Jõululugu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Jõululugu

PostitusPostitas Soprano » 14. Oktoober 2009, 23:33

Jõululugu
A Christmas Carol (2009)

"Jõululugu" on tõeline fantaasia tulevärk, mille nõiub ekraanile Oscari-võitjast lavastaja, oma julgete uuenduste poolest tuntud Robert Zemeckis. Film toob vaatajani Charles Dickensi klassikalise loo, kasutades selleks tehnika viimast sõna 3D-tehnoloogia vallas. Ebenezer Scrooge (Jim Carrey) alustab jõuluaega nii nagu igal aastal, suhtudes pühadesse hapu halvustamisega, mille osaks saavad ka tema ustav abiline (Gary Oldman) ja hooletu sugulane (Colin Firth). Aga kui möödunud, praeguste ja tulevaste jõulude vaimud sunnivad vana Scrooge'i tõele näkku vaatama, peab ta praotama oma kivistunud südant, et teha heaks aastatepikkused õelused enne, kui on liiga hilja.

http://www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas rauls » 19. November 2009, 23:56

Uskumatu, et see 3D multikas linastub originaalkeeles! Küllaltki harv juhus Eestis. Võibolla kaen isegi ära.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas LiveForThis » 20. November 2009, 00:01

Jah, parim uudis üle pika aja. Saab otsejoones inglise keeles näha, mida ma ka kavatsen teha.
Zemeckise Polaarekspress jäi küll vahele, kuid seekord võib kasvõi loo enda pärast julgelt vaatama minna. Tundub üsna lennukas tükk olevat. Pluss 3D ka veel.

Beowulf mulle ei meeldinud. Totaalselt võõrastav ja ebamugav, kuid animatsiooni pärast täiesti vaadatav, aga iseasi kas ka nauditav. Minu jaoks vähemalt mitte.

Christmas Carol oma fantaasiarikkusega on kindlasti parem ja nauditavam.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 20. November 2009, 08:10

rauls kirjutas:Uskumatu, et see 3D multikas linastub originaalkeeles! Küllaltki harv juhus Eestis. Võibolla kaen isegi ära.

Multikas my ass. Animatsioon on selle nimi.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas rauls » 21. November 2009, 02:30

Minu esimene 3D animatsioon kinos. Täitsa huvitav versioon klassikalisest Charles Dickensi jõululoost. Küllaltki lõbus ja mitte liiga lapsik. Jim Carrey oli suurepärane. Kiirelt majade katuste kohal liikumise ja üldse lendamise kohti oli 3D-s päris äge jälgida. Tehniline teostus on tasemel.

7/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Defka » 07. Detsember 2009, 23:55

8/10 Film mida tasuks just vahetult enne jõule kinno vaatama minna. Film on iseenesest väga südamlik ja õpetav nagu see story peabki olema. Kuigi story oli ette teada, oli siiski elamus algusest lõpuni.

Miskipärast tahetakse seda filmi meeletult lahterdada lastefilmiks, mina alla 10a seda siiski ei soovitaks, võivad ära ehmuda, samas on Cinamon heli suht rahulikuks keeranud, nii et mitte ei midagi hullu siiski ka nac noortematele. Peaasi, et nadtontlikult vana Jimi kartma ei hakkaks :).

Efektirikas nagu 3Dle kohane, sobiv soojendus Avatarile ja järg Lihapallidele. Selles mõttes just, et 3Dga harjuda.
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas Soprano » 30. Detsember 2009, 19:59

Käisin Kosmoses, 2D obvioosselt. Peaaegu identne Scrooge (1951) versiooniga kuni selleni välja, et Carrey aksent sarnanes Alastair Sim'ga. Ainus lisandus oli tagaajamine hobustega, millega taheti jälle 3D sisse vägistada, kuid sisule midagi juurde ei andnud. Carrey muutus seal väikeseks ja hääl läks peenikeseks.
Fakt: Avatari smurfid näevad paremad välja. Beowulf'st pole märkimisväärselt arengut edasi toimunud. Järgmiseks siis Who Framed Roger Rabbit 2 ja Yellow Submarine...
7/10

"God bless us, every one." (Tiny Tim)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas LiveForThis » 04. Jaanuar 2010, 19:49

Üsna hea animatsioon Zemeckiselt. Beowulf ei meeldinud mulle mitte üks raas ja Polar Expressist olen ainult algust näinud, aga Jõulugu oli soe, meeleolukas, hea dialoogiga, lennukas(sõna otseses mõttes), animatsiooni koha pealt aina paremaks arendatud ja üldiselt vägagi sobilik jõulufilm.
Vaataks järgmine aasta isegi uuesti, kui käepärast juhtub olema.
Carrey aktsenti oli mõnevõrra harjumatu tema suust kuulda, aga loole vajalik osa.
Kõige rohkem detailsust märkasin Scrooge`il. Kõik teised ei olnud nii väga asjassepühendunult valminud. Mõni tegelane oli üldse niivõrd nukulik, et temast hakkas kahju. Väike Tim oli üks nende hulgast.
London oli see-eest aga väga uhke ja lummav läbi animatsiooni vaadatuna.
90% Zemeckist ja 10% Disneyt ehk tore film pühade puhul.
7,5/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 05. Jaanuar 2010, 14:39

Pikemalt: 7,5/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 19. Detsember 2010, 20:37

Ei olnud küll täiuslik, kuid sellegi poolest hea ja südamlik jõululugu, mis küll pole väga seiklusrikas, kuid jõulude ajaks väga hea vaatamisväärsus. : )
7/10

Selle jõuluvaimu naer oli küll väga tüütu, tõsiselt tüütu. :)
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Jõululugu

PostitusPostitas Rasmus » 07. Aprill 2012, 18:02

Natuke liiga uimane oli kuidagi. Traditsiooniliseks jõulukaks vähemalt minu arvates ei sobi. Teisi versioone sellest filmist pole näinud, nii et võrrelda ei oska...

Hindeks 6/10.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 141 külalist

cron