Sherlock Holmes

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas ruut » 02. Detsember 2010, 00:50

Peterzel kirjutas:Filmi stiil ja ülesehitus oli liiga ulme

See steampunk värk oli mu arust päri muhe.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Sherlock Holmes

PostitusPostitas brixxx » 21. Detsember 2011, 13:46

Esialgu arutlen Sherlock Holmes karaketerist. Mulle väga ei meeldi Sherlock Holmes, sest ta on liiga eksentriline ja imelik. Ma olen päris mitmeid Holmsi filme ja seriaale näinud, aga kõikides ei ole Holmes nii eksentriline. Üks seriaal ja film (mida ma ei ole näinud, aga vaadanud trailerit), kus ei ole Holmes nii eksentriline. Seriaal ''The Adventures of Sherlock Holmes'' (1984-1985) ja film ''Murder by Decree'' (1979). Plaanis on vaadata filmi ''Murder by Decree'', traileri järgi tundub, et selles filmis meeldib mulle Sherlock Holmesi karakter kõige enam, kui võrrelda teisi filme ja seriaale.

Film iseenesest oli huvitav ja põnev. Väga huvitav lugu oli teemaks ja mulle meeldisid, need arvutiga tehtud efektid.

Üldiselt võib öelda, et kõik meeldis lahedad action stseenid, nalja sai, näitlejad olid head, mind Robert Downey Jr. näitlemine ei häirinud, pigem see, et Sherlock Holmesi tegelaskuju oleks võinud mängida pikem mees. Hindeks annan 8/10, film iseenesest oli hea, aga ei istu mulle Sherlock Holmsi karakter.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Sherlock Holmes

PostitusPostitas Pixie » 05. Jaanuar 2012, 22:07

Meeldis ajas edasi ja tagasi liikumine. Lihtne ja kergelt jälgitav, ent muutis loo rääkimise viisi omapärasemaks. Robert Downey Jr. oli vägagi sümpaatne Holmes, mitte tavaline everyday hero. 8/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Sherlock Holmes

PostitusPostitas brixxx » 15. Märts 2012, 13:22

Ma vaatasin hiljuti teist korda ''Sherlock Holmesi'' ning on vaadatud ka teine Sherlock Holmes ning mul tekkisid veidi teised mõtted uuesti filmi ''Sherlock Holmesi'' vaadates, sellega seoses mõtlesin postitan ühe arvustuse veel.

Pean tunnistama, et Holmesi rollis Robert Downey Jr. meeldib väga. Kaks Sherlock Holmesi filmi tunduvad ''Kariibi mere piraatide'' osade kõrval teine teistsugune ja unikaalne filmide seeria 21.sajandil.

Esimene Sherlock Holmes ei meeldinud nii väga kui teine, aga siiski oli huvitav film, kõige lahedamad stseenid filmis olid: kui Holmesi juurest lahkub Adele, Holmes jälitab hiljem teda ning sattub kokku professor Moriarityga, kaklus stseenid laboris ja hiljem laeva tööstuses, kui Holmes ärkab hommikul alasti kinni seotud hotelli toas, plahvatus ja viga saamine dr. Watson, kui Holmes teeb rituaali, kui Holmes üritatakse tappa ja ta hüppab aknast välja vette, kui Mark Strong üritab mürgitada kõiki poliitikuid ja Holmes, Watson ja Adele üritavad seda takistada ning lõpu stseen. Esimene Sherlock Holmes ei ole nii pingeline kui teine film.

Muusikat mina eriti ei mäleta, aga pean tunnistama, et filmide juures on muusika väga oluline, kui ei kasutata muusikat või kasutatakse valet muusikat, siis ei saa filmist nii suurt emotsiooni ja ei tundu nii huvitav. Käisin eile vaatamas Draamateatris etendust ''Boulgaff'', sisu oli väga huvitav, aga muusika tegi etenduse veelgi võimsamaks, muideks üks meloodia oli minu arust Zimmeri loomingust filmist ''Pirates of the Caribbean: At World's End'' laul ''Hoist The Colors''.

Tekib huvi hakata Sherlock Holmes lugema. Mulle iseeneselt meeldib lugeda, aga ma ei suuda eriti peale filmi või seriaali vaatamist enam sama raamatut lugeda. Kunagi laenutasin ühe raamatu, lugesin u 10 lehte kui sain aru, et olen seda filmi (''Bicentennial Man'') vaadanud ning ei suutnud edasi lugeda. Kuigi hetkel on klassikud huvi pakkuma hakanud: Ernst Hemigway, Mihhail Bulgakovi, Tšehhovi, see on ilmselt teatri vaimsutuse teene hetkel.

Hindeks annan filmele 9/10 kuna teine Sherlock Holmes film oli huvitavam ja pingelisem, aga esimene film on siiski üks parimaid 21.saj filme.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Sherlock Holmes

PostitusPostitas damon » 17. September 2012, 16:22

Esimene kord vaadates mõtlesin, et mis toimub - film on hea põnevik aga kas selle nimi peaks olema Sherlock Holmes.
Ehk kui peategelane oleks detetktiiv Juhan Jalutaja oleks lugu ikka sama hea.

Teinekord vaadates sain aru, et kõik on õige. On Holmes, on Watson ja on Moriarty.
Inglased muidugi nurisesid, et Holmes'i mängib ameeriklane aga tõdesid, et briti aksent on usutav.

Kokkuvõttes tugev 8/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 69 külalist