Eli raamat

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Eli raamat

PostitusPostitas Zinera » 13. Oktoober 2009, 23:20

Eli raamat
The Book of Eli (2010)

"Eli raamat" räägib üksildasest sõdalasest Eli'st (Denzel Washington), kes valvab pärast apokalüpsist väheste ellujäänute nimel raamatut, milles võib sisalduda inimkonna lunastus. Ühe väikelinnakese hirmuvalitseja (Gary Oldman) otsustab aga selle raamatu enda valdusesse saada ükskõik mis hinnaga...

Loe täielikku tutvustust siit
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas RockabillySarin » 19. Jaanuar 2010, 00:09

treiler oli täielik fallout3.
RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22

PostitusPostitas kbong » 19. Jaanuar 2010, 00:50

RockabillySarin kirjutas:treiler oli täielik fallout3.


Milles pole midagi halba. Ma kasutan enda voucheri vist selle jaoks ära - post-apokalüptilisel temaatikal on minu jaoks salapärane tõmme.
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 19. Jaanuar 2010, 01:51

kbong kirjutas: - post-apokalüptilisel temaatikal on minu jaoks salapärane tõmme.


Jep, enam-vähem sama siin + Washington, kes on pea igas rollis igati tõsiseltvõetav. Ei tea kui väga The Book of Eli uusi tuuli puhuma hakkab, kui üldse :pööritus: , aga eks vanakooli actionit vesterni stiilis hävingukõrbes vaatan iga kell.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 19. Jaanuar 2010, 16:45

LiveForThis kirjutas:Jep, enam-vähem sama siin + Washington, kes on pea igas rollis igati tõsiseltvõetav. Ei tea kui väga The Book of Eli uusi tuuli puhuma hakkab, kui üldse :pööritus: , aga eks vanakooli actionit vesterni stiilis hävinugkõrbes vaatan iga kell.
+1
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Ralf » 19. Jaanuar 2010, 16:50

Hea näha Washingtoni nõnda omapärases rollis. Ta hääl on muide vähemalt minu arust üsna palju muutunud, mina igatahes poleks küll arvanud, et tema traileris peale loeb. Armastan postapokalüptilisi filme, seega ei ole mingit võimalust, et mul "The Book of Eli" vaatamata jääb. Mingil põhjusel arvasin enne, et tegu on vesterniga.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas RockabillySarin » 20. Jaanuar 2010, 22:43

kbong kirjutas:
RockabillySarin kirjutas:treiler oli täielik fallout3.


Milles pole midagi halba. Ma kasutan enda voucheri vist selle jaoks ära - post-apokalüptilisel temaatikal on minu jaoks salapärane tõmme.


täpselt.. selles polegi mdiagi halba.
ennast tõmbab ka selline temaatika.
loodan, et fiilm liiga sisu tühi märul ei tule.
RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 22. Jaanuar 2010, 01:09

Kaameratöö oli kohati päris põnev. Muusika oli ülikõva. Mila on alati seksikas ja Denzel alati badass. Miskit siiski jäi minu jaoks puudu. Võibolla ka ootasin veidi teistsugust filmi.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Spellbound » 22. Jaanuar 2010, 01:13

Ma tahan Denzeli käsitsivõitlust näha, mille kallal ta väidetavalt kõvasti vaeva nägi ja muidugi ka postapokalüptiline vestern. Mulle oleks juba esimesest piisanud, aga ka vesterni stiil on hea.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Defka » 22. Jaanuar 2010, 10:06

Nudaa, piiblirahvas strikes back! Kui stoori oli vaikselt filmi vältel selgemaks saanud, uitas mu pähe mõte, et peale filmide Da Vinci kood, Inglid ja Deemonid, oli piibli kummardajatel vaja millegagi tõestada enda vajalikkust. Aga seda ei pea muidugi nii võtma.
Film tõi kenasti välja harid(t)use ja raamatute olemasolu vajaduse. Selles mõttes muidugi ilus.

Nauditav film toredate twistidega ja natukese musta huumoriga. Kõik rollid täidetud kenasti. Veidi häiris, et Mila olukorda arvestades nii hea välja nägi (tegelt see ei tohiks vist häirida) :).
Egas see elu peale sõda ja meile harjumuspärase elu kokku varisemist ei saa kindlasti lihtne olema. Hinnas saavad olema hoopis teised asjad...

Tasub vaadata, 8/10
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas Kickflick » 22. Jaanuar 2010, 18:49

Jõudsin just mõni aeg tagasi seanssilt koju. Sain väga meeldiva elamuse. Esimene asi, mis mulle meeldib, oli see, et film on hõbehallides värvitoonides. Samuti hea kaameratöö ja üleminek ühelt stseenilt teisele.
Näitlejate poolest on kindel lemmik Denzel Washington, kelles pole ma veel kordagi pettuma pidanud. Tema selline omas mullis ja ebanormaalselt rahulik olek olid müstilised. Ka Gary Oldman sai rolliga hästi hakkama. Ühel hetkel oli selline muhe ja lõbus mees, järgmisel juba haiglane psühhopaat. Kuigi olen juba ammu ateist, pakkus mulle film väga huvi ja suutis hoida pilgu kogu filmi jooksul ekraanil. Filmi traagilisust leevendab peen huumor, mis aitab sellele, et film ei mõjuks liiga rusuvalt. Mõned ebaloogilised kohad jäid häirima filmis, kuid üldpildis on siiski väga hea mõtlemapanev ja näitab, kuidas inimeste naiivseks kinnisideeks on saavutada võimu teiste üle ja sellele kaasnevaid tagajärgi ei arvesta. Tasub kindlasti minna vaatama!

8,5/10

Ja sain "The Whole Ten Yardsi" postri ka jeje!
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas 0ll » 23. Jaanuar 2010, 21:31

Seekord pean suures osas nõustuma Alar Niinevälja arvamusega. Mind jättis ka nõutuks.

Salapärase imeraamatu olemus oli algusest peale selge (spoiler: Harry Potteri seeria), aga filmi edenedes lootsin, et lõpplahendus ei ole nii lihtne... nii Eli kui raamatu. Kahjuks eksisin. Lõpp oli ettearvatav (ja samas täiesti ebaloogiline)
Muus osas igas mõttes tavaline lugu.
Üks kompliment ka. Kaamerale, mitte filmile. "Vana hea" Red One suudab pakkuda suurepärast pilti. Tundub, et see pill töötabki kõige paremini just seda tüüpi keskkonnas - kehv õhukvaliteet, madalad kontrastid, kulunud toonid... aga pilt on väga täpne, elus.

Lõpukaadrid... palun ei. Näitleja ise väidab, et pole selliseid jutte kuulnud.

Red One ja Denzel: 5/10

Spoiler :
lihtsalt infoks. Braille' kirjas Piibel kaalub umbes 30 kilo ja poleks ka kõige parema tahtmise juures Eli seljakotti mahtunud.
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 23. Jaanuar 2010, 21:41

Alar ise vist filmi väga tähelepanelikult ei jälginud, sest Solara EI olnud "kõrilõikaja trotslik tütar".

Kindlasti leiaks filmist veel kohti, mis pole meie mõistes reaalsed või siis seletatavad, kui eesmärk selles seisneb. Näiteks kuidas oskab Mila Kunis autoga sõita, kui ta ei tea samas midagi "eelnevast maailmast" jne-jne. Eriti palju veel seoses lõpuga. :pööritus:
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas 0ll » 23. Jaanuar 2010, 22:06

See kraapis mul ka silma... aga samas erilist vahet pole (kasu-). Samuti võis pildi ja allkirja lisada toimetaja, mitte loo autor.

Ma ei tea, äkki ei suudagi objektiivsust säilitada - varasemad filmielamused (sõbrad lapsepõlvest) hakkavad segama. Loodan, et mitte eriti.
Kes ütles, et tegemist on halva filmiga?

edit: läheb msnks kätte ära. Omalt poolt lõpetuseks... Mul on kahju, et tänapäeva armutu olelusvõitluse ja vihase konkurentsi maailmas peetakse keskmist (5/10) ja igas mõttes tavalist juba automaatselt halvaks. For god's sake, think of the children! :))
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 23. Jaanuar 2010, 22:17

0ll kirjutas:Kes ütles, et tegemist on halva filmiga?
0ll kirjutas:Seekord pean suures osas nõustuma Alar Niinevälja arvamusega.

Tegemist oli siiski tugevalt negatiivse arvamusega...
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 92 külalist

cron