Ei ole maad vanadele meestele

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ei ole maad vanadele meestele

PostitusPostitas Kaido » 25. Jaanuar 2008, 17:19

Ei ole maad vanadele meestele
No Country for Old Men (2007)

Keevitajana leiba teeniv Llewelyn Moss (Josh Brolin) leiab ühel päeval mahajäetud auto, mille ümber on mitu kuulidest puretud laipa ning koormaks hunnik heroiini ja kaks miljonit dollarit. Raha kaasa võttes käivitab Moss katastroofiliselt vägivaldse ahelreaktsiooni, mida ei suuda pidurdada isegi võimud vana ja illusioonideta sherif Belli (Tommy Lee Jones) isikus. Korraga on tema kannul mitmed asjast huvitatud isikud, kelle seast kõige ohtlikumaks osutub salapärane tundmatu (Javier Bardem), kellele meeldib inimelude peale kulli ja kirja visata.

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Forzelius » 25. Jaanuar 2008, 19:36

Kindlalt minu üks selle aasta oodatumaid filme või tegelikult eelmise aasta. Aga vaatama tahaks kindlasti minna..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Storm » 29. Jaanuar 2008, 18:02

Ma tahan ka seda filmi kindlasti vaatama minna...Keegi tahab veel :pööritus: ?
Legalize IT!
Storm
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 732
Liitunud: 28. Detsember 2005, 19:42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas eerik » 29. Jaanuar 2008, 19:52

Storm kirjutas:Ma tahan ka seda filmi kindlasti vaatama minna...Keegi tahab veel :pööritus: ?

Pühapäeval saan kinos vaadata. 8)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas silx » 31. Jaanuar 2008, 22:53

Seda filmi tahaks kyll nyyd vaatama minna.Loodan et tuleb väga hea film. :))
Are You Watching Closely?
Kasutaja avatar
silx
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 07. Detsember 2007, 22:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Jack » 02. Veebruar 2008, 10:27

Tegemist oli väga tugeva filmiga. Tommy Lee Jones´i selles filmis eriti ei märka. See-eest teevad suurepärase rollisoorituse Josh Brolin ja eriti Javier Bardem.

Ma ei mäletagi teist sellist filmi, mida vaadates ma tundsin, et "seda tegelaskuju on nii vastik vaadata". Bardemi tegelane oli võigas - tema pilk, kõnemaneer, käitumine, tapavahend - kõik see hoidis minus kogu filmi vältel tunnet, et tuleks ometi keegi positiivsem kangelane ja notiks ta maha...

Film oli brutaalne, samas originaalne. Väga hea!
Väike väänik, anna asu!
Kasutaja avatar
Jack
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 20
Liitunud: 22. Juuni 2007, 21:41
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 03. Veebruar 2008, 23:19

See on nii täiuslik film, et ei oskagi kohe teiste sõnadega iseloomustada.
Coenid on teinud perfektse adaptsiooni, lavastanud selle kõige kindlama ja tõsisema käega, mille sarnast osavust näinud neilt 10-18 aastat tagasi. See on muidugi ka nende kõige jõhkram, tõsisem ja filosoofilisem film. Coenid hakkavad vananema. Casting on täiuslik. Javier Bardem mängib kõige jõhkramat palgamõrtsukat, keda ma näinud olen. Ent tema kohtlaslik olek ja soeng ajavad vahel muigama. Jeff Brolin mängib suurepäraselt põikpäist, iseseisvat ja väga julget jahimeest - väga värske tegelane, kelle järgnevaid otsuseid on raske ette näha. Ja muidugi Tommy Lee Jones. Õige mees mängima sellist vana pensioniealist sheriffi, kes on ilmselgelt jõuetu, et tabada sellist tour de force'i nagu on Anton Chigurh. Kelly Macdonald üllatas ja Woody Harrelson tegi seda, mida talt oodati. Raamatut peab ka kiitma, sest see lugu käis selliseid radu, mida mina pole varem tatsand. Esimesed kaks vaatust olid isegi ebatraditsioonilised, aga selliseks suurepäraseks kolmandaks vaatuseks ma polnud valmistunud. Samas nii loogiline lõpp, aga ikkagi loodad midagi filmilikumat.
Tehniline ja kunstiline pool liguneb samamoodi perfektsusest, nagu kõik eelmainitu. Deakins tegi jälle kaamerataga elutöö, kunstilise poolega on väga ehtsalt tabatud sellist kaheksakümnendate hõngu. Heli on väga nüansirikas. Muusika puudub, ainult ümbruskonna taustaheli. Helimontaaži Oscar peaks olema piisav austusavaldus. (Kuigi suurimal rivaalil, There Will Be Bloodil oli heli sama hea).
What's the most you ever lost on a coin toss. oli üks aasta vingemaid stseene ja pime, ent väga hea heliga hotellistseen oli üks aasta pingelisemaid.
Kahju, et kaks nii head filmi nagu No Country ja Blood peavad Oscarite pärast võitlema hakkama.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas taffex » 03. Veebruar 2008, 23:40

Vaatasin siis eile kinos ära ja tegu on minu jaoks kohe kindlasti eelmise aasta parima filmiga. Olles suur Big Lebowski fänn, pean ma kurvastusega tunnistama, et No Country for Old Men on tõenäoliselt Coenite magnum opus. Stsenaarium, näitlemine ja üleüldse absoluutselt kõik selles filmis oli nii ideaalne, et teistkordne vaatamine on kohustuslik!

spoilerid vist:
Hotellistseen oli vist parim shoot-out, mida ma näinud olen, ning lõpp ootamatu ja geniaalne. Eriti meeldis mulle see, kuidas mitmeid asju ei näidatud, kuid ometigi oli detailidest aru saada, mis oli juhtunud (näiteks Llewelyni naise tapmist indikeeris taldade vaatamine ning siis see värk kanadega).

Igatahes sai IMDb-s rõõmuga 10/10 pandud.
taffex
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 22
Liitunud: 26. Jaanuar 2008, 23:19

PostitusPostitas KiiZ » 04. Veebruar 2008, 16:22

Super film ja Coen'ite kindel comeback (paljud on virisenud nende viimase aja toodangu üle). Minu jaoks isegi Fargost parem teos, kuigi Miller's Crossinguit ta siiski minu silmis ei ületa :D . Aga see selleks.
Esiteks mulle meeldis selle filmi õhkkond, Texase maastik ja kõik see Mehhiko piiriäärne ala. Nagu hau ütles, muusikat polnud, kuulasid vaid looduse helisid, mis andis fiilingule ülimalt palju juurde. Siis veel see badass Chigurh oma filosoofia, relvade ja naljaka soenguga. Josh Brolini ja Tommy Lee Jonesi rollid olid ka viimase peal.
Kõik toimus nii ootamatult selles filmis, eriti lõpus. Lõpuosa oligi üllatusi pungil täis, suht hea finaal filmile.
Kui poleks TWBB'i, siis saaks No Country päris kenasti oscareid. Samas, TWBB oli ka vapustavalt hea ning eks tuleb siis palukene ära jagada.
Tore, et Coenid jälle millegi võimsaga välja tulid :)
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Soprano » 05. Veebruar 2008, 23:55

Laupäeval nägin kahte kaua oodatud filmi järjest: No Country for Old Men (2007) ja Sweeney Todd. Esimest võib tõesti pidada eelmise aasta parimaks filmiks. 8 ehk kõige rohkem Oscari nominatsioone on läinud õigesse kohta. Eriti parima filmi, käsikirja ja lavastaja(te) eest. Olen Coen'i vendade suur fänn kuigi pole siiani kõiki töid näinud. Kaks vaatamata filmi on värskelt olemas ja ootavad järge.

And last but not least nominatsioonide hulgas: meeskõrvalosa Javier Bardem, kes mängis Ultimate Badass'i! Anton Chigurh on nüüdsest minu lemmik evil tegelane. Eelmine nädal nägin kinos mitu korda treileris kohta, kus ta palub juhil autost välja tulla ja paigal seista ning järgmiseks lamab juht juba maas. Sellest kohast ei tüdine. Vaadake, mis pool naeratuse saatel ta seda kõike teeb. Õnneks jäi filmi veel mitmeid selliseid nauditavaid kohti, kui nii võib öelda. Minu üks lemmik oli vestlus ühe poemüüjaga. Milline pingeline dialoog, kus saime mõrvari haigest sisemaailmast vähekene aimu. Tema münditeooria oli hea... Chigurh (Sugar hehe) nalja ei mõista! Ma tahaksin tema ja Rambo kokku panna! See oleks alles midagi. Näitleja Javier Bardem nimi jääb mulle pikaks ajaks meelde. Ma ei lõõbi siin niisama. Must see rollisooritus.

Ma ei hakka Josh Brolin't nii pikalt kommenteerima. Tema tegevust oli lihtsalt väga huvitav jälgida. Kuidas ta tapja koeraga võidu ujus või kaks korda samasse poodi riideid ostma läks või Chigurh'ga kassi ja hiirt mängis jne. Liigun teise lemmiku juurde filmist, kelleks oli seadusesilm Tommy Lee Jones. Mulle meenutas tema roll Fargo naispolitseinikku Marge'i. Nad mõlemad olid tahtmatult naljakad ja samas mõlemad ei suuda ära imestada, kui perses see meie maailm ikka on. Tommy Lee Jones pani mitmes kohas publiku naerma. Veelkord aplaus vaimukale dialoogile. Teiselt poolt oli Jones täita filmi kandev tõsine roll. Vähemalt mina tõlgendasin pealkirja lõpuks nii, et tema oligi üks neist vanadest meestest ilma maata.

Mis mulle esmapilgul ei meeldinud oli kogu lõpplahendus, kuid nüüd tagasi vaadates oli kõik täiuslik. No Country for Old Men tahan kindlasti veel mitu korda vaadata. Endale tundub, et kirjutasin väga heast filmist väga magedalt. Vabandust, raske lihtsalt sõnu leida. Jään suure huviga Oscari tulemusi ootama. 9/10
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas eerik » 06. Veebruar 2008, 22:55

Ma eriti kinos ei käi aga pühapäeval Plazas näidatud lindil oli suhteliselt palju tolmu ja "musti plekke" (krt just läks meelest, kuidas neid inglise keeles nimetatakse. cigar burn vist.), mis mind kohati häiris.

Aga filmi see halvemaks ei muuda. Hinne 5 (väga hea).
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 12. Veebruar 2008, 21:26

Käisin siis ka lõpuks vaatama seda meistriteost. Peab tunnistama, et ma olen Coenitelt näinud suhteliselt vähe filme. Miller's Crossing on näiteks nägemata, kuid Fargo see-eest nähtud ja siiamaani on jätnud kõige parema mulje.
Mulle see film üldjoontes meeldis. Asja näitas ära juba intro, mis oli slideshow + Tommy Lee Jones oma elulugu rääkimas. Nagu eelkõnelejatele, meeldivad ka mulle sellised filmid, mis toimuvad nö "äärmustes" (Alaska, Texas-Mehhiko). Hea oli näha, et filmi sündmustik oli jäetud väikelinnadess, suurlinnad oleksid miljöö täiesti ära rikkunud, kuid just need väikelinnad ja kerge vesterni-efekt (eriti see stseen, kus Tommy Lee Jones läheb sinna motellituppa El Pasos). Samuti olin piisavalt hajameelne, et mitte panna tähele seda, et filmis pole muusikat, kuid ei häirinud see absoluutselt, loodusehääled olidki parim muusika, mis sinna taha sobis. Siis, mis oli filmi parim osa minu arust- suudeti jääda pealkirja juurde. Kui algul tundus, et läheb mingiks showdown'iks Josh Brolini ja Javier Bardemi vahel, kuid vaadates filmi lõpuosa, oli näha, et tegelikult on film ikkagi Ed Tom Bell'ist, kuigi Tommy Lee nii palju ekraaniaega ei saanud, kui eelmainitud näitlejad. Ja eriti vaadates viimaseid minuteid, siis on aru saada, et filmi point on see, et ajad muutuvad ning enam ei ole see, mis oli vanasti. (Kes näinud saavad kindlasti aru). Ühesõnaga, Coenid on tasemel, miljöö loomises on nad meistrid, lavastaja Oscar peaks neile minema ning ka adapted screenplay. viispluss neile.
Siis, nagu öeldud, Ultimate Badass, Anton Chigurh, oli tõesti friikin vinge tegelane. Nii tuima, kuid seest emotsioonikat (tal oli selline üksluine nägu, kuid oli näha, kui ta ärritus, silmadest) villanit pole ammu, kui mitte kunagi, näinud. Tõesti, kogu oma olekuga suurenes iga hetk vihkamine ta vastu. Relv oli tal ka muidugi ülikõva, midagi nii uudset välja mõelda. Taas kord, tubli töö, Joel ja Ethan. Ja tema mündifetiš ning sellele eelnev dialoog oli ka muidugi märkimisväärne. Üks parimaid pahalasi tõsiselt.
Josh Brolin oli ka selline, nagu hau ütles, ettearvamatu, sellise tõsise ja etteplaaniva näoga käis kogu aeg ringi. Meenutas natuke PT-d. Huvitav, kas tal on igas filmis nii tõsine ja sünge nägu?
Ja lõpp oli ka igati kõva. Coenid ja Tarantino on sellesmõttes sarnased, et nad oskavad ikka heal hetkel ära lõpetada. Lõpp andis, eriti Tommy Lee monoloogiga, mis selle filmi mõte tegelikult oli.
Kinno seda vast uuesti vaatama ei läheks (rahapuudus, niigi paljud filmid nägemata veel), kuid DVD-d tahaks kindlasti...

Hea casting, hea miljöö, montaaž, hea stsenaarium, head lavastajad...

Väga kõva sooritus, jään ootama Oscareid:

9/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Kidd » 13. Veebruar 2008, 09:16

Nägin ka lõpuks selle üllitise ära. Ma ei saa aru, mille üle siin rõõmustada on, eriti igav film peaks mainima.

Forza kirjutas:Hea casting, hea miljöö, montaaž, hea stsenaarium, head lavastajad...
Väga kõva sooritus, jään ootama Oscareid:


Kõik õige, mida hr Forza ütleb, aga ikkagi BOOORING. Mitte et ma ei oskaks kvaliteetfilme hinnata, aga on ju palju kvaliteetfilme, mis on kaugelt põnevamad. :P

3/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas hau » 13. Veebruar 2008, 09:21

Kidd kirjutas:Mitte et ma ei oskaks kvaliteetfilme hinnata, aga on ju palju kvaliteetfilme, mis on kaugelt põnevamad. :P

See ongi üks neist.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 13. Veebruar 2008, 12:04

kõige kirjutatu põhjal tundub et ma vist ei taha seda filmi näha.
see võib olla väga hea, aga .... ma ei tea. need süžeed ei ole mind kunagi tõmmanud.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist

cron