Vasha

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Vasha

PostitusPostitas eerik » 26. Detsember 2008, 23:59

Vasha
Kid & Killer (Vasha) (2009)

Tom (Mart Müürisepp) on kuusteist ja ta küsib elult täpselt niipalju, kui mõnusaks äraolemiseks hädavajalik. Elu teeb aga vahel üllatavaid pöördeid. Tallinna kesklinnas toimuva autoplahvatuse tagajärjel satub Tom haiglasse, ühte palatisse tšetšeen Arturiga (Mehmet Kurtulus), sõjas perekonna kaotanud salapärase ja karmi mehega. Kuna politsei usub kindlalt, et Arturil on Eestis oma missioon täita, aitab Tom tal põgeneda. Ühine reetmiste ja kättemaksu teekond toob vähehaaval pinnale selle, mida sügaval hingesopis varjul on hoitud. Tomi lõbusus näib Arturi kaotusvalu küll leevendavat, kuid ei peata vägivalla ahelat, millesse ta poisi paratamatult tõmbab. Silmitsi hirmutava tegelikkusega peavad mõlemad tegema omad valikud.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas hau » 20. Jaanuar 2009, 22:04

Solid. Very solid. Vahepeal oli kahtlusi ja lahkarvamusi, aga kokkuvõttes väga rahuldav. Rahuldav on õige sõna, mitte rahuldav kui koolihinne 3 vaid väga rahuldava tunde tekitas. Film lõppes õieti ja kõik oli tiptop. Parem kui eelmise aasta filmid. Üks väheseid filme, kus on olnud twist, mis on mind üllatanud. (Hullumeelsus oli esimene.) Õnneks see film ületas ennast. Teised eesti filmid, kus peategelane on laps, on jätnud lihtsalt sita maitse suhu.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 20. Jaanuar 2009, 22:36

Ohjah, Vasha emotsioonid nii head. Tegu oli lausa suurepärase filmiga, mida oli väga võimas tunne vaadata, kui peategelased ja produtsent/lavastaja saalis olid. Lokatsioonid filmis, emotsionaalne sisu ning huvitav kultuuriline taust (väga omapärane eesti filmi kohta kaks etnilist erinevust omavahel kokku põimida). Mis veidi häiris, oli ainult peategelase inglise keele oskus. Jan Uuspõld oli ka eriskummaline valik :-P
Rein Oja näitlemine tema eriliselt külmade näojoontega oli super. Samuti ka Mehmet. Kindlasti paremini tehtud film kui Mina olin siin või Detsembrikuumus. Polnud mitte millegagi ülepingutatud ning ka puudust ei tundnud mitte millestki. Treiler ei ütle ära pooltki, millest film kõneleb, seega ei olnud enne filmi nägemist erilist huvi. Siiski väga-väga hea meel, et ära nägin. Usun, et ei langeta oma hinnet (8/10) nagu seda tegin Detsembri ja MOS'ga
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 20. Jaanuar 2009, 23:32

Andke andeks, aga mina olen negatiivne....

Kusagilt on kõrvataha jäänud mõte, et loomine on piiride lõhkumine, vastasel juhul on see vaid tühipaljas jäljendamine. “Vasha” on rohkem seda viimast — võlts ja kulunud. Väidetavalt kujutatakse filmis Toomase ja Arturi vahelist sõprust/vendlust (seda märgib ka pealkiri, mis tähendabki venda), kuid see on vaid ühe tüütu poisi tšetšeenil jalus tolknemine. Sõprust kui sellist on ehk näha vaid tegudes, kuid mitte nende omavahelises suhtlemises. Sama saab öelda Toomase ja tema ema kohta. Ema ja poja vaheline dialoog on vaid sõnadest lausete moodustamine. Side ja “keemia” üks-teisega puudub täielikult. Muidugi on Toomase probleemse käitumise põhjendamiseks toodud tavapärane isa-on-surnud(-ja-ema-on-vaene) motiiv. Kas nii pole juba kõigis tänapäeva eesti noortefilmides? Kuna film peaks mingil määral näitama nooruki täiskasvanuks saamist, on sisse kirjutatud ka rumal armastuslugu, mille kliimaks on juba koheselt etteaimatav. Tuleb vaid oodata, millal ja kui palju publikule näidatakse. Eriti piinlik oli vaadata ülivõltsi arvutigraafikaga autoplahvatust, milles pole mingisugust loogikat. Ja seda sama lõiku näidati filmi lõpus veel vähemalt kolm korda. Ning muidugi relvad. Neil on lõpmatu mahutavusega salved ja kuulid teevad seinte sisse suured augud. Ja mis värk on Jan Uuspõlluga? Miks peab tema tegelaskujudel alati mõni totter ja koomiline kiiks juures olema? Pole ka ime, et pidev idioodina kohtlemine jooma ajab… Aga muidu oli Rein Kotovi kaameratöö korralik ja lõputiitrite taustaks oli mõnus lauluke muretsetud.

4/10

http://eerik.twstr.ee/2009/01/20/vasha-2009/
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 20. Jaanuar 2009, 23:40

Sa nägid ka täna seda?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 20. Jaanuar 2009, 23:41

Forza kirjutas:Sa nägid ka täna seda?

Jah.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas hau » 21. Jaanuar 2009, 00:11

Kus istusid?
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 21. Jaanuar 2009, 00:15

hau kirjutas:Kus istusid?

Heh, ma veel ütlesin, et arvatavasti see meeldib eerikule :D
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 21. Jaanuar 2009, 00:16

Viimases reas ukse poolses ääres istusin... te olite mu kõrval äkki?
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 21. Jaanuar 2009, 00:17

wtf jah :D Täpselt seal samas. Kas sa panid jope enda kõrvale toolile?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas hau » 21. Jaanuar 2009, 00:24

No kassanäed! Mul jäi su nägu meelde küll.. :x
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 21. Jaanuar 2009, 00:30

Ma siis istusingi teie kõrval. 8)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 21. Jaanuar 2009, 00:35

Mul nägu meelde ei jäänud, sest ei osanud arvatagi, et selline inimene kõrval istub. Me isegi rääkisime sinust korraks :P
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Soprano » 21. Jaanuar 2009, 00:36

Sellise jutu jaoks on msn, eksole. Kui ma tulen Vasha flmi kohta arvustusi lugema, siis mind absoluutselt ei koti, kes kelle kõrval istus. Homseks on loodetavasti need postitused siit kadunud.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Jolt » 21. Jaanuar 2009, 01:24

Soprano kirjutas:Sellise jutu jaoks on msn, eksole. Kui ma tulen Vasha flmi kohta arvustusi lugema, siis mind absoluutselt ei koti, kes kelle kõrval istus. Homseks on loodetavasti need postitused siit kadunud.


Totally cracked me up laughing. Awesome!!

Vahel ma siiski soovin, et siin foorumis oleks ka repi andmise süsteem. Too on ideaalne viis ütlemaks aitäh nende naeruhetkede eest. Ma panen niigi jõhkralt offtopicut ja väikeseid kommentaare igale poole ei taha poetada. PS tundub jälle liiiiga intiimne.

Stormil on oht muutuda filmiveebi ekvivalendiks sellest, mis The Room on tundeelu käsitlevale draamale.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 158 külalist