Populaarsed vaenlased

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas h2ppyme » 10. Juuli 2009, 19:49

Tegelikult ootasin filmist tsipa rohkemat, sest film venis pikaks ning (nagu tõsielul põhinev film ikka) puudus eriline filmi läbiv teema. Mida kindlasti kiita tuleb on kaameratöö, ammu ei ole nii põnevalt tehtud filmi näinud. Üksikud action-stseenid ning üldine 1930. aastate meeleolu olid samuti hästi välja tulnud. Depp oli samuti oma osas suurepärane. 8/10
h2ppyme
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 19
Liitunud: 22. Detsember 2007, 22:35

PostitusPostitas hau » 10. Juuli 2009, 22:22

Tuleb alustada sellest, mis on antud filmi puhul kõige rohkem kõneainet pakkuvam - kaameratöö. (Poleks uskunud, et kaameratöö võib tekitada rohkem kõneainet, kui peaosas on Johnny D ja rezissööriks Mann).
Kuigi ma olin enne filmi väga kindel, et see HD look mulle meeldib, siis ma pean tunnistama, et eksisin. Ei meeldind. Alustuseks ütlen ära, et see on väga positiivne ja tegija samm filmida selline suureeelarveline hollywoodi ajaloofilm ja kassahitt hdvideo peale, selles suhtes Mann on kõva rebel.
Aga see polnud enam see Collaterali või Miami Vice'i HD, mis mulle omal ajal täiega istus. Nood filmid olid väga realistliku ja naturaalse valgusega. Ma lootsin sama tulemust ka siit, aga seda ei olnud. See ei näinud välja ka filmilik, nagu umbes Fincheri kaks viimast HD peale tehtud filmi Zodiac ja Button (mis olid mõlemad ajaloolised nagu PE). Kui Mann ei tahtnud realistliku ja naturaalset valgust nagu kahes eelnevas filmis, ega filmilikku välimust nagu teistes HD filmides, siis mida ta tahtis? Maitea, tulemus oli igatahes vahepealne. Vahepeal oli valgus nagu filmilik, aga samas nagu polnud ka. Eriti ööstseenid, mis olid ikka korralikult ülevalgustatud nagu filmides kombeks. Puudusid ka värvid ja sügavus. Handheld stiil mulle meeldis, aga kohati oli liiga shakey.

Film ise oli igatahes ülikõva. Mannile thumbs up. Vanameister oskab ikka pinget luua puhtalt montaazi, lavastuse, muusika ja kaadritega. Lõpp oli nii super - kestis pikalt ja koguaeg oli pinge õhus ja kordagi ei tundund, et hakkab venima. Action oli tipp. Kurat, hea on ikka kuulda kuidas automaadid häält teevad. Dillinger politseijaoskonnas oli ülitegija.
Depp oli cool, Cotillardi oli veits vähe ja Bale oleks võind paremini kirjutatud tegelane olla. Kõrvalosad olid ka kõik head. Mulle meeldib kuidas Mann mängib suht väikesed kõrvalosad suureks - näiteks see naisepiinajast fat boy või Babyface Nelson.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 10. Juuli 2009, 22:24

Olen hetkel laisk ja kopeerin oma Twitteri kokkuvõtte:

Public Enemies (2009) didn't disappoint. Mann knows how to shoot real action. HD camera rocks. Story and characters were so-so. 8/10

Varsti pikemalt ja eesti keeles.
P.S. kuulake http://www.youtube.com/watch?v=fhiO8rT_LnA
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Forzelius » 10. Juuli 2009, 23:53

Enam-vähem kõiges nõustun esimest korda hauga, meil on vägagi erinev filmimaitse, kuid ta nõustub ja ei nõustu samades pointides nagu mina.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas ingrids » 11. Juuli 2009, 00:37

tulin just vaatamast ja olen ülirahul, film oli kogu seda ootamist väärt ja kindlasti soetan ka DVD endale, kui see ükskord ilmub. 10/10 kohe kindlasti
Kasutaja avatar
ingrids
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 165
Liitunud: 15. Märts 2009, 13:17

PostitusPostitas Hea Aasta » 12. Juuli 2009, 10:09

Oli häid ja oli halbu kohti.
6/10
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas Risko » 24. Juuli 2009, 02:09

Mulle tundus, et kõik tähelepanu on läinud filmi visuaalse külje ja reaalsete tulevahetuste peale ning lugu ise jäeti unarusse. Depp paar huvitavat momenti sai, mis olid enamus koos Cotilardiga, aga üldiselt olid kõik tegelased arendamata ning dialoog nende vahel igav. Kui Dilinger maha lasti oli mul täiesti ükskõik ning sama võib ka öelda terve tema kamba kohta, mis oleks võinud täis olla erinevaid värvikaid tüüpe, aga selle asemel olid nad kõik tuimad ja märkamatud. Bale pani Salvationile veel ühe kasutu rolli otsa. Tema ja Deppi face-to-face oli veel eriti suur pettumus sest selle tipphetke võib juba traileris näha.
Kasutaja avatar
Risko
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 218
Liitunud: 20. Juuni 2007, 23:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas RockabillySarin » 27. Juuli 2009, 00:51

hmmm. kogemata sattusin ka kinno seda filmi nägema.
midagi positiivset eriti ei oska õeldagi.

operaatori töö ja montaaz oli täielik solk. nagu vaataks mingit odavat eesti saadet. lõiked olid kahtlased ja hakkasid kohe silma häirima(äkki nad katsetasid midagi uut, aga ei läinud peale. või olid lihtsalt putsis).
ja ometigi A.C.E. vennad montisid, mis mind ülllatab kõige rohkem... negatiivses mõttes.

ja mis hd juttu te ajateja? Iga asjaga saab sellist "sujuvat" effekti.
aga filmi klassikaline frame rate on 24 ja mina südamest soovin, et keegi enam ei proovi seda ületada. see on sama kui võtta pianistilt klaver ära.


SPOILER:
Hea effekt oli, lõpus kuul läbi pea. Kiidan heaks!

Ja kas oli nii, et kui depp seal lõpupoole jaoskonda piiluma läks,
nägi ta kuskilt paberilt seda ette, et teda kavatsetakse kinni võtta kinos?
Siis vaatas seal neid surnu pilte, kes temapärast on hauas ja otsustas vabasurma minna ning läks kinno...


Kui nii oli, siis paneksin 6 punkti kümnest

aga kui ei, siis annan 3,5/10
RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22

PostitusPostitas Forzelius » 27. Juuli 2009, 01:00

no vabasurma ta nüüd kohe kindlasti ei läinud.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas RockabillySarin » 27. Juuli 2009, 01:32

Forza kirjutas:
no vabasurma ta nüüd kohe kindlasti ei läinud.


siis oli see mendimajas luusimine mõttetu tseen

aga mina jään enda versioonile truuks, siis ägedam ;)
RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22

PostitusPostitas Pikku My » 27. Juuli 2009, 09:54

Mulle meeldis, polnud igav ning kella ei vaadanud kordagi, et näha millal film juba lõpeb. Samas, tegelased oleks võinud olla veidi rohkem välja arendatud. Tunnistan ausalt, et ega ma sellest kaameravärgist suurt ei jaga :$ , kuid vahel nägi mõni koht välja vägagi reaalne, teine aga täiesti filmilik. Laskude kõla oli lausa hea kuulata, mõnusalt reaalne. Tasus filmi oodata.
Kasutaja avatar
Pikku My
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 99
Liitunud: 04. Aprill 2009, 19:00

PostitusPostitas Luc » 31. Juuli 2009, 23:32

Käisin kinos vaatamas ja ei seadnud endale mingeid suuri ootusi. Siiski mingil moel teadsin, et tegu on väärtfilmiga.
Ja ei olnud üllatus, kui filmi lõppedes jäin samale arvamusele - väärtfilm. Mafia on üldse selline lummav teema. Iga detail nii filmis kui üldises kultuurses käitumises.
Filmi keskel kusagil hakkas kahju selles, et peategelane ära sureb. Kõik lootused ja unistused purustatud. Aga noh.. eks ta vaikselt seda ise ka teadis, et ta niivisi hallipäiseks ei ela.
Manni kaamera tekitas küll kohati tunde, nagu vaataks koduvideot. Oleksin eelistatud väheke tüüpilisemat kaameratööd, aga eks see käis vast kogu asja juurde.

See film on minu jaoks väärt 9/10. Väga hää!
"Violence is one of the most fun things to watch." - Q. Tarantino
Kasutaja avatar
Luc
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 272
Liitunud: 08. September 2008, 18:53

PostitusPostitas Spellbound » 15. September 2009, 23:07

8/10
Nagu hinde järgi näha on, siis film meeldis ja seda just tänu Deppile ja Manni hand-held kaamerastiilile. HD andis 30ndatest hoopis teise mulje, sest ei pakutud seda teatavat visuaalset hõngu, mis peaks vaataja ajast tagasi viima. Selle asemel olid selged värvid ilma ühegi suurema muutuseta, aga see töötas suurepäraselt ja kui veel arvestada Manni minevikutöid, siis oskab ta oma stiili igal pool õnnestunult rakendada. Isegi siis ajaloofilmi puhul. Sisu jäi küll natuke nõrgaks, aga selle asemel tõsteti tähtsale kohale mitmeid kõrvaltegelasi, mis oli päris meeldiv, kui arvestada, et Depp peaks kogu filmi omama, mida ta peaaegu önnestunult ka tegi. Sisu nõrkus tõi kaasa huvi taandumise filmi keskpaigus, aga see läks üsna kiiresti üle. Efektid tulevahetuste juures on Mannil siiani hiilgavad. Realistlikkus paneb ehmatama, sest ootamatult saabuv kuulirahe tegi sellist lärmi, et Kosmose kõlarid värisesid. Tulevahetused metsas ja tänavatel olid hoolikalt koostatud nii strateegia kui ka kõike jälgiva väriseva kaamera poolest. Depp on jällegi äärmiselt tugev tegelane
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 18. September 2009, 18:08

Annaks ka 8 punkti, kuigi mõningad minu jaoks negatiivsed küljed karjuvad tegelikult 7 poole.
Film oli aga oodatust parem. HD käsikaamera kasutamine muutis filmielamuse totaalselt teistsuguseks. Tulevahetused pakatasid reaalsusest ja näitlejatööd olid vägagi sujuvad. Eriti just Depp, aga ka Bale oli huvitava tegelaskujuna, kuigi talle ei antud just eriti palju arenemisruumi. Depp röövis ekraani kogu aeg ta käest ära. Cotillard oli üllatavalt hea. Arvasin, et temast tuleb tüüpilisem tegelane, aga päris nii ei läinudki.
Lugu oli iseenesest hea ning seda muutis veelgi paremaks Manni filmikeel ja juba eelnevalt kiidetud kaameratöö. Muusika tabas naelapead korduvalt. Eriti head palad olid pangaröövide ajal. Finaal oli pingeline. Dillingeri lõpp oli küllaltki realistlik ja julge.
Nüüd ainult kiidusõnad tulevadki, aga võib olla ainus miinus oli sisu areng, mis muutus teisejärguliseks Dillingeri kõrval. Kuid Manni uusim teos oli siiski üsna võimas crime epic.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Garli » 28. Oktoober 2009, 00:17

Ok, vaatasin täna lõpuks ometi ära selle fliki. Aasta alguses oli see koos Basterdsiga kõige oodatum 2009nda aasta film, aga suve keskel oli mul ilge filmimõõn ja seega polnud huvi isegi seda kinno vaatama minna. Pealegi sai film nii palju negatiivseid ülevaated, et kahju hakkas kohe ja eks see vähendas ka mingil määral huvi.
Täna vaatasin muu asja vahendusel ära selle ja ma kahetsen praegu kohutavalt, et ma seda kinno vaatama ei läinud. Kui juba kodune vaatamine 17-tollise monitoriga oli minu jaoks nii võimas elamus, siis ma ei kujuta ette, mis veel kinos saanud oleks. Massive.

Film ise oli absoluutselt igast aspektist ülivinge. Meeldis handheld, kuigi kohati oli jah shakey, nagu hau eespool ütles, aga ei seganud väga mind. Sisu oli võimas. Üks parimaid biograafilise sisuga filme kohe kindlasti. Action oli väga kõva, nii palju kui seda näha ja kuulda sai. Eriti meeldis tagaajamine ja kõmmutamine metsas ning see, mis sellele eelnes ning ka järgnes. Simply awesome.

Loodan, et film saab ka Oscari nomme ja äkki võidab ka midagi. Väga kõva oleks. Igatahes, minu jaoks on Public Enemies'i näol tegemist 2009nda aasta kõige parema filmiga.

Ei hakka hindega koonerdama ja panen julgelt maksimaalse 10/10 ära sellele. Meeldis lihtsalt nii väga.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 131 külalist