Doktor Parnassuse Imaginaarium

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Doktor Parnassuse Imaginaarium

PostitusPostitas Zinera » 13. Oktoober 2009, 21:29

Doktor Parnassuse Imaginaarium

The Imaginarium of Doctor Parnassus



"Doktor Parnassuse Imaginaarium" on fantaasiaküllane lugu, mis räägib loob doktor Parnassusest ja tema erakordsest Imaginaariumist - rändav etendus, kus publik saab osaks vastupandamatule otsusele: kas valida valgus ja rõõm või pimedus ja süngus. Doktor Parnassus oskab juhtida teiste inimeste fantaasiat, aga tegelikkuses on ta neetud tumeda saladusega. Kaua aega tagasi tegi ta kihlveo saatanaga, Mr Nickiga, kus ta võitis surematuse. Palju sajandeid hiljem leidis doktor Parnassus oma elu armastuse ja tegi saatanaga uue lepingu - ta vahetas oma surematuse nooruse vastu, tingimustel, et tema esmasündinud laps, saades 16. aastaseks, kuulub Mr Nickile. Kui aga tema tütar Valentina hakkab lähenema sellele vanusele, üritab doktor Parnassus teha kõik, et tema tütart ei tabaks jube saatus ja parandada vead, mis ta minevikus tegi.



Täielikku tutvustust loe siit.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Spellbound » 14. Detsember 2009, 02:03

Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Defka » 23. Detsember 2009, 09:40

9/10. Väga tore fantaasiafilm, hoiab kogu filmi vältel huvi üleval. Aga midagi jääb puudu.
Mis see midagi on, ei tea.

Näitlejad teevad aga super töö. Kahju, et Ledgeri sugune talent meie hulgast nii vara lahkus :(.
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas Soprano » 25. Detsember 2009, 22:58

Kahjuks jäi midagi olulist jah puudu. Üle seitsme ei saa anda.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas rauls » 31. Detsember 2009, 20:40

Väga kihvt ja parajalt fantaasiarikas film. Mulle täitsa meeldis! Lahe vaatamine. Parnassuse maailm on minu arust palju huvitavam ja visuaalselt põnevam, kui samuti fantaasiarikka "Avatari" Pandora. Kui tavaliselt mulle ei lähe peale muinasjutulised filmid, kuna nad on tihtilugu liiga lapsikud, siis see linateos on küll väga täiskasvanulik. Jäin sisuga rahule.

Ledger oli oma elu viimases rollis tasemel. Äärmiselt kahju muidugi, et nii andekas näitleja pidi nii noorelt meie seast lahkuma. Film oleks veel parem olnud, kui Heath oleks saanud oma osa lõpuni mängida. Eelkõige ei meeldinud mulle Colin Farrell. Siia rolli ta ei sobinud. Johnny Depp oli lahe ja sai hästi hakkama oma väikses rollis. Jude Law kohta ei oska midagi erilist kosta. Kui nüüd Ledgeri asendajad kõrvale jätta, siis märkimisväärselt head olid 2 vanameistrit: Christopher Plummer Doctor Parnassusena ja Tom Waits saatanana. Lily Cole oli väga armas ja pakkus silmailu.

Tahan veel 2. korda näha!

8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas IlseV » 01. Jaanuar 2010, 20:46

Vastupidiselt raulsile ei arva ma Parnassuse maailmast kohe üldse mitte väga positiivselt, nii et selle võrdluse järgi, peaks Pandora maailm hoopistükkis kahvatu ja already seen that olema, mida vähemalt kõmu põhjal kohe ümber lükataks. Mõne stseeni puhul jäi pildikeel niivõrd algeliseks, et ei sobinud see ei üldisesse meeleollu ega ka kuhugi mujale.

Filmi valisin obvioosselt Ledgeri viimase panuse pärast vaatamiseks ning selle koha pealt laitmiseks suurt põhjust pole, sooritus oli korralik ning rollivahetused teiste meeste poolt ei olnud samuti häirivad. Ei siiski, ühel hetkel näidati Tonyt lühikeseks lõiguks minu meelest vale näitleja poolt vales maailmas - koht, mis võinuks vabalt ka olemata olla.

Valentinat mänginud Lily Cole (kes näeb välja nagu portselannukk) suutis mulle rohkem meeldima hakata. Puht traileri põhjal pidasin teda küll võib olla (?) veidi mööda valikuks, aga mnjaa, eksisin.

Lemmikelement kogu filmi jooksul oli valge mask.

Täna jagame hindeid ka: 6/10
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Jolt » 01. Jaanuar 2010, 21:11

Mulle tundusid ka enne filmi Lily Cole'i näojooned lihtsalt liiga ekstreemsed, aga Parnassuse kestel muutus ta märkisväärselt sümpaatsemaks. Siiani pole keegi maininud Garfieldi ja see on kergelt kurjast. Oma tähelepanelikkuse, heasüdamlikkuse, põhjendatud armukadeduse ja ka väikestviisi argusega, mida ületada, oli ta filmi sümpaatseim tegelane. Ilma Antonita olnuks Dr Parnassus vaid üks suur kummaliste tegelaste virrvarr, mida miski koos ei hoia. Props!

Ma arvasin enne filmi nägemist, et Ledgeri vahetamine teiste näitlejate vastu võib Dr Parnassuse isegi huvitavaks muuta, kuid filmis häiris see mind ikka kõvasti. Saan aru küll, et sellise lükketa poleks see film iial valminudki, kuid need rollivahetused tegid kõik liiga ilmseks. Noo jaa, ma saan ju aru küll, et eesmärgiks oligi näidata, et kui mitme näoga on Tony on, kuid siiski. Olnuks väga huvitav näha, kuidas Heath selle lõpu transformatsiooni välja mängib ning palju filmi nauditavusest sõltuski nende lõpuhetkedest. Aga nad valisid sellesse etappi Colin Farrelli ja kõik oli ilmne alates hetkest, mil ta ekraanile ilmus.

Aga ennekõike nõustun IlseV'ga pildilise poole pealt. Oli suisa häirivalt halbu stseene - Tideland oli visuaalses osas küllaltki kammitsetud, nii et selle jätan arvestusest välja -, iga teine Gilliami film mõõtmatult andekam olnud.

Veel korraks meeldivast SPOILER
- mulle oli tohutult sümpaatne et Mr Nick osutus ju tegelikult samaks Kuradiks, kellest loetud juba Faustis/Meister ja Margaritas. Ükski inimestest, kelle hinge ta röövis - vaieldavalt, but not really -, väga ei väärinudki elu. "Ma olen osa jõust, kes kõikjal tõstab pead ja kurja kavatseb, kuid korda saadab head."
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Doktor Parnassuse Imaginaarium

PostitusPostitas Jugandi-Oja » 04. Jaanuar 2010, 11:26

Nagu igal ajastul on rahvas tahtnud ja saanud „tsirkust ja leiba“. Nad saavadki seda filmis samalaadse rändetenduse näol, kus publik saab vastupandamatu võimaluse valida valguse ja rõõmu või pimeduse ja kurbuse vahel. Kuid laskem filmil iseenese eest rääkida.

Doktor Parnassuse imetabane võime suunata omatahtsi teiste inimeste kujutlusvõimet saabki filmi läbivaks ideeks. Väike saladuski käib filmi juurde - ammu aega tagasi sõlmis doktor Parnassus kihlveo hr Nickiga, Saatanaga, ning võitis surematuse. Eks seegi õige - oma surmapäeva mitteteadmine teeb meid praktiliselt surematuteks.

Kogenud oleme aga selles vallas kõik, et kurjuse võidutsemiseks piisab heade inimeste tegevusetusest. Kuid siit küsimused - kas peame olema väga ettevaatlikud sellistega, keda oma ellu lubame ja kas nii mõnedki keelduvad mingitel asjaoludel meie elust hiljem lahkumast?

Sajandid möödusid ja eks kõigest saab millalgi „villand“. Oo - jaa, on hetki, mil mõistus ütleb - ei, kuid suur on soov leida taas see, mis kord sai lastud käest..........Nii sõlmiski doktor Parnassus järjekordse leppe Saatanaga, et tema surematus ümber vahetataks nooruse vastu. See ju hoopis teine tera! Olla igavesti noor. Kuid väike „konks“ oli ka sel asjal juures. Doktor Parnassuse soov saab täidetud ainult ühel tingimusel - tema esmasündinu Valentina saab oma 16. sünnipäeval Saatanast hr Nicki omanduseks! Käed löödud – kokkuleppe sõlmitud!

Aga aeg ei peatu ja tiksub halastamatu jõulisusega Val´i 16. sünnipäeva hilisõhtu suunas. Mida teha – mida ometi teha? Saatanast hr Nick saabubki lubatud tasu järele, kuid tema hasartne loomus kisub teda taas kihlvedu muutma. Nüüdse kihlveo saatuse otsustab juba see, kes võrgutab ära viis esimest hinge. Doktor Parnassus pole aga täna sündinud. Ta teab, et ükski eesmärk pole nõnda kõrge, et ei õigustaks väärituid vahendeid selle saavutamiseks. Kuni ta veel üritab pole Valentina veel kaotatud. Doktor Parnassus elukogenud inimesena teadis liigagi hästi, et mängur-saatan mängib selleks et kaotada, sest kui ta võidab – mängib ta edasi! „Trumbid“ doktor Parnassuse loogikas hakkasid jagunema tema kätte.

Nüüdsest kuulas Doktor Parnassus ainult oma „sisehäält“. Kuulas, kuidas hinged püüavad kehi, mille nad kaotasid. Ta teadis liigagi hästi, et kui SINA andsid ise oma hinge panti ning SU keha kukkus Saatana kätele, siis SA saad süüdistada ainult iseennast. Neli HINGE käes! Kuni sa veel üritad pole sa veel kaotanud! Vaja veel võidelda viienda HINGE eest!

Siis ilmubki Saatan ja ütleb: „Minu koht on ainult põrgus. Minu võit, kuid Val peab olema ju TASU mitte TULEMUS. Seda ma silmas ju ei pidanud.“ Ja selles on tal absoluutne õigus! TASU või TULEMUS; TULEMUS või TASU! Kumb siis?
Väga suuremeelne on seda filmi lõpetada Sir Francis Bacon tsitaadiga: „Makstes vaenlasele kätte, olete võrdsed; kättemaksust loobudes, olete temast üle.“ ning Aristophanes´e tsitaadiga: „Ka vaenlaselt võib õppida - suuremeelsust.“
Jugandi-Oja
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 11
Liitunud: 19. Detsember 2009, 22:44

PostitusPostitas lostinthemist » 04. Jaanuar 2010, 12:19

IlseV kirjutas:Valentinat mänginud Lily Cole (kes näeb välja nagu portselannukk) suutis mulle rohkem meeldima hakata.


Teal'ci häälega: "Indeed!"
Pilt
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas hau » 06. Jaanuar 2010, 15:43

WE GOT IT ALRIGHT!
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kickflick » 13. Jaanuar 2010, 22:51

Visuaalne pool ja efektid olid mu jaoks nauditavad, aga film muutus kohati liiga jaburaks. 6/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 22. Jaanuar 2010, 01:11

Kohutavalt meeldis. Visuaalid olid ägedad ja Heath'i oli väga tore näha. Põhimõtteliselt ei leiagi praegu mitte ühtegi asja, mille üle viriseda. Ja Lily was hot..damn'!
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas CM-Girl » 25. Märts 2010, 11:18

Kummaline film. Enim meeldis mulle filmi juures nn teine maailm,ehk siis maailma teisel pool peeglit.
Tegelastest ei oskagi kedagi välja tuua,kui siis vb olla meeldis teistest rohkem Mr.Nick.Doktori ja Mr.nicki jutuajamised meeldisid vast enim. ;-)
7 !
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas Zinera » 25. Märts 2010, 13:21

Ootasin midagi enamat.
Suhteliselt igav ja ajuvaba film.
1-näitlejad
2-eriefektid
3-idee

3/10
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Dzeiku » 19. August 2010, 18:51

Tiba imelik film, midagi oli puudu. Kuid enim meeldis Johnny Deppi lühike osa.
Film aga oli kohati igav, kohati huvitav.

5/10
Dzeiku
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 32
Liitunud: 23. Aprill 2010, 00:54

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 82 külalist