Merehädaline kuul

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Merehädaline kuul

PostitusPostitas Soprano » 26. November 2009, 18:22

Merehädaline kuul
Castaway on the Moon (Kimssi pyoryugi) (2009)

Tõeline väike meistritöö Lõuna-Koreast, mille žanrit on raske määratleda, ja kas peabki?!

See on midagi, mis jääb romantilise ja absurdikomöödia vahepeale. Sooja ja südamliku huumoriga, vürtsitatuna pikantsete absurdielementidega, räägib see äpardunud enesetapja kaasakiskuva loo, mis oma sügavustes puudutab tegelikult väga valusat teemat: üksikisiku, inimese ja urbaniseerunud ühiskonna kohutavalt suureks ja sügavaks moondunud konflikti.

Nagu Aasia kinos sagedasti, areneb film mitmel tasandil. Esmane süžeeline liikumine, mis on lihtsalt kahe inimese kokkusaamise ja leidmise lugu köidab ka ilma filosoofilistesse sügavustesse laskumiseta. Vaataja aga, kes viitsib märkidest ka tähendust otsida ja minna kaasa erinevate seisunditega, saab topeltnaudingu osaliseks. Rääkimata sellest, et film on taas esmaklassiliselt üles võetud.

Film linastub 2009. aasta PÖFFil.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Spellbound » 27. November 2009, 22:38

Ilus ja mõtlemapanev film, mis oleks osaliselt kui versioon Crusoest, aga selle konksuga, et sa ei ole saarel üksinda. Sa oled üksinda teiste inimeste seas. Üksinda rahvamassi keskel. Keegi ei kuule ega näe sind. Põige 3 aastat erakluses elanud isiku ellu on kõige parem osa.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Malcolm » 29. November 2009, 15:09

Lootsin rohkemat, aga korralik vaatamine oli küll. Komöödiaelement, mis paljude jaoks ilmselt peamine, oli tasemel, naerda sai, mitmeid päris kulunud nalju suudeti muigamapanevalt välja mängida. Miinuspooleks jääb kummalise armastusloo lahendamine, draamaelemendi nõrkus ning lõpu naiivsus. Sellisest kapitalismikriitilisest farsimõõtu materjalist saanuks enamat välja mängida. 7/11
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas Trash » 29. November 2009, 15:26

Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas LiveForThis » 30. November 2009, 14:17

Väga ilus lugu 10/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 30. November 2009, 17:02

9/10 Paar häirivat momenti, aga muidu üle ootuste tore film.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas IlseV » 09. Veebruar 2010, 13:00

Viimasel ajal on sarnaseid intothewildilikke ja materialistlikust ühiskonast pääsemise stiilis lugudest üleküllastus tekkinud. Mitte, et nad tühisteks muutuksid, aga kummalisel kombel hakkavad enamus ennast kordama, kuigi arvan, et erinevaid teemasid on miljoneid, mida välja nuputada. Ka "Castaway on the Moon" polnud väga eriline, sest sisu jäi eelmainitu, kohustusliku armastusloo ning eneseleidmise liinide põimikusse. Sellegi poolest oli film väga sümpaatne ja esmapilgul ei oska midagi meeletult häirivat isegi esile tuua. Jah, absurdseid hetki oli sisse põimitud hulgi, aga kokkuvõtlikult sulasid nad niivõrd loo sisse, et ei imestaks, kui midagi lähedast ka reaalses elus juhtunud pole.

Iseenesest näitas juba algus, kuivõrd sõltuvad me tehnikast oleme ja saarele sattumist võib võrrelda Eesti mastaabis metsa eksimisega, kus väljapääsu leidmiseks võib kuluda päevi. Enda kogemusest tean öelda, et ka kohas, kus olen piltlikult öeldes sadu kordi käinud, suutsin poole kilomeetri raadiusega alal totaalselt võssa orienteeruda ning väljapääsu leidmiseks kulus piinlikult palju aega.

Ja lõpuks, mis idamaade kino juures üldse paelub, on sealsete inimeste erinevus lääne omadega. Nende aju oleks programmeeritud teisi kanaleid pidi jooksma või midagi sarnast. Nagu tavalise foto teeb vahepeal keskpärasest paremaks must-valgsus, muutsid näitlejad filmi praegusel juhul oluliselt sümpaatsemaks.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas 0ll » 18. November 2010, 01:22

Töötab ka kolmandal vaatamisel
Tõeliselt ilus, süütult naiivne, rahustav lugu. Sain suhteliselt kiiresti välja ja jäin ukse juurde tuttavat ootama. Jäi mulje, et kõik saalist väljuvad inimesed olid õnnelike nägudega. Mitte tingimata rõõmsate, vaid just õnnelike nägudega... Tõeliselt positiivne, et maailmas leidub asju, mis seda teha suudavad.

Visuaalselt laitmatu, suurepärased näitlejad ja muusika - tõestus

Paljud on otsinud ja leidnud siit mingeid ühiskonnakriitilisi teemasid - kaasaegse inimese abitus, inimese ja tehnika konflikt... Minu arvates "tõestab" see teos just vastupidist
Spoiler :
merehädaline (inimene) on leidlik ja võtab ennast kokku. Tehnika mõju inimesele oli suurepärases tasakaalus: ebausaldusväärne mobiil ei aidanud üksikult saarelt põgeneda - moodne fotoaparaat päästis kaks inimest; julm buss rikkus kahe inimese õnne, tüütu sireen päästis maailma :)

9/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Merehädaline kuul

PostitusPostitas lostinthemist » 30. Aprill 2012, 19:48

Ääretult siiras, ilus ja fantastiline film. Mehe tegutsemist saarekesel oli nii põnev vaadata. “Castaway on the Moon” hakkas tõeliselt särama siis, kui peategelane oli aktsepteerinud, et ta ei pääse saarelt kuidagi minema (hiljem koguni ei tahagi) ja hakkab tegutsema, et seal viibimine endale mugavaks teha. Saarekesel oli üsna palju prahti ja peategelane leidis neile alati mingi rakenduse. Näiteks saarel ringi liikumiseks olid kingad liiga ebamugavad ja hiljem meisterdab plastikpudelitest jalanõud.

Algas suurepäraselt. Lõppes suurepäraselt. Pärast vaatamist tundsin, kuidas minu sisse oli süstitud hästi suur kogus positiivset energiat. Tundsin, et pärast vaatamist olin siiralt õnnelik. Iga sekund sellest filmist oli väärt. Korrakski ei hakanud igav. Minu silmis oli see väga kaval ja originaalne nüke, et tehakse robinsonaadifilm urbanistlikus keskkonnas – saart ümbritses suur ja kirev linn. Aeg-ajalt sõidavad paadid samuti saarest mööda. Kusjuures, filmi viimases kolmandikus tehti väga kaval viide samateemalisele filmile “Cast Away.” Issand, huumor oli samuti võrratult hea ja mõnus. Selline… siiras huumor. Muusika on muuhulgas ilus. Üks laul jäi kummitama paariks päevaks.

9/10
Kusjuures, alguses oleksin andnud hindeks 8/10, aga “Castaway on the Moon” jäi mulle pikaks ajaks meelde ning tõstsin hinnet.

Hiljuti juhtus meil siin lähedal ka peaaegu midagi sarnast. :)
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Merehädaline kuul

PostitusPostitas lostinthemist » 28. Juuli 2013, 22:27

Seda filmi olen näidanud nüüdseks mitmetele sõpradele ning just vaatasin seda viiendat korda koos emaga. Isegi mu emale meeldis tohutult see film, kuigi ta oli alguses natuke skeptiline. ^^

"Castaway on the Moon" meeldib iga korraga järjest rohkem. Antud linateos on nüüd nii sügavale minu naha sisse pugenud, et sellest on saanud vist üks mu lemmikfilme. Lõpp toob alati pisara silma. :')
Kõik põhilise olen juba eelmises postituses ära öelnud, ja pole palju enam lisada. Kõrge rewatch value minu jaoks. Aga siiski rõhutaksin veelkord seda fantastilist ja võrratut muusikat. Soovitan soojalt kuulata järgnevat kahte instrumentaalpalakest OST'ist:
For Jungyeong - isiklik lemmiklugu OSTist.
That Girl's Little Island

Kusjuures, Lõuna-Korea suvekooli käigus külastasin koos sõpradega seda pilvelõhkujat, mida mainitakse filmi jooksul korduvalt - 63. hoone.
Spoiler :
Pilt

Selle tipus oli vaateplatvorm, kus avanes maagiline vaatepilt Seouli linnale ja sain näha seda saarekest päris oma silmaga. Jah, see saar on tõepoolest päris. :)
Spoiler :
Pilt
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Merehädaline kuul

PostitusPostitas LiveForThis » 28. Juuli 2013, 23:28

One amazingly big LIKE for you, Lost! (Y) (Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 74 külalist

cron