Udu (2007)

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Rain » 26. Märts 2010, 01:01

Tõsiselt hea film, pinget jagus küllaga. Lõpupoole hakkas mõnes kohas isegi "War of the Worldsi" meenutama. Ainult näitlejatöö oli kohati natukene shitty.
9/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Ralf » 03. Aprill 2010, 12:15

Vaatasin kolmandat korda ja ma ei tea, mulle see film ikka väga meeldib, suurenisti arvatavasti seepärast, et ma olen juba lapseeast saati olnud suur monster movie'de ja creature feature'ite söödik.

Jah, kohati on "The Mist" nagu madalaeelarveline b-movie, kuid minu meelest on see osa filmi võlust. Nigelad arvutiefektid olid muidugi pinnuks silmas (kui Ollie laoruumis üle kombitsa hüppab, oeh) ega lasknud filmi täielikult nautida, kuid elab üle. Darabontil polnud ju filmi tegemiseks kuigi palju raha.

Kõik stseenid, kus tegelased kollidega kokku puutuvad, näiteks kui see kiilisarnane suur elukas läbi akna poodi tuleb või kui nad lähevad apteeki ravimeid tooma, on päris pingelised ja tekitavad ärevust. Meeldib ka müstika... meile ei näidatud kolle kuigi palju - mis võiks veel udus olla?

Lõpus olev stseen Impossibly Tall Creature'iga on muidugi klass omaette. Üks ikoonilisemaid stseene viimaste aastate filmidest (vähemalt minu jaoks).

Spoiler :
Miskipärast häiris mind seekord aga William Sadleri tegelase Jimi üleminek Carmody poolele... see oli kuidagi punnitatud ja tobe.


8/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Ralf » 23. Oktoober 2011, 17:29

Sain lõpuks eile DVD bonus feature'ina pakutavat must-valget versiooni ehk "director's cut"-i näha (noh, poole pealt jäin oma suutmatuses unega võidelda lihtsalt magama, aga eks vaatan varsti lõpuni) ja vaataks nagu täiesti teist filmi. Eriefektid ei tundu enam nii juustused ja värvide puudumine annab sellise mõnusa 50ndate õudukate maigu juurde. Palju-palju parem kui kinodes näidatud variant.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Ardo » 26. Oktoober 2011, 14:49

Lõpus olev stseen Impossibly Tall Creature'iga on muidugi klass omaette. Üks ikoonilisemaid stseene viimaste aastate filmidest (vähemalt minu jaoks).


Päris lõpp (US army saves the world) imes jälle võrreldes raamatuga, kus udu oli tõenäoliselt vallutanud kogu maailma (vähemalt mingit pääsemist seal ei olnud).
Ardo
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 58
Liitunud: 16. Aprill 2005, 10:40

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas adi » 26. Oktoober 2011, 16:57

Noh kuidas võtta, samas võimaldas see Army sissetoomine teha ühe kõige parema ja haigema twisti peale Usual Suspect'i
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Ralf » 26. Oktoober 2011, 18:04

Spoiler :
Ega sõjaväe ja pääsenute näitamine lõpus siis kohe tähendanud, et kriisisituatsioon lahendatud on, vaid kujutas lihtsalt ennatliku ja spontaanse käitumise haledat irooniat.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Forzelius » 27. Oktoober 2011, 16:39

adi kirjutas:Noh kuidas võtta, samas võimaldas see Army sissetoomine teha ühe kõige parema ja haigema twisti peale Usual Suspect'i


Üks parimaid ja haigemaid twiste? Bitch, please. I'm all for The Mist, ära saa valesti aru. Väga meeldis see film, korduvalt vaadatud kah. Kuid see "twist" nüüd küll üks parimaid eales pole. Oli dramaatiline ja hea operaatoritöö ja muusikaga rikastatud stseen, kuid sa veidi liialdad siin.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas adi » 27. Oktoober 2011, 17:42

No too üks näide. Igasugused sixth sensid ja fight clubi twistid on ikka väga pussy'd võrreldes olukorraga kus ...

Spoiler :
... isa laseb maha oma perekonna, oma naise ja lihase lapse, et nad päästa hirmust tundmatuse eest ning saada siis 2 minutit hiljem õnnelikult päästetud US Army poolt.

Kui see ei ole üks väga-väga haiglane twist siis too mulle üks näide veel paremast ja haiglasemast twistist. Ühest näitest täiesti piisab.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Forzelius » 27. Oktoober 2011, 17:43

Se7en
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas adi » 27. Oktoober 2011, 17:47

Nimeta veel kolm.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Kermit » 27. Oktoober 2011, 17:55

Serbia Film

...sry ladies
Kasutaja avatar
Kermit
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 17. Märts 2010, 23:28

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Forzelius » 27. Oktoober 2011, 18:22

adi kirjutas:No too üks näide. Igasugused sixth sensid ja fight clubi twistid on ikka väga pussy'd võrreldes olukorraga kus ...

Spoiler :
... isa laseb maha oma perekonna, oma naise ja lihase lapse, et nad päästa hirmust tundmatuse eest ning saada siis 2 minutit hiljem õnnelikult päästetud US Army poolt.

Kui see ei ole üks väga-väga haiglane twist siis too mulle üks näide veel paremast ja haiglasemast twistist. Ühest näitest täiesti piisab.



Spoiler :
Ma ei tea, mis filmi sa vaatasid, aga Thomas Jane'i karakteri naist seal autos küll ei olnud.

Ja ma ei pea rohkem näiteid tooma. Esiteks, on see pelgalt minu arvamus, et sinu arvamus sellest asjast on vale. Teiseks, sa tahtsidki ainult ühte näidet. Lõpp oli hea, aga mitte twist.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Ralf » 27. Oktoober 2011, 20:20

"The Misti" lõppu tuleb hinnata kasvõi põhjusel, et Darabont oli nõus stuudio antavast eelarvet loobuma tervelt poolest, et kasutada sünget ja mitte-Hollywood lõppu - mis sest, et eriefektid selle arvelt kannatasid.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Forzelius » 27. Oktoober 2011, 22:10

Ralf kirjutas:"The Misti" lõppu tuleb hinnata kasvõi põhjusel, et Darabont oli nõus stuudio antavast eelarvet loobuma tervelt poolest, et kasutada sünget ja mitte-Hollywood lõppu - mis sest, et eriefektid selle arvelt kannatasid.


Don't get me wrong, ma pole praegu ega ka kunagi varem, kui me juba sellest räägime, öelnud, et mulle The Misti lõpp ei meeldinud. Väga meeldis. Aga öelda, et see on üks parimaid twiste eales, on blasphemy.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Udu (2007)

PostitusPostitas Ardo » 27. Oktoober 2011, 23:02

See armee sissetoomine iseenesest oli lihtsalt juustune. Tankid ilusti keskel ,mehed kenasti lahingrivistuses, kollid kõrbesid nagu vietkongid jne... Raamatust jäi tänu maailmalõpu meeleolule parem fiiling.
Ardo
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 58
Liitunud: 16. Aprill 2005, 10:40

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist

cron