Peata Ratsanik kirjutas:"Elm Streeti luupainaja" on tõesti õudusfilmiklassika ning suudab mind veel korralikult hirmutada, kui seda hilja õhtul üksinda vaatan. On ehmatuskohti, aga hirmutav on ka varjude mäng selles filmis ja heliefektid, nt. Kruegeri küünte hääl.
Film tekitab head ootusärevust, on ka veriseid stseene. Filmi sisu on minu arust küll veidi jabur (tegelaste käitumine vms.), dialoog kohati logiseb, s.t. ei ole usutav, kuid näitlejad mängivad õudusfilmile kohaselt ja film täidab oma peaeesmärki, milleks on hirmutamine. Hea nipp on ka see, et Freddy tegutseb just unenägudes, mul küll magamisega probleeme ei tekkinud pärast filmi vaatamist :P , kuid omamoodi mõjus tuntub see siiski. Ilmselt mõjus see kinoskäijaile omal ajal küll. Muidugi Robert Englundi legendaarne kurikael Freddy Krueger on alati meeldejääv ja küllaltki veenev nagu ka lauluke, mida temast lauldi. Kahe kuulmisega automaatselt peas. :)
Filmi lõpp oli küll veidi omapärane (see viimane ehmatus nagu õudukatel on kombeks), kuid samas küllaltki totter.

Igati hea ja tubli fantaasia-õudusfilm.

Terve filmi jooksul oli kohti mis totras, sest tegu ikkagi suht vana filmiga...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 28. Märts 2007, 19:56

Ei ütleks, et totruses oleks nüüd süüdi filmi vanadus, vaid lõpp iseenesest!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Forzelius » 28. Märts 2007, 19:58

Spoiler :
Kas ta tõmbas lõpuks ema või selle tüdruku ise endaga kaasa?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 28. Märts 2007, 20:04

Spoiler :
Kas ta tõmbas lõpuks ema või selle tüdruku ise endaga kaasa?

Spoiler :
Ema tõmbas kaasa, samal ajal, kui lapsed istusid seal Kruegeri kampsuni mustri värvi katusega autos. Aga kogu see lõpufantaasia, ilus ümbrus, udu, siis see auto ja kõik tundus veidi tobedana, kuigi see oli omamoodi isegi huvitav.
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Forzelius » 28. Märts 2007, 20:08

Ahjaa
Spoiler :
oli nagu jah meeles, et ema...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas KiiZ » 04. August 2007, 12:24

õudusfilmide klassika. fantaasiat täis slasher film. päris tore muuvi. aastaid tagasi nägin esimest korda etv pealt mingit järge sellele, tundus huvitav, selline komöödiavärk. siis vaatasin esimese osa ja vot see oli tase alles. mõned kohad ehmatasid natuke, aga enamasti vaatasin asja rahulikult. wes cravenil oli hea idee teha õudusunenägudel baseeruv film. tulemus tuli ka üsna hea ning oli rahanäljas inimestel oli aeg hakata järgesid tulistama. 'A nightmare On Elm Street' seeria jäi ka nagu enamik teisigi slashereid järgede ohvriks, kuid mina selle üle ei vingu-iseenesest lõbus ju vaadata neid lõputuid järgesid, kui midagi muud teha pole.
7/10
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Forzelius » 21. Juuli 2008, 21:25

Mainima peaks seda, et ma olen totaalselt nõus CyberRaxi arvamusega. Vaatasin viimase kahe päeva jooksul ära 5 esimest osa, Freddy just keeps going better. Kuigi plot on juba totaalne bullshit nt. osas nr 6 (I-am-the-last-one tüüpi plot, vahet pole, et see last one oli juba teises osas), siis Freddy kommentaarid ehk siis one-linerite näol kõlavad laused teevad isegi hilisemad pasakäkid nii heaks, et need on must-see'd lihtsalt.
Ja minu arvates oli see hea, et mindi natuke Wes'i ideest lahku (Freddy lõbusamaks teha), sest ka see idee oli uudne kuna Jason ja Michael olid juba sellised sünged kujud, siis oligi hea mõte teha siuke ülbem, naljakam ja kurjem tegelane (vaadake ainult, milline värdjas temast 5-nda osa lõpuks on saanud).
Samuti arvan, peaks tegema korraliku prequeli, kuigi 5.s osa on midagi selle sarnast, siis üks täielik osa, kus näitab Freddyks kujunemist, laste killimist ja tema enda killimist. See oleks tõeliselt lahe!
Esimene osa on hetkeseisuga minu silmis parim, millele järgneb kolmas...

Welcome to Prime Time, bitch!
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Elmi tänava luupainaja

PostitusPostitas Rasmus » 13. Märts 2012, 21:20

Tänapäevagi õudukatele annab silmad ette. Olin tõsiselt üllatunud, ei oodanud sellist asja. Super!

Hindeks 8/10, kui mitte arvestada seda, mis aastal ta tehtud on.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Elmi tänava luupainaja

PostitusPostitas Ronet » 10. Juuni 2014, 01:04

Miskipärast oli meeles, et
Spoiler :
Johnny Depp leiab esimesena oma otsa.

Also, see Tina stseen on endiselt kõige hirmsam imo.
Spoiler :
Pilt


7/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Elmi tänava luupainaja

PostitusPostitas Rasmus » 29. Mai 2017, 00:17

Vaatasin paari päeva eest uuesti (alles kolmas kord, wtf?) ja see Tina stseen, millest Ronetki kõneleb, on tõepoolest kõige efektsem. Muus osas erilist kõhedust enam ei tekitanud, aga see oli pigem palava toa ja unise olemise kui filmi viga. Kusjuures gf võitles samal ajal päris tõsiselt unega, mis on antud filmi temaatikat arvestades mõneti irooniline. :irw:
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 69 külalist

cron