Mässajate tänav

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Mässajate tänav

PostitusPostitas Kaido » 26. Jaanuar 2009, 18:16

Mässajate tänav
Revolutionary Road

Frank (Leonardo DiCaprio) ja April (Kate Winslet) Wheeler on pidanud end alati erilisteks inimesteks, kes on valmis elama oma elu vastavalt kõrgematele ideaalidele. Kolides oma uude majja Mässajate tänaval kinnitavad mõlemad, et ei muutu iialgi selliseks kui ülejäänud perekonnad selles äravahetamiseni sarnaseid maju täis elurajoonis. Ent hoolimata nende parimatest plaanidest hakkavad Wheelerid muutuma just sellisteks: hea mees, kel on rutiinne töökoht ning kes on kaotanud julguse, ning pesapunuja, kes igatseb vahelduse ja kire järele. Purunenud unelmatega Ameerika perekond, nagu iga teine. Soovist nende saatust muuta mõtleb April välja julge plaani alustada otsast peale ning teha seda tundmatus ja kauges Pariisis. Kui aga plaan käiku läheb, surub see mõlemad abikaasasd äärmustesse – üks tahab iga hinna eest põgeneda, teine aga hoida alles selle, mis neil oli. Ükskõik missuguste kompromisside hinnaga.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas hau » 26. Jaanuar 2009, 18:43

Hollywoodil on mingi vimm suburbiate vastu. Slashis võrreldi seda lausa Requiem for a dream-for-suburbia. Nagu kõige ekstreemsem versioon suburbia halvast elust. A tegelt oli hästi lavastatud ja näideldud. Winslet, Di Caprio panid hästi, aga Shannon varastas oma stseenid ära. Peale lõpukulminatsiooni asi läks natuke liiga ebavajalikult pikalt edasi, aga viimane akt oli väga hea slowburn ja lihtsalt suurepärane.
Vaatasin just Solondzi filme ka ja tal ka mingi teema suburbiaga. Suburbia elu pole tegelt ju nii halb:(
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 03. Veebruar 2009, 10:40

Millegi pärast oli väga raske vaadata minul. Ei tea, kas mul endal mingisugune probleem või milles asi aga terve filmi vältel ma tundsin end kui piinapukil. Kindlasti mitte sellepärast, et film halb vms. Film oli hea, heade osatäitmistega.
Võibolla ootasin ise midagi muud aga päris ootusteni ei küündinud. Kuid otseselt ühtki halba sõna ka ei oska öelda.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Jolt » 03. Veebruar 2009, 11:47

Minu Hää filmi nädala avafilm... Nüüdseks olen veidi järgimõelnud ja ütleks seda, et kuigi film näeb pagana ilus välja ja osatäitmised on of the hook jäi midagi ikka puudu. Valikud siin filmis olid ka ülimalt polariseeritud ja käituti nii nagu mingit keskteed polekski võimalik leida. Võibolla neid ei olnudki, sest et ma ei suutnud ise ka paremat lahendust leida.

Mida ütleks aga eraldi... Michael Shannon oli parim osa selles filmis. Ma olen teda ennegi näinud rollides, aga mingil põhjusel ei meenu tema osatäitmistest suurt midagi. Oma high-school bully näoga on ta väga meeldejääv küll. Oscari nom on kindlasti ärateenitud. Ühtlasi tekkis mul palju paralleele ühe teise kõrvalosa Oscarile kandideerinu rolliga. Mõlemal tegelasel on ülimalt ilmekas miimika, varieeruv häälekõrgus ja -toon, nad eksisteerivad väljaspool ülejäänud tegelastele kehtivaid reegleid ja tohivad rääkida tõde, seda ilustamata.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Wisegirl » 04. Veebruar 2009, 15:55

Ka mulle meeldis Michael Shannoni osatäitmine väga. Oma väljaütlemiste ja brutaalse otsekohesusega oli karakter sarnane dr. House'ga.

Kathy Bates meeldis samuti.
Film tabas otse naelapea pihta. Sain suurepäraselt aru Aprili seisukohast ning tunnetest ja läbielamistest, kuid mõistsin ka Franki.
Mõlemad seisid dilemma ees: kas riskida ja üritada hakkama saada Pariisis või jääda turvalisse keskkonda, kus kumbki tegelikult õnnelik polnud?
Minu jaoks oli takistuseks Frank,sest neil oli ju piisavalt raha, et pool aastat tööta hakkama saada.


Otsustavaks sai see, et sinilind ei jää(nud) puuris ellu...
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas Forzelius » 04. Veebruar 2009, 17:54

Nii, et tegemist oli kolmikreunioniga siis. Kathy oli ka Titanicus :P
Aga film oli hea ja Michael Shannon oli vägagi huvitav tegelane..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas rauls » 03. Märts 2009, 22:01

Üsnagi raske draama, aga mulle sellised sobivad. Tegelt teist korda lähiajal seda vaatama niivõrd ei kibeleks, kuna tõesti raske film on. Sisu on väga tugev. Linateose naelaks oli minu arust Michael Shannoni rollisooritus (kandideeris kõrvalosa oscarile). Mees pani siukest teksti oma osas, et vähe pole. Loomulikult said ka Kate ja Leo väga hästi hakkama. Visuaalselt on film nauditav. 50-ndate kujutamine on igati õnnestunud. Huvitav film.

8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Soprano » 03. Märts 2009, 22:06

2 päeva pärast.
hehe film on ikka topelt andmebaasis. Las siis olla.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas rauls » 03. Märts 2009, 23:26

Soprano kirjutas:hehe film on ikka topelt andmebaasis. Las siis olla.

Kas sina, kui Administraator, seda ise kustutada ei saagi?
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Soprano » 04. Märts 2009, 00:15

Ma olen mode, foorumi teemat saan ainult kustutada.

...
Üldiselt mul midagi suurt filmi vastu pole, kuid lõpus mindi liiale. Film lõppes vähemalt kolm korda ja ühe neist oleks võinud vabalt näitamata jätta, et vaataja saaks ise tegelaste tuleviku üle mõtiskleda. Lõpus toodi aga viimnegi asi kandikul kohale. Viimane stseen vanapaariga, kus papi keeras oma kuuldeaparaadi kinni, et mitte naise juttu kuulata, oli küll koomiliselt eluline, aga mõtlema hakates ebavajalik. Võin end õlale patsutada, et selle ikka ära vaatasin.

7/10
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas LiveForThis » 16. Märts 2009, 02:33

Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 17. Jaanuar 2010, 01:58

Vaatasin filmi 2. korda ja kurat, kuidas meeldis! Filmis on palju valusat tõde, aga ka tobedat teesklust (halva asja juures hea näo tegemine). Tegelastel on raske ja tuleb leida variandid, kuidas olukorraga toime tulla. Seda kõike on lihtsalt huvitav jälgida. Tegelaskujude muutumine on põnevalt lahendatud. Võib öelda, et tegu on tüüpilise mulle (väga) sümpatiseeruva draamaga.

"Revolutionary Road" tõestab, et DiCaprio ja Winslet on kahtlemata praeguse aja ühed parimad näitlejad. Täielik nauding on puhtalt nende osatäitmisi vaadata. Üleprahi rolli sai siin filmis aga ikkagi Michael Shannon. Olgugi, et ta osales vaid kolmes steenis, varastas ta need kõik. Kindlasti on suurepärased näitlejatööd linateose üheks arvestatavaks trumbiks.
rauls kirjutas:8/10
See nüüd küll õige hinne pole.
10/10 sobib paremini, päriselt! :)
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Rebellion » 26. Jaanuar 2010, 00:39

Vaatasin ka just ja meeldis väga. Winslet ja DiCaprio on suurepärased näitlejad.
Eriti meeldis otsekohese ja kohati väga julgete väljaütlemistega (mis aga ei tähenda tingimata, et need kohatud või valed on, vastupidi, mehe suust pudenes järjest kulda) Michael Shannoni tegelaskuju.
9/10

Tooks siin välja ka siis ühe tsitaadi, mis väga hästi sobib filmis käsitletud teemaga.

"Kahekümne aasta pärast valmistavad asjad, mida Sa ei teinud, Sulle suuremat pettumust kui asjad, mida Sa tegid. Nii et otsad lahti! Purjeta turvalisest sadamast minema... Uuri. Unista. Avasta."
Mark Twain(1835-1910)
Kasutaja avatar
Rebellion
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 116
Liitunud: 10. Jaanuar 2010, 23:40
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas robin » 31. Jaanuar 2010, 23:41

Midagi nii sünget ja head ei ole ma ammu näinud:) Näitlejate töö on lihtsalt super 9/10
robin
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 29. November 2008, 21:22

PostitusPostitas Ralf » 02. Veebruar 2010, 06:41

Ajasite siin oma jutuga isu peale. Väga hea film jah. Soliidsed osatäitmised (eriti varasemaltki kiidetud Michael Shannonilt), mõnusad kostüümid ja korralik stsenaarium. Ainsana häirisid natuke liiga ebaerutav kliimaks ning igav muusika.

8/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 71 külalist

cron