Psühhiaater

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Psühhiaater

PostitusPostitas Soprano » 26. September 2009, 20:00

Psühhiaater

Shrink



Mis juhtub siis, kui need, kes meid aitama peaksid, saavad vaevu iseendagagi hakkama? Jonase Pate'i "Psühhiaater" on põrutav ja tempokas paljastus "teise" Hollywoodi telgitagustest, portreteerides mugavustsoonist välja kistud inimesi ja neid, kes sellega tegelevad.

Henry Carter (Kevin Spacey) on hingetohtriks kuulsustele, kelle hulka kuuluvad muuhulgas endisaegne diiva (Saffron Burrows), ebakindel noor stsenarist (Mark Webber) ja koomilisest sundhäirest haaratud talendiagent (Dallas Roberts). Henry põli pole sugugi kerge. Tal paluti vastu võtta esmakordne pro bono juhtum - häiritud käitumisega teismeline tüdruk. Psühholoogi enese hingeseisundit arvestades tekib küsimus, kas ta on ikka suuteline tegelema filmimaailma kinnisideerägastikku takerdunud noore naise tõsiste probleemidega?

"Psühhiaater" harutab meie ees lahti loo lõpmatust kontrollimisest ja kontrollivajadusest, ehkki neid on võimatu saavutada. Stsenarist Thomas Moffett on toonud kaasaegsesse Hollywoodi muinasjuttu klassikalised karakterid, kelle usutavuses ei tule kordagi kahelda. Suurepärase näitlejaskonnaga linalugu täidab ühtaegu ootusi ja tõstab tuju. "Psühholoog" annab võimaluse piiluda ihult kaunite, hingelt katkiste ja käitumiselt võimatute inimeste ellu.

http://www.cinamon.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas rauls » 25. November 2009, 23:07

Persse need eriefekte täis nõmejurad nagu "Transformers" või "2012", persse Ralfi hinnang "4/10" (no offence), "Shrink" on ülihea film! Ausalt, ma olen pahviks löödud. Viimati oli selline tunne pärast "Gran Torino" esimest vaatamist.

Selles linateoses on eriefekte sama palju, kui "Sügisballis" ehk praktiliselt polegi. Trumpideks on väga huvitav sisu (muidugi kelle jaoks on, kelle jaoks mitte) ja tugevad näitlejatööd. Loodan Spacey'le oscari nommi. "Shrink" vastab täielikult minu maitsele. Mulle kohe meeldivad filmid õnnetutest ja läbikukkunud inimestest (näiteks "Sügisball" või "Du levande") :). Huvitav oli jälgida, kuidas nad püüavad hakkama saada, vajudes siiski vahepeal aina sügavamasse auku. Kui oled psüühiliselt piisavalt tugev, saad hakkama.

10/10 !!!

P.S. Filmi ametlik Eesti pealkiri peaks ikkagi olema "Psühhiaater". Vaata ka maaletooja kodulehelt.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Forzelius » 25. November 2009, 23:41

Väga kõva rauls, et meeldis. Mulle ka ilgelt läks peale. Panin küll 8/10, kuid olen sellest ka suhteliselt vaimustuses. Spacey tegi küll nikotiinisurma soodustava rolli, kuid oli sellegipoolest väga sümpaatne. Nomi, ma ei usu, et saab, aga loota võib.

Ning tõlge peaks olema Psühhiaater
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 25. November 2009, 23:51

Milles on probleem?
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Ralf » 26. November 2009, 21:28

rauls kirjutas:persse Ralfi hinnang "4/10" (no offence)

None taken, ent üllatunud ma olen, et film nii peale läks. Minu meelest leiab ka kell neli hommikul telekakanaleid kruttides parema draama ja samuti on "Shrink" vast esimene märk sellest, et Kevinit võib oodata päris suur dekadents näitlejana... või oli selleks koguni kohutav "Superman Returns". Igatahes hea, kui meeldis... aga ma pole kahtlemata ainus, kes filmi maha tegema kipub.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 26. November 2009, 21:44

No 4/10 ja 10/10 ongi radikaalsed arvamused (kuigi 10/10 on radikaalsem). Filmi imdb, 6.9 ongi inimeste keskmine arvamus.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Malcolm » 18. Detsember 2009, 10:40

Spacey dekadents? See on pigem tagasitulek arvestades, et ta pole 2004. aastast saadik peaosas mänginud. Ja veel edukas. Tugev film. Arvustus siin. 8/11
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas Soprano » 30. Detsember 2009, 06:24

Enne vaatamist arvasin olevat 6/10 materjal. 1p tuli juurde tänu huvitavatele kõrvaltegelastele nagu see Monk'i sarnaste foobiatega filmiprodutsent, kes vaatas viimati Titanic't - spoiler - laev läheb põhja.

P.S. Te võiksite andmebaasis rohkem hindeid anda (üleüldse, mitte ainult sellele filmile). Ise unustan ka vahetevahel, aga tavaliselt ikka hindan.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas LiveForThis » 26. Jaanuar 2010, 15:01

Shrink üllatas isegi mitmel moel. Ei osanud väga oodatagi, et film niivõrd hästi peale läheb. No 8/10 tuleb ära, aga Spacey roll on ainult kiiduväärt. Tõeline nauding teda omas elemendis näha. Robin Williams jt. andsid koos hea maigu närvesöövast staarielust jne.
Sisu kulges vaimukas ja tragikoomilises tempos ning igasugused kõrvaltegelased(nagu see närviline filmiprodutsent) olid mahlakad osad Spacey neurootilises eluepisoodis, kus tema tegelasel tuli nii mõndagi üle elada.
Võiks isegi mainida, et üsna suurepärase teostusega film. Alates meeliülendavast muusikast ja lõpetades üldtuntud, kuid siiski märki tabava kaameratööga.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 158 külalist

cron