Kuu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kuu

PostitusPostitas Soprano » 13. November 2009, 02:53

Kuu
Moon (2009)

Lähitulevik. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) töötab Kuu peal, kus ta on viibinud kolm aastat. Ta töötab kompanii Lunar Industries heaks, kaevandades ainet nimega Helium 3, mis on Maa põhiline energiaallikas. Õnneks on leping lõppemas ning peagi on ees kojuminek. Korraga hakkab Sami tervis halvenema. Tugevad peavalud, hallutsinatsioonid ja keskendumisraskused viivad peaaegu saatusliku avariini rutiinsel väljasõidul kuukulguriga. Baasis toibudes, omamata mingit mälupilti, kuidas ta sinna jõudis, kohtub Sam iseenda noorema ja vihasema versiooniga...

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Garli » 13. November 2009, 16:10

Näide ulmefilmist, mis minule, kui inimesele kes ulmekaid väga ei seedi, meeldib. Ei mingeid rõvedaid koletisi või eriefektidest pakatavaid võitlusstseene või muid asju, mis kolliulmekate juurde kuuluvad.
Rahuliku kulgemisega lugu, hea müsteerium ja selline kuidagi tagasihoidlik film. Ütlus "väike, aga suur" sobib hästi kirjeldamaks seda filmi.
Clint Manselli skoor on ka jälle väga võimas.

Käesoleva aasta top3 materjal, minu jaoks. 9/10
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas eerik » 13. November 2009, 17:01

Garli, korralik ulmefilm ja Hollywoodi ulmemärul on kaks VÄGA ERINEVAT asja. Sa peaksid rohkem neid esimesi vaatama...
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas bellerophon » 13. November 2009, 17:37

Täielik pettumus!!! Ootasin ikka midagi põnevamat. peale avariid oli lugu minu jaoks läbi, ma küll lootsin et lõpp ei ole nii ette aimatavaks tehtud aga kahjuks siiski oli. Filmi parim osa: esimesed 15 minutit. 3/10
Kasutaja avatar
bellerophon
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 18
Liitunud: 02. November 2009, 15:24

PostitusPostitas IlseV » 14. November 2009, 13:12

NASA teatas vee leidmisest Kuul - ega heeliumigi leidmine nüüd kaugel ole. Sam Bell vol 1 võib vaikselt skafandri kapist välja otsida.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Forzelius » 14. November 2009, 21:50

Yeah, mu eesti keele õpetaja rääkis terve filmi sisu ette, k.a. lõpp :!:
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Malcolm » 18. November 2009, 01:10

Vägagi korralik rahulik ulmefilm hea rollisoorituse ning filosoofilise alltekstiga. Arvustus siin. 8/11
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas Kickflick » 23. November 2009, 15:49

Väga mõnus ulmefilm oli, ei olnud mindud liiga ebareaalseks ja oli lihtne, kuid samas väga põnev. Ma väga ei huvitu ulmekatest, aga peale filmi lõppu tekkis küll tahtmine veel mõnd head sci-fi filmi näha. 9/10.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 23. November 2009, 21:42

Lähen arvatavasti PÖFF-ile vaatama. Ei malda enam lihtsalt oodata, kuigi tuleb Plazasse 11. detsembril, aga ma olen seda praktiliselt 1. veebruarist alates oodanud ning nüüd saab lõpuks näha ja seda kino suurel ekraanil 8) Mõnus
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ronet » 24. November 2009, 05:32

Kuu mis kumab taevaaaas, see mind nii jubekuumaks aajaab.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 02. Detsember 2009, 22:06

Ei saa küll öelda, et film positiivselt üllatanud oleks, aga seda ka ainult sellepärast, et ootasingi väga tugevat elamust.

9/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Ralf » 12. Detsember 2009, 00:49

Sai täna vaatamas käidud ja jäin väga rahule. Vahel on lausa meelerahu tekitav vaadata kinos filmi, mis pole üles ehitatud plahvatustele ja CGI eriefektidele, keskmes vaid väga hea Sam Rockwell, tema teisik ja HAL 9000 alternatiiv Gerty. Vaid viie miljoni eest tehtud ulmefilmil on igasugune õigus uhkeldada omapäraste efektidega (mulle just meeldis, et mudelid kuu pinnast veidi juustud välja nägid, ja natuke arvutiga tehtud kehva tolmu oli kirss vahukoorel), andeka peaosalise ja meeldejäävate süžeepööretega.

8/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Spellbound » 12. Detsember 2009, 15:27

Lähen täna ka vaatama. Positiivne vastukaja viib ootused lakke :)
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 12. Detsember 2009, 20:28

Vaatasin ka täna asja ära. Ei olnud viga. Sam Rockwell oli mõistagi suurepärane nagu siin mõned juba öelnud on. Lemmiktegelane filmis oli siiski GERTY.

Film tekitas siukse hea rahulik tunde. Igav ei hakanud. Suured sisutwistid üllatasid ja olid hästi välja mõeldud. Peategelas(t)ele elasin kaasa. Päris vaimustuses siiski pole. Minu jaoks jäi kogu see värk veidike liiga monotoonseks ja ei tekkinud seda õiget tugevat emotisooni, mis oleks pidanud. Üldiselt on äärmiselt vähe ulmefilme, mis mulle väga meeldiks. Muidu täitsa korralik teos.

6,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Spellbound » 12. Detsember 2009, 22:31

Lummav, mõtlemapanev, detailirohke, vaatemängulised stseenid Kuu pinnast Manselli muusika saatel viisid emotsioonid lakke. Rockwell rokib. Filmi idee saab kohe alguses selgeks, aga see, kuidas seda ideed käsitletakse on üllatavalt hea. Mõnes mõttes koorub siit välja eksistentsialistlik teemakäsitlus. Natuke ühemõtteline sisu, aga kõik muu on superb. 9/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 61 külalist