9

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

9

PostitusPostitas Soprano » 14. Mai 2009, 02:48

9

9



Sündides avastab 9 (Elijah Wood) end keset post-apokalüptilist maailma. Kõik inimesed on kadunud ja ainult läbi juhuse leiab ta rühma endasarnaseid olevusi, kes varjavad end mööda maad liikuvate koletute masinate eest. Uustulnuk 9 veenab peagi teisi, et enda varjamisest pole mingit kasu. Kui nad tahavad ellu jääda, siis peaks hoopistükkis ise ründama ja välja selgitama, miks masinad neid hävitada tahavad. Nagu nad varsti avastavad, võib kogu tsivilisatsiooni tulevik olla nende kätes.

http://www.forumcinemas.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas LiveForThis » 13. September 2009, 16:45

Visuaalselt lihtsalt kaunis ja kõhe. Nukud ja üldsegi kogu maailm oli üles ehitatud meeldivalt detailselt. Ka muusikavalik oli suurepärane. Veidi meelehärmi tekitas liigne stereotüüpsus tegelaste suhtes ja sama võib öelda ka klišeede rohkuse kohta.
Vorm oli aga igati tubli saavutus ning silmale väga ilus vaatepilt kogu filmi aja. Grotesksed masinolendid samamoodi.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 16. September 2009, 14:36

Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Wisegirl » 17. September 2009, 22:10

Need nukud... võiks müügile tulla. Ma ostaks. Ja võtmehoidjatena kah.
Tänu treilerile ootasin ehk eepilisemat lugu. Arvatavasti pean lihtsalt uuesti vaatama, et õige tunne kätte saada.

Nagu LiveForThis'i häirisid mindki klišeed ja filmilooja "mugavus" stereotüüpe kasutada.
However...
eks ole igaühes meist killuke stereotüüpset käitumist, eriti veel, kui arvestada seda, et need 9 nukku olid kokku teadlase hing (ehk siis kui ma ennast üheksaks rebiks, siis vähemalt mõned mu osad oleksid tüüpiliste omadustega tüüpilised tegelased.) See aspekt oli niivõrd võluv ja lihtne.

Teisalt jällegi... see riigipea/sõjaväe juht või kesiganes ning tema liputemaatika. Milleks ometi tuua paralleelle natside ja Hitleri Saksamaaga? Võiks ju ise midagi välja mõelda. Lipp oli ju neil sarnane: punasel taustal valge ring, milles must kujutis sees.


Soovitan kindlalt vaadata. Nukufilmid on alati kuidagi värskendavad. 9/10
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas Spellbound » 17. September 2009, 22:53

9 on visuaalselt tõeliselt kaunis ning sellist košmaarset maailma jääkski vaatama. Ackeri idee leiab hea rakenduse, aga mõni asi, mida on ka juba ülevalpool mainitud, oleks võinud parem olla. Samas ei suuda ma täiskriitiline ka olla, sest elamus oli väga tugev ja ma tahaks filmi juba uuesti näha. Need tegelased ja kogu see keskkond said vaatamata filmi lühikesele kestvusajale kiiresti omaks võetud. Nukkude väljanägemine on omapärane ning neid oli huvitav tegutsemas näha. 9 pakub võikaid koletisi, kes on kombineeritud luust ja masinatest. Isikupärane teostus ja efektid. Teatud häiriv sisu nõrkus ning mõningates kohtades seoste puudumine andis oma põntsu, mistõttu järelmaik muutus vaimustavast üllatavaks ning seetõttu 7/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 03. Oktoober 2009, 01:13

Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: 9

PostitusPostitas Pixie » 26. Mai 2012, 14:39

Kindlasti mitte järgmine armas lastefilm. Detailne ja kõhe keskkond koos jubedate elukatega. Õhh. Hästi koostatud maailm, ja ma jäin tegelastega piisavalt rahule. Stereotüüpsed tõesti, kuid sobib arvestades nende nukkude päritolu. Võib-olla polnud lipu jm kujundus seotud niivõrd vaimuvaesusega, vaid kindla sooviga tekitada seos meie ajalooga ning filmi maailmas toimunuga. Võimalik, et hetkel ei tule paremat animeeritud filmi meelde, aga praegune inimeste kujutamine on kõige paremini õnnestunud. Muusika meeldis, action meeldis, lõpp oli kena. 9/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 77 külalist

cron