Vääritud tõprad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Luc » 07. Veebruar 2010, 11:23

Ise te venite.
Tuli isu teist korda vaadata, mõned asjad juba meelest läinud ja Tarantino kraami võib ju alati mitu korda vaadata.

Mulle endale meeldibki filmide juures just see, kui on palju stseene ja kaadreid, millel filmi story'ga suurt pistmist pole, aga annab kas juurde karakteritele või lihtsalt random ning eriti kõva on veel, kui see on väga hästi tehtud. Siinkohal oskan parimateks näideteks enda poolt tuua näiteks Tarantino ja Miike. Nii, et Tõprad on kindlasti suurte lemmikute hulgas.
"Violence is one of the most fun things to watch." - Q. Tarantino
Kasutaja avatar
Luc
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 272
Liitunud: 08. September 2008, 18:53

PostitusPostitas Peterzel » 17. Märts 2010, 21:52

Üldise kriitika järgi pidada tegemist olema vaat et kõigi aegade parima filmiga üldse. Vaatasin ära... Absoluutselt ei meeldinud, kuidas oli II Maailmasõja teemasse toodud (tüüpilised Tarantino) ülepingutatud karakteritega tegelased. Eeskätt Col. Landa (Waltz) ja Lt. Raine (Pitt). See tähendab, et näitlejatööd olid head, aga need karakterid sellises keskkonnas ei mõjunud realistlikult. Selliseid tugeva natuuriga enesekindlaid pikki filosoofilisi monolooge pidavaid tegelasi on nähtud eelnevalt juba mitmes Tarantino filmis ning lootsin siit midagi uut. Aga midagi uut siin polnud. Nagu Rootsi eurolaulud - iga aasta sama jora. Süžee iseenesest ka ei köitnud.

Positiivse külje pealt võiks tuua väga oskuslik stseenide lavastamine ja pinge üleskruvimine. Head näitlejatööd.

5/10
Peterzel
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 78
Liitunud: 22. Oktoober 2007, 11:32

PostitusPostitas bangbang » 19. Märts 2010, 17:13

Kui võrrelda Tarantino varasemaid töid Inglourious barsterdsiga, siis sisu on jäänud ikka samaks, aga kest on muutunud. Mõlemad pooled on tõprad ja ei ole mingit au ega väärikust. Inglourious basterdsis oli aga Tarantino teinud väga ilusaid ja lummavaid stseene, mis oli minu jaoks üllatav ja uus. Ajastu hõng taotluseks ei olnud kohe kindlasti (natuke häiris juba kohe see, et esimene stseen oli tehtud paviljonis ja seda oli nii hästi tunda), see film oligi selline postmodernistlik- sellega on ok, mis aga filmiväärtuse minu jaoks alla kiskus, oli paroodialikkus. No ei old naljakas ega ka huvitav mitte. Aga muidu tugev film, oma näoga.
6,5/10
bangbang
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 15
Liitunud: 09. August 2009, 18:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 25. Märts 2010, 11:10

Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas brixxx » 27. September 2012, 01:55

Film oli igav ja venis, aga parem kui ''Pulp Fiction'', filmil oli konkreetne mõtte ning peatükkid olid kõik seotud, kuigi ise oleks eelistanud, et filmis oleks rohkem keskendatutud vääritud tõpraste grupile ja natside oma vahelisele võitlusele. Veidige häiris, et stseenid olid kuidagi liiga pikad.

Eriti meeldis tegelane Sgt. Hugo Stiglitz. Kolm tegelast käisid silmakirjalikusega närvidele: kolonel Hans Landa, Fredrick Zoller ja major Hellstrom. Ning jälle pean tõdema, et oleks eelistanud mõnda teist näitlejat Brad Pitti rollis, seni on meeldinud Brad Pitt ainult ''Twelve Monkeys'' ja ''The Curious Case of Benjamin Button''.

Küsiks lihtsalt, nüüd kui mul on kaks Tarantino filmi vaadatud, kas kõik Tarantino filmi sisu on üles ehitatud erinevatele lugudele või peatükkidele ning stseenid on pikad?

Muusika oli hea.

Hindaks filmi 3/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas ruut » 27. September 2012, 02:39

brixxx kirjutas:Küsiks lihtsalt, nüüd kui mul on kaks Tarantino filmi vaadatud, kas kõik Tarantino filmi sisu on üles ehitatud erinevatele lugudele või peatükkidele ning stseenid on pikad?

Ütleme nii, et kui sulle Pulp Fiction ning Inglorious Basterds juba ei meeldi, siis võid vabalt ka ülejäänud tema teosed kõrvale panna, neid mitte vaadata ning kommentaarid kirjutamata jätta. Võidavad nii filmisõbrad kui ka muud tegelased.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas brixxx » 27. September 2012, 10:19

ruut kirjutas:
brixxx kirjutas:Küsiks lihtsalt, nüüd kui mul on kaks Tarantino filmi vaadatud, kas kõik Tarantino filmi sisu on üles ehitatud erinevatele lugudele või peatükkidele ning stseenid on pikad?

Ütleme nii, et kui sulle Pulp Fiction ning Inglorious Basterds juba ei meeldi, siis võid vabalt ka ülejäänud tema teosed kõrvale panna, neid mitte vaadata ning kommentaarid kirjutamata jätta. Võidavad nii filmisõbrad kui ka muud tegelased.

Seega on kõik Tarantino filmi sellise sisu üleehitusega.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas Spellbound » 27. September 2012, 12:28

brixxx kirjutas:Küsiks lihtsalt, nüüd kui mul on kaks Tarantino filmi vaadatud, kas kõik Tarantino filmi sisu on üles ehitatud erinevatele lugudele või peatükkidele ning stseenid on pikad?

Miks sulle ei meeldi pikad stseenid? Oh let me rephrase, Tarantino pikad stseenid?
Näiteks IB algus oli siis igav ja mõttetu?
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas brixxx » 27. September 2012, 13:23

Spellbound kirjutas:
brixxx kirjutas:Küsiks lihtsalt, nüüd kui mul on kaks Tarantino filmi vaadatud, kas kõik Tarantino filmi sisu on üles ehitatud erinevatele lugudele või peatükkidele ning stseenid on pikad?

Miks sulle ei meeldi pikad stseenid? Oh let me rephrase, Tarantino pikad stseenid?
Näiteks IB algus oli siis igav ja mõttetu?

Ei olnud, ei saa öelda, et ''IB'' pikad stseenid mind nii hirmsasti häirisid kui häirisid ''Pulp Fictioni'' pikad stseenid, aga kui vaatasin peale ''IB'' ''Se7en''t ning vaatasin tavalise pikusega stseene, siis tundsin, et naudin ''Se7en''i vaatamist rohkem kuna rohkem tegevust toimub ning kergemini arusaadav, kuigi ega väga kerge film ka ''Se7en'' ei ole, seda peab ka suht pingsalt jälgima, et midagi kahe silma vahele ei jääks.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas damon » 27. September 2012, 14:57

Kle Brixxx vaatan siin mitmendat korda juba sinu kommentaare erinevatele filmidele, et sisu peaks olema lihtne, meelelahutuslik, kergelt jälgitav jne.
Äkki teeksid maailmale teene ja jätaksid filmide vaatamise ning hoiaksid vahelduseks suu kinni (loe: klaviatuuri puutumatuna).
Vaata siis juba parem mõnda lühikest animatsiooni - sisu lihtne ja meelelahutuslik. Aga vaata, et oleks midagi lihtsat - Muumioru Lood käivad sulle tõenäoliselt juba üle mõistuse.
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas brixxx » 27. September 2012, 15:35

damon kirjutas:Kle Brixxx vaatan siin mitmendat korda juba sinu kommentaare erinevatele filmidele, et sisu peaks olema lihtne, meelelahutuslik, kergelt jälgitav jne.
Äkki teeksid maailmale teene ja jätaksid filmide vaatamise ning hoiaksid vahelduseks suu kinni (loe: klaviatuuri puutumatuna).
Vaata siis juba parem mõnda lühikest animatsiooni - sisu lihtne ja meelelahutuslik. Aga vaata, et oleks midagi lihtsat - Muumioru Lood käivad sulle tõenäoliselt juba üle mõistuse.

Mulle ei meeldi anima filmid, ma mõtlen meelelahutuslike filmide all selliseid filme nagu: ''Face/Off'', ''Air Force One'', ''Patriot Games'' jne.
Aga ma ei võtta sellegi poolest filmidelt punkte maha, kui film on hea, aga ei ole väga lihtne ja meelelahutuslik, pigem tõsine.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas lostinthemist » 27. September 2012, 16:53

Ikka ei saa aru...
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas Rasmus » 21. Detsember 2013, 18:17

Tarantino pole minu jaoks kunagi eriline superkangelane olnud ja tema pidev taevani ülistamine jääb mulle pigem mõistmatuks, aga "Vääritud tõprad" on tõesti täiesti perfektne film igas mõttes. Olen päris kindel, et tegu on tema senini kõige täiuslikuma ja mitmekesisema filmiga — "Pulp Fiction" on kahtlusteta filmikunsti jaoks olulisem teerajaja, kuid "Basterdid" on iga nurga pealt sammukese võrra ees. Dialoogid ei muutu kordagi igavaks, huumorit on küllaga, jätkub nii märulit, põnevust kui draamat. Näitlejad isegi ei vaja eraldi kiitmist, aga Pitti roll on ikka eriti meeldejääv.

Ka tänasel vaatamisel kindlalt 10/10 film ja minu jaoks Tarantino ainuke selline.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Vääritud tõprad

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 23. Veebruar 2015, 19:55

Vaatasin värske pilguga üle, kuid ei suuda seda filmi armastada. Osaliselt väga hea, samas jälle äärmiselt igav. No lihtsalt ei ole mitte mingi valemiga minu jaoks Tarantino parimatest (ka tolleks hetkeks), Django on näiteks oluliselt parem. Eelkõige pakuvad naudingut stseenid Christoph Waltziga, samas nt erinevalt Rassust pean Pitti rolli kehvemapoolseks.
Ning:
hau kirjutas:- lõpp ei tundund üldse nagu lõpp.
- lõpu twist oli liiga lihtne. Lõpp tuli üldse liiga lihtsalt kätte. Ootasin suuremat vastupanu või võitlust vms. See oli väga kergelt natsidele ära panemine. Ebaaus. Villainiga seoses twist oli isegi veits jabur.

6/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 69 külalist

cron