Benjamin Buttoni uskumatu elu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Hülss » 05. Veebruar 2009, 19:46

hau kirjutas:so-so


Forza kirjutas:Ma jäin igati rahule. Jagab Se7eniga 3.-4. kohta Fincheri topis. Ootusi liiga kõrgeks ei ajanud ja sain täpselt seda, mida ootasin. Ebafincherlik forrestgumpilik film. Tore ja kaasaelama panev lugu oli. Pitt oli sümpaatne ja Blanchett kah. Igav ei hakanud ja iga segment oli miskitmoodi huvitav. Kahju, et mingit outstanding kaameratööd polnud nagu nt. Fight Clubis ja Panic Roomis oli.
Kõva 9 ja hetkel 3. kohal aasta topis (selle teen järgmine nädal lõplikult valmis)..


Üllatavalt lühikesed muljed.

Kas 13 Oscari ja 11 Bafta nominatsiooni olid ära teenitud ?
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Immagination » 05. Veebruar 2009, 21:06

Lähen homme CC Plazasse vaatama, ootused on laes.
Immagination
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 202
Liitunud: 15. Veebruar 2008, 20:49

PostitusPostitas hau » 06. Veebruar 2009, 01:21

Mis mulle ei meeldind-
Ei olnud veenev ja emotsionaalne. Nagu lihtsalt vaataks ühe erilise venna elulugu. Pärast seda hea musaga esimest trailerit vaadates, sain aru, et see trailer näitab selle ülipika filmi paari minniga ära. Ei olnud nagu isiklikke ja emotsionaalseid stseene tal.
CGI oli kohati liiga cgi. Mõtlen, seda aega kui Benjamin oli väike ja vana. Oli aru saada, et see oli arvuti, mitte Ben.
Ei meeldi Fincheri liigne HD-lembus. Nii "maagilise" filmi oleks võinud filmi peale salvestada. Kuigi valgus oli hea ja kaameratöö andis New Orleansi ja teiste lokatsioonide atmosfääri hästi edasi, siis kiire liikumine jms faktorid on väga mittefilmilikud. Lihtsalt kasutusmugavuse pärast ka mõttetu HD peale filmida.
Osad sisuelemendid ka olid nats mõttetud. Seitsme pikse vend oli ainult comic relief. See kell oli lihtsalt mingi ilmselge metafoor/sümbol. Benjamini seletus sellele, kuidas Daisy autoalla jäi oli küll ilusasti jutustatud, aga tundus kuidagi out of place ja kuidas ta üldse teadis seda. Aga see on niisama nurisemine.
Ootused polnud filmi nägemise ajaks enam nii kõrged kui kunagi ammu, aga ikkagi veits pettusin.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Immagination » 06. Veebruar 2009, 20:54

Väga hea film, kuigi ootasin samuti enamat. Filmi teine pool oli kindlasti huvitavam, Blanchett mulle absoluutselt näitlejana ei sümpatiseeri, totaalselt ülehinnatud näitleja...

8.5/10

Changeling oli kindlalt parem ja suurem filmielamus..
Immagination
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 202
Liitunud: 15. Veebruar 2008, 20:49

PostitusPostitas rauls » 07. Veebruar 2009, 00:19

Käisin ka täna kinos asja kaemas. Mina olen vaimustuses. Ei kuulu küll läbi aegade parimate filmide hulka, aga tegu on võimsa ja pildilise poole pealt äärmiselt ilusa teosega. Tõesti ma nautisin kogu seda pilti, kuidas oli teatud ajastuid kujutatud, eriti just 20-ndaid, 30-ndaid ja 40-ndaid. Üheks tipphetkeks oli kindlasti see 2. maailmasõja stseen. See hetk, kui esimesed kuulid hakkasid vuhisema, niitis täiesti. Mul on kahju neist, kes nägid kõike väikselt arvuti kuvarilt.

Ma ütleks, et kuni 50-ndate keskpaigani oli film äärmiselt haarav. Jälgisin kogu toimuvat põnevusega "suu ammuli", 10/10 oli tulemas. Aga kuskil 50-ndate lõpus vajus asi natuke ära. Film muutus nagu liiga romantiliseks draamaks. Lõpuosas häiris, et mõned ajastud liiga möödusid kiirelt.

Kokkuvõtlikult öeldes on tegu ikkagi suurepärase filmiga ja seda tuleks kindlasti just kinos vaadata! Tehniline tase on väga kõrge. Hinne: 9/10.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Hea Aasta » 07. Veebruar 2009, 13:32

Rääkime ikka asjast - kas 13 Oscari nominatsiooni polnud liig?
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas hau » 07. Veebruar 2009, 14:14

Logo, et oli. Ma jätaks tehnilised, kunstilised kategooriad. Stsena, rezii ja pitti kallal oleks nokkind.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 07. Veebruar 2009, 14:29

Mulle on täpselt arusaamatu kuivõrd suudab akadeemia eristada kategooriad teineteisest, et kas mingeid nominatsioone võib lisaks tulla vaid selle eest, et mõned aspektid on hästi teostatud? Või kuivõrd palju neid teineteisest üldse eraldada tuleb.

Suurem osa Ben Buttoni nommidest on seotud tehnilise teostusega (nagu haugi juba ütles) ja selles osas on film igatahes kõrgeimal tasemel. Mis puutub aga põhilistesse ja suurtesse kategooriatesse, siis see filmiaasta on sedavõrd nõrk siiski, et viie parimate filmi hulgas võib TCCoBB väga vabalt olla, mõned teised nominatsioonid on veel ülekohtusemad. Oscarit ma talle siiski ei annaks.

Brad Pitti - kuigi ma pean temast väga kõrgelt lugu - nominatsioon on minu jaoks kõige rohkem mööda. Tema osatäitmine polnud kaugeltki kõige parem selles filmis ja üldse, Ben Button oli alates mingist kojunaasmisest üllatavalt passiivne tegelane. Brad Pitt tegi vaid Steve McQueen'i üht rutiini, toetus vastu seina ja nägi kuradi cool välja. Näitlemeisterlikkust aga ei mingit. Kõrvalosa nomm Chad'na oleks palju teenitum.

Ja seepõhjal ütleks ma ka, et palju selle loo vigadest algab juba stsenaariumist, sellest kuidas tegelaskujud on kirjutatud ja tollest, et puudub igasugune emotsionaalne tõmme ning kogu filmi jooksul ei suudeta seletada Benjamin'i ja Daisy vahelist keemiat.

Kokkuvõttes langeb vist enamus süüst režissööri õlule, kuigi minul endal on raske eristada kuivõrd palju peaks lavastaja scripti parandama või kuivõrd suunav on ta näitlejate rollide interpreteerimisel.
Niisiis, kuigi Fincher oleks oma varasemate töödega juba mitu nommi välja teeninud, siis seekordne esitamine on pigem vigade parandus.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Forzelius » 07. Veebruar 2009, 14:44

Minu arust oli kõike väärt, kuigi Pitti tegelane on jah veits kaheldav. Lõpus hakkas tema tegelase headus nagu natukene kaduma. Võimas film sellegipoolest ja loodan, et võidab enamuse. Fight Clubi eest oleks võinud Oscarisadu tulla nt, sest mõnes mõttes on tõesti tegemist vigade parandusega siin..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas KiiZ » 07. Veebruar 2009, 17:52

Nominatsioonidega on tõesti ülepingutatud, sellele vist keegi vastu ei vaidle kah. Loo moraaliga on nii, et see tuleb vist ise välja mõelda, sest filmi tegijad väga sellele ei mõelnud. Igast sügavaid mõtteid annab leida, aga minu jaoks oli tegemist lihtsalt visuaalselt väga hea teosega. Kuid nagu Hau ütles, vana ehk siis noor Ben nägi väga CGI välja. Liikumine oli sarnane trollidele LOTRis.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Hülss » 08. Veebruar 2009, 17:46

Ootasin samuti enamat ja need 13 nominatsiooni on ilmselgelt liig mis liig. Pean uuesti nägema, sest olen paljude asjade suhtes veel kahe vahel. Sellist filmi ei sobinud pohmas peaga vaadata.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hea Aasta » 08. Veebruar 2009, 18:56

Loogiliselt võttes peaks see siis kindlasti üks viimaste aastate parimaid filme olema. Sest 13 Oscari nomi on ikka väga palju.
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas eerik » 08. Veebruar 2009, 19:09

Hea Aasta kirjutas:Loogiliselt võttes peaks see siis kindlasti üks viimaste aastate parimaid filme olema. Sest 13 Oscari nomi on ikka väga palju.

Nominatsioonid ei näita sittagi. Norbit sai ka eelmisel aastal make-up'i eest ühe, aga kas see teeb ta automaatselt heaks?
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Immagination » 08. Veebruar 2009, 19:15

oscarid ei näita absoluutselt seda kui hea film on, iga aasta jääb palju väga häid filme ilma oscariteta ja mitmed mõttetud filmid saavad oscareid.

maitsed ka muidugi inimestel erinevad...
Immagination
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 202
Liitunud: 15. Veebruar 2008, 20:49

PostitusPostitas hau » 08. Veebruar 2009, 22:24

Oscarite race'i on huvitav jälgida ja ennustada jne. Glamuurne ja prestiisne värk, aga nad on ikka ka täie pasaga ülehinnatud. Alati kirud, et sitad filmid said nominatsioonid ja head ei saa midagi, aga ikka ja jälle vaatad. Sest midagi paremat pole ka teha. Harjumus. Ühe inimese arvamus on samamoodi subjektiivne nagu 5000 inimese arvamused kokkuliidetuna.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 107 külalist

cron