Piinakamber

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Piinakamber

PostitusPostitas Soprano » 24. Aprill 2009, 20:25

Piinakamber
The Hurt Locker

Sõda on põrgu. Miks siis otsustavad nii paljud mehed ikkagi sõdida? Ajal, mil sõjaväed koosnevad ajateenijate asemel vabatahtlikeist ning mehed sisenevad sõjakeerisesse täie teadlikkusega, mõjub lahingust saadav adrenaliinilaeng teinekord võimsa ja isegi sõltuvusttekitava magnetina. "Piinakamber" on pingeline portree eriüksuslastest, kelle töö on üks maailma ohtlikumaid: lahingutingimustes pommide desarmeerimine.

Vägivaldse kokkupõrke ajal asub seersant James (Jeremy Renner) juhtima üht suurte kogemustega pommirühma ning üllatab kaht oma alluvat, Sanborni ja Eldridge'i sellega, et saadab neid järjekindlalt linnalahingu eluohtlikku keerisesse. Jamesi käitumine jätab mulje nagu oleks ta surma suhtes täielikult ükskõikne. Ajal, mil mehed oma uut metsikut juhti ohjata püüavad, puhkeb linnas kaos ja Jamesi tõeline pale tuleb välja viisil, mis muudab kõiki mehi igaveseks.

2008.poff.ee

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Spellbound » 01. Mai 2009, 20:28

Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 16. Juuni 2009, 21:51

Hea film. Tegelikult iseenesest filmis midagi head ei toimunudki, aga lihtsalt see põnevus oli väga hea, see lihtsalt oli nii tabav, et vahepeal võttis isegi ennast pingesse. :)
8/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Defexer » 17. Juuni 2009, 16:01

Mulle meeldis ka, selline pingeline ja huvitav, räägib sõjaväelaste suhetest jne.

8/10
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

PostitusPostitas seeru1980 » 24. Juuni 2009, 02:17

Sain ka vaadatud antud teost. Üldjoontes väga meeldis, kuid kui asusin teist korda vaatama, siis enam nii väga ei istunud. Enivei filmi teostus oli hea, näitlejate oli ka suht tasemel. Aga nüüd asun ploti juurde: Eks töö olegi EOD-s(kes ei jaga militaarterminoloogiast midagi, siis see on üldjoontes demineerijad) raske ja sobib "hulludele" :D. Pean märkimisväärseks kohta, kus srs James läheb isikliku vendettaga liiga kaugele, stseen pimedas linnas ja kus üks rühma võitleja saab vigastada ja teda üritavad ära transpordida kohalikud sissid. Üldkokkuvõttes on see film väga õpetlik, et ohtu tuleb suhtuda täie tõsidusega mitte nagu srs James. Minult saab too film viisaka 9/10.
Kasutaja avatar
seeru1980
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 556
Liitunud: 12. Juuli 2006, 18:21
Asukoht: Oleneb olukorrast....

PostitusPostitas Gang-pae » 26. Juuni 2009, 20:24

Tõsiselt hää põnevik. Oli küll paar segavat faktorit ehk siis mõned tüütud klišeed, aga pinget osati hoida ja kaks tundi lendas kiiresti. Näitlejad olid tasemel, eriti Jeremy Renner.
Soovitan ka Battle for Haditha ja 7 osalise lühiseriaali Generation Killi ära kaeda.
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

PostitusPostitas Hülss » 08. September 2009, 17:40

Ma ei mõista miks kriitikutele antud film nii väga meeldib, sest 94 Metacritic'us ja 98 RottenTomatoes, on lihtsalt absurdsed keskmised.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 23. Oktoober 2009, 23:15

Iseenest korralik film. Pinget leidub. Näitab realistlikult, kui hull olukord on Iraagis on ja kui karm võib sõduritel olla. Selles suhtes mulle meeldis väga, et tegu ei olnud järjekordse ulmelise/ebareastlikku/michaelbayliku tobeda actioniga. Ütleks, et "The Hurt Locker" on vägagi arukas linateos. Siiski jäi midagi minu jaoks puudu.

7/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Soprano » 23. Oktoober 2009, 23:22

9/10 film.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Hea Aasta » 28. Oktoober 2009, 14:41

Lahe.
Pinget jätkus, actionit oli, tegelaste omavahelised suhted hästi välja toodud jne. Tasub vaadata.

8/10
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 28. Oktoober 2009, 22:52

Filmis oli kõik olemas, mis võiks heas filmis olla. Samas päris lõpuni endasse ei haaranud ja midagi VÄGA head nüüd ka ei olnud. Siiski hea otsa film: 8/10
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Trash » 29. Oktoober 2009, 00:50

No mulle nii väga ei meeldinud. 6/10 : The Hurt Locker
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas Ninja Robot » 29. Oktoober 2009, 13:55

Kui suuta erinevatele ebaloogilisuste peale silm kinni pigistada (huuj võiks selline uljaspea pommirühmas töötada, huuj sõidab pommirühm üksi mööda linna ringi jne), siis on film super. Mina suutsin ja fuck, parim Iraagist rääkiv film, mida ma näinud olen. Okei, ma pole Generation Killi seriaali näinud ja äkki sellest selline ekstaas. Panin igatahes seriaali ka tõmbamaie, eks näis. Aga Hurt Locker-6/6
Kasutaja avatar
Ninja Robot
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 15
Liitunud: 10. Veebruar 2009, 02:10

PostitusPostitas Malcolm » 06. November 2009, 18:41

Dokumentaalfilmilikult üles võetud adrenaliinirohked ja maketil toimuva jälgimist meenutavad demineerimisstseenid ning otsast lõpuni veidi eemalseisev hoiak tõstavad "Piinakambri" parimate sõda kujutavate filmide mitte just väga lühikesse nimistusse. Arvustus siin. 9/11
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas Jolt » 09. November 2009, 17:16

Liiga episoodiline; pinge kõikus häirivalt; lõpp oli punnitatud, sest ei andnud mitte kui midagi loole juurde. Ootasin märkimisväärselt enamat. Küll aga ei häirinud filmi fookus - kartsin, et demineerijate roll on üle igasuguste mõistlike piiride paisutatud a'la nagu CSI sugustes halbades sarjades. Olukorrad, millis selline rühm üksinda mööda Iraaki ringi sõitis, näisid realistlikud ja konfliktid, mida nad lahendasid, püsisid usutavalt mikrotasandil. Ei tea, minu arusaamine Iraagi sõja kordineerimatusest ongi No End in Sight 'i ja Generation Kill 'i tõttu täpselt selline.

Samas, mu hinnangud võivad väärad olla. Olin esimest korda kinos koos konkreetse kodutuga. Ei tea, kus ja kuidas ta pileti sai - võibolla ongi kultuurilembeline. Igatahes põhjustas ta puudulik hügieen ja köha palju kaebamist ja turvamees käis korduvalt asja inspekteerimas. Kuna tüüp nendel momentidel ei köhinud läks Darth Maul sama targalt tagasi. Neljandat korda tagasitulles leidis korravalvur õige härra üles ja talutatas ta kinosaalist välja.
Kuigi ta seltskond ei olnud meeldiv pidasid ebaõigeks, et ta ära saadetakse. Tal pidi olema pilet, sest muidu pole võimalik saali pääseda. Kolme minuti pärast tuli härra oma kompsudega siiski tagasi ja vaatas teises kohas filmi lõpuni.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 158 külalist

cron