Veri hakkab voolama

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Veri hakkab voolama

PostitusPostitas Kaido » 08. Veebruar 2008, 15:49

Veri hakkab voolama
There Will Be Blood

"Veri hakkab voolama" on draama, mis räägib perekonnast, ahnusest, võimust ja naftast. Loo keskmes on mees nimega Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis), kellest saab võimas naftamagnaat. Mehe majandusliku edukuse taga ei peitu aga õnn. Aina kasvav rikkus ja võim seab ohtu armastuse, lootuse, usu, ambitsioonid ning isa ja poja suhted.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Forzelius » 17. Veebruar 2008, 20:16

Oeh, ei teagi kust alustada. Esiteks oli naljakas see, kuidas ma seda üldse täna vaatama sattusin(mul oli plaan minna täna Gone Babyt ja seda filmi teisipäeval). Pidin minema algul üksi kinno, see plaan eriti ei meeldinud. Seega helistasin pooled oma kontaktidest läbi ja kui ka siis ei saanud kedagi kaasa meelitada, kaotasin lootuse ja planeerisin ennast 14:30 "Gone Baby Gone". Siis, aga, helistas üks sõber tagasi ja kui ta ei tahtnud vaatama minna GBG-d, siis pakkusin talle seda filmi ning ta oli nõus. Seejärel, aga kohale jõudes, tahtis ta Sweeney Toddi vaatama minna. Mis siis aitaks? Vana hea kivi-paber-käärid loomulikult. Tema Sweeney eest ja mina Daniel Plainview eest. Ma kaotasin kolm-null. Kui ta aga nägi, et parimad kohad Sweeney'le oleksid kolmandas reas, siis otsustasime ikkagi seda vaatama minna. Pikk intro nüüd tehtud ja asun filmi kirjeldama.
Film oli eelmise aasta üks parimaid. Mul on seda küll imelik öelda, arvestades seda, et ma neid eriti palju ei näinud. Sisetunne ütleb aga, et see oli üks parimaid ja seda peamiselt Daniel Day-Lewise tõttu. Ei kujutaks kedagi teist siin rollis ette. Sellest võib juba enne filmi aru, kui näha, et mees teeb ühe filmi kolme aasta peale. Sellist näitlejapühendumust annab ikka otsida. Seda oli näha ka tema näitlemisest siin filmist. Esimeses pooles selline rahulikum, karjääri-teha-üritav tegelane. See algusstseen, btw, aastal 1898 oli geniaalne minu arust. Viis vaataja olustikuga kurssi. Siis oli geniaalne veel muusika. Teine Plainview oli põhiliselt kogu film- elus läbilöönud naftamagnaat, kõik olemas, perest eriti ei hoolinud, raha peamine. Nägi tõesti välja nagu Day-Lewis sündis valesse ajastusse, sest ta oleks tõesti läbi löönud ka 80 aastat tagasi. See oli filmi parim osa minuarvates.
Kolmas osa- majanduskriis, perekonna täielik puudumine, üksildus ning viha elu vastu (seda järeldasin sellest, et ta pea kõigi vastu mürgine oli). Siin oli kõige paremini näha (stseen Eli'ga), miks see mees peaks Oscari võitma. Dialoog oli ka hea, mille hau juba välja tõi.
Veel meeldis siin filmis see olustik. Juba see 20-nda sajandi algus on iseenesest huvitav periood ajaloos ja kuna ma olen konservatiivse maailmavaate ja vesternite huviline, siis läks see mulle veelgi rohkem peale.
Paul Dano tegi ka huvitava rolli. Kõige paremini tuli tal muidugi välja "kurjade vaimude väljapeletamine". Vahepeal läks juba vaidluseks, kas ta mängis nii Pauli kui ka Eli'd siin filmis. Aga jah, arvestades seda, et enne seda filmi olin ma teda ainult "Little Miss Sunshine"'is näinud, siis meeldis ta mulle siin filmis.
Naftapuurimise teema oli ka huvitav. Sain palju rohkem teada sellest, nt. kasvõi see, et on päris ohtlik seal töötada ja et gaas on ohtlik, kui see puurimise ajal välja tuleb maa alt. Üldse, see töö, mis tehakse enne nafta kätte saamist maapõuest on huvitav jälgida. Kui Daniel Plainview oleks mingi baarmen olnud, ei oleks see film kindlasti nii paeluv olnud.

Jään kindlasti ootama edu Oscaritel, eelkõige meespeaosa, mis arvatavasti ka ära tuleb, ja kui ei tule siis there will be blood...

Eelmise aasta üks parimaid filme vähem ei vääri kui 10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas hau » 17. Veebruar 2008, 21:28

Ma olen juba oma sõna öelnud, aga ma kordan ikka veel seda, et see on eelmise aasta kõige tsiteeritavam/parima dialoogiga film.

I... drink... your... milkshake! i drink it up!
Now run along and play, and don't come back.
Why don't i own this? Why Don't I Own This?
I told you I was going to eat you! I told you I was going to eat you up!
You're a bastard from a basket.
You boys are a regular family business.../..and you boys are a little late.
If I travel all the way there and find out that you're a liar, I'll find you and take more than my money back, is that alright with you?
I have a competition in me. I want no one else to succeed. I hate most people.
There are times when I look at people and I see nothing worth liking. I want to earn enough money that I can get away from everyone.
I see the worst in people. I don't need to look past seeing them to get all I need. I've built my hatreds up over the years, little by little, Henry... to have you here gives me a second breath. I can't keep doing this on my own with these... people.
One night, I'm gonna come inside your house, wherever you're sleeping, and I'm gonna cut your throat.
I broke you and I beat you.
I'm finished.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 17. Veebruar 2008, 21:33

hau kirjutas:One night, I'm gonna come inside your house, wherever you're sleeping, and I'm gonna cut your throat.
I broke you and I beat you.
I'm finished.


See koht oli nagu välk selgest taevast...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Ralf » 17. Veebruar 2008, 22:09

Forza kirjutas:Siis, aga, helistas üks sõber tagasi ja kui ta ei tahtnud vaatama minna GBG-d, siis pakkusin talle seda filmi ning ta oli nõus. Seejärel, aga kohale jõudes, tahtis ta Sweeney Toddi vaatama minna. Mis siis aitaks? Vana hea kivi-paber-käärid loomulikult. Tema Sweeney eest ja mina Daniel Plainview eest. Ma kaotasin kolm-null. Kui ta aga nägi, et parimad kohad Sweeney'le oleksid kolmandas reas, siis otsustasime ikkagi seda vaatama minna.

Ära mind küll häbene. :D
Aga tegelikult sai sellega päris kõvasti nalja - esmalt tuli mõlemal paber, teisel katsel võitsin mina. Forza tahtis ikka kaitsvalt "There Will Be Bloodi" ja ütles, et ei, me teeme ju nii, et kolm korda järjest ja see, kes rohkem võitnud on, otsustab filmi. Teeme kolmandat korda, ma võidan. Forza ei jäta jonni ja ütleb, et ei, see käib ikka nii, et kolm korda järjest peab üks inimene võitma. Tegime neljandat korda ja jälle võitsin mina. Aga jah, "Sweeney Todd" oli täitsa hõivatud ja ma üldse ei kahetse, et läksime "There Will Be Bloodile", suurepärane 10/10 tasemel film oli.

Kuna kõik "Boogie Nightsi" ja "Magnolia" kinolinale toonud Paul Thomas Andersoni uusimat filmi muudkui kummardavad, siis otsustasin isegi kinos pilgu peale heita, et ära näha, kas kiidulaul on asja väärt või mitte. No kui film on IMDb TOP 250´s niivõrd domineerival kohal, siis ei olnud eriti mõtet uskuda, et ta mulle sita mulje jätab, see oli mulle juba enne vaatama hakkamist kindel, et pärast hindan vähemalt seitsmega. Kuna mul oli kahe sõbraga jälle raju filmiöö, siis hoiatas üks neist ette, et ei maksa just kahe ja poole tunni pikkust ning roppu moodi aeglast filmi vaatama minna, kui oled öö jooksul kõigest kahekümneks minutiks sõba silmale saanud, kuid tegin otsuse ära, et mida ma ikka keerutan, aeg on see üheks 2007 aasta parimaks filmiks peetav linateos viimaks ometi ära näha. Poleks uskunud, et "There Will Be Blood" mind niivõrd köidab... esimese 20 minuti järel olin küll kindel, et varsti vajuvad silmad kinni, kuid just siis asus Daniel Day-Lewise poolt kehastatud Daniel Plainview tegelane omale kusagil tühermaal naftaimpeeriumi üles ehitama, leidis omale omapärase rivaali kirikuõpetaja Eli Sunday (Paul Dano) näol ja pidi vastu seisma poja naftapuuriplahvatusest põhjustatud füüsilisele probleemile, mida ma ei hakka ette reetma.

Ei haigutanud enda mäletamist mööda mitte ühtegi korda, lisaks erinevatele vahvatele süžeeliinidele oli ka niisama põnev jälgida, kuidas Paul Thomas Anderson on 20. sajandi alguse naftaäri kujutanud. Käis see tolleaegne kinnisvaravärk ikka lihtsalt, tuleb lihtsalt natuke krabisevaga moosida ja ongi maalapp sinu. Tänu niisugusele libekeelsele veenmisele ja läbirääkimisandele õnnestus ka just Daniel Plainview´l omale terve hunnik maad kokku riisuda ja sealt väärtuslikku naftat välja pumbata. Ma olen esiteks kindel, et Day-Lewis saab Plainview rolli eest kuldmehikese kätte... Alguses ei tundunud tema rollisooritus just midagi väga vapustavat, kuid paari uue sisupöörde ilmnedes muutus ta aina antagonistlikumaks ja vastumeelsemaks tegelaseks. Temas avaldus kahepalgelisus, salakavalus ja kurjus, mida ei paistnud veel esimese tunni käigus selles pealtnäha toredas ja meeldivas ärimehes kübetki olevat. Day-Lewise näitlemine viimase poole tunni jooksul oli lihtsalt hingematvalt võimas, ja peab tõdema, et tema kõrval suht kiluna tundunud Paul Dano sai ka hiilgavalt hakkama "pühast vaimust haaratud" püha prohvetina.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 17. Veebruar 2008, 22:24

Ma ei häbene :D, lihtsalt mõtlesin, et äkki sa eelistad jääda konfidentsiaalseks :D
Aga film igati 10/10, btw, miks sa siis ikkagi 10-e panid, see poiss hakkas ikkagi meeldima??
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Ralf » 18. Veebruar 2008, 16:44

Eh, ega ma otseselt poissi ei vihanudki, ta käis teatud hetkedel mulle lihtsalt närvidele. Üritas hästi näidelda ja tõsist nägu teha. Hiljem ei olnud mul ta vastu midagi.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Hülss » 20. Veebruar 2008, 20:44

Parima filmi Oscarile kandideerivatest filmidest olin näinud algul ühte, nüüd aga kahte. "There Will Be Blood" jättis juba traileri näol unikaalse mulje, seda kasvõi ainuüksi muusikavaliku poolest.

Üle kahe ja poole tunni kestev lugu äärmiselt ambitsioonikast naftapuurijast, ei jäta vaatajat igavusse, eeldades et tegemist pole plahvatustest ja kiirest tempost lugupidava filmihuvilisega. Kunstiliselt ja tehniliselt perfektsuseni küündivate filmide osaliseks saame me harva, kui arvesse võtta kõik, mis lombi tagant siiapoole saadetakse. Kui üks õhtu vaatad filmi, millest piinled läbi esimesed pool tundi ja siis pooleli jätad ning teisel õhtul vaatad filmi, mis tugevdab sinu usku filmi kui kõrgemasse kunsti, siis saab jääda ainult tänulikuks nii haisvale sitale, kui ka värskelt lõhnavale saiale.

"Veri hakkab voolama" on peategelase õlgadel veerev film, kõik muu juhtub jääma Daniel Plainview karakteri...ei tahaks öelda et varju, aga kindlasti rohkem tagaplaanile. Tegemist on rohkem eluloofilmiga õlimagnaadist 20. saj. algul, kui selles ajastus asetleidva lihtsakoelise draamaga. Kõik muu aga komplementeerib Daniel Day-Lewis'e rollisooritust suurepäraselt. Lihtsalt öeldes on There Will Be Blood, sümbioos, geniaalselt kirjutatud tegelase ja tolle ajastu elu ning olustiku vahel. Day-Lewis'e näitlemine sõna otsese mõttes täiustab seda osa ajaloost ja vastupidi.

Paul Thomas Anderson on suutnud luua autentse pildi elust Ühendriikide ajaloos, kus auahnetel ja taibukatel oli võimalik kiirelt rikastuda. Rikkus ja sellega kaasnev võim aga laostab hinge ja nõrgemad murduvad. Andersoni kirjutatud stsenaarium hiilgab oma küpsusega ja tasemel dialoogiga. Loo keskmeks on üks meisterlikumalt kirjutatud karaktereid üle pika aja, mis läheb just tänu Day-Lewis'ele ajalukku, kui mitmekihilisuse ja seest-mädaneva isiksuse võrdkujuna. Samas on Daniel Plainview ka tõeline müügimehe etalon. Ja vaatamata sellele, et see lõpuks teda ainult mürgitab, jääb ta lõpuni kangekaelseks. Ta ei murdu ärimehena, vaid lihtsalt inimesena. Olen kokku puutunud oma elus sarnase inimesega iseloomult, kes ühel hetkel näitab ennast parimast küljest ja teisel momendil näed sa tema silmades kedagi teist, kes sinna kehasse ei kuulu.

Plainview'le samalaadselt sümpaatsena mõjub Eli Sunday tegelane. Ideaalne kehastus fanaatilisest usuhullust, šarlatanist ja enesepetlikust ihnuskoist. Paul Dano tõestab oma andekust ja kindlasti on tulevikus temalt veel palju head oodata. Eli Sunday pole aga mingi vastane Plainview'le, pannes ta juba suht varakult paika. On aga hetki, kus naiivne valeprohvet saab oma egol lasta hiilgada, sest Plainview on sunnitud tegema teatud järelandmisi. Ristimis-stseen oli samas ka filmi üks parimaid, mis sai oma vastukaalu filmi lõpus. Lõppkokkuvõttes pole Plainview vaenlasteks inimesed tema ümber, vaid tema ise. Ja vaatamata sellele, et ta on edukas ja saavutab selle, mida plaanis ehk elada vaikses kohakeses teistest eemal, ei saa ta siiski põgeneda enda eest.

Filmi taustal kõlav soundtrack on kuradima fantastiline. Kõhedust tekitav, hüpnootiline ja pingestav. Kas see oli Jonny Greenwood'il teadlik otsus või mitte, aga igatahes on Kubricku mõjutusi siin ilmselgelt tunda. Tema loodud heliriba on ka filmi üks tugevamaid külgi ja on tõeliselt kahju, et see ei kandideeri Oscarile. Seda siis tänu eelnevalt eksisteerinud materjali kasutamise tõttu, sealhulgas Arvo Pärdi ja Brahms'i loomingut. Aga selles kategoorias on ka õnneks muid häid kandidaate, nagu näiteks Atonement ja 3:10 To Yuma, kuid kumbki ei jätnud minu jaoks nii tugevat muljet. There Will Be Blood'i soundtrack poeb naha alla ja jääb kummitama. Harva leidub originaalmuusikat, tõsi osa küll varem loodud, mis paneb sind mõtlema, et peaks plaadipoodi külastama.

Meeldis mulle samuti, kuidas mõned asjad olid jäetud vaataja tõlgendada. Filmid mis jätavad sind mõtlema nendes leiduvate duaalsuste üle on kahtlemata õnnestunud kui kõik muu on paigas, lisades veel kõrvale oma annuse sümboolsust. See alati ei õnnestu iga filmi puhul, kuid siin saadi sellega hästi hakkama minu arvates. Lugu pole tehtud puust ja punaseks ette, vaid peategelase mitmekihilisuse stiilis on ka lugu ise rohkem kui ta algselt paistab. Kas H.W. oli orb või oli ta Plainview lihane poeg ? Kas Paul ja Eli olid kaksivennad või sama isik ? Kummagile ei anta kindlat vastust ja selle üle ongi mõnus juurelda pärast vaatamist. Kokkuvõttes on Daniel Day-Lewis parima meespeaosa Oscari sama hästi kui kinni pannud ja ülejäänud peavad taaskord näppe lakkuma, nagu juhtus juba eelnevalt Golden Globe gaalal. Mis kujukesi film ise endale nopib, seda ei julge ma veel ennustada, sest palju filme veel nägemata kandidaatide hulgast. Kahtlemata on There Will Be Blood eelmise aasta parimaid ja õnnestunumaid draamasid, seda nii tegelaste arenduselt, loo keerukuselt, muusika poolest ja kindlasti ka visuaalsest küljest. Kinosaalist väljudes kuulsin osadelt negatiivseid hinnanguid, et oli igav ja oli mõttetu jne. Selle peale ei oska muud öelda kui, et: "Kas sul on kõik korras mees ?"

There Will Be Blood
9/10
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 20. Veebruar 2008, 22:34

Hülss kirjutas:Kas H.W. oli orb või oli ta Plainview lihane poeg ? Kas Paul ja Eli olid kaksivennad või sama isik ?

Ma sain küll suht kindlalt aru, et ta oli orb. Kõik viitas sellele ju. Ta kasutas HWd perekonnainimese mulje jätmiseks, et võita lihtsameelsete talumeeste usaldust. Bastard from a basket.
Paul ja Eli olid kaksikvennad ju. See oli veel ilmselgem.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 20. Veebruar 2008, 23:28

hau kirjutas:
Hülss kirjutas:Kas H.W. oli orb või oli ta Plainview lihane poeg ? Kas Paul ja Eli olid kaksivennad või sama isik ?

Ma sain küll suht kindlalt aru, et ta oli orb. Kõik viitas sellele ju. Ta kasutas HWd perekonnainimese mulje jätmiseks, et võita lihtsameelsete talumeeste usaldust. Bastard from a basket.
Paul ja Eli olid kaksikvennad ju. See oli veel ilmselgem.

Oli küll orb. Tolles dialoogita proloogis oli minu meelest näidatud, kuidas üks tegelane töötamise käigus surma sai ja tema vaevu aastane laps seega isata jäi - Plainview võttis ta oma kasvatada (kui ma nüüd õigesti mäletan).
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Hülss » 20. Veebruar 2008, 23:58

hau kirjutas:Ma sain küll suht kindlalt aru, et ta oli orb. Kõik viitas sellele ju. Ta kasutas HWd perekonnainimese mulje jätmiseks, et võita lihtsameelsete talumeeste usaldust. Bastard from a basket.
Paul ja Eli olid kaksikvennad ju. See oli veel ilmselgem.


Arutleme sel teemal. :)

Plainview pidi augus kaevama, ei saanud oma poisi eest samal ajal hoolitseda. Naine surnud, järelikult pidid lapse kasvatamisega teda aitama tema ustavad töölised, kui Plainview'l käed tööd täis. Plainview keeras filmi teisel poolel ära ja ütles oma pojast lahti.

Isiklikust kogemusest võin öelda niipalju, et oma isaga on olnud sarnased suhted viimastel aastatel, tüüpiline seniilse inimese käitumine. Sellises seisundis nagu oli Plainview, on kergelt kaduma usaldus oma lähedaste vastu ja sealt edasi teiste vastu.

Et võita lihtsameelsete talumeeste usaldust võib ta kasutada ka oma last. Ta on ju ikkagi ärimees ja tema äri on prioriteet nr. 1. Bastard from a basket - inimesed ütlevad ükstapuha mida sellises meeleseisundis. See poleks esimene kord kui isa ütleb lahti oma bioloogilisest pojast.

Asi polegi selles kumb variant on õige või vale, lihtsalt, et iga inimene võib seda omamoodi tõlgendada. Paul ja Eli näidet võib samamoodi käsitleda. Kui ta Plainview'ga esimest korda kohtus oli ta tagasihoidlik, kui aga laua taga isa rantšos ärijutuks läks näitas ta oma tõelist palet. Ise arvan, et nad olid kaksikvennad, aga see jäetakse vaataja tõlgendada. Eli on äärmiselt kahepalgeline isik, samamoodi nagu Plainview'gi. Daniel võis lihtsalt teeselda, et ta pole Eli't varem näinud kui alles tema saabumisel Sunday rantšosse. Eli isa juuresolekul tahab ta jätta mulje lihtsast maalapi ostust, Eli oli aga sunnitud õli teema üles võtma, sest ta teadis õli olemasolust.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 21. Veebruar 2008, 00:13

Daniel Plainviewst võiks dokumentaalfilmi teha...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas hau » 21. Veebruar 2008, 00:22

Jah, igal ühel tõlgendamise küsimus.
Aga, mu arust isegi ametlikes sünopsistes ütles, et peale noore kaevuri surma adobteerib ta tolle poja. Ja Pauli ja Eli kohta, miks Daniel siis rääkis lõpudialoogis Elile, et ta sai info nende maa kohta Paulilt ja Paulil on praegu oma väike äri püsti.
Filmis on üldse palju palju muud arutada, kui seda kes on kelle vend või kes on kelle poeg.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 21. Veebruar 2008, 00:25

hau kirjutas:Jah, igal ühel tõlgendamise küsimus.
Aga, mu arust isegi ametlikes sünopsistes ütles, et peale noore kaevuri surma adobteerib ta tolle poja. Ja Pauli ja Eli kohta, miks Daniel siis rääkis lõpudialoogis Elile, et ta sai info nende maa kohta Paulilt ja Paulil on praegu oma väike äri püsti.
Filmis on üldse palju palju muud arutada, kui seda kes on kelle vend või kes on kelle poeg.


Just selliste nüannside pärast vaadataksegi seda filmi, nagu sa hau ütlesid Filmimölas, tulevikus filmikoolides...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Hülss » 21. Veebruar 2008, 00:50

hau kirjutas:Jah, igal ühel tõlgendamise küsimus.
Aga, mu arust isegi ametlikes sünopsistes ütles, et peale noore kaevuri surma adobteerib ta tolle poja.


Neid sünopsiseid ma pole vaadanud tuleb tunnistada, siis on juba teine lugu. Aga kui ametlikud need on, saad äkki linkida ?

hau kirjutas:Ja Pauli ja Eli kohta, miks Daniel siis rääkis lõpudialoogis Elile, et ta sai info nende maa kohta Paulilt ja Paulil on praegu oma väike äri püsti.


Ah õige jah, lol. Kurat kuidas ma selle sain unustada. Vot nii juhtub kui arvustusega kiirustada. :))
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 142 külalist