Pimeduse rüütel

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas LauraOlen » 11. Juuli 2008, 22:41

hau kirjutas:see film on veel parem kui traileritest paistab. esmaspäeval pikemalt ja põhjalikumalt.


Kadestan... :D
Ma lähen 25'endal üldse maale, ning näen võibolla filmi alles 28'andal või sealt edasi.
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas hau » 14. Juuli 2008, 15:25

Get your hopes up

Ma mäletan väga hästi päeva, mil maailm sai uudise, et Heath Ledger mängib Jokerit uues Batmani filmis. Sama hästi mäletan ma esimest udust pilti Jokerist, esimest korralikku Jokeri pilti Empire kaanel. Esimene teaser trailer on nendest 100st järgnevast TDK trailerist mu lemmik. Järgmine mälestus mu TDK kaustas on minust, kui ma hüppan rõõmust ogarana oma voodi peal (pärast seda, kui sain teada, et natuke rohkem kui 12 tunni pärast olen ma üks väheseid sonofabitche, kes on näinud maailma oodatuimat filmi) ja peale seda mäletan, kuidas sinistest leekidest ilmus ekraanile Batmani logo ja algas selle suve (ja ausalt öeldes ka mitmete eelmiste suvede) parim film.

Millest siin siis alustada. Ilma spoilerdamiseta ütlen, et trailerid ei rikkunud midagi ära. Selles filmis on nii palju muud materjali, täpsemalt viimased +-45 minutit, mida pole treilerites näidatud. Mitte ainult materjal vaid ka üks major tegelane.
Kuna film on kaks ja pool tundi pikk, siis siia mahtus väga palju sisu. Kui tavalises filmis on sissejuhatus, arendus, konflikt ja lõpp, siis siin oli sissejuhatus, aaaareeeendduuuuuuus, konflikt ja lõpp. Ehk teisisõnu, selles filmis on nii palju sisu, et vahepeal peab meelde tuletama, mis alguses oli. See film läheb väga kaugele oma alguspunktist. Huvitav selle juures veel see, et seal oli väga palju stseene, mida ei näidatud ja jäeti vaatajale lahtiseks. Kui nad oleks kogu story korralikult ära jutustanud, siis oleks meil tegu 3+ tunnise filmiga. Igatahes kiidusõnad vendadele Nolanitele ja Goyerile.
Nolan on nii kuradi tõsiselt hea lavastaja, et tema Batmani seeria oma käpa alla sai on parim asi peale Peter Jacksonit ja LOTRi.
Kõige uskumatum asi tema lavastuse juures on see, et ta on teinud PG-13 reitinguga koomiksifilmi, mis ei ole mõeldud lastele. Ma räägin 150 miljonilise eelarvega suve blockbusterist, mis POLE lastefilm.
See on sama uskumatu, kui Heath Ledgeri Joker.

Esimene mulje Jokerist, mis mulle jäi peale ta esimest rääkivat stseeni oli see, et ta pole üldse selline, nagu ta on trailerites. Trailerites on ta pandud pilduma erinevaid coole one-linereid. Ta on tehtud vingeks. Aga filmis on ta täiesti teistsugune. Kui need vinged one-linerid on kontekstis, koos tervikliku Ledgeri esitlusega, siis see on vapustav, mind-blowing. Kuidas ta räägib ja kuidas ta kehakeel suhtleb vaatajaga, see on hirmuäratavalt reaalne. Ta kõnest on juba aru saada, et ta on üks väärastunud sadist. Heathi kramplik kõnemaneer, pausid sõnade vahel, naer, kehahoiak, silmade ja näo ilmekus on nii perfektselt kaootiline, et see roll väärib Oscarit ja on sööb ennast kahtlemata parimate villainite nimistusse. Aga tal on ka vaataja jaoks väga huvitav huumor ja ta sadistlik käitumine ajab vahepeal naerma. Nagu paljud teavad, siis tal pole backstoryt, aga ta räägib jutte, kuidas ta oma armid on saanud, aga enamasti on need valed. Jokeri saatus oli ka mulle üllatuseks, ma ootasin hoopis midagi muud.
Siinkohal ei saa võrrelda Nicholsoni ja Ledgeri Jokereid, sest Ledger ON Joker, Nicholson on lihtsalt Nicholson. Selle meigi, armide ja sassis juuste tagant oli väga raske leida Heathi. Kui teisi tegelasi vaatan, siis saan kohe aru, et Bale on Bruce jne, aga kui Jokerit vaatasin, siis ma ei näinud Heath Ledgerit mitte kuskil. Ta oli nii hästi muundunud. Nüüd ma saan aru, miks ta oli nii kurnatud peale filmi ülesvõtmist.
Wayne'i, Alfredi, Gordoni, Foxi, Racheli ja teiste kohta ma ei hakkagi midagi ütlema, sest kõik olid head.

Then there is Harvey...Two-Face. Oi kurja, kui keegi kaotab oma kallima JA pool oma nägu, siis ta võib ikka väga pissed off olla. Ja Eckharti suurepäraselt mängitud Harvey Dent seda ongi. Jumal tänatud, et Warneri promotiim on piisavalt tasemel, et ei näidanud Two-Face'i trailerites ega mujal vaid mängisid kogu promo Jokeri peale. Two-Face'i varjamine oli seda väärt. Ta nägu on literally Fucked Up. Kohutav. Ja ma ei hakka tema kohta preagu midagi rohkem rääkima.

Võrreldes selle suve eelmisi comic-book filme, siis mulle meeldis Downey Jr Iron Manina rohkem, kui Bale Bruce Wayne'ina, sest mõlemad on ikkagi parajad naistemehed ja elunautijad, aga Downey on ikka nii palju vingem kui Bale.
Peter Berg loodetavasti õpib TDK pealt, kuidas teha filmi hea villainiga, sest see villain, mis ta filmis oli, see oli lihtsalt bad moviemaking.

Ja ma rohkem ei hakkagi midagi lisama, sest varsti saate ise teada kui kõva filmiga tegu on. Nüüd võite rahus magada, kuigi selle filmi ootuses on see raske, sest ma kinnitan, et TDK on parem/sama hea kui selle reklaamikampaania ja Ledger võib taevas rahul olla, sest ta lahkus ikka väga suurejoonelise pauguga ja jättis oma kõige parema esituse kõige viimaseks.

Järgmise Nolani Batmani ootuses..
ei jõua oodata kuni uuesti saab seda näha.

btw filmi viimane stseen on ka trailerites, aga te ilmselt ei arva seda enne filmi nägemist iial ära.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 14. Juuli 2008, 16:34

TDK ootuses võin siiski öelda ka omaltpoolt, et minu meelest oli ka Nicholson täitsa Nicholson. Ja sellepärast ta mulle ei meeldinud. Üleüldsegi mitte. Ma ei tea, minu meelest oli tema Joker täiega ülehinnatud, isegi Heathi interpretatsiooniga võrdlemata. Lihtsalt mõeldes sellele, et teda peetakse üheks kõigi aegade märkimisväärseimaks filmivillainiks. Ei ole siiani lahtijaganud miks. Samas, kuna see on enamuse arvamus siis tuleb vist austada, ilmselt on eripära siiski pigem minus. Enda sümpaatia ja huvi Jokeri karakteri vastu tekkis suht momentaalselt peale esimese uduse Heathi pildi nägemist. Nüüd olen võrdlemisi kursiivis selle tegelaste väga eripalgelise ajalooga ning peab ütlema, et ka selles osas on TDK Joker minu arvates 100ga täppi.

Mis puutub Bale'i osatäitmist, siis jejejeh... Downey on suisa loodud mängima playboy'd, ja selles ühes lõigus trumpab ta Bale'i üle. Aga üleüldiselt on Batman'i minu meelest palju raskem kehastada. Esiteks on Bale'l kanda suisa kolm väga erinevat karakterit playboy Bruce/tegelik Bruce/Batman ning selles tegelases on kuhjaga rohkem sisu kui Iron Man's, kes lihtsalt otsustas oma prahti kokkukorjama minna. Pealegi pole seda playboy Bruce'i nii pikalt arendatud, muidu olen suht kindel, et Bale'gi oleks võrdväärselt hakkama saanud.
Ning üldse, vaatasin just ise Beginsi üle ning damn, film oli ikka veel paljupalju parem, kui mäletasin. Ja mu hinnang oli juba ennegi väga kõrge. Sõbrad kellega koos vaatasin üllatusid ka veidi, kuidagi oli mälust pühitud, et kuivõrd hea see on... või ma arvan veidi ka seda, et TDK tulek aitab kogu Beginsi jutustatud loo paremini konteksti seada ja pikk arendus muutub täiesti arusaadavaks. Ja Jon Favreau ise on ka tunnistanud, et tema Iron Man sai suuresti võimalikuks vaid tänu Nolanile.

Ja selle lõpu mitteäramõistatamise osas loodan, et sul on väga tuline õigus, sest et vaatasin enda arust täiesti süütut intervjuud kuskilt comingsoon.net'st või sellisest kohast, kui Gary Oldman lajatas (mulje jäi igatahes, et) sellise spoileri, mille peale oleks tahtnud teda veidi raputada. Ning et mul on suht kindel aimdus, milline see lõpustseen võiks olla. Loodan siiski eksida.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas hau » 15. Juuli 2008, 09:50

See stseen, mis treileris on ei ole spoiler. See on kõige tavalisem ja lambikam stseen. Üks stseen pikemast lõpuosast ja voiceover on peal ja muusika taga ning filmis töötab see mega hästi ja paneb vaataja kohe järgmise episoodi lainele. On oodata midagi väga head.
Mis to Oldman spoilis siis? Kirjuta valgel taustal, kui ei taha teistele spoilida.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 15. Juuli 2008, 11:22

Fck, ma kirjutasin hull pika iba kokku aga mingil imemoel polnud ma sisselogitud ja kõik lendas vastu taevast... anyhuu. Oldman, kes on muidu ülicool tüüp, virutas sellise spoili, et... Batman võtab Harvey süü - kuue inimese tapmise eest - enda kanda (see oli fakt, mille oleksin heal meelel pigem filmi vaadates avastanud). Lisades siia veel selle, et TDK on Empires Strikes Back of the Batman trilogy ja nimitegelasele ei tohiks siin särada ka mitte kõige pisemat valguskiirt ning et... Nolan rääkis kuskil, seoes triloogia lõpetamisega, et ta tegi teise osa nii, et ei hoidnud midagi tagasi ning väga hullu cliffhangerit pole, peaks olema suht selfcontained story (Begins oli ka, see visiitkaart oli selline, et pani fantaasia tööle, aga olekski võinud vaid mõnusaks tease'ks jääda - hellyeah, et nii ei läinud). Ning see kõik pani eile veel arvama, et lõpp ongi Oldman kirvega valgust summutamas. Agaaa... see HBO First Look pani juba kahtlema.

Eelmine kord kirjutasin pika spekulatsiooni ka, et mis kolmandas ees võiks oodata (üldse mitte sisult vaid filmi tunnetuselt pigem), aga jeh... see oleks palju küpsem, täpsem ja läbimõeldum peale seda, kui teise osa ikkagi reaalselt äranäinud oleks.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas hau » 15. Juuli 2008, 12:01

Whoa. Olles filmi näinud, siis see on päris hevi spoiler lõpu kohta jah. Ega lõpus polegi mingit elusuurt twisti vaid see lugu saab läbi ja algab järgmine.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 15. Juuli 2008, 13:54

Kas on mingi võimalus näha seda filmi enne 25.ndat ? Ma kaon reede hommik roadtripile läbi Vana-Vigala ja Saaremaa ja jõuan tagasi alles esmaspäeva õhtul. Mul on ilge tahtmine sõpradele ära öelda, sest selle filmi ootamine ajab mind peast segi juba. :(

Ma ei ole kinoklubi liige peab tunnistama, et tõenäoliselt mingile spets esilinastusele mind ei lasta. Samas ma ei leia mingit infot kinoklubi alt eellinastuse kohta. Kui kiirelt see asi käib, et ma saaks järgmine nädal enne reedet tema ära vaadata ?

Hau ja Jolt, kas teil on kinos tutvused/vanemad, et nii varakult ära nägite või oli see kinoklubi linastus juba ära ?
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 15. Juuli 2008, 13:56

Lauri Kaare lihtsalt kutsus mind eelmine neljapäev
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 15. Juuli 2008, 14:00

Selge. Kui siin on mõni kinoklubi liige, siis andke palun teada kas mingi eellinastus toimub järgmine nädal ja kui siis millal täpselt. Aitäh. :)
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 15. Juuli 2008, 14:34

Mul tekkis veel üks küsimus. Kas ma olen juba kinoklubi liige, kui ma seal Forum Cinemas lehel saan sisse logida ning pileteid broneerida ja osta ?

Või on see mingi eraldi kaart ja mille eest pean iga aasta liikmetasu maksma ?

EDIT:

Lugesin kodulehel kõik põhjalikult läbi, et nüüd asi selge. :))
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LauraOlen » 15. Juuli 2008, 16:45

hau, kas TDK on selline film, mida võib mitu korda ka vaadata (2 korda)?

Mulle tundub, et ma lähen kaks korda, sest ma ei taha kummalegi ära õelda. :D
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas Forzelius » 15. Juuli 2008, 19:26

LauraOlen kirjutas:hau, kas TDK on selline film, mida võib mitu korda ka vaadata (2 korda)?

Mulle tundub, et ma lähen kaks korda, sest ma ei taha kummalegi ära õelda. :D


Ma arvan, et võin tema eest vastata - jah!
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas KiiZ » 16. Juuli 2008, 00:05

võid sellele kahele kasvõi nulli otsa panna, laura
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas hau » 16. Juuli 2008, 09:13

23ndal on Raadio 2 erilinastus. Loositakse ja antakse pileteid ära.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Zinera » 16. Juuli 2008, 10:15

ma ei saa üldse aru, mis selles nii erilist on, jokker on lahe, aga noh, batman minuarust liiga igav kuju :))
nii palju teemat selle ümber, et peab ka vist ära vaatama :pööritus:
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist

cron