Hämmeldunud ja segaduses

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Hämmeldunud ja segaduses

PostitusPostitas Ristop » 28. Oktoober 2008, 18:14

Hämmeldunud ja segaduses
Dazed and Confused

"Hämmeldunud ja segaduses" on nostalgiline komöödia Texase väikelinna Austini teismelistest. Tegevus toimub aastal 1976 ning kätte on jõudnud viimane koolipäev. Teismelised üritavad selle viimase päeva ja ööga toime saata kõiksugu tempe ja pahandusi. Tarbitakse ohtralt narkootikume ja alkoholi ning sobitatakse uusi tutvusi.

Täielikku tutvustust loe siit.
Who needs reasons when you've got heroin.
Kasutaja avatar
Ristop
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 192
Liitunud: 03. September 2007, 21:01
Asukoht: Tallinn/Tartu

PostitusPostitas Peterzel » 24. Detsember 2010, 10:54

Esimene mulje seda filmi vaadates jääb, et USA keskkoolilõpetajad on tugeva vaimse alaarenguga. Pean silmas rebasekslöömise traditsiooni ja sellega seonduvat sadismi. Teine mulje on, et iseenesest võiks tegemist olla hea tempoka noortefilmiga, aga puudub igasugune idee ja teema arendus. Film on nagu basseinivesi, mis loksub siia-sinna, aga kuhugi ei voola. Muide, selline pidavatki režissöör Richard Linklateri stiil olama. Aga minu jaoks jätab see filmi igavaks.
Positiivsetest külgedest peab ütlema, et ekraanil toimuv on üsna ladus ja hästi mängitud. Üllatav oli näha Ben Afflecki negatiivse tegelasena, selliseid rolle ta minu teada rohkem polegi. 6/10
Peterzel
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 78
Liitunud: 22. Oktoober 2007, 11:32

PostitusPostitas rauls » 24. Detsember 2010, 13:59

Peterzeliga küll ei saa nõustuda. Minu arust on "Dazed and Confused" üks lahedamaid noortefilme läbi aegade! Klassika.

10/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Ralf » 24. Detsember 2010, 14:04

Samas on vahel rõõm sattuda noortefilmide otsa, kus tegelased tõesti enda mõtteid, ideid ja arusaamu korralikult ja köitvalt artikuleerida oskavad, "Dazed and Confused"-is on see samas täielikult puudu. Minu jaoks väga oluline element seda tüüpi filmide puhul... Suhteliselt lollimapoolsed olid selle filmi kesksed figuurid. Rikkus asja.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 116 külalist