Cloverfield

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Malcolm » 17. November 2009, 00:20

Kuigi dokumentaalses stiilis rappuva käsikaamera kasutamine ei ole enam ammu midagi uut, mõjuvad säärased filmid endiselt ja jätkuvalt värskelt, erand pole ka "Cloverfield". Vormiline pool on juba tugev ning juurde annab pingetkruvivalt ootusärev algus ning hilisema tempokus. 8/11
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas Trash » 17. November 2009, 00:41

Võib vaielda kas Cloverfield´i puhul b-movie žanrile digikaameraga loodud personaalreaalsust luues käituti uuenduslikult või mitte aga minu jaoks oli vähemalt sellist vaatenurka mainstream kinos värske näha. Paar päeva varem kirusin kogu seda reality-TV teemat kui end ammendanud ja usaldatavuse kaotanut taga aga Cloverfield´i see sobis kuna objektiivi ette jäävaga oli ränka vaeva nähtud. Oli loodud detailirikas ja fantaasialennuga suur maailm mida siis väikese kaameraga filmiti.

Kogu möllu ja tegevuse haaramiseks jääb aga väikesest põuekaamerast väheks, ning tegijate kiituseks tuleb ölda, et tõepärasuse huvides pigem jääti mitmed teemad ja hetked kaasamata, kui pingutati millegagi üle. No virisemist väärivaid hetki muidugi leiab aga ulmefilmis, isegi kui seda pakutakse sellises "rindeoperaatori" realismi vormis nagu käesoleval juhul, tuleb meel tüünem hoida ja proovida vigadele läbi sõrmede vaadata. Omapärane tribuut klassikalisele hiidmonstrumi žanrile, hea põnev b-movie.
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

Re: Cloverfield

PostitusPostitas Pixie » 23. Oktoober 2011, 21:12

Tõsiselt kahju on inimestest, kes ei suuda vaadata väriseva kaamera stiilis tehtud filme. Mina fännan sellist lähenemist, annab filmile palju juurde ning tekitab just õige feeling'u. :)) Mõnusalt pingeline, kuid õnneks mitte nii õudne, et oleks mu vaatamist seganud. Eriti meeldisid flashback'ide kasutamise viis ning filmi lõpp. 8/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Cloverfield

PostitusPostitas Ronet » 09. Märts 2016, 02:27

See on ju kohene klassika! Läks 8 aastat aega enne kui ma selleni jõudsin, aga siiski.
Spoiler :
See Blair Witch meets Godzilla aspekt toimis üllatavalt hästi. Samuti meeldisid inimlikult kujutatud tegelased. Jõudsin juba ära unustada, et tegu pole suhtedraamaga ja siis tuli see mats rõdul. Äge, raisk.


Arvan, et see teos jääb ajas püsima nagu paljud 80ndate (semi)kultusfilmid. Poleks uskunud, et selline film suudab värskena mõjuda.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Cloverfield

PostitusPostitas Jolt » 06. Aprill 2016, 22:13

Olen omal ajal haibile kaasa aidanud aga filmi kohta arvamust ei ole jaganud. Ilmselt seetõttu, et siin foorumis on juba väga mahukaid arvustusi, mis filmist väga hea ülevaate annavad.

Vaatasin Cloverfieldi uuesti peale väga mitme aasta pikkust pausi. Mul polnud küll esmavaataja pilku, kuid jõudsin Leveliga sama avastuseni. Ka mina olin tõsiselt üllatunud, kuivõrd värskena see film ka hetkel mõjub. Linastumisest möödunud kaheksa aastat on Cloverfield maha käinud üsna minimaalselt. Ok, tegelaste poolt kasutatud telefonid olid nii vanad, et torkas silma, kuid see oli pigem erandlik element.
2008 aastal ma seda nii otseselt ei tajunud (haibi hüperbool oli ootused väga kõrgeks tõstnud), kuid praegu julgen Cloverfieldi nimetada üheks enda lemmikuks žanri-filmiks või ka üldse üheks parimaks filmiks, mis tehtud 00ndatel aastale.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Cloverfield

PostitusPostitas Rasmus » 10. Aprill 2016, 00:21

Tehniliselt suht suurepärane, aga kiskus aeg-ajalt monotoonseks. Napp kestusaeg küll, aga ikkagi hakatakse mingil hetkel iseennast kordama ja kuna "Cloverfield" on nii tegevustepõhine film, siis hakkab sellistel hetkedel lihtsalt igav. Muidu võiks säärases olukorras tegelastele loota, aga noh, tugevate karakterite poolest "Cloverfield" ilmselgelt ei hiilga. Pinge loomine tuleb päris hästi välja, aga see nullitakse lõpuks ikkagi ära, kuna keegi on arvanud, et oleks tark mõte koletist oma täies hiilguses näidata. Koletise disain oli ka suht kole.

Värisev kaamera häiris samuti, aga see on juba isiklikum probleem. "Paranormal Activity" ja teised taolised teosed on found footage'i suhtes nii tugeva antipaatia tekitanud, et tunnen isegi piraatkoopiat vaadates, kuidas mu taskust selle säästustiiliga raha varastatakse.

Goddard, Reeves ja Abrams on kõik oluliselt paremaid filme teinud. Megan Foxi pärast tasub ikkagi vaadata.

Ralf kirjutas:Muuseas, kas ma olen ainus, kelle meelest CGI oli 25 miljoni dollarilise eelarve kohta suurepärane?
Aamen.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Cloverfield

PostitusPostitas Ralf » 10. Aprill 2016, 00:43

Rassu kirjutas:Megan Foxi pärast tasub ikkagi vaadata.

Nägid ikka õiget filmi?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Cloverfield

PostitusPostitas Rasmus » 10. Aprill 2016, 00:45

Ralf kirjutas:
Rassu kirjutas:Megan Foxi pärast tasub ikkagi vaadata.

Nägid ikka õiget filmi?

Pane end põlema!

np: https://www.youtube.com/watch?v=FUqPnHd55gU
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 109 külalist